A2 Host vs InMotion (maj 2020) – “Këtu është e vërteta …”

Vizita e-InMotion-hosting Vizita e-a2-hosting


Lajmi i mirë kur krahason A2 Hosting dhe InMotion Hosting është se është një situatë e favorshme për ju! Të dyja këto kompani të mbajtjes së faqes në internet ofrojnë një pritje të shkëlqyeshme në internet me mbështetje të jashtëzakonshme. Unë personalisht përdor të dyja InMotion dhe A2 Hosting dhe do t’i renditja ato në krye të çdo liste web hosting. Por, cila kompani pritëse është më e mirë për ju? Le të shohim se çfarë duhet të ofrojë secila për faqet e internetit tuaj, dhe nëse duhet të zgjidhni A2 Hosting ose InMotion Hosting.

Të dy A2 Hosting dhe InMotion Hosting janë zgjedhje të shkëlqyera për faqet e internetit të sistemit të menaxhimit të përmbajtjes. Përveç pajisjeve superiore, mund të instaloni WordPress të parainstaluar kur regjistroheni në A2 Hosting ose InMotion. Ju gjithashtu merrni cPanel hosting dhe funksionalitet, rezervoni falas dhe rivendosni të dhëna, plus mbështetje shumë të përgjegjshme dhe të dobishme të klientit në të dyja InMotion Hosting dhe A2.

A2 Hosting dhe InMotion të dy ju lejojnë të zgjidhni vendndodhjen e qendrës tuaj të të dhënave. InMotion ofron teknologjinë e tyre Max Speed ​​Zone që mund të jetë e dobishme për klientët e SH.B.A.-së në bregdetin perëndimor dhe lindor. Nga ana tjetër, me A2 Hosting ju mund të merrni tiparin e tyre opsional të Turbo Server i cili mund të rrit shpejtësinë tuaj deri në 20x.

Të dyja A2 Hosting dhe InMotion ofrojnë garanci mbresëlënëse për kthimin e parave. A2 Hosting ju siguron një garanci të vlerësimit pro, në çdo kohë, ndërsa InMotion Hosting ju jep një periudhë të plotë të garancisë për 90 ditë kthim të parave.

YouTube dritë kutie dritare

Video: A2 Hosting vs InMotion

Shikoni videon tonë për një përmbledhje të shpejtë të A2 Hosting vs InMotion.

Krahasimi i Karakteristikave të WordPress
Përfshirë me Planin e Pritjes

A2 HostingInMotion
PreinstallationTipar i përfshirëTipar i përfshirë
Azhurnime automatikeTipar i përfshirëTipar i përfshirë
Rikthim automatik i të dhënaveTipar i përfshirëTipar i përfshirë
Në kërkesë rezervë dhe rivendosjeTipar i përfshirëTipar i përfshirë
Skenimi i faqes në internetTipar i përfshirëTipar i përfshirë
Caching e optimizuarTipar i përfshirëTipar i përfshirë
Siguria e WordPressTipar i përfshirëTipar i përfshirë
Mund të menaxhohet WordPress?Tipar i përfshirëTipar i përfshirë

A2 Hosting vs InMotion Hosting: Siguria

a2-hostingInMotion-hosting
SSL falasTipar i përfshirëTipar i përfshirë
Mbrojtja e DDoSTipar i përfshirëTipar i përfshirë
Mbrojtja brutale e forcësTipar i përfshirëTipar i përfshirë
Skanimi i viruseveTipar i përfshirëTipar i përfshirë
Mbrojtje nga hackTipar i përfshirëTipar i përfshirë
Monitorimi 24/7 i SigurisëTipar i përfshirëTipar i përfshirë
Web Hosting FirewallTipar i përfshirëTipar i përfshirë
Mjet sigurie patchmanTipar i përfshirëTipar i përfshirë
Autentifikimi me dy faktorëTipar i përfshirëTipar i përfshirë
Izolimi i llogarisë së hostimitTipar i përfshirë
Mbrojtja e SPAM-itTipar i përfshirëTipar i përfshirë

