Rishikimi i hostimit të lëvizjeve (2020)

InMotion-hosting-shqyrtim


2019 Pritja më e mirë në internetHosting Best Business Nëse jeni duke kërkuar për Shqyrtime të ndershme të hostimit të InMotion, ju inkurajoj të lexoni rishikimin tim bazuar në përvojat e mia personale. Unë kam përdorur InMotion Hosting për mbi 10 vjet tani. Që nga dita e parë, unë kam qenë plotësisht i kënaqur me shërbimin e tyre dhe vazhdoj të mbetem i impresionuar nga mbajtja e tyre në internet.

Nëse aktualisht jeni duke kërkuar për të bërë një faqe në internet, atëherë InMotion është padyshim që ia vlen ta konsideroni. Dhe, nëse keni nevojë për pritje për faqen tuaj të biznesit, InMotion Hosting është me të vërtetë një zgjedhje e shkëlqyeshme. Planet e tyre të pritjes së biznesit ofrojnë të gjitha tiparet që ju nevojiten të kombinuara me mbështetje të shkëlqyeshme të klientit.

Meqenëse ka kaluar një kohë që kur fillova postimin e rishikimit tim, mendova se ishte koha për të rishikuar dhe azhurnuar përvojat e mia me InMotion Hosting këtu në vitin 2020.

Aktualisht, InMotion ofron këto karakteristika mbresëlënëse:

 • Teknologjia e Zonës së Shpejtësisë Max
 • Hapësirë ​​e Pafund Disk
 • Bandwidth i pakufizuar
 • Email i pakufizuar
 • SSL falas private
 • Pajisjet e klasës së biznesit
 • Para-instalimi i WordPress, Joomla, ose PrestaShop
 • cPanel me mbi 400 aplikime
 • Planet e menaxhimit të hostuar të WordPress
 • 24 × 7 Mbështetje e bazuar në Sh.B.A.
 • Garancia e kthimit të parave 90 ditë

Klikoni Këtu për të kursyer 50% në InMotion Hosting

Ndërfaqja e shkëlqyeshme e përdoruesit dhe instalimi