Intervistë me Supervizorin e Mbështetjes së Hosting A2, Ryan Flowers

Ryan-lule-a2-hosting


Vëmendje: Përdoruesit e WordPress që kërkojnë kombinimin e përsosur të shpejtësisë, sigurisë dhe mbështetjes së klientit në një plan të mbajtjes në internet. Farë e dallon A2 Hosting nga konkursi? Kohët e fundit kemi folur me Ryan Flowers, Mbikëqyrësi Mbështetës në A2. Në intervistë, Ryan foli për mënyrën se si funksionon ekipi mbështetës, disa nga sfidat me të cilat përballen, shpejtësia dhe karakteristikat e sigurisë së A2 Hosting dhe WordPress.

Cat Web Hosting: Na tregoni për rolin tuaj në A2 Hosting dhe si janë aktivitetet tuaja të përditshme.

Lule Ryan: Unë jam një Mbikëqyrës Mbështetës. Ne i quajmë ata Drejtues. Farë do të thotë është se unë i ndihmoj njerëzit e tjerë që ta bëjnë punën e tyre mirë. Nëse bëhet fjalë për një përshkallëzim për një klient që ka nevojë për ndihmë me diçka për të cilën mbështetja kryesore nuk është në gjendje të marrë tërheqje, ose nëse një klient kërkon përshkallëzim. Shumë herë, është duke u siguruar që njerëzit e linjës së përparme kanë atë që u nevojiten për të bërë punët e tyre në mënyrë korrekte dhe për të dhënë shërbim të mirë ndaj klientit.

WHC: A mund të flisni për ekipin, “Creu Guru”?

RF: Ekuipazhi ynë i Guru është i mahnitshëm! Ata kanë një punë të vështirë. Mbështetja e teknologjisë së mbajtjes së faqes në internet tingëllon sikur të jetë një mori sendesh me pikëpamje interesante dhe nuk është domosdoshmërisht. Mund të jetë vërtet e vështirë. Dhe ekuipazhi ynë Guru dhe Gurus tonë i përparuar, unë me të vërtetë kam shumë respekt për ta. Ata bëjnë një punë të mahnitshme. Ne tërheqim vëmendjen drejt bërjes së gjërave me [mbështetje] biletash sepse konstatojmë se ka rezultatet më të mira për klientët tanë – rezultatet më të përsëritshme, dhe na jep një gjurmë të shkëlqyeshme letre nëse dikush ka të njëjtin problem pa pushim, ne mund të vërejmë se dhe të arrijnë në rrënjën e asaj kauze.

WHC: Cila do të ishte sugjerimi juaj numër një për përdoruesit e WordPress për të qëndruar larg telasheve?

RF: Backups! Backups! Backups! Dhe vetëm në rast se nuk e keni tashmë, rezervoni. Kjo është numri juaj një gjë krejt sinqerisht. Dhe dera tjetër për rezervat është azhurnimet. Ka dobësi që vijnë gjatë gjithë kohës. Edhe pse çdo host punon për të siguruar që nuk do të ketë kurrë një dështim, dështimet mund të ndodhin. Kështu që kur e keni jetën tuaj në diçka, të keni një rezervë tuajin që mund të riktheni kudo tjetër është jashtëzakonisht e rëndësishme. Ne ofrojmë kopje rezervë. Ne kemi serverin tonë Rewind, i cili ju jep një mënyrë me një klik për të hyrë brenda dhe duke thënë se dëshironi të rivendosni nga një javë më parë, ju zgjidhni cilin direktorinë që dëshironi të rivendosni dhe e rikthen atë.

WHC: A mund të na tregoni për mjedisin e optimizuar të WordPress në A2 Hosting?

RF: A2 ka disa aspekte të ndryshme për optimizimin e WordPress. Numri një është rafte i serverit tonë. Serverët tanë Turbo drejtojnë serverin në internet LiteSpeed, dhe që është i optimizuar për caching. Caching është mbret kur bëhet fjalë për shpejtësinë. Për më tepër, ne kemi plugin A2 Optimized. Sepse sinqerisht, vendosja e parametrave të saktë të ruajtjes dhe vendosja e gjithçkaje të drejtë mund të jetë problematike në disa raste. Thjesht instaloni Shtojcën e Optimizuar A2; ju kaloni nëpër disa klikime në cPanel. Dhe me disa klikime, faqja juaj është optimizuar për serverët tanë Turbo.

WHC: A2 Hosting siguron një siguri të vazhdueshme aktive. Për më tepër, A2 ka partnerizuar me Sucuri për të ofruar disa veçori premium sigurie. Kur do të ishte një ide e mirë për një pronar të uebsajtit të investojë në opsionet e sigurimit premium në vend që të shkojë vetëm me sigurinë që vjen me planin tuaj të mbajtjes në internet?

RF: Kjo është një pyetje e mirë Në të vërtetë, ajo zbret në atë që keni në linjë. Nëse bëni jetesën tuaj, ose bëni ndonjë shumë parash që janë të rëndësishme për ju, atëherë tashmë duhet të shpenzoni para për ndoshta në Firewall të Aplikimit Sucuri. Në thelb është si një buffer midis botës reale dhe instalimit tuaj WordPress. Nuk është e shtrenjtë. Dhe nëse jeni serioz në lidhje me drejtimin e një siti të suksesshëm dhe mbajtjen e hakerave atje ku duhet të jenë (që është jashtë), atëherë kjo është e rëndësishme.

WHC: Si mund të migrojë dikush në faqen e saj ekzistuese në A2 Hosting? Doesfarë përfshin procesi?

RF: Ne mundohemi ta bëjmë sa më të thjeshtë. Nëse keni një sit të WordPress të organizuar kudo, ne do ta shpërngulim atë. Pra, mënyra sesi funksionon, kur blini një llogari, merrni një migrim falas. Le të themi se hosti juaj tjetër përdor cPanel, të cilin e bëjnë shumë prej tyre, atëherë do ta lëvizim pa pagesë. Nëse keni një kërkesë diku tjetër që nuk është duke përdorur cPanel, do t’ju japim një migrim falas. Për shembull, WordPress është një gjë shumë e drejtë përpara për të lëvizur shumicën e kohës. Pra, shumë herë dikush do të vijë tek ne nga një host tjetër në internet që nuk përdor cPanel dhe ne do të migrojmë skedarët e tyre WordPress dhe bazën e të dhënave të tyre dhe t’i bëjmë ata të punojnë.

Ndëgjoni intervistën e plotë me Ryan në Podcast Cat Cat Web.

Shihni Rishikimin tonë të Detajuar të A2 Hosting Këtu

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map