A2 Hosting vs SiteGround (maj 2020) – “Këtu është përvoja ime …”

Vizita e-siteground Vizita e-a2-hosting


Krahasimi i A2 Hosting dhe SiteGround është një telefonatë jashtëzakonisht e ngushtë. Ata të dy ofrojnë shumë karakteristika unike që ofrojnë performancë të jashtëzakonshme të pritjes në internet. Unë përdor të dyja A2 Hosting dhe SiteGround. Përveç shpejtësisë dhe kohës së shkëlqyeshme të shkëlqyeshme, kam gëzuar gjithashtu mbështetje të shkëlqyeshme të klientit nga të dyja këto kompani pritjeje në internet.

Megjithëse SiteGround dhe A2 Hosting janë të aftë të presin çdo lloj uebsajti, ata të dy janë veçanërisht të përshtatshëm për ata që përdorin një CMS (sistemi i menaxhimit të përmbajtjes) – WordPress specialisht. Me A2 Hosting, ju merrni mjedisin e tyre të optimizuar të WordPress për rritjen e shpejtësisë dhe sigurisë së përmirësuar. Dhe, mund të keni para-instaluar WordPress kur të regjistroheni. Ndërkohë, SiteGround e ka vendosur veten si një nga opsionet me kosto më efektive për hostimin e menaxhuar të WordPress. Planet e pritjes së SiteGround përfshijnë teknologjinë e tyre SuperCacher për faqet e internetit më të shpejtë, si dhe sistemin e tyre opsional të monitorimit HackAlert për të mbrojtur nga sulmet e malware.

Të dyja A2 Hosting dhe SiteGround ju japin cPanel si ndërfaqen tuaj të hostimit që është një tjetër plus. Planet e pritjes në secilën kompani janë gjithashtu të strukturuara në mënyrë të ngjashme – me tre nivele duke përfshirë paketat fillestare, të përparuara dhe premium. Të dy A2 Hosting dhe SiteGround ofrojnë shumë vlera me planet e tyre të pritjes – me secilin duke përfshirë disa veçori shumë mbresëlënëse. Planet e pritjes së A2 kushtojnë më pak në secilin nivel — mua më pëlqen. Nga ana tjetër, megjithëse SiteGround kushton më shumë, ju merrni tipare të menaxhuara të hostimit.

Si klient i dy A2 Hosting dhe SiteGround, definitivisht mund të them që të dy këta hostë në internet janë zgjedhje të shkëlqyera.

A2 Hosting vs SiteGround: Shpejtësia e faqes në internet

Në testimin tonë, SiteGround postoi dukshëm rezultate më të shpejta. Ndërsa A2 Hosting gjithashtu siguron një pritje të shpejtë në internet, në këtë kategori SiteGround është fituesi.

A2 Hosting vs SiteGround: Ndihma për klientët

a2-hostingsiteground
Mbështetje e biletaveTipar i përfshirëTipar i përfshirë
Ndihmë me emailTipar i përfshirëTipar i përfshirë
Mbështetje telefonikeTipar i përfshirëTipar i përfshirë
Biseda liveTipar i përfshirëTipar i përfshirë
Migrim falas në internetTipar i përfshirëTipar i përfshirë
Ndihmë me përparësi në dispozicionTipar i përfshirëTipar i përfshirë

Mbështetja e klientit është një nga pikat e forta të A2 Hosting dhe SiteGround. A2 Hosting ka Grupin e tyre të Guru dhe SiteGround ka një nga programet më intensivë të trajnimit për anëtarët e ekipit të tyre për mbështetjen e klientëve. SiteGround ka siguruar vazhdimisht disa nga kohët më të shpejta të përgjigjes së mbështetjes, dhe agjentët e tyre të mbështetjes gjithmonë kanë dhënë zgjidhje të shpejtë për çdo pyetje ose çështje që mund të kem. Pra, ndërsa unë do t’i vlerësoja të dy këta hostë të lartë në matësin e mbështetjes, SiteGround është fituesi këtu.

