Rishikimi i Ndërtuesit të Sajtit A2 për Hosting

a2-website-ndërtues nga shqyrtime


Nëse jeni të njohur me faqen tonë të internetit, ju e dini se A2 Hosting është absolutisht një nga kompanitë e mia të rekomanduara për mbajtjen e faqes në internet. Ne përdorim A2 për të pritur këtë faqe interneti. Ato ofrojnë karakteristika, performancë dhe mbështetje të jashtëzakonshme. A2 Hosting është i shkëlqyeshëm për WordPress dhe host-in e biznesit në internet.

Dhe tani, A2 është bashkuar me numrin në rritje të pritësve të internetit që janë duke përfshirë vetë ndërtuesit e tyre të internetit për të shpejtuar dhe thjeshtuar procesin e krijimit të faqes në internet. Në këtë Rishikimi i Ndërtuesit të Sajtit A2 për Hosting, Unë do t’ju tregoj se si mund ta krijoni faqen tuaj dhe si krahason ndërtuesi i faqes A2 me lojtarët kryesorë të krijuesve të faqeve të internetit.

Planet e ndërtuesit të faqeve në internet A2

a2-website-ndërtues-planet
A2 Hosting ka paketa të veçanta për planet e tyre të krijuesit të faqes në internet. Në thelb, ju po merrni paketën e tyre të hostimit në internet plus veçoritë e krijuesit të faqes së internetit këtu. Ndërtuesi i faqes A2 është përfshirë në planet e tyre tradicionale të mbajtjes në internet, por ju jeni i kufizuar në krijimin e vetëm një faqe në internet me një faqe. Meqenëse zakonisht do të dëshironit të keni faqe të shumta për faqen tuaj, unë do të sugjeroja patjetër të zgjidhni një prej këtyre planeve të reja për krijimin e faqes në internet nëse dëshironi të krijoni faqen tuaj me të. Do të merrni më shumë zgjedhje të modelit të faqes në internet dhe mbrojtje SSL.

A2 Karakteristikat e Ndërtuesit të Sajtit në A2

 • Easy-click-to-edit Redaktori i faqes në internet
 • Paraprakisht Shikoni dhe Publikoni Uebfaqen tuaj
 • Shtoni shpejt fotot dhe galeritë
 • Shtoni formularë, video dhe lidhje të mediave sociale
 • Opsioni i kompresimit të figurës
 • Përfshin Hosting të shkëlqyeshëm në internet A2
 • Përfshinë Email, cPanel dhe Karakteristika të tjera të hostimit A2
 • Mbështetje e shkëlqyeshme e klientit

Fillimi me ndërtuesin e faqes A2 në internet

Ju aktivizoni dhe vendosni ndërtuesin e faqes në internet A2 Hosting nga cPanel. Klikoni në ikonën A2 Web Builder dhe më pas klikoni në butonin Aktivizoni.
a2-website-ndërtues-cPanel-qasje

Në ekranin e faqeve të mia, klikoni në butonin Menaxho për të lidhur domenin tuaj në faqen tuaj të internetit. Dhe, ju klikoni butonin Hyrja për të filluar redaktorin e faqes në internet.
a2-website-ndërtues-menaxher

Zgjedhja e modelit tuaj të internetit

Së pari, ju mund të zgjidhni modelin tuaj të internetit. Mbani në mend se plani më i lartë ose më i shtrenjtë për ndërtuesin e faqes në internet që zgjidhni, aq më shumë zgjedhje modelesh do të keni. Për shembull, plani 1 faqe përfshin vetëm 10 modele të internetit, ku plani i nivelit të biznesit përfshin 40. Temat e disponueshme duken bukur dhe ju lehtë mund t’i përshtatni për një pamje edhe më të mirë. Nëse doni të ndryshoni shabllonet, thjesht klikoni në ikonën e dytë në anën e majtë.
a2-website-ndërtues-templates

Për testimin tim, unë zgjodha modelin e internetit të Portofolit.
a2-website-ndërtues-portofoli-template

Krijimi dhe redaktimi i faqeve tuaja të internetit

Redaktori i faqes A2 Web Builder është shumë i lehtë për t’u përdorur dhe unë kam qenë në gjendje të ndërtoj sitin tim pa asnjë problem. Sshtë një ndërfaqe tërheqëse dhe tërheqëse, dhe shumë pak mund të klikoni dhe redaktoni ato që dëshironi në një faqe. Për shembull, për të ndryshuar titullin e faqes, mund të klikoni në tekst dhe redaktori do të hapë një fushë hyrëse me butonat e skedave të redaktimit.
a2-website-ndërtues-editor

Ju lehtë mund të krijoni faqe shtesë në internet duke përdorur menunë tërheqëse Pages dhe Stilet.
a2-website-ndërtues-add-faqe

Për të shtuar përmbajtje në faqen tuaj të internetit, klikoni në butonin Shto përmbajtje të vendosur në shiritin e sipërm të menusë. Duke përdorur butonin Shto përmbajtjen, ju mund të shtoni shpejt dhe me lehtësi artikujt tuaj bazë të përmbajtjes, si dhe disa karakteristika me të vërtetë të këndshme, duke përfshirë format, butonat e mediave sociale dhe një buton të blerë tani PayPal për dyqanet online..
a2-website-ndërtues-add-content