A2 Hosting vs InMotion: Mbështetje

a2-hostingInMotion-hosting
Mbështetje e biletaveTipar i përfshirëTipar i përfshirë
Ndihmë me emailTipar i përfshirëTipar i përfshirë
Mbështetje telefonikeTipar i përfshirëTipar i përfshirë
Biseda liveTipar i përfshirëTipar i përfshirë
Migrim falas në internetTipar i përfshirëTipar i përfshirë
Ndihmë me përparësi në dispozicionTipar i përfshirëTipar i përfshirë

A2 Hosting vs InMotion: Zhvillimi

a2-hostingInMotion-hosting
Mbështetje PHP7.47.3
Baza e të dhënave të pakufizuarTipar i përfshirëVetëm Plani Pro
Baza e të dhënave MySQL10.1.40-MariaDB10.2.26-MariaDB
Baza e të dhënave PostgreSQLTipar i përfshirëTipar i përfshirë
Node.jsTipar i përfshirëTipar i përfshirë
Qasja në SSHTipar i përfshirëTipar i përfshirë
Apache2.4.412.4.41
gitTipar i përfshirëTipar i përfshirë
pitonTipar i përfshirëTipar i përfshirë
FTP / SFTPTipar i përfshirëTipar i përfshirë
WP-CLITipar i përfshirëTipar i përfshirë

A2 Hosting vs InMotion: Dallimet

Avantazhet e A2 Hosting mbi InMotion Hosting:

 • Siguria e përhershme proaktive
 • Zgjedhja e 4 Qendrave të të Dhënave
 • Opsioni i serverit Turbo për shpejtësi më të shpejtë deri në 20x
 • A2 Mjedisi i Optimizuar për WordPress
 • Falas CDN për Cloudflare për herë më të shpejtë të ngarkimit të faqeve
 • Rrjeti katërfish i tepërt
 • Para-instalimi i WordPress-it të Optimizuar
 • Garancia e kthimit të parave në çdo kohë

Avantazhet e InMotion Hosting mbi A2 Hosting:

 • Teknologjia e Zonës së Shpejtësisë Max
 • Domain falas
 • SSL falas private
 • Pajisjet e klasës së biznesit
 • Para-instalimi i WordPress, Joomla, ose PrestaShop
 • Përfshin BoldGrid WordPress Builder Uebfaqesh
 • Përgjigja më e shpejtë e Ndihmës së Konsumatorëve përmes Chat Live
 • Garanci e plotë e kthimit të parave 90 ditë

A2 Hosting Detaje InMotion

Fitues

KategoriaA2 HostingA2 HostingNë lëvizjePritja për lëvizjeComments
Qendrat e të dhënavefituesA2 Hosting ka qendra të të dhënave në 3 kontinente të ndryshme.
Pajisjet e serveritfituesInMotion përdor harduer të klasës së biznesit të ndërmarrjeve me cilësi. Ata ishin gjithashtu një nga hostet e parë në internet që punësuan disqet SSD.
rrjetfituesInMotion përfshin Teknologjinë e tyre Max Speed ​​Zone për performancë më të shpejtë.
Regjistrim / Provizion i llogarisëfituesWordPress, Joomla, ose PrestaShop para-instaluar
Paneli i kontrollitfituesPaneli i Menaxhimit të Llogarive të InMotion (AMP) dhe cPanel janë një kombinim i bukur.
Shpejtësia dhe performancafitues
sigurifituesInMotion siguron SSL Falas, Mbrojtjen e Hack, Mbrojtjen DDoS dhe Mbrojtjen e Malware.
Rikthim i të dhënavefituesMenaxheri rezervë i InMotion siguron kopje rezervë të të dhënave automatike dhe më të kërkuara të kërkesave.
Mjetet e zhvilluesitfituesAktualisht mbështesin PHP 7.4
WordPressfituesMe InMotion jo vetëm që merrni para-instalimin e WordPress por ato janë gjithashtu një host zyrtar i BoldGrid duke ju lejuar të krijoni me lehtësi faqe interneti në kërkim profesional.
Aplikimet në UebfaqefituesInMotion siguron 400+ aplikacione përmes cPanel si dhe ndërtuesin e faqes BoldGrid WordPress.
Kredite e reklamimitfitues250 dollarë gjithsej (Google, Bing, Yahoo)
Koha e reagimit për mbështetjen e klientitfituesNormalisht rreth 10 sek. ose më pak
Rezoluta e çështjes së mbështetjes së klientitfitues
Garancia e kthimit të paravefituesGaranci e plotë e kthimit të parave 90 ditë
Çmimi / Valuefitues3.92 dollarë – 9,31 $ hënë.

