A2 Host vs Liquid Web (maj 2020) – “Ju Mund të Jeni Surprizuar!”

a2-hosting-vs-lëngshme-web


Si e krahason A2 Hosting me Web Liquid? Këtu është një krahasim interesant midis dy kompanive të pazgjidhura në internet. A2 Hosting ofron një përzgjedhje të plotë të shërbimeve të mbajtjes së faqes në internet, ndërsa Liquid Web specializohet në zgjidhje premiume të mbajtjes. Le të shohim se si ato përputhen kundër njëri-tjetrit dhe cili është zgjedhja më e mirë për ju.

A2 Hosting
A2 Hosting

Biznesi i Filluar: 2003
Vlerësimi i BBB: B
Vendndodhja e qendrës së të dhënave: Michigan, SHBA; Arizona, SHBA; Amsterdam, EUR; Singapor, Azi

Avantazhet e Zgjedhjes së A2 Hosting:

 • Më e përballueshme
 • Plani i plotë i hostimit në internet
 • Certifikata falas SSL
 • Rrjeti katërfish i tepërt
 • Mbështetje e Protokollit QUIC (Servers Turbo)

lëngshme e internetit
Rrjeti i lëngshëm

Biznesi i Filluar: 1997
Vlerësimi i BBB: A+
Vendndodhja e qendrës së të dhënave: Lansing, Michigan; Phoenix, AZ; Amsterdam, EUR

Avantazhet e zgjedhjes së rrjetit të lëngshëm:

 • Specializohen në Hosting Upscale
 • Më shumë fuqi burimore
 • Përfshin rezervime lokale të të dhënave
 • Linux ose Windows

Serverë të përkushtuar

Së pari, le t’i hedhim një sy opsioneve tuaja të Përkushtimit të hostimit në A2 Hosting dhe Web Liquid.

Rrjeti i lëngshëm

lëngshme-web-dedikuar-servers

Karakteristikat e lëngshme të përkushtuara të hostit

 • Garancia 100% e Rrjetit Uptime
 • Siguria e zgjeruar me ServerSecure
 • Rezervime lokale të të dhënave
 • Mbrojtja e DDoS
 • Monitorimi 24/7 Sonar
 • SSD RAID 1 Drives
 • Cloudflare CDN

Liquid Web ofron serverë të përkushtuar me të dy procesorë të vetëm dhe të dyfishtë. Ju mund të blini vetëm serverin ose një pako të dedikuar e cila përfshin rezervë offsite, siguri të përparuar dhe cPanel ose Plesk. Mimet variojnë nga 199 dollarë. në 859 $ mo.

Harduerë në internet të lëngshëm

Intel Xeon E3-1230 v5
4 bërthamë @ 3.4 Ghz Intel Xeon E3-1270 v5
4 bërthamë @ 3.6 Ghz Intel Xeon E5-1650 v3
6 bërthamë @ 3.5 Ghz Intel Xeon E5-1650 v4
6 bërthamë @ 3.6 Ghz Intel Xeon E5-2620 v4
16 bërthamë @ 2.1 Ghz Intel Xeon E5-2650 v4
24 bërthamë @ 2.2 Ghz

Klikoni këtu për të parë më shumë detaje në Liquid Web

A2 Hosting

a2-hosting-dedikuar-servers

Karakteristikat e dedikuara të hostimit A2

 • Rrjeti katërfish i tepërt
 • RAID 1 Ruajtja e SSD
 • Siguria e përhershme Proaktive
 • Angazhim 99.9% Uptime
 • Ndihma me përparësi
 • cPanel me Softaculous
 • Cloudflare CDN
 • Le të Certifikojmë SSL Certifikatat
 • Garancia e kthimit të parave në çdo kohë

A2 Hosting ofron tre Plane Hosting Server të Dedikuar të Menaxhuar (Sprint, Përtej, dhe Mach). Planet Sprint dhe Exception përfshijnë një server të vetëm procesor, ndërsa plani Mach i nivelit të lartë përfshin një procesor të dyfishtë. Për dallim nga planet e Liquid Web hosting, A2 Hosting përfshin një gamë të plotë të veçorive me hostimin e tyre të dedikuar, përfshirë emailin, tregtinë elektronike dhe promovimin e faqes në internet. Mimet variojnë nga 141.09 $ mo. në 290,49 $ mo.

