Rishikimi i Hosting A2 (2020)

a2-hosting-shqyrtim


Nëse jeni duke kërkuar të sinqertë Shqyrtime Hosting A2, kjo përmbledhje bazohet në përvojat e mia personale duke përdorur të dyja planet e swift server dhe serverin turbo server në A2 Hosting.

Kush është A2 Hosting?

A2 Hosting filloi biznesin në 2003 dhe ka selinë në Ann Arbor, MI. Me qendrat e të dhënave në SH.B.A., Evropë dhe Azi, A2 specializohet në Web Speed ​​High dhe WordPress. Ato gjithashtu kanë opsione VPS, Dedikuar dhe Cloud Hosting.

Cilat janë avantazhet e A2 Hosting?

A2 Hosting shkon gjithçka për të siguruar një super-të shpejtë të pritjes në internet. Me shërbimet e tyre të optimizuara A2 dhe serverët opsionalë Turbo, ata deklarojnë se mund të merrni deri në 20 herë më shpejt shpejtësi të ngarkesës së faqeve sesa hostet e tjerë të internetit. Dhe për faqet e WordPress, A2 siguron edhe më shumë optimizëm.

Këtu janë disa nga tiparet kryesore të pritjes me shpejtësi të lartë të A2 Hosting:

 • Program kompjuterik i optimizuar A2 (WordPress, Drupal, PrestaShop)
 • A2 Shtojca e Optimizuar për WordPress për 6 herë më të shpejtë të faqeve dhe siguri të përmirësuar
 • CloudFlare CDN
 • Drives të ngurta të shtetit (skedarët dhe bazat e të dhënave)
 • Ruajtja RAID-10
 • Serbo Turbo dhe A2 e Ruajtja e Optimizuar e Optimizuar me Planin Opsional Turbo
 • Ndërfaqja cPanel
 • Garancia 99.9% e Uptime
 • Garancia e kthimit të parave në çdo kohë
 • Le të Certifikojmë SSL Certifikatat (Instaluar automatikisht)
 • Siguria e përhershme
 • Zgjidhni Vendndodhjen tuaj të Qendrës së të Dhënave
 • Rrjeti katërfish i tepërt
 • Para-instalimi i WordPress
 • Riparimi i kopjimit të të dhënave të serverit
 • Mjet sigurie patchman
 • FutureServe Green Web Hosting
 • Ndihma me përparësi

A2 Qendrat e të Dhënave Pritëse

Tani përveç qendrave të tyre të të dhënave në Sh.B.A (Michigan), Evropë (Amsterdam) dhe Azi (Singapor), A2 Hosting ka shtuar një qendër të dhënash në SH.B.A. (Arizona) perëndimore. Shtë gjithmonë e shkëlqyeshme të keni më shumë opsione të vendndodhjes së qendrës së të dhënave – pasi kemi parë se sa efekt mund të ketë ai në shpejtësinë e faqes suaj të internetit. Dhe mbani mend, me A2 Hosting ju mund të zgjidhni vendndodhjen tuaj të qendrës së të dhënave në kohën e regjistrimit. Së bashku me CDN falas Cloudflare ju merrni me planin tuaj të strehimit dhe mjedisin e optimizuar të A2 Hosting, vendet e shumëfishta të qendrave të të dhënave të A2 ju japin mundësinë për performanca më të shpejtë të faqeve në internet.

Si Regjistrohuni për A2 Hosting?

Procesi i regjistrimit për A2 Hosting është shumë i lehtë. Pas zgjedhjes së ciklit tuaj të faturimit dhe futjes së informacionit për llogarinë tuaj, ju paraqiten një numër opsionesh që mund të zgjidhni. Dy pikat kryesore për t’u mbajtur mend këtu janë të jesh i sigurt dhe të zgjedhësh qendrën e të dhënave më të afërt me zonën tënde (SH.B.A., Evropë ose Azi),
A2 Qendrat e të Dhënave Pritëse

dhe mbani mend se megjithëse shërbimet opsionale janë padyshim të dobishme, ato do t’ju kushtojnë më shumë para. Unë vlerësoj që A2 Hosting nuk para-zgjedh ndonjë prej këtyre artikujve me kosto shtesë – siç bëjnë disa hostë të tjerë të uebit.
Opsionet e hostimit A2