Krahasimi i Shpejtësisë së Uebfaqeve

InMotion dhe A2 Hosting janë dy nga zgjidhjet më të mira të mbajtjes në internet për faqet e internetit me performancë më të shpejtë. Ndërsa të dy ofrojnë shpejtësi të shkëlqyeshme, në testimin dhe përvojën tonë, faqet e internetit në InMotion Hosting janë pak më të shpejtë.
InMotion-vs-A2-hosting-speed-testit

A2 Hosting
A2 Hosting

Biznesi i Filluar: 2003
Vlerësimi i BBB: A+
Vendndodhja e qendrës së të dhënave: Michigan, SHBA; Arizona, SHBA; Amsterdam, EUR; Singapor, Azi

Çmimi: 2,99 $ mo. – 14,99 $ mo.
Bandwidth i pakufizuar: po
Magazinimi i Pafund: po
Email i pakufizuar: po
Domain Multiple Domains: po

Ndërfaqja e hostimit: cPanel
Uptime në server: 99.9%
Periudha e rimbursimit: Në çdo kohë
Në dispozicion të hostimit të përkushtuar: po

Shtesa falas:
Attracta SEO dhe Mjetet e marketingut
Mjete Falas HackScan dhe të Sigurisë
Shtytës pa pagesë të ngurta të shtetit (SSD)
Rrjeti i Dorëzimit të Përmbajtjes CloudFlare
Le të Certifikojmë SSL Certifikatat
Mjet i Sigurimit të Sigurimit të Patchman
Llogari e integruar ManageWP

Avantazhet e Zgjedhjes së A2 Hosting:

 • A2 Mjedisi i Optimizuar për WordPress
 • Serveri opsional Turbo i disponueshëm për ngarkimin e faqes më të shpejtë
 • Zgjidhni Linux ose Window Hosting
 • Siguria e përhershme
 • E ardhmja miqësore me mjedisin e ardhshëm Hosting Green
 • Rrjeti katërfish i tepërt
 • Skena e Uebfaqeve për WordPress dhe Joomla
 • ndërfaqe cPanel dhe Softaculous.
 • Ata ofrojnë mbështetje telefonike, emaili dhe chat.

Klikoni këtu për të parë më shumë detaje në A2 Hosting

Pritja për lëvizje
Pritja për lëvizje

Biznesi i Filluar: 2001
Vlerësimi i BBB: A+
Vendndodhjet e qendrës së të dhënave: Los Angeles, CA dhe Ashburn, VA

Çmimi: 3,99 $ mo. – 13,99 $ mo.
Bandwidth i pakufizuar: po
Magazinimi i Pafund: po
Email i pakufizuar: po
Domain Multiple Domains: po

Ndërfaqja e hostimit: cPanel
Uptime në server: 99.9%
Periudha e rimbursimit: 90 ditë
Në dispozicion të hostimit të përkushtuar: po

Shtesa falas:
Drives të ngurta të shtetit (SSD)
Certifikata falas SSL
Transferime Falas në Uebfaqe
Rikthim i sigurt i aplikacionit
Kredi Google – $ 100 – $ 100
Ndërtuesi i faqes Premium

Avantazhet e zgjedhjes së lëvizjes:

 • InMotion shfrytëzon Zonat e tyre të Shpejtësisë Max për performancë më të shpejtë.
 • Hardware me cilësi të lartë të klasës së biznesit
 • Reagime të drejtpërdrejta të mbështetjes së klientit në chat.
 • Ju merrni mbi 400 aplikacione për t’u përdorur për faqet e internetit tuaj.
 • Qasja e sigurt e largët e serverit përmes linjës së komandës (SSH)
 • Para-instalimi i WordPress, Joomla, ose PrestaShop
 • Falas Comodo cPanel SSL
 • Ndërtuesi i faqes BoldGrid

Klikoni këtu për më shumë detaje në InMotion Hosting

Si Krahason A2 Hosting në krahasim me hostet e tjerë të uebit?