A2 Hardware Hosting

Intel 3.1+ GHz Core&# X2122; i3
2 bërthama Intel Xeon 2.4+ GHz E3
4 bërthama 2x Intel Xeon 2.1+ GHz E5
8+ bërthamë

Klikoni këtu për të parë më shumë detaje në A2 Hosting

Rekomandime të përkushtuara për strehimin

A2 Hosting dhe Liquid Web janë padyshim dy hostë të një cilësie të lartë në internet. Nga një këndvështrim i pastër harduerik, ne na pëlqejnë serverat e Liquid Web-megjithëse janë më të shtrenjtë. Nga ana tjetër, A2 Hosting ofron një paketë më të plotë të pritjes. Për këtë arsye, ne si A2 Hosting për ata që janë në kërkim të planit të tyre të parë të dedikuar të pritjes. Për pronarët e faqeve të internetit me më shumë përvojë ose ata që kërkojnë të lëvizin lart nga një plan i përbashkët ose i hostuar VPS, ne do t’ju rekomandojmë të konsideroni Liquid Web.

VPS Hosting

Në fillim të këtij viti, ne kemi postuar artikullin tonë më të mirë të VPS Web Hosting që përfshinte A2 Hosting si një nga zgjidhjet më të mira për pritjen e serverëve privatë virtualë. Ju gjithashtu mund të hidhni një vështrim në rishikimin tonë të hollësishëm të VPS të A2 Hosting këtu.

Së bashku me serverët e dedikuar, Liquid Web gjithashtu ofron shërbime premiume pritëse të VPS-ve. Ja një vështrim më i afërt se si ato krahasohen me A2.

A2 Hosting

a2-hosting-VPS

Karakteristikat VPS Hosting A2

 • Hardware i menaxhuar
 • Softuer i menaxhuar
 • Siguria e menaxhuar
 • Shtytës pa pagesë të ngurta të shtetit (SSD)
 • Le të Certifikojmë SSL Certifikatat
 • Paneli i Kontrollit cPanel
 • 2 IP të përkushtuara
 • Cloudflare CDN
 • Krijuesi i kopjimit të kopjimeve të serverit
 • Siguria e përhershme Proaktive
 • Ndihma me përparësi ndaj klientit
 • Rrjeti katërfish i tepërt
 • Angazhim 99.9% Uptime
 • Garancia e kthimit të parave në çdo kohë

A2 Hosting ofron një gamë të gjerë të VPS Hosting. Për këtë krahasim, ne do të përqendrohemi në Hosting CPS-in e tyre të Menaxhuar me qasje rrënjësore. Ekzistojnë tre nivele në dispozicion. Mimet variojnë nga 32,99 $ mo. në 65,99 $ mo.

pushtet+
RAM 4 GB
Magazinim 75 GB
Transferimi 2 TB
4 vCPU prestigj+
RAM 6 GB
Ruajtje 100 GB
Transferimi 3 TB
6 vCPU majë+
RAM 8 GB
Ruajtje 150 GB
Transferimi 4 TB
8 vCPU

Klikoni këtu për të parë më shumë detaje në A2 Hosting

Rrjeti i lëngshëm

lëngshme-web-vps

Karakteristikat e Lëngjeve të VPS në internet

 • Sigurimi i menjëhershëm
 • cPanel ose Plesk
 • Mbrojtja e SSD dhe RAID
 • Siguria e zgjeruar me ServerSecure
 • Cloudflare CDN
 • Rezervime lokale të faqes

Liquid Web gjithashtu ofron disa nivele të VPS Hosting. Me Liquid Web, ju gjithashtu merrni mundësinë e Linux ose Windows. Mimet variojnë nga 59 dollarë. në 219 $ mo.

Server virtual virtual
RAM 2 GB
2 Procesori kryesor
Hapësirë ​​disku 40 GB SSD
5 Transferim i serverit privat virtual
RAM 2 GB
2 Procesori kryesor
Hapësirë ​​disku 100 GB SSD
Transferimi 5 TB
Linux ose Server Virtual Private Virtual
RAM 4 GB
4 Procesori kryesor
Hapësirë ​​disku 150 GB SSD
Transferimi 5 TB
Linux ose Windows

Server virtual virtual
RAM 8 GB
8 Procesori kryesor
Hapësirë ​​disku 300 GB SSD
Transferimi 5 TB
Linux ose Windows

Klikoni këtu për të parë më shumë detaje në Liquid Web

Rekomandimi për VPS Hosting

Ashtu si me krahasimin tonë të Përkushtuar Hosting të këtyre dy hosteve në internet, kur është fjala për VPS Hosting, A2 Hosting ofron një plan më të plotë të mbajtjes në internet. Duke krahasuar çmimet dhe veçoritë e të dy hosteve, A2 Hosting siguron më shumë vlerë të përgjithshme sesa planet e Liquid Web. Pricesmimet VPS të Likuiduara në Ueb janë në anën e lartë.

Ne kemi gjetur mbështetjen e klientit të jetë po aq mbresëlënëse për të dy kompanitë.

Në qoftë se nuk jeni duke kërkuar posaçërisht për Windows VPS Hosting, në shumicën e rasteve ne do ju rekomandojmë A2 Hosting VPS mbi Liquid Web VPS.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map