Një tjetër gjë e shkëlqyeshme në lidhje me procesin e regjistrimit në A2 Hosting është që ju mund të paguani faturën tuaj përmes PayPal, kartës së kreditit ose kontrollit. Duhet shumë pak kohë për t’u regjistruar, dhe pothuajse menjëherë do të merrni një grup postë elektronike, duke përfshirë një mirëseardhje nga CEO i A2 Hosting, Bryan Muthig, konfirmimin e porositjes, detajet e instalimit dhe emailin tuaj të mirëseardhjes që përmban detajet e llogarisë suaj (uebfaqen dhe URL-të e administratorit, serverat e emrave, informacionet ftp, etj).
Mirëseardhja e CEO e A2 Email

Hosting i Madh cPanel

Me A2 Hosting, ju merrni cPanel dhe instalues ​​softuerësh Softaculous. Ju mund ta përdorni lehtësisht nga faqja juaj e llogarisë Zona e Klientit të Ams Hosting A2. Pastaj do të keni mundësi të përdorni të gjitha funksionet tuaja të rëndësishme të uebfaqes, përfshirë karakteristikat premium që merrni me A2 Hosting. Në mesin e ofruesve të web hosting cPanel, A2 Hosting është një nga më të mirët.
a2-hosting-cPanel

Karakteristikat Premium të hostimit të A2

Ndërsa të gjitha planet e A2 Hosting janë mbresëlënëse, plani i tyre Turbo Server është krejtësisht ndoshta më i miri që kemi parë në këtë gamë çmimesh. Shikoni disa nga tiparet që merrni.

 • Ngarkimi i faqes më të shpejtë (deri në 20x)
 • Më pak përdorues në secilin server
 • Më shumë burime për përdorues
 • Përshpejtuesit e Optimizuar të sitit
 • Optimizer Railgun
 • Cache e WordPress LiteSpeed
 • Cache e WooCommerce LiteSpeed

Cilat tipare të bonusit i merrni me A2 Hosting?

 • Siguria e përhershme me Mbrojtjen HackScan
 • Rikthe rezervë serveri
 • Migrim falas në sit
 • Kreditë Bing / Yahoo Ad

A është mirë mbajtja në A2?

Jam shumë i impresionuar nga Hosting WordPress i Optimizuar i A2. Kur regjistroheni, WordPress është para-instaluar dhe konfiguruar automatikisht për performancë më të shpejtë. Kur hyni në Admin tuaj të WordPress, mund të klikoni në skedën A2 Optimized për të parë statusin e secilës konfigurim dhe të bëni ndryshime nëse është e nevojshme.
A2 Hosting Paneli i optimizuar i WordPress-it

Optimizimi A2 përfshin:

 • Ruajtja e faqeve
 • Ruajtja e të dhënave
 • Ruajtja e objektit
 • Caching i shfletuesit
 • Minimizoni faqet HTML
 • Minimizoni skedarët CSS
 • Minifikoni skedarët JS
 • Kompresimi Gzip
 • Fuqizoni imazhet
 • Dhe me shume

Shtojca AP Optimizuar WP përfshin shtesa të tjera si W3 Total Cache dhe EWWW Image Optimizer. Në fakt, instalimi juaj A2 WordPress përfshin shtojcat e mëposhtme:
A2 Hosting Plugins WordPress

A bën një ndryshim serveri Turbo? po!

Plani im i hostimit Aift Swift My A2 siguron performancë dhe shpejtësi të shkëlqyeshme. Sidoqoftë, unë isha shumë i interesuar të shikoja se sa ndryshim do të bënte një plan i Hosting Turbo Server A2. Së bashku me mjedisin A2 Optimized, mundësova opsionet Turbo Cache dhe Memcached. Unë gjithashtu implementova CDN falas Cloudflare që vjen me planin tuaj të hostimit A2. Dallimi ishte i menjëhershëm dhe rezultatet mahnitëse.

Këtu janë disa nga rezultatet e provës që kam marrë pas kalimit në A2 Hosting:
a2-hosting-speed-Test-rezultatet

A2 Hosting Serveri Turbo Edhe më mirë Tani me QUIC

Nëse 20 herë ngarkesa më të shpejta në faqe, më shumë burime, më pak përdorues për server, disqe të ngurta dhe mjedisi i optimizuar i A2 Hosting nuk janë të mjaftueshme për ju, A2 Serverët Turbo Hosting A2 tani përdorin protokollin QUIC për një performancë edhe më të mirë. QUIC (QUICK UDP Internet Connections) është një alternativë më e mirë për TCP standarde (protokoll kontrolli i transmetimit). QUIC siguron ngarkim më të shpejtë të faqeve me vonesë më të ulët. Për dallim nga TCP, QUIC shfrytëzon lidhjet multiplexed midis kompjuterëve, që do të thotë që udhëtimet e shumëfishta të rrumbullakëta ndërmjet kompjuterave komunikues janë eleminuar. Rezultatet tona kanë qenë të jashtëzakonshme.

