A2 Host vs Namecheap (maj 2020) – “Zgjidhni këtë…”

Vizita e-a2-hosting Vizita e-namecheap


Në këtë krahasim të A2 Host vs Namecheap, ne shikojmë dy hoste në internet që ofrojnë disa nga planet më të mira me kosto më të ulët, planet e pritjes të orientuara drejt vlerës. A2 dhe Namecheap të dy kanë një përzgjedhje të gjerë të opsioneve të pritjes për të gjitha llojet e faqeve të internetit dhe të gjitha nivelet e pronarëve të faqeve. Pra, le të bëjmë një vështrim të hollësishëm për të parë se cilën duhet të zgjidhni.

A2 Hosting ka qenë vazhdimisht një host i rekomanduar në internet i specializuar në lloje të shumta të mbajtjes në internet. Unë jam i impresionuar veçanërisht me planet e tyre të optimizuara të pritjes së pritjes. Namecheap ka qenë prej kohësh një opsion i mirë për mbajtjen në internet me kosto të ulët. Ato janë gjithashtu një alternative e vlefshme për GoDaddy si një regjistrues domain.

Ndërsa ata të dy ofrojnë karakteristika mbresëlënëse, me A2 Hosting ju merrni më shumë veçori premium dhe gjithashtu merrni ambientin e optimizuar të A2 për shpejtësi dhe siguri. A2 Hosting përfshin siguri të vazhdueshme proaktive, plus ju merrni edhe aftësi skenimi në internet. Dhe, gjithashtu më pëlqen që me A2 ju mund të zgjidhni vendndodhjen tuaj të qendrës së të dhënave. Të dy këta hostë të internetit ofrojnë cPanel si ndërfaqen tuaj të pritjes. Sidoqoftë, Namecheap nuk përfshin disa opsione siç janë statistikat e Webalizer. Namecheap përfshin një mundësi të bukur për kopjimin e të dhënave. Sidoqoftë, A2 Hosting është fituesi kur bëhet fjalë për veçoritë.

Në përvojën time, A2 Hosting gjithashtu siguron shpejtësi dhe performancë superiore të faqes në internet. Planet e tyre të hostimit në Turbo janë veçanërisht të dukshme. Me të dy faqet e mia të internetit dhe testimin tim të veçantë, A2 Hosting poston vazhdimisht herë më të shpejtë të ngarkimit të faqeve. Me A2 Hosting, ju gjithashtu merrni falas CDN Cloudflare për të shpejtuar gjërat edhe më shumë. Me Namecheap ju merrni një garanci 100% në kohë. Por mbani mend, kjo nuk do të thotë që faqja juaj nuk do të humbasë kurrë. Garancitë e Uptime do të thotë që ju paguheni për kohën kur faqja juaj e internetit nuk është në dispozicion. Në çdo rast, A2 është gjithashtu fituesi kur bëhet fjalë për shpejtësinë dhe performancën.

Nëse jeni duke kërkuar për WordPress hosting, atëherë A2 Hosting është gjithashtu zgjidhja më e mirë. Ju mund të merrni WordPress të paravendosur dhe A2 ju siguron një mjedis të optimizuar WordPress që ju jep shpejtësi dhe siguri të përmirësuar. A2 është gjithashtu vazhdimisht një nga hostet e parë në internet që ofron versionet më të fundit të PHP. Pra, ndërsa ju mund të merrni një cilësi të mirë WordPress hosting në A2 dhe Namecheap, A2 Hosting gjithashtu merr avantazhin këtu.

Unë jam i kënaqur të raportoj që si A2 Hosting dhe Namecheap ofrojnë mbështetje të shkëlqyeshme të klientit. Sidoqoftë, me A2 Hosting merrni akses mbështetës përmes telefonit, postës elektronike, biletës mbështetëse dhe bisedës live. Ekipi i tyre mbështetës “Guru Crew”, siç e quajnë ata vetë, ka ofruar ndihmë të dobishme, të përgjegjshme dhe të sjellshme për mua sa herë që kam nevojë për të. Prandaj, unë gjithashtu do t’i jepja përparësi A2 në këtë kategori.

