InterServer vs A2 Hosting (maj 2020) – “Fituesi është …”

Vizita e-a2-hosting Vizita e-interserver


Këtu është një tjetër krahasim krahasimi i dy kompanive të shkëlqyera të pritjes në internet që unë të dy i përdor. A2 Hosting thekson pritjen e shpejtë dhe të optimizuar të WordPress, ndërsa InterServer ofron një nga planet më të mira të pritjes së buxhetit në dispozicion. Cilin duhet të zgjidhni? Ekziston një zgjedhje më e mirë në varësi të buxhetit dhe qëllimeve tuaja.

Me InterServer, ju merrni cPanel hosting me ruajtje të pakufizuar, transferim të të dhënave dhe email. Ju gjithashtu mund të organizoni një numër të pakufizuar faqesh në internet. Plus, ju merrni servers për memorje SSD dhe CDN falas CloudFlare. Por, ajo që më pëlqen vërtet në lidhje me InterServer është Garancia e tyre e Lockmimeve të Bllokut. Për dallim nga shumica e kompanive të tjera të mbajtjes në internet që ngarkojnë me ritme të konsiderueshme më të larta në kohën e rinovimit, me InterServer ju paguani të njëjtën shumë që keni bërë në momentin e regjistrimit për jetën e llogarisë tuaj.

A2 Hosting gjithashtu siguron ruajtje dhe transferim të pakufizuar. Dhe si InterServer, ju mund të merrni një email të pakufizuar, të prisni shumë faqe në internet dhe të merrni SSD dhe CDN falas CloudFlare. Përveç A2 Hosting, ju mund të merrni veçori ekskluzive të WordPress, si ngarkimi më i shpejtë i faqeve, siguria e zgjeruar dhe para-instalimi i WordPress. Ekzistojnë gjithashtu opsione të serverit Turbo që ofrojnë deri në 20 herë kohë më të shpejtë të ngarkimit. Më pëlqen gjithashtu garancia e kthimit të parave të tyre.

Nëse jeni duke planifikuar krijimin e faqeve të internetit të WordPress dhe keni nevojë për performancë optimale, siguri të zgjeruar dhe mundësi më të shpejta të serverit, atëherë A2 Hosting do të ishte rekomandimi im – nëse mund të shpenzoni pak më shumë para. Nga ana tjetër, nëse jeni me një buxhet më të kufizuar dhe po kërkoni vlerën më të madhe që mund të merrni, atëherë InterServer do të ishte një mundësi më e mirë për ju.

InterServer vs A2 Hosting: Dallimet

Avantazhet e InterServer mbi A2 Hosting:

 • Kapaciteti 50% i serverit
 • Ruajtja ndër-prokurë
 • Pastrim falas i faqes në internet
 • Garancia e bllokimit të çmimeve

Avantazhet e A2 Hosting mbi InterServer:

 • A2 Mjedisi i Optimizuar për Shpejtësitë e Shpejtë të Uebfaqeve
 • Siguria e përhershme proaktive
 • Zgjedhja e 4 Qendrave të të Dhënave
 • Opsioni i serverit Turbo për shpejtësi më të shpejtë deri në 20x
 • A2 Mjedisi i Optimizuar për WordPress
 • Rikthe rezervë serveri
 • Falas CDN për Cloudflare për herë më të shpejtë të ngarkimit të faqeve
 • Rrjeti katërfish i tepërt
 • Para-instalimi i WordPress-it të Optimizuar
 • Garancia e kthimit të parave në çdo kohë

InterServer
InterServer

Biznesi i Filluar: 1999
Vlerësimi i BBB: A+
Vendndodhjet e qendrës së të dhënave: Secaucus, NJ

Çmimi: $ 4,00 hënë. – 5.00 $ mo.
Bandwidth i pakufizuar: po
Magazinimi i Pafund: po
Email i pakufizuar: po
Domain Multiple Domains: po

Ndërfaqja e hostimit: cPanel
Uptime në server: 99.9%
Periudha e rimbursimit: 30 dite
Në dispozicion të hostimit të përkushtuar: po