Bluehost vs A2 Hosting
Kjo krahasim midis A2 Hosting dhe Bluehost është shumë afër. Të dy këta hostë ofrojnë plane të shkëlqyera të hostimit të cPanel në internet…

A2 Hosting vs DreamHost
Kjo krahasim midis A2 Hosting dhe DreamHost përqendrohet në pjesën më të madhe në veçoritë e pritjes së WordPress dhe performancën e planeve të tyre të pritjes…

A2 Hosting vs GoDaddy
Ndërsa GoDaddy ofron shumë produkte dhe shërbime (përfshirë menaxhimin e emrit të domain), kjo krahasim përqendrohet plotësisht në planet e mbajtjes së faqeve në internet të ofruara nga A2 Hosting dhe GoDaddy…

A2 Hosting vs GreenGeeks
A2 Hosting dhe GreenGeeks janë me të vërtetë dy nga zgjidhjet më të mira për një web hosting të shumëfishtë. Por pavarësisht nëse duhet të krijoni shumë faqe në internet ose vetëm një, është padyshim një thirrje e ngushtë se cila është më mirë …

A2 Hosting vs HostGator
Si e krahason A2 Hosting me HostGator? Siç rezulton, A2 Hosting më shumë sesa mban të vetën kundër konkurrencës këtu…

A2 Hosting vs InterServer
Këtu është një tjetër krahasim krahasimi i dy kompanive të shkëlqyera të mbajtjes në internet që të dy i përdor…

A2 Hosting vs Liquid Web
Si e krahason A2 Hosting me Web Liquid? Këtu është një krahasim interesant midis dy kompanive të pazgjidhura të mbajtjes në internet…

A2 Host vs Namecheap
Në këtë krahasim të A2 Hosting dhe Namecheap, ne shikojmë në dy hostë në internet që ofrojnë disa nga planet më të mira me kosto më të ulët, të orientuara drejt vlerës. A2 dhe Namecheap të dy kanë…

A2 Hosting vs Site5
Në këtë krahasim, ne hedhim një vështrim në A2 Hosting dhe Site5. Ndërsa këto dy hoste në internet kanë plane të ngjashme të strukturuara të pritjes (themelore, të avancuara dhe turbo), për mendimin tonë njëri prej tyre është qartë superior ndaj tjetrit…

A2 Hosting vs SiteGround
Krahasimi i A2 Hosting dhe SiteGround është një telefonatë jashtëzakonisht e ngushtë. Ata të dy ofrojnë shumë karakteristika unike që ofrojnë performancë të jashtëzakonshme të mbajtjes në internet…

A2 Hosting Vub-Qendër Web Hosting
Ka disa ngjashmëri të qartë me këto dy kompani pritëse – me të dy strukturat e planit të tyre të pritjes dhe bazën e klientit të synuar …

A2 Hosting Wix
Si e krahason A2 Hosting me Wix? Ky krahasim midis një plani tradicional të mbajtjes së faqes në internet dhe një paketë ndërtues faqesh në internet hedh një vështrim në planin e mbajtjes së serverëve turbo të A2 të Hosting-ut kundrejt paketave të internetit në internet Wix …

Si krahasohet InMotion me hostet e tjerë të uebit?

InMotion Hosting vs Bluehost
Këto janë dy ofrues të shkëlqyer, të mirë-krijuar të pritjes së faqeve në internet. Të dy InMotion dhe Bluehost ofrojnë një pritje të shkëlqyeshme të Shared, VPS dhe Dedikuar …

InMotion Hosting vs DreamHost
Këto dy kompani të mbajtura në internet të dyja i kanë rrënjët e tyre në Kaliforni. InMotion dhe DreamHost janë shumë të njohur si ofruesit e pritjes me cilësi…

InMotion Hosting vs Lopë Fat
Kjo krahasim midis InMotion Hosting dhe Fat Cow është me të vërtetë një nga më të lehtat që kemi bërë ndonjëherë…

InMotion Hosting vs GoDaddy
Si e krahason Plani i Hosting i GoDaddy me një plan Hosting të Biznesit nga një kompani si InMotion Hosting? Nëse po përpiqeni të vendosni, ja disa gjëra që duhet t’i mbani mend.