A2 Hosting vs SiteGround: WordPress

Siç e përmenda më lart, A2 Hosting dhe SiteGround janë padyshim dy nga zgjidhjet më të mira për hostimin e WordPress. Të dy këta hostë të uebit janë të shkëlqyeshëm për të gjitha llojet e përdoruesve të WordPress — newbies deri tek pronarët me përvojë të faqeve të WordPress. A2 Hosting do të parainstalojë WordPress për ju, ndërsa SiteGround tani ka funksionalitetin e tyre të WordPress Starter që thjeshton procesin e krijimit të faqes tuaj të internetit. Në anën tjetër, ata të dy përfshinin karakteristika premium WordPress që normalisht gjenden në planet më të shtrenjta të menaxhimit të menaxhimit. Në këtë kategori, për shkak të faktorëve të tjerë (mbështetje të klientit, etj.), Unë do t’i jepja SiteGround një avantazh të vogël. SiteGround rekomandohet gjithashtu nga WordPress.org.

Krahasimi i Karakteristikave të WordPress
Përfshirë me Planin e Pritjes

A2 HostingSiteGround
PreinstallationTipar i përfshirë
Azhurnime automatikeTipar i përfshirëTipar i përfshirë
Rikthim automatik i të dhënaveTipar i përfshirëTipar i përfshirë
Në kërkesë rezervë dhe rivendosjeTipar i përfshirëTipar i përfshirë
Skenimi i faqes në internetTipar i përfshirëTipar i përfshirë
Caching e optimizuarTipar i përfshirëTipar i përfshirë
Siguria e WordPressTipar i përfshirëTipar i përfshirë
Mund të menaxhohet WordPress?Tipar i përfshirëTipar i përfshirë

A2 Hosting vs SiteGround: Security

a2-hostingsiteground
SSL falasTipar i përfshirëTipar i përfshirë
Mbrojtja e DDoSTipar i përfshirëTipar i përfshirë
Mbrojtja brutale e forcësTipar i përfshirëTipar i përfshirë
Skanimi i viruseveTipar i përfshirëTipar i përfshirë
Mbrojtje nga hackTipar i përfshirëTipar i përfshirë
Monitorimi 24/7 i SigurisëTipar i përfshirëTipar i përfshirë
Web Hosting FirewallTipar i përfshirëTipar i përfshirë
Mjet sigurie patchmanTipar i përfshirë
Autentifikimi me dy faktorëTipar i përfshirëTipar i përfshirë
Izolimi i llogarisë së hostimitTipar i përfshirë
Mbrojtja e SPAM-itTipar i përfshirëTipar i përfshirë

A2 Hosting vs SiteGround: Zhvillimi

a2-hostingsiteground
Mbështetje PHP7.37.3
Baza e të dhënave të pakufizuarTipar i përfshirëTipar i përfshirë
Baza e të dhënave MySQL10.1.40-MariaDB5.1.73
Baza e të dhënave PostgreSQLTipar i përfshirëTipar i përfshirë
Node.jsTipar i përfshirë
Qasja në SSHTipar i përfshirëTipar i përfshirë
Apache2.4.412.4
gitTipar i përfshirëTipar i përfshirë
pitonTipar i përfshirëTipar i përfshirë
FTP / SFTPTipar i përfshirëTipar i përfshirë
WP-CLITipar i përfshirëTipar i përfshirë

A2 Hosting vs SiteGround: Dallimet

Avantazhet e A2 Hosting mbi SiteGround:

 • A2 Mjedisi i Optimizuar për Shpejtësitë e Shpejtë të Uebfaqeve
 • Siguria e përhershme proaktive
 • Zgjedhja e 4 Qendrave të të Dhënave
 • Opsioni i serverit Turbo për shpejtësi më të shpejtë deri në 20x
 • A2 Mjedisi i Optimizuar për WordPress
 • Rikthe rezervë serveri
 • Falas CDN për Cloudflare për herë më të shpejtë të ngarkimit të faqeve
 • Rrjeti katërfish i tepërt
 • Para-instalimi i WordPress-it të Optimizuar
 • Garancia e kthimit të parave në çdo kohë

Avantazhet e SiteGround mbi A2 Hosting:

 • Rekomanduar WordPress.org
 • Përfshin Karakteristikat e Menaxhimit të Menaxhuar
 • Teknologji superCacher për shpejtësinë më të shpejtë
 • Përfshin Starter WordPress për krijimin më të shpejtë të sitit
 • Rezervime të automatizuara ditore
 • Mbështetje e vazhdueshme dhe e përgjegjshme e klientit
 • Inteligjenca artificiale Anti-Bot për të ndaluar sulmet brutale të forcës
 • Zgjedhja e qendrave të të dhënave në 3 kontinente