Shtesa falas:
CloudFlare CDN
Kredi 100 $ Google Adwords
Shërbim Migracioni Falas

Avantazhet e Zgjedhjes së InterServer:

 • Garancia e Bllokimit të Pricemimeve do të thotë që ju mund të rinovoni për të njëjtin çmim.
 • Magazinimi dhe transferimi i pakufizuar i të dhënave
 • Prit numrin e pakufizuar të faqeve të internetit.
 • Rezervime të automatizuara javore pa pagesë për të rivendosur të dhënat
 • Serverët e memorjes SSD për optimizimin e shpejtësisë.
 • Ndërfaqja cPanel me instalime të thjeshta të softuerëve 1 klikues duke përdorur Softaculous.
 • Ata ofrojnë mbështetje telefonike, emaili dhe chat.
 • Dorëzimi i garantuar me email

Klikoni këtu për më shumë detaje në InterServer

A2 Hosting
A2 Hosting

Biznesi i Filluar: 2003
Vlerësimi i BBB: A+
Vendndodhja e qendrës së të dhënave: Michigan, SHBA; Arizona, SHBA; Amsterdam, EUR; Singapor, Azi

Çmimi: 2,99 $ mo. – 14,99 $ mo.
Bandwidth i pakufizuar: po
Magazinimi i Pafund: po
Email i pakufizuar: po
Domain Multiple Domains: po

Ndërfaqja e hostimit: cPanel
Uptime në server: 99.9%
Periudha e rimbursimit: Në çdo kohë
Në dispozicion të hostimit të përkushtuar: po

Shtesa falas:
Attracta SEO dhe Mjetet e marketingut
Mjete Falas HackScan dhe të Sigurisë
Shtytës pa pagesë të ngurta të shtetit (SSD)
Rrjeti i Dorëzimit të Përmbajtjes CloudFlare
Le të Certifikojmë SSL Certifikatat
Mjet i Sigurimit të Sigurimit të Patchman
Llogari e integruar ManageWP

Avantazhet e Zgjedhjes së A2 Hosting:

 • A2 Mjedisi i Optimizuar për WordPress
 • Serveri opsional Turbo i disponueshëm për ngarkimin e faqes më të shpejtë
 • Zgjidhni Linux ose Window Hosting
 • Siguria e përhershme
 • E ardhmja miqësore me mjedisin e ardhshëm Hosting Green
 • Rrjeti katërfish i tepërt
 • Rikthim rezervë të serverëve falas
 • Skena e Uebfaqeve për WordPress dhe Joomla
 • Mbështetje e Protokollit QUIC (Servers Turbo)
 • Transferim falas në internet.
 • ndërfaqe cPanel dhe Softaculous.
 • Ata ofrojnë mbështetje telefonike, emaili dhe chat.
 • Mbështetje e shpejtë dhe e përgjegjshme e bisedës.

Klikoni këtu për të parë më shumë detaje në A2 Hosting

Si Krahason A2 Hosting në krahasim me hostet e tjerë të uebit?

Bluehost vs A2 Hosting
Kjo krahasim midis A2 Hosting dhe Bluehost është shumë afër. Të dy këta hostë ofrojnë plane të shkëlqyera të hostimit të cPanel në internet…

A2 Hosting vs DreamHost
Kjo krahasim midis A2 Hosting dhe DreamHost përqendrohet në pjesën më të madhe në veçoritë e pritjes së WordPress dhe performancën e planeve të tyre të pritjes…

A2 Hosting vs GoDaddy
Ndërsa GoDaddy ofron shumë produkte dhe shërbime (përfshirë menaxhimin e emrit të domain), kjo krahasim përqendrohet plotësisht në planet e mbajtjes së faqeve në internet të ofruara nga A2 Hosting dhe GoDaddy…

A2 Hosting vs GreenGeeks
A2 Hosting dhe GreenGeeks janë me të vërtetë dy nga zgjidhjet më të mira për një web hosting të shumëfishtë. Por pavarësisht nëse duhet të krijoni shumë faqe në internet ose vetëm një, është padyshim një thirrje e ngushtë se cila është më mirë …