A2 Hosting
A2 Hosting

Biznesi i Filluar: 2003
Vlerësimi i BBB: A+
Vendndodhja e qendrës së të dhënave: Michigan, SHBA; Arizona, SHBA; Amsterdam, EUR; Singapor, Azi

Çmimi: 2,99 $ mo. – 14,99 $ mo.
Bandwidth i pakufizuar: po
Magazinimi i Pafund: po
Email i pakufizuar: po
Domain Multiple Domains: po

Ndërfaqja e hostimit: cPanel
Uptime në server: 99.9%
Periudha e rimbursimit: Në çdo kohë
Në dispozicion të hostimit të përkushtuar: po

Shtesa falas:
Attracta SEO dhe Mjetet e marketingut
Mjete Falas HackScan dhe të Sigurisë
Shtytës pa pagesë të ngurta të shtetit (SSD)
Rrjeti i Dorëzimit të Përmbajtjes CloudFlare
Le të Certifikojmë SSL Certifikatat
Mjet i Sigurimit të Sigurimit të Patchman

Avantazhet e Zgjedhjes së A2 Hosting:

 • A2 Mjedisi i Optimizuar për WordPress
 • Serveri opsional Turbo i disponueshëm për ngarkimin e faqes më të shpejtë
 • Siguria e përhershme
 • E ardhmja miqësore me mjedisin e ardhshëm Hosting Green
 • Rrjeti katërfish i tepërt
 • Riparimi i kopjimit të të dhënave të serverit
 • Skena e Uebfaqeve për WordPress dhe Joomla
 • ndërfaqe cPanel dhe Softaculous.
 • Ata ofrojnë mbështetje telefonike, emaili dhe chat.

Klikoni këtu për të parë më shumë detaje në A2 Hosting

Namecheap
Namecheap

Biznesi i Filluar: 2000
Vlerësimi i BBB: F
Vendndodhjet e qendrës së të dhënave: SHBA dhe MB

Çmimi: $ 2.88 mo. – 8,88 dollarë mo.
Bandwidth i pakufizuar: po
Magazinimi i Pafund: Po (Vetëm Plani Yjor Plus)
Email i pakufizuar: Po (Plani yjor dhe planet e biznesit)
Domain Multiple Domains: po

Ndërfaqja e hostimit: cPanel
Uptime në server: 100%
Periudha e rimbursimit të plotë: 30 dite
Në dispozicion të hostimit të përkushtuar: po

Shtesa falas:
Certifikata PozitiveSSL
Mjete tërheqëse për SEO

Avantazhet e zgjedhjes së Namecheap:

 • Ato gjithashtu ofrojnë një gamë të plotë të shërbimeve të regjistruesve të emrave të domain.

Klikoni këtu për të parë më shumë detaje në Namecheap

Si Krahason A2 Hosting në krahasim me hostet e tjerë të uebit?

A2 Hosting vs Bluehost
Kjo krahasim midis A2 Hosting dhe Bluehost nuk është aq afër sa dikur. Të dy këta hostë ofrojnë plane të shkëlqyera të hostimit të cPanel në internet…

A2 Hosting vs DreamHost
Kjo krahasim midis A2 Hosting dhe DreamHost përqendrohet në pjesën më të madhe në veçoritë e pritjes së WordPress dhe performancën e planeve të tyre të pritjes…

A2 Hosting vs GoDaddy
Ndërsa GoDaddy ofron shumë produkte dhe shërbime (përfshirë menaxhimin e emrit të domain), kjo krahasim përqendrohet plotësisht në planet e mbajtjes së faqeve në internet të ofruara nga A2 Hosting dhe GoDaddy…