A2 Hosting vs SiteGround Detajet

Fitues

KategoriaA2 HostingA2 HostingSiteGroundSiteGroundComments
Qendrat e të dhënavefituesSiteGround ka 5 qendra të të dhënave në 3 kontinente të ndryshme.
Pajisjet e serveritfituesServerët A2 Turbo mund të sigurojnë një ngarkim më të shpejtë deri në 20x. Të dy serverët Turbo dhe Swift përfshijnë disqet e gjendjes së ngurtë (SSD).
rrjetfituesA2 Hosting ofron një rrjet katërfish të tepërt. Ju gjithashtu merrni falas CDN Cloudflare.
Regjistrim / Provizion i llogarisëfituesPërfshinë funksionin Starter WordPress.
Paneli i kontrollitfituesfituesTie. Të dy ofrojnë qasje të lehtë në cPanel dhe cilësimet e menaxhimit të llogarisë suaj.
Shpejtësia dhe performancafituesShihni rezultatet më poshtë.
sigurifituesA2 Hosting përfshin izolimin e llogarisë Patchman dhe Hosting.
Rikthim i të dhënavefituesSiteGround siguron kopje rezervë automatike dhe mund të rivendosni të dhënat nga 30 ditët e kaluara. Tani ata ofrojnë gjithashtu kopje rezervë të kërkesës.
Mjetet e zhvilluesitfituesfituesTie. Të dy aktualisht po mbështesin PHP 7.3
WordPressfituesSiteGround ofron karakteristika të menaxhimit të menaxhimit, duke përfshirë azhurnime automatike, rezervim të të dhënave dhe SuperCacher për shpejtësi të shtuar.
Aplikimet në UebfaqefituesfituesTie. Të dy ofrojnë 400+ aplikime përmes cPanel
Kredite e reklamimitfituesKredi falas Bing / Yahoo
Koha e reagimit për mbështetjen e klientitfituesZakonisht rreth 15 sek. ose më pak
Rezoluta e çështjes së mbështetjes së klientitfitues
Garancia e kthimit të paravefituesGarancia e kthimit të parave në çdo kohë
Çmimi / Valuefitues3.92 dollarë – 9,31 $ hënë.

A2 Hosting
A2 Hosting

Biznesi i Filluar: 2003
Vlerësimi i BBB: A+
Vendndodhja e qendrës së të dhënave: Michigan, SHBA; Arizona, SHBA; Amsterdam, EUR; Singapor, Azi

Çmimi: 2,99 $ mo. – 14,99 $ mo.
Bandwidth i pakufizuar: po
Magazinimi i Pafund: po
Email i pakufizuar: po
Domain Multiple Domains: po

Ndërfaqja e hostimit: cPanel
Uptime në server: 99.9%
Periudha e rimbursimit: Në çdo kohë
Në dispozicion të hostimit të përkushtuar: po

Shtesa falas:
Attracta SEO dhe Mjetet e marketingut
Mjete Falas HackScan dhe të Sigurisë
Shtytës pa pagesë të ngurta të shtetit (SSD)
Rrjeti i Dorëzimit të Përmbajtjes CloudFlare
Le të Certifikojmë SSL Certifikatat
Mjet i Sigurimit të Sigurimit të Patchman
Llogari e integruar ManageWP

Avantazhet e Zgjedhjes së A2 Hosting:

 • A2 Mjedisi i Optimizuar për WordPress
 • Serveri opsional Turbo i disponueshëm për ngarkimin e faqes më të shpejtë
 • Zgjidhni Linux ose Window Hosting
 • Siguria e përhershme
 • E ardhmja miqësore me mjedisin e ardhshëm Hosting Green
 • Rrjeti katërfish i tepërt
 • Rikthim rezervë të serverëve falas
 • Skena e Uebfaqeve për WordPress dhe Joomla
 • Mbështetje e Protokollit QUIC (Servers Turbo)
 • Transferim falas në internet.
 • ndërfaqe cPanel dhe Softaculous.
 • Ata ofrojnë mbështetje telefonike, emaili dhe chat.
 • Mbështetje e shpejtë dhe e përgjegjshme e bisedës.