A2 Hosting vs HostGator
Si e krahason A2 Hosting me HostGator? Siç rezulton, A2 Hosting më shumë sesa mban të vetën kundër konkurrencës këtu…

A2 Hosting vs InMotion
Lajmi i mirë kur krahason A2 Hosting dhe InMotion Hosting është se është një situatë e favorshme për ju. Të dyja këto kompani në internet ofrojnë një pritje të shkëlqyeshme në internet me mbështetje të jashtëzakonshme…

A2 Hosting vs Jaguar PC
Në këtë krahasim, hedhim një vështrim se si A2 Hosting krahason me Jaguar PC. Me A2 dhe Jaguar, ju merrni një plan pritës që është…

A2 Hosting vs Liquid Web
Si e krahason A2 Hosting me Web Liquid? Këtu është një krahasim interesant midis dy kompanive të pazgjidhura të mbajtjes në internet…

A2 Hosting vs Site5
Në këtë krahasim, ne hedhim një vështrim në A2 Hosting dhe Site5. Ndërsa këto dy hoste në internet kanë plane të ngjashme të strukturuara të pritjes (themelore, të avancuara dhe turbo), për mendimin tonë njëri prej tyre është qartë superior ndaj tjetrit…

A2 Hosting vs SiteGround
Krahasimi i A2 Hosting dhe SiteGround është një telefonatë jashtëzakonisht e ngushtë. Ata të dy ofrojnë shumë karakteristika unike që ofrojnë performancë të jashtëzakonshme të mbajtjes në internet…

A2 Hosting Vub-Qendër Web Hosting
Ka disa ngjashmëri të qartë me këto dy kompani pritëse – me të dy strukturat e planit të tyre të pritjes dhe bazën e klientit të synuar …

A2 Hosting Wix
Si e krahason A2 Hosting me Wix? Ky krahasim midis një plani tradicional të mbajtjes së faqes në internet dhe një paketë ndërtues faqesh në internet hedh një vështrim në planin e mbajtjes së serverëve turbo të A2 të Hosting-ut kundrejt paketave të internetit në internet Wix …

Si e krahason InterServer me hostet e tjerë të uebit?

InterServer vs Bluehost
Nëse po përpiqeni të vendosni midis Bluehost dhe InterServer, mund të befasoheni nga rezultatet tona. Unë aktualisht i përdor të dyja këto kompani pritjeje në internet …

InterServer vs GoDaddy
GoDaddy është sigurisht shumë më i njohur se InterServer. Por si i krahasojnë planet e tyre të mbajtjes në internet me të vërtetë …

InterServer vs HostGator
Kjo krahasim përqendrohet në planin standard të hostimit të InterServer dhe opsionin më të shtrenjtë të pritjes së përbashkët të HostGator…

InterServer vs InMotion
InMotion Hosting dhe InterServer janë dy kompani të shkëlqyera të mbajtjes në internet që unë të dy i përdor…

InterServer vs iPage
Kur jeni duke kërkuar për web hosting vlerën më të mirë, dy kompani pritëse që dëshironi të merrni parasysh janë InterServer dhe iPage. Këto dy hoste të internetit ofrojnë plane të shumta të pritjes së faqeve në internet që janë të mbushura me karakteristika që shpesh kushtojnë më shumë diku tjetër …

InterServer vs SiteGround
Këtu është krahasimi ynë i dy hosteve mbresëlënës të uebit që janë edhe të shkëlqyeshëm për pritjen me shumë faqe në internet. Unë personalisht përdor si SiteGround ashtu edhe InterServer, kështu që mund t’ju jap një llogari të dorës së parë të avantazheve që duhet të ofrojnë të dy…

InterServer vs Wix
Si e krahason InterServer me Wix? Kjo krahasim midis një plani tradicional të mbajtjes së faqes në internet dhe një pakete krijuese të uebfaqeve hedh një vështrim në planin standard të hostimit të InterServer kundrejt planit të tregtisë elektronike të Wix …

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map