A2 Hosting vs WP Engine (maj 2020)

a2-hosting-vs-wp-motor


Në këtë krahasim, hedhim një vështrim se si planet e reja të menaxhuara të WordPress të menaxhuara nga A2 Hosting krahasohen me WP Engine. WP Engine ka qenë prej kohësh standardi i industrisë kur bëhet fjalë për hostimin e menaxhuar të WordPress. Ndërkohë, A2 Hosting ka qenë një nga kompanitë tona më të vlerësuara në internet për një shumëllojshmëri të planeve të mbajtjes së faqeve në internet (Shared, VPS, etj.). Pra, kur bëhet fjalë për mbajtjen e menaxhuar të WordPress, si përputhet A2 Hosting me WP Engine? Le të bëjmë një vështrim më të hollësishëm për të zbuluar.

A2 Hosting VP Detajet e Motorit

Fitues

KategoriaA2 Hostinga2-hostingMotori WPwp-motorComments
Setup fitues
Paneli i kontrollit fitues
Qendrat e të dhënave fitues WP Engine ka qendra të të dhënave në Shtetet e Bashkuara, Kanada, Evropë, Azi dhe Sidnej.
Shpejtësia e faqes në internet fitues
Karakteristikat e sigurisë fitues WP Engine siguron SSL Falas dhe Ndërmarrje të Shkallës së Sigurisë së WordPress-it.
Rikthim dhe rivendosje të të dhënave fitues WP Engine siguron rezervë automatik ditor plus aftësi rezervë fotografish.
Përditësime automatike fitues fitues Tie.
Servers fitues
rrjet fitues
Zhvillimi i WordPress fitues WP Engine përfshin instalimet e transferueshme, transferimin e faturimit dhe Solution Center.
SSL fitues WP Engine ofron çertifikata falas të Encrypt SSL të Le.
Karakteristikat e hostimit fitues Me A2 Hosting ju merrni Email Pafund dhe Funksionalitet Plesk.
burime fitues
vënie në skenë fitues WP Engine siguron një ambient të plotë në skenë.
Ndihma për klientët fitues WP Engine përqendrohet ekskluzivisht në WordPress.
Garancia e kthimit të parave fitues WP Engine ofron 60 ditë garanci për kthimin e parave.
Çmimi / Value fitues

Skenimi i faqes në internet

Ndërsa të dyja A2 Hosting dhe WP Engine ofrojnë uebsajtin që organizojnë skuadrën e tyre të menaxhuar, ne shohim që skena e WP Engine është më e lehtë për t’u përdorur — dhe nuk kërkon të gjitha konfigurimet që duhet të bësh kur përdorni skenë e A2 Hosting në Plesk. WP Engine është padyshim fituesi në këtë kategori.

Rikthim dhe rivendosje të të dhënave

WP Engine jo vetëm që siguron kopje rezervë automatike të përditshme, por edhe ju merrni aftësinë e tyre të kopjimit fotografik — do të thotë që ju mund të zgjidhni të krijoni një kopje rezervë kur të dëshironi. Procesi vjen në ndihmë kur ju duhet të azhurnoni një temë ose shtojcë. Mund të krijoni shpejt dhe lehtësisht një kopje rezervë vetëm në rast se diçka nuk shkon.

A2 Hosting përfshin kopjimin e të dhënave përmes Dropbox. Sidoqoftë, duhet të krijoni llogarinë Dropbox më vete, përpara se të përdorni këtë funksion.

Ne definitivisht preferojmë veçorinë e rezervës dhe rivendosjes së WP Engine.

Ndihma për klientët

A2 Hosting dhe WP Engine kanë dy nga ekipet më të mira të ndihmës së klientit në industri. Unë kam qenë gjithmonë i impresionuar me kohën e shpejtë të përgjigjes dhe ndihmën e dobishme që ata kanë siguruar ndër vite. Sidoqoftë, kur bëhet fjalë për pritjen e menaxhuar të WordPress, mbani në mend se WP Engine përqendrohet ekskluzivisht në WordPress. Ndërsa ekipi mbështetës i Grupit të Gurëve të Aureve të A2 të zotëruar është i aftë në shumë fusha të mbajtjes në internet, pritja e tyre e menaxhuar është relativisht e re dhe stafi ndonjëherë nuk është aq i njohur me produktin siç mund të ishin. Kështu që këtu përsëri, WP Engine merr përparësinë.

a2-hosting
A2 Hosting
planet:

 • 1 sit (12,97 $ hënë)
  1 Uebfaqe / 10 GB Ruajtje
 • 3 Sitet (19,48 dollarë në muaj)
  3 Uebfaqe / Ruajtje 25 GB
 • Pafund (37.97 $ hënë)
  Faqet e internetit të pakufizuara / 40 GB Ruajtje

Qendra e të dhënave: Michigan, SHBA
Domain falas ?: jo
Garancia e kthimit të parave: Në çdo kohë

Avantazhet e A2 Hosting

 • Serverat më të shpejtë të turbo të parashikuara në çdo plan.
 • Përfshinë llogaritë e postës elektronike
 • Cache e WordPress LiteSpeed
 • Udhëzues WordPress për menaxhimin e shumë faqeve në internet
 • Nuk ka kufizime në prizat
 • Garancia e kthimit të parave në çdo kohë

Klikoni Këtu për më shumë detaje në A2 HostP WordPress menaxhuar

Motori WP
Motori WP
planet:

 • Fillimi ($ 35 hënë)
  1 Uebfaqe / 10 GB Ruajtje
 • Rritja ($ 115 muaj)
  10 Uebfaqe / Magazinimi 20 GB
 • Shkalla (290 dollarë në muaj)
  25 Uebfaqe / 30 GB Ruajtje
 • prim
  25+ Uebfaqe / 100-300 GB Ruajtje
 • Ndërmarrje
  25+ Uebfaqe / 400 GB – Ruajtje 1TB

Qendrat e të dhënave: SHBA, Kanada, Evropë, Azi, Australi
Domain falas ?: jo
Garancia e kthimit të parave: 60 ditë

Avantazhet e WP Engine

 • Specialist Hosting WordPress
 • Performanca më e shpejtë me Makinat Virtuale të Platformës në Google Cloud.
 • Teknologjia EverCache pronësore
 • Mjedisi i vërtetë i skenave
 • Rezervime të automatizuara dhe fotografi fotografi
 • Instalimet e transferueshme dhe transferimi i faturimit
 • Diagnostika e performancës së faqeve
 • Zgjidhjet e ndërmarrjeve në dispozicion
 • Mbështetja e Ekspertëve për WordPress të Konsumatorëve

Klikoni Këtu për më shumë detaje në WordPress të Menaxhuar WP Engine

rekomandim

Kur bëhet fjalë për pritjen e menaxhuar të WordPress, WP Engine mbetet standardi me të cilin krahasohen të tjerët. Megjithëse plani i menaxhuar i WordPress i A2 Hosting është një përpjekje ambicioze dhe ka potencial, në këtë pikë nuk është në të njëjtin nivel zgjidhjeje premium që WP Engine dhe ofruesit e tjerë të vendosur të menaxhuar të menaxhuar janë. Prandaj, në këtë krahasim do të rekomandonim WP Engine. Shikoni vlerësimet tona të rishikimit për WP Engine më poshtë.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

About the author

Adblock
detector