Klikoni këtu për të parë më shumë detaje në A2 Hosting

SiteGround
SiteGround

Biznesi i Filluar: 2004
Vlerësimi i BBB: B
Vendndodhja e qendrës së të dhënave: Chicago IL, N Amsterdam NL, Singapor SG, London UK

Çmimi: 3,95 $ mo. – 14,95 $ mo.
Bandwidth i pakufizuar: po
Magazinimi i Pafund: Jo (10 GB – 30 GB)
Email i pakufizuar: po
Domain Multiple Domains: Po (përveç planit të StartUp)

Ndërfaqja e hostimit: cPanel
Uptime në server: 99.9%
Periudha e rimbursimit: 30 dite
Në dispozicion të hostimit të përkushtuar: po

Shtesa falas:
CloudFlare CDN
Rikthim falas dhe rivendosje (përveç me planin StartUp)
Certifikatë falas SSL private për një vit (përveç me StartUp)

Avantazhet e zgjedhjes së sitit rrethues:

 • Transferim falas në internet.
 • Servers në tre kontinente.
 • Përfshihet rrjeti i dorëzimit të përmbajtjes.
 • Shërbime të menaxhuara WordPress dhe Joomla të disponueshme.
 • Shërbimi SuperCacher në shtëpi i përfshirë.
 • Përditësime automatike të prizave të WordPress
 • Rezervime të automatizuara dhe të kërkuara në kërkesë
 • ndërfaqe cPanel dhe Softaculous.
 • Ata ofrojnë mbështetje telefonike, emaili dhe chat.
 • Mbështetje e shpejtë dhe e përgjegjshme e bisedës.

Klikoni këtu për të parë më shumë detaje në SiteGround

Si Krahason A2 Hosting në krahasim me hostet e tjerë të uebit?

Bluehost vs A2 Hosting
Kjo krahasim midis A2 Hosting dhe Bluehost është shumë afër. Të dy këta hostë ofrojnë plane të shkëlqyera të hostimit të cPanel në internet…

A2 Hosting vs DreamHost
Kjo krahasim midis A2 Hosting dhe DreamHost përqendrohet në pjesën më të madhe në veçoritë e hostimit të WordPress dhe performancën e planeve të tyre të pritjes…

A2 Hosting vs GoDaddy
Ndërsa GoDaddy ofron shumë produkte dhe shërbime (përfshirë menaxhimin e emrit të domain), kjo krahasim përqendrohet plotësisht në planet e mbajtjes së faqeve në internet të ofruara nga A2 Hosting dhe GoDaddy…

A2 Hosting vs GreenGeeks
A2 Hosting dhe GreenGeeks janë me të vërtetë dy nga zgjidhjet më të mira për një web hosting të shumëfishtë. Por pavarësisht nëse duhet të krijoni shumë faqe në internet ose vetëm një, është padyshim një thirrje e ngushtë se cila është më mirë …

A2 Hosting vs HostGator
Si e krahason A2 Hosting me HostGator? Siç rezulton, A2 Hosting më shumë sesa mban të vetën kundër konkurrencës këtu…

A2 Hosting vs InMotion
Lajmi i mirë kur krahason A2 Hosting dhe InMotion Hosting është se është një situatë e favorshme për ju. Të dyja këto kompani në internet ofrojnë një pritje të shkëlqyeshme në internet me mbështetje të jashtëzakonshme…

A2 Hosting vs InterServer
Këtu është një tjetër krahasim krahasimi i dy kompanive të shkëlqyera të mbajtjes në internet që të dy i përdor…

A2 Hosting vs Jaguar PC
Në këtë krahasim, hedhim një vështrim se si A2 Hosting krahason me Jaguar PC. Me A2 dhe Jaguar, ju merrni një plan pritës që është…

A2 Hosting vs Liquid Web
Si e krahason A2 Hosting me Web Liquid? Këtu është një krahasim interesant midis dy kompanive të pazgjidhura të mbajtjes në internet…

A2 Hosting vs Site5
Në këtë krahasim, ne hedhim një vështrim në A2 Hosting dhe Site5. Ndërsa këto dy hoste në internet kanë plane të ngjashme të strukturuara të pritjes (themelore, të avancuara dhe turbo), për mendimin tonë njëri prej tyre është qartë superior ndaj tjetrit…

A2 Hosting vs Web Qendra e Hosting-it
Ka disa ngjashmëri të qartë me këto dy kompani pritëse – me të dy strukturat e planit të tyre të pritjes dhe bazën e klientit të synuar …

A2 Hosting Wix
Si e krahason A2 Hosting me Wix? Ky krahasim midis një plani tradicional të mbajtjes së faqes në internet dhe një paketë ndërtues faqesh në internet hedh një vështrim në planin e mbajtjes së serverëve turbo të A2 të Hosting-ut kundrejt paketave të internetit në internet Wix …

Si Krahasohet SiteGround me hostet e tjerë të uebit?