Ju gjithashtu mund të futni video në YouTube dhe audio SoundCloud.
a2-website-ndërtues-youtube-embed

Puna me fotografi në A2 Web Builder

a2-website-ndërtues-gallery-settings
Puna me imazhe është gjithashtu një fllad me A2 Web Builder. Tema e portofolit që zgjodha tashmë ka një galeri në faqen kryesore. Ju gjithashtu mund të shtoni një galeri duke klikuar butonin Shto përmbajtje (shiko më lart). Për të modifikuar një galeri ekzistuese siç është në temën e portofolit, thjesht klikoni mbi të për të paraqitur opsionet e redaktimit të galerisë. Klikoni në butonin Redakto Imazhet për të shtuar ose modifikuar fotot tuaja.

Ju keni opsionet për të ngarkuar fotot tuaja të reja, për të hyrë në fotot që keni ngarkuar tashmë, si dhe për të përdorur imazhe në Facebook ose Stock. Për të shtuar fotot në faqen tuaj të internetit, klikoni në kutitë e kontrollit në imazhet e figurave, pastaj klikoni në butonin Shto Fotografi.
a2-website-ndërtues-edit-gallery

Butoni Redakto Imazhe gjithashtu ju lejon të riorganizoni fotot tuaja në galeri. Thjesht klikoni dhe tërhiqni ato në vrojtuesin për të ndryshuar rendin.
a2-website-ndërtues-Reorder-gallery-images

Ju mund të shtoni imazhe individuale në faqen tuaj të internetit duke përdorur butonin Shto përmbajtje menuje.

Paraprakisht dhe Publikimi i Uebsajtit tuaj

a2-website-ndërtues-preview-publikojnë
Karakteristikat e parashikimit dhe botimit në Uebfaqen Ndërtuesi A2 janë gjithashtu shumë të lehta për t’u përdorur. A2 ka bërë një punë të mirë këtu.

Për të shikuar sesi do të kujdeset për uebfaqen tuaj pasi e keni krijuar ose keni bërë ndryshime në të, thjesht klikoni në butonin Preview në këndin e sipërm të djathtë.
a2-website-ndërtues-preview-site

Pastaj mund të përdorni butonat e ikonave në krye për të parë se si faqja e internetit do të duket në një kompjuter tablet ose smartphone, si dhe një kompjuter desktop.
a2-website-ndërtues-preview-mobile

Kur të jeni gati për të botuar faqen tuaj të internetit, thjesht klikoni në butonin Publikimi në këndin e sipërm të djathtë. Dhe kjo është gjithçka që ka të krijosh uebfaqen tënde të re!

Avantazhet e Ndërtuesit të Uebfaqeve Pritëse A2

 • Shumë e lehtë dhe intuitive për t’u përdorur
 • Aktivizimi dhe konfigurimi i thjeshtë
 • Përfshin Performancën e Pamshme të Hosting A2
 • Ndërfaqe Drag dhe Drop e bukur
 • Mbështetje e shkëlqyeshme për klientët në A2
 • Prezantimi dhe Publikimi i Lehtë i Uebfaqeve

Disavantazhet e Ndërtuesit të Uebfaqeve Pritëse A2

 • Aktualisht, Jo aq shumë Zgjedhje për Shabllon e Uebfaqeve sa Disa Ndërtues të tjerë të Uebfaqeve

Alternativa për ndërtuesin e faqeve pritëse A2

Unë do ta vendosja ndërtuesin e faqes A2 në të njëjtin nivel me ndërtuesit e faqeve nga DreamHost dhe GoDaddy (përkatësisht Remixer dhe GoCentral). Ju gjithashtu mund të dëshironi t’i hidhni një vështrim në to nëse jeni të interesuar në këtë kategori të krijuesit të faqeve të internetit.

Përfundim dhe Rekomandim

Ndërtuesi i faqeve në internet A2 është një mundësi e mirë për krijimin e faqeve që nuk kanë nevojë të përfshijnë një sasi të madhe të përmbajtjes – të themi idealisht, gjashtë faqe ose më pak. Më pëlqeu të punoja brenda ndërfaqes A2 Web Builder. Krijimi, redaktimi dhe shtimi i elementeve në faqet tuaja në internet është shumë i lehtë. Ju gjithashtu përfitoni nga ndërtuesi i faqeve në internet A2 që shoqërohet me shërbime të shkëlqyera të pritjes në internet të A2.

Ndërtuesit e faqeve në internet janë më të përshtatshmet për faqet më themelore siç është një automjet për blerjen e klientit ose broshura e shitjeve në internet për biznesin tuaj, si dhe një dyqan bazë online. Për ato lloje të faqeve të internetit, unë do të rekomandoja A2 Web Builder.
a2-website-ndërtues-site-publikuar

Klikoni Këtu për më shumë detaje mbi Ndërtuesin e faqes në internet të A2 Hosting

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map