A2 Hosting vs GreenGeeks
A2 Hosting dhe GreenGeeks janë me të vërtetë dy nga zgjidhjet më të mira për një web hosting të shumëfishtë. Por pavarësisht nëse duhet të krijoni shumë faqe në internet ose vetëm një, është padyshim një thirrje e ngushtë se cila është më mirë …

A2 Hosting vs HostGator
Si e krahason A2 Hosting me HostGator? Siç rezulton, A2 Hosting më shumë sesa mban të vetën kundër konkurrencës këtu…

A2 Hosting vs InMotion
Lajmi i mirë kur krahason A2 Hosting dhe InMotion Hosting është se është një situatë e favorshme për ju. Të dyja këto kompani në internet ofrojnë një pritje të shkëlqyeshme në internet me mbështetje të jashtëzakonshme…

A2 Hosting vs InterServer
Këtu është një tjetër krahasim krahasimi i dy kompanive të shkëlqyera të mbajtjes në internet që të dy i përdor…

A2 Hosting vs Jaguar PC
Në këtë krahasim, hedhim një vështrim se si A2 Hosting krahason me Jaguar PC. Me A2 dhe Jaguar, ju merrni një plan pritës që është…

A2 Hosting vs Liquid Web
Si e krahason A2 Hosting me Web Liquid? Këtu është një krahasim interesant midis dy kompanive të pazgjidhura të mbajtjes në internet…

A2 Hosting vs Site5
Në këtë krahasim, ne hedhim një vështrim në A2 Hosting dhe Site5. Ndërsa këto dy hoste në internet kanë plane të ngjashme të strukturuara të pritjes (themelore, të avancuara dhe turbo), për mendimin tonë njëri prej tyre është qartë superior ndaj tjetrit…

A2 Hosting vs SiteGround
Krahasimi i A2 Hosting dhe SiteGround është një telefonatë jashtëzakonisht e ngushtë. Ata të dy ofrojnë shumë karakteristika unike që ofrojnë performancë të jashtëzakonshme të mbajtjes në internet…

A2 Hosting Vub-Qendër Web Hosting
Ka disa ngjashmëri të qartë me këto dy kompani pritëse – me të dy strukturat e planit të tyre të pritjes dhe bazën e klientit të synuar …

A2 Hosting Wix
Si e krahason A2 Hosting me Wix? Ky krahasim midis një plani tradicional të mbajtjes së faqes në internet dhe një paketë ndërtues faqesh në internet hedh një vështrim në planin e mbajtjes së serverëve turbo të A2 të Hosting-ut kundrejt paketave të internetit në internet Wix …

Si e krahason Namecheap me hostet e tjerë të uebit?

Namecheap vs Bluehost
Në këtë krahasim të Bluehost dhe Namecheap, hedhim një vështrim mbi avantazhet që secili ka për të ofruar, si dhe sa mirë ata performojnë. Shumica e njerëzve janë ndoshta …

Namecheap vs InMotion Hosting
Për ata prej jush që përpiqeni të vendosni midis këtyre dy kompanive pritëse, këtu është krahasimi im i hollësishëm i InMotion vs Namecheap. Të dy këta hostë në internet kanë avantazhet e tyre dhe unë kam qenë…

Namecheap vs SiteGround
Ndërsa SiteGround dhe Namecheap të dy ofrojnë plane të shkëlqyera të mbajtjes në internet, ato janë përfundimisht të përshtatshme për lloje të ndryshme të pronarëve të faqeve të internetit …

rekomandim

Në këtë krahasim kokë më kokë, A2 Hosting është fituesi i përgjithshëm. A2 ofron karakteristika superiore, performancë dhe mbështetje të klientit. Një zonë ku Namecheap ka përparësi janë emrat e domain. Nëse jeni duke kërkuar për një regjistrues domeni, ata janë një zgjedhje e mirë. Sidoqoftë, për mbajtjen në internet do të rekomandonim A2 Hosting. Shihni Vlerësimet e Rishikimit të Hosting në A2 më poshtë.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map