InMotion Hosting vs GreenGeeks
GreenGeeks dhe InMotion Hosting janë dy kompani të shkëlqyera të mbajtjes në internet me bazë në Kaliforninë Jugore. Të dy këta hostë në internet janë zgjedhje të shkëlqyera për ata pronarë të uebsajtit që kërkojnë pritje të gjelbërimit të uebit …

InMotion Hosting vs HostGator
Të dyja këto kompani të mbajtjes së faqes në internet ofrojnë një larmi të planeve për programet e përbashkëta, VPS dhe hostimin e dedikuar…

InMotion Hosting vs InterServer
InMotion Hosting dhe InterServer janë dy kompani të shkëlqyera të mbajtjes në internet që unë të dy i përdor…

InMotion Hosting vs iPage
InMotion Hosting dhe iPage janë dy zgjedhje të shkëlqyera për mbajtjen në internet. Edhe pse ka disa ngjashmëri me planet e tyre të pritjes dhe të gjitha llojet e pronarëve të faqeve mund të përdorin njërën prej këtyre kompanive të mbajtjes së faqeve në internet, ato janë të përshtatshme në mënyrë ideale për lloje të ndryshme të faqeve të internetit …

InMotion Hosting vs Lunarpages
Për mua, kjo është një nga krahasimet më intriguese të mbajtjes në internet: Dy hoste të krijuar në internet nga Southern California (zona ime) dhe dy kompani pritëse që kam pasur përvojë personale me…

InMotion Hosting vs Namecheap
Për ata prej jush që përpiqeni të vendosni midis këtyre dy kompanive pritëse, këtu është krahasimi im i hollësishëm i InMotion vs Namecheap. Të dy këta hostë në internet kanë avantazhet e tyre dhe unë kam qenë…

InMotion Hosting vs Site5
Si funksionojnë InMotion Hosting dhe Site5 kundër njëri-tjetrit? Uditërisht, ky është një konkurs shumë i njëanshëm…

InMotion Hosting vs SiteGround
SiteGround dhe InMotion Hosting janë dy nga hostet më të mirë të internetit që mund të gjeni. Si klient i të dy këtyre kompanive në internet, unë kam provuar një shërbim të shkëlqyer të dorës së parë dhe mbështetje të jashtëzakonshme …

InMotion Hosting vs Hub Web Hosting
Krahasimi i Pritjes së InMotion me Qendrën e Web Hosting është shumë interesant pasi ato në të vërtetë janë kompani motra…

InMotion Hosting vs Wix
Kjo krahasim midis një plani tradicional të mbajtjes së faqes në internet dhe një pakete krijuese të uebfaqeve hedh një vështrim në planin e mbajtjes së biznesit të InMotion Hosting kundrejt planit të tregtisë së Wix të Wix …

InMotion Hosting vs WP Engine
Kjo krahasim përqendrohet në atë se si Plani i Pritjes së Biznesit të InMotion krahasohet me WP Engine. Me fjalë të tjera, si e krahason një plan të lartë të pa-menaxhuar të hostimit me një plan të menaxhimit më të mirë të menaxhimit kur bëhet fjalë për WordPress…

InMotion Hosting vs 1&1 strehues
Të dy këta hostë të internetit ofrojnë një gamë të gjerë shërbimesh pritëse përfshirë Shared, VPS, dhe Dedikuar…

rekomandim

Ndërsa të dyja InMotion Hosting dhe A2 Hosting janë po aq të mirë dhe të këmbyeshëm për shumë situata të pritjes së faqeve në internet, bazuar në performancën aktuale, unë do t’i jepja avantazhin e InMotion Hosting në këtë krahasim. Koha e përgjigjes së mbështetjes së klientit është gjithashtu pak më e mirë.

Kur bëhet fjalë për Hosted WordPress Hosted të Menaxhuar, InMotion është gjithashtu fituesi – duke siguruar shpejtësi superiore dhe performancë të faqes në internet.

Në përgjithësi, për shumicën e faqeve të internetit, në këtë krahasim ne do të rekomandonim InMotion Hosting. Shihni vlerësimet e rishikimit tonë të Shqyrtimit InMotion më poshtë:

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map