A2 Hosting vs Site5 (maj 2020) – “Fituesi është …”

a2-hosting-vs-site5


Në këtë krahasim, ne hedhim një vështrim në A2 Hosting dhe Site5. Ndërsa këto dy hoste në internet kanë plane të strukturuara të ngjashme të hostimit (bazë, të avancuara dhe turbo), për mendimin tonë njëri prej tyre është qartësisht superior ndaj tjetrit. Cila është më e mira për faqen tuaj të internetit? Le të shohim më nga afër.

a2-hosting-planetPlanet e strehimit A2: Lite, Swift dhe Turbosite5-hosting-planetPlanet e Pritjes të Site5: Thelbësore, Pro dhe Turbo

Edhe pse të dyja A2 Hosting dhe Site5 ofrojnë ruajtje dhe gjerësi të pakufizuar (ose të pa matur), me A2 Hosting ju merrni edhe disqe të ngurta të gjendjes (SSD), çertifikata falas të Encrypt SSL, Le Cloudflare CDN dhe shumë veçori shtesë. Kur bëhet fjalë për një vlerësim në një plan pritës, A2 Hosting shumë më larg se Site5.

Siguria e faqes në internet është një shqetësim kryesor për shumë pronarë të faqeve. Këtu përsëri, ne preferojmë A2 Hosting mbi Site5. A2 Hosting përfshin karakteristika proaktive të vazhdueshme të sigurisë me planin tuaj, përfshirë mbrojtjen brutale të forcës, skanimin e viruseve dhe monitorimin e sigurisë. Në të kundërt, me Site5 ju duhet të paguani një shtesë 49,99 $ për një faqe në internet në vit për të marrë skanimin dhe mbrojtjen e malware.

A2 Hosting dhe Site5 të dy ofrojnë WordPress hosting. Sidoqoftë, nëse po planifikoni të përdorni WordPress për faqet e internetit tuaj, atëherë ju rekomandoj shumë A2 Hosting. Me A2, ju merrni mjedisin e tyre të optimizuar të WordPress që përfshin ngarkim më të shpejtë të faqeve dhe siguri të përmirësuar. Sipas mendimit tonë, kjo është një kategori tjetër ku A2 Hosting është një fitues ndaj Site5.

Unë gjithashtu duhet të jap avantazh për A2 Hosting kur bëhet fjalë për mbështetjen e klientit. Stafi mbështetës në A2, ose Guru Crew siç quhen, kanë ofruar vazhdimisht ndihmë të shpejtë dhe të dobishme. Në të kundërt, në Site5 koha e parashikuar e pritjes ishte 5 minuta, por përfundoi të ishte më shumë si 15.

A2 Hosting
A2 Hosting

Biznesi i Filluar: 2003
Vlerësimi i BBB: A+
Vendndodhja e qendrës së të dhënave: Michigan, SHBA; Arizona, SHBA; Amsterdam, EUR; Singapor, Azi

Çmimi: 2,99 $ mo. – 14,99 $ mo.
Bandwidth i pakufizuar: po
Magazinimi i Pafund: po
Email i pakufizuar: po
Domain Multiple Domains: po

Ndërfaqja e hostimit: cPanel
Uptime në server: 99.9%
Periudha e rimbursimit: Në çdo kohë
Në dispozicion të hostimit të përkushtuar: po

Shtesa falas:
Attracta SEO dhe Mjetet e marketingut
Mjete Falas HackScan dhe të Sigurisë
Shtytës pa pagesë të ngurta të shtetit (SSD)
Rrjeti i Dorëzimit të Përmbajtjes CloudFlare
Le të Certifikojmë SSL Certifikatat
Mjet i Sigurimit të Sigurimit të Patchman
Llogari e integruar ManageWP

Avantazhet e Zgjedhjes së A2 Hosting:

 • A2 Mjedisi i Optimizuar për WordPress
 • Serveri opsional Turbo i disponueshëm për ngarkimin e faqes më të shpejtë
 • Zgjidhni Linux ose Window Hosting
 • Siguria e përhershme
 • E ardhmja miqësore me mjedisin e ardhshëm Hosting Green
 • Rrjeti katërfish i tepërt
 • Rikthim rezervë të serverëve falas
 • Skena e Uebfaqeve për WordPress dhe Joomla
 • Mbështetje e Protokollit QUIC (Servers Turbo)
 • Transferim falas në internet.
 • ndërfaqe cPanel dhe Softaculous.
 • Ata ofrojnë mbështetje telefonike, emaili dhe chat.
 • Mbështetje e shpejtë dhe e përgjegjshme e bisedës.

Klikoni këtu për të parë më shumë detaje në A2 Hosting

Site5
Site5

Biznesi i Filluar: 1999
Vlerësimi i BBB: A-
Vendndodhjet e qendrës së të dhënave: Qendrore e Sh.B.A..

Çmimi: 6,95 $ mo. – 13,95 $ mo.
Bandwidth i pakufizuar: po
Magazinimi i Pafund: po
Email i pakufizuar: po
Domain Multiple Domains: po

Ndërfaqja e hostimit: cPanel
Uptime në server: 99.9%
Periudha e rimbursimit: 45 ditë
Në dispozicion të hostimit të përkushtuar: jo

Shtesa falas:
Migrim falas në internet
Rikthim në internet

Avantazhet e zgjedhjes së sitit5:

 • Garanci e kthimit të parave 45 ditë.

Klikoni këtu për të parë më shumë detaje në Site5

Si Krahason A2 Hosting në krahasim me hostet e tjerë të uebit?

Bluehost vs A2 Hosting
Kjo krahasim midis A2 Hosting dhe Bluehost është shumë afër. Të dy këta hostë ofrojnë plane të shkëlqyera të hostimit të cPanel në internet…

A2 Hosting vs DreamHost
Kjo krahasim midis A2 Hosting dhe DreamHost përqendrohet në pjesën më të madhe në veçoritë e pritjes së WordPress dhe performancën e planeve të tyre të pritjes…

A2 Hosting vs GoDaddy
Ndërsa GoDaddy ofron shumë produkte dhe shërbime (përfshirë menaxhimin e emrit të domain), kjo krahasim përqendrohet plotësisht në planet e mbajtjes së faqeve në internet të ofruara nga A2 Hosting dhe GoDaddy…

A2 Hosting vs GreenGeeks
A2 Hosting dhe GreenGeeks janë me të vërtetë dy nga zgjidhjet më të mira për një web hosting të shumëfishtë. Por pavarësisht nëse duhet të krijoni shumë faqe në internet ose vetëm një, është padyshim një thirrje e ngushtë se cila është më mirë …

A2 Hosting vs HostGator
Si e krahason A2 Hosting me HostGator? Siç rezulton, A2 Hosting më shumë sesa mban të vetën kundër konkurrencës këtu…

A2 Hosting vs InMotion
Lajmi i mirë kur krahason A2 Hosting dhe InMotion Hosting është se është një situatë e favorshme për ju. Të dyja këto kompani në internet ofrojnë një pritje të shkëlqyeshme në internet me mbështetje të jashtëzakonshme…

A2 Hosting vs InterServer
Këtu është një tjetër krahasim krahasimi i dy kompanive të shkëlqyera të mbajtjes në internet që të dy i përdor…

A2 Hosting vs Jaguar PC
Në këtë krahasim, hedhim një vështrim se si A2 Hosting krahason me Jaguar PC. Me A2 dhe Jaguar, ju merrni një plan pritës që është…

A2 Hosting vs Liquid Web
Si e krahason A2 Hosting me Web Liquid? Këtu është një krahasim interesant midis dy kompanive të pazgjidhura të mbajtjes në internet…

A2 Hosting vs SiteGround
Krahasimi i A2 Hosting dhe SiteGround është një telefonatë jashtëzakonisht e ngushtë. Ata të dy ofrojnë shumë karakteristika unike që ofrojnë performancë të jashtëzakonshme të mbajtjes në internet…

A2 Hosting Vub-Qendër Web Hosting
Ka disa ngjashmëri të qartë me këto dy kompani pritëse – me të dy strukturat e planit të tyre të pritjes dhe bazën e klientit të synuar …

A2 Hosting Wix
Si e krahason A2 Hosting me Wix? Ky krahasim midis një plani tradicional të mbajtjes së faqes në internet dhe një paketë ndërtues faqesh në internet hedh një vështrim në planin e mbajtjes së serverëve turbo të A2 të Hosting-ut kundrejt paketave të internetit në internet Wix …

rekomandim

Ndërsa Site5 ka disa karakteristika të mira, A2 Hosting është padyshim fituesi në këtë krahasim.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map