SiteGround vs Bluehost
SiteGround dhe Bluehost kanë shumë ngjashmëri brenda ofertave të tyre të mbajtjes në internet. Planet e sitit të SiteGround dhe Bluehost janë gjithashtu shumë të përballueshme…

SiteGround vs DreamHost
SiteGround dhe DreamHost të dy ofrojnë shumë lloje të ndryshme të planeve të mbajtjes në internet. Kjo krahasim i veçantë do të shikojë në secilin nga planet e tyre të Ndara Hosting …

SiteGround vs GoDaddy
SiteGround dhe GoDaddy të dy ofrojnë një larmi të gjerë shërbimesh të mbajtjes në internet. Ata kanë plane pritëse që janë të përshtatshme për webmaster me përvojë dhe më pak përvojë…

SiteGround vs GreenGeeks
GreenGeeks dhe SiteGround janë dy kompani të shkëlqyera për mbajtjen në internet. Unë i përdor të dy këta hostë në internet dhe kam pasur përvoja të shkëlqyera me secilin…

SiteGround vs HostGator
SiteGround dhe HostGator të dy ofrojnë një formacion të ngjashëm të planeve të mbajtjes në internet. Unë kam qenë një klient i të dy kompanive, kështu që kam marrë përvojë të dorës së parë duke përdorur shërbimet e tyre …

SiteGround vs InMotion Hosting
SiteGround dhe InMotion Hosting janë dy nga hostet më të mirë të internetit që mund të gjeni. Si klient i të dy këtyre kompanive në internet, unë kam provuar një shërbim të shkëlqyer të dorës së parë dhe mbështetje të jashtëzakonshme …

SiteGround vs InterServer
Këtu është krahasimi ynë i dy hosteve mbresëlënës të uebit që janë edhe të shkëlqyeshëm për pritjen me shumë faqe në internet. Unë personalisht përdor si SiteGround ashtu edhe InterServer, kështu që mund t’ju jap një llogari të dorës së parë të avantazheve që duhet të ofrojnë të dy…

SiteGround vs iPage
SiteGround dhe iPage ofrojnë shumë plane dhe shërbime të ndryshme të mbajtjes në internet. Në këtë krahasim, hedhim një vështrim se si Planet e tyre të Ndara të Hosting ngrihen kundër njëri-tjetrit…

SiteGround vs Jaguar PC
Në këtë krahasim ne hedhim një vështrim se si SiteGround krahason me Jaguar PC. Këto dy hoste të pozicionuar në mënyrë të barabartë për të njëjtin audiencë…

SiteGround vs Liquid Web
Si e krahason SiteGround me Liquid Web? Në këtë krahasim të SiteGround vs Liquid Web, ne shohim se sa mirë opsioni i hostimit të WordPress me më shumë çmime buxheti përputhet me një nga zgjidhjet më të mira të pritura të menaxhuara me WordPress të menaxhuara …

SiteGround vs Namecheap
Ndërsa SiteGround dhe Namecheap të dy ofrojnë plane të shkëlqyera të mbajtjes në internet (unë i përdor të dyja), ato janë përfundimisht të përshtatshme për lloje të ndryshme të pronarëve të faqeve të internetit …

SiteGround vs Wix
Kjo krahasim midis një plani tradicional të mbajtjes së faqes në internet dhe një pakete krijuese të faqes së internetit hedh një vështrim në planet e menaxhimit të menaxhuar të SiteGround-it përkundrejt planeve të krijuesve të faqes në internet të Wix …

SiteGround vs WP Engine
Për mbajtjen e menaxhuar të WordPress, këto janë dy nga zgjedhjet më të mira në dispozicion. Pra, le të shohim se cili është më i përshtatshëm për ju …

rekomandim

Kjo krahasim është një telefonatë jashtëzakonisht e ngushtë. Ne do t’i jepnim SiteGround një avantazh të vogël në shumicën e rasteve. Shihni vlerësimet e rishikimit të sitit tonë rrethues më poshtë:

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map