A2 Hosting Web Sitesi Oluşturucu İncelemesi

a2-website-oluşturucu inceleme


Web sitemize aşina iseniz, A2 Hosting’in kesinlikle benim en çok tavsiye ettiğim web hosting şirketlerinden biri olduğunu biliyorsunuz. Bu web sitesini barındırmak için A2 kullanıyoruz. Olağanüstü özellikler, performans ve destek sağlarlar. A2 Hosting, WordPress ve işletme web sitesi barındırma için mükemmeldir.

Ve şimdi, A2 web sitesi oluşturma sürecini hızlandırmak ve basitleştirmek için kendi web sitesi kurucuları da dahil olmak üzere artan sayıda web barındırma şirketlerine katıldı. Bunda A2 Hosting Web Sitesi Oluşturucu İncelemesi, Size sitenizi nasıl oluşturabileceğinizi ve A2’nin site oluşturucusunun büyük web sitesi oluşturucu oyuncularıyla nasıl karşılaştırıldığını göstereceğim.

A2 Hosting Web Sitesi Oluşturucu Planları

a2-website-oluşturucu-planlar
A2 Hosting, web sitesi oluşturucu planları için ayrı paketler içerir. Temel olarak, onların web hosting paketi artı web sitesi oluşturucu özelliklerini burada alıyorsunuz. A2 site oluşturucusu geleneksel web barındırma planlarına dahil edilmiştir, ancak yalnızca bir sayfalık web sitesi oluşturmakla sınırlısınız. Siteniz için genellikle birden fazla sayfa olmasını isteyeceğinizden, sitenizi onunla oluşturmak istiyorsanız kesinlikle bu yeni web sitesi oluşturucu planlarından birini seçmenizi öneririm. Ayrıca daha fazla web sitesi şablonu seçeneği ve SSL koruması elde edersiniz.

A2 Hosting Web Sitesi Oluşturucu Özellikleri

 • Kolay Tıkla-Düzenle Web Sitesi Editörü
 • Web Sitenizi Kolayca Önizleyin ve Yayınlayın
 • Fotoğraf ve Galerileri Hızla Ekleyin
 • Form, Video ve Sosyal Medya Bağlantıları Ekleme
 • Görüntü Sıkıştırma Seçeneği
 • Olağanüstü A2 Web Hosting içerir
 • E-posta, cPanel ve diğer A2 Hosting Özelliklerini içerir
 • Mükemmel Müşteri Desteği

A2 Web Sitesi Oluşturucu’ya Başlarken

A2 Hosting web sitesi oluşturucusunu cPanel’den etkinleştirir ve ayarlarsınız. A2 Web Sitesi Oluşturucu simgesini ve ardından Etkinleştir düğmesini tıklayın.
a2-website-oluşturucu-cpanel erişimli

Alanlarınızı web sitenize bağlamak için Sitelerim ekranında Yönet düğmesini tıklayın. Web sitesi düzenleyicisini başlatmak için Oturum Aç düğmesini tıklayın.
a2-website-oluşturucu-manager

Web Sitesi Şablonunuzu Seçme

İlk olarak, web sitesi şablonunuzu seçebilirsiniz. Seçtiğiniz daha yüksek veya daha pahalı web sitesi oluşturucu planının daha fazla şablon seçeneğine sahip olacağını unutmayın. Örneğin, 1 sayfa planı yalnızca İşletme düzeyi planının 40 içerdiği 10 web sitesi şablonunu içerir. Kullanılabilir temalar güzel görünür ve bunları daha da iyi bir görünüm için kolayca özelleştirebilirsiniz. Şablonları değiştirmek istiyorsanız, sol taraftaki ikinci simgeye tıklayın.
a2-website-oluşturucu-şablonlar

Testlerim için Portföy web sitesi şablonunu seçtim.
a2-website-oluşturucu-portföy-şablon

Web Sitesi Sayfalarınızı Oluşturma ve Düzenleme

A2 Website Builder editörünün kullanımı çok kolaydır ve sitemi sorunsuz bir şekilde oluşturabildim. Bu bir sürükle ve bırak arayüzü ve bir sayfada istediğinizi tıklayıp düzenleyebilirsiniz. Örneğin, sayfa başlığını değiştirmek için metne tıklayabilirsiniz ve editör düzenleme sekmesi düğmelerini kullanarak bir giriş alanını açacaktır.
a2-website-oluşturucu-editör

Sayfalar ve Stiller açılır menüsünü kullanarak kolayca ek web sitesi sayfaları oluşturabilirsiniz.
a2-website-inşaatçı eklenti sayfa

Web sitenize içerik eklemek için üst menü çubuğunda bulunan İçerik Ekle düğmesini tıklayın. İçerik Ekle düğmesini kullanarak temel içerik öğelerinizin yanı sıra formlar, sosyal medya düğmeleri ve çevrimiçi mağazalar için bir PayPal hemen satın al düğmesi de dahil olmak üzere bazı gerçekten güzel özellikleri hızlı ve kolay bir şekilde ekleyebilirsiniz..
a2-website-inşaatçı eklenti içerik

YouTube videolarını ve SoundCloud sesini de gömebilirsiniz.
a2-website-oluşturucu-youtube-embed

A2 Web Sitesi Oluşturucu’da Fotoğraflarla Çalışma

a2-website-oluşturucu-galeri-settings
A2 Website Builder ile görüntülerle çalışmak da çok kolay. Seçtiğim portföy temasının giriş sayfasında zaten bir galeri var. İçerik Ekle düğmesini tıklayarak da galeri ekleyebilirsiniz (yukarıya bakın). Portföy temasında olduğu gibi mevcut bir galeriyi düzenlemek için galeri düzenleme seçeneklerini getirmek için üzerine tıklayın. Fotoğraflarınızı eklemek veya düzenlemek için Resimleri Düzenle düğmesini tıklayın.

Yeni fotoğraflarınızı yükleme, önceden yüklediğiniz fotoğraflara erişme ve Facebook veya Stok resimlerini kullanma seçenekleriniz vardır. Fotoğrafları web sitenize eklemek için, küçük resim görüntülerindeki onay kutularını ve ardından Resim Ekle düğmesini tıklayın.
a2-website-oluşturucu-edit-galeri

Resimleri Düzenle düğmesi, fotoğraflarınızı galeride yeniden sıralamanıza da olanak tanır. Sırayı değiştirmek için önizleyicide tıklayıp sürüklemeniz yeterlidir.
a2-website-oluşturucu-sipariş-galeri-images

İçerik Ekle menü düğmesini kullanarak web sitenize tek tek resimler ekleyebilirsiniz.

Web Sitenizi Önizleme ve Yayınlama

a2-website-oluşturucu-önizleme yayımlamak
A2 Web Sitesi Oluşturucu’daki önizleme ve yayınlama özelliklerinin kullanımı da çok kolaydır. A2 burada iyi bir iş çıkardı.

Web sitenizi oluşturduktan veya üzerinde değişiklik yaptıktan sonra nasıl görüneceğini önizlemek için sağ üst köşedeki Önizleme düğmesini tıklayın.
a2-website-oluşturucu-önizleme sitesi

Ardından, web sitenizin bir tablet bilgisayarda veya akıllı telefonda ve ayrıca bir masaüstü bilgisayarda nasıl görüneceğini görüntülemek için üstteki simge düğmelerini kullanabilirsiniz..
a2-website-oluşturucu-önizleme mobil

Web sitenizi yayınlamaya hazır olduğunuzda, sağ üst köşedeki Yayınla düğmesini tıklayın. Yeni web sitenizi oluşturmak için gereken her şey bu!

A2 Hosting Web Sitesi Oluşturucusunun Avantajları

 • Kullanımı Çok Kolay ve Sezgisel
 • Kolay Etkinleştirme ve Kurulum
 • Olağanüstü A2 Hosting Performansı içerir
 • Güzel Sürükle ve Bırak Arayüzü
 • Mükemmel A2 Hosting Müşteri Desteği
 • Kolay Web Sitesi Önizleme ve Yayınlama

A2 Hosting Web Sitesi Oluşturucusunun Dezavantajları

 • Şu Anda, Diğer Bazı Web Sitesi Oluşturucuları kadar Web Sitesi Şablonu Seçimi Değil

A2 Hosting Site Builder’a alternatifler

A2 Web Sitesi Oluşturucu’yu DreamHost ve GoDaddy’den (sırasıyla Remixer ve GoCentral) site oluşturucularla aynı seviyeye koyardım. Bu web sitesi oluşturucu kategorisiyle ilgileniyorsanız, bunlara da göz atmak isteyebilirsiniz..

Sonuç ve öneri

A2 Web Sitesi Oluşturucu, en fazla altı sayfa veya daha az içerik içermesi gerekmeyen siteler oluşturmak için iyi bir seçenektir. A2 Web Sitesi Oluşturucu arayüzünde çalışmayı sevdim. Web sayfalarınıza öğe oluşturmak, düzenlemek ve eklemek çok kolaydır. Ayrıca A2’nin mükemmel web barındırma hizmetleriyle birlikte gelen A2 Web Sitesi Oluşturucu’dan da yararlanabilirsiniz.

Web sitesi oluşturucular, işletmeniz için bir müşteri edinme aracı veya çevrimiçi satış broşürü gibi daha temel siteler ve temel bir çevrimiçi mağaza için en uygun olanlardır. Bu tür web siteleri için A2 Web Sitesi Oluşturucu’yu öneriyorum.
a2-website-oluşturucu-site-yayınlanmış

A2 Hosting’in Web Sitesi Oluşturucusu Hakkında Daha Fazla Ayrıntı için Buraya Tıklayın

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

About the author

Adblock
detector