Shpejtësia e faqes në internet

UPDATE: A2 Hosting vazhdon të na mahnisë me shpejtësinë dhe performancën e tyre të shpejtë të internetit. Jo vetëm që jam i impresionuar nga performanca e jashtëzakonshme e faqes sonë të internetit, por jemi po aq të ngazëllyer për rezultatet që kemi parë në testimin tonë të veçantë të A2 Hosting. Shikoni disa nga të dhënat më poshtë. A2 ka prodhuar disa nga kohët më të shpejta të shpejtësisë që kemi përjetuar ndonjëherë.
a2-hosting-speed-Test-rezultatet

UPDATE: Dhe në vitin 2020, A2 Hosting po vazhdon të postojë shpejtësi mbresëlënëse të faqes në internet.

Merrni një uebsajt më të shpejtë me A2 Hosting

Në këtë video unë tregoj se si e rritëm ndjeshëm shpejtësinë e faqes sonë të internetit me A2 Hosting duke kombinuar serverin e tyre Turbo, mjedisin e optimizuar të WordPress dhe Cloudflare CDN.

Mbrojtje shtesë e sigurisë

Siguria në internet është më e rëndësishme se kurrë këto ditë. Dhe A2 Hosting siguron siguri të përhershme me mbrojtjen e tyre falas HackScan, firewall të dyfishtë, mbrojtje brutale të forcës, skanimin e viruseve dhe monitorimin e sigurisë. Por nuk janë të gjitha ato që ato ofrojnë. Me Mjetin e tyre të Sigurimit të Siguruar të Patchman, dobësitë e softverit dhe malware mund të zbulohen dhe të ndërmerren veprimet e duhura. Unë jam impresionuar përfundimisht me tiparet e sigurisë së A2 Hosting.
a2-hosting-patchman

A2 Hosting Tani përfshin Stadimin në Uebfaqe

a2-hosting-wordpress-skenë
Dhe këtu janë më shumë lajme të mira nga A2 Hosting! A2 tani përfshin faqet e internetit në faqet e WordPress dhe Joomla. Me skenë, ju mund të krijoni një kopje të faqes suaj të drejtpërdrejtë dhe të provoni ndryshimet në sitin e vënies në skenë — pa ndikuar në sitin tuaj të prodhimit. Pastaj, kur të jeni të kënaqur që ndryshimet tuaja të reja po funksionojnë siç duhet dhe gjithçka është në rregull, mund t’i shtyni këto ndryshime në faqen tuaj të internetit të drejtpërdrejtë.

Skenë zakonisht përfshihen vetëm në planet më të shtrenjta të hostimit të menaxhuar, kështu që është mirë të shohësh A2 duke e përfshirë atë pa ndonjë kosto shtesë. Dhe, është një arsye tjetër pse A2 Hosting definitivisht rivalët e ofruesve të pritjeve më të mira të menaxhuara në internet.

Ndihma për klientët

A2 Hosting i referohet stafit të tyre për mbështetjen e klientëve si ekuipazhi Guru. A2 ofron mbështetje të ekuipazhit Guru Crew me 24/7/365 SH.B.A. përmes bisedës live, biletave të mbështetjes, telefonit dhe postës elektronike. Kam gjetur që mbështetja e ekuipazhit të Guru të jetë e shkëlqyeshme me kohë të shpejtë reagimi dhe anëtarë të dobishëm të Guru Crew. Këtu është një shembull i një prej seancave të mia të mbështetjes së bisedave të drejtpërdrejta.
A2 Ndihma për klientët në pritje të klientëve
UPDATE: A2 Hosting vazhdon të sigurojë mbështetje të shkëlqyeshme, profesionale të klientit. Në përvojën time, shumicën e kohës anëtarët e ekipit mbështetës të linjës së parë të ekuipazhit Guru janë më se të aftë për të zgjidhur problemet. Sidoqoftë, në ato pak raste kur mund t’ju duhet të përshkallëzoni një artikull tek stafi i përparuar i Guru, mbështetja e klientit është edhe më mbresëlënëse. Kur intervistova Supervizorin e Mbështetjes së A2 të Hosting, Ryan Flowers, ai foli për ekuipazhin e Guru dhe se si ata preferojnë të përdorin biletat mbështetëse për të zgjidhur çështjet dhe për të siguruar rezultatet më të mira për klientët e tyre. Përvoja ime personale vërteton vërtet komentet e tij. Kur kohët e fundit pata një problem me PHP, stafi i avancuar menjëherë e zgjidhi këtë çështje. Punë e shkëlqyeshme Ryan dhe Crew!

Si Krahason A2 Hosting në krahasim me hostet e tjerë të uebit?

A2 Hosting vs Bluehost
Kjo krahasim midis A2 Hosting dhe Bluehost nuk është aq afër sa dikur. Të dy këta hostë ofrojnë plane të shkëlqyera të hostimit të cPanel në internet…

A2 Hosting vs DreamHost
Kjo krahasim midis A2 Hosting dhe DreamHost përqendrohet në pjesën më të madhe në veçoritë e pritjes së WordPress dhe performancën e planeve të tyre të pritjes…

A2 Hosting vs GoDaddy
Ndërsa GoDaddy ofron shumë produkte dhe shërbime (përfshirë menaxhimin e emrit të domain), kjo krahasim përqendrohet plotësisht në planet e mbajtjes së faqeve në internet të ofruara nga A2 Hosting dhe GoDaddy…

A2 Hosting vs GreenGeeks
A2 Hosting dhe GreenGeeks janë me të vërtetë dy nga zgjidhjet më të mira për një web hosting të shumëfishtë. Por pavarësisht nëse duhet të krijoni shumë faqe në internet ose vetëm një, është padyshim një thirrje e ngushtë se cila është më mirë …

A2 Hosting vs HostGator
Si e krahason A2 Hosting me HostGator? Siç rezulton, A2 Hosting më shumë sesa mban të vetën kundër konkurrencës këtu…

A2 Hosting vs InMotion
Lajmi i mirë kur krahason A2 Hosting dhe InMotion Hosting është se është një situatë e favorshme për ju. Të dyja këto kompani në internet ofrojnë një pritje të shkëlqyeshme në internet me mbështetje të jashtëzakonshme…

A2 Hosting vs InterServer
Këtu është një tjetër krahasim krahasimi i dy kompanive të shkëlqyera të mbajtjes në internet që të dy i përdor…

A2 Hosting vs Jaguar PC
Në këtë krahasim, hedhim një vështrim se si A2 Hosting krahason me Jaguar PC. Me A2 dhe Jaguar, ju merrni një plan pritës që është…

A2 Hosting vs Liquid Web
Si e krahason A2 Hosting me Web Liquid? Këtu është një krahasim interesant midis dy kompanive të pazgjidhura të mbajtjes në internet…

A2 Hosting vs Site5
Në këtë krahasim, ne hedhim një vështrim në A2 Hosting dhe Site5. Ndërsa këto dy hoste në internet kanë plane të ngjashme të strukturuara të pritjes (themelore, të avancuara dhe turbo), për mendimin tonë njëri prej tyre është qartë superior ndaj tjetrit…

A2 Hosting vs SiteGround
Krahasimi i A2 Hosting dhe SiteGround është një telefonatë jashtëzakonisht e ngushtë. Ata të dy ofrojnë shumë karakteristika unike që ofrojnë performancë të jashtëzakonshme të mbajtjes në internet…

A2 Hosting Vub-Qendër Web Hosting
Ka disa ngjashmëri të qartë me këto dy kompani pritëse – me të dy strukturat e planit të tyre të pritjes dhe bazën e klientit të synuar …

A2 Hosting Wix
Si e krahason A2 Hosting me Wix? Ky krahasim midis një plani tradicional të mbajtjes së faqes në internet dhe një paketë ndërtues faqesh në internet hedh një vështrim në planin e mbajtjes së serverëve turbo të A2 të Hosting-ut kundrejt paketave të internetit në internet Wix …

rekomandim

Për vendet me shpejtësi të lartë ose faqet WordPress, A2 Hosting është një zgjedhje e shkëlqyeshme. Bazuar në përvojën time, ata ofrojnë plane pritëse me të gjitha tiparet e rëndësishme që do t’ju duhen për sitin tuaj. Dhe kam gjetur kombinimin e platformave të tyre Swift dhe Turbo Server, mjedisin e optimizuar të WordPress dhe mbështetjen e shkëlqyeshme të klientëve të Guru Crew e bën A2 Hosting një ofrues të lartë të pritjes së faqes në internet.

Pra, për t’i përmbledhur të gjitha: Serverët e shpejtë dhe të shpejtë dhe të shpejtë; Mjedisi i optimizuar për WordPress; Falas CDN për CloudFlare për ngarkim më të shpejtë të faqeve; SEO dhe mjetet e marketingut për t’ju nxjerrë të listuar në Google; dhe mbështetje e madhe e klientëve nga ekuipazhi Guru. E gjitha shton deri në faktin se është një nga hostet e mia të preferuara në internet.

Aktualisht, mund të merrni deri në një zbritje prej 62% në A2 Hosting. Klikoni Këtu për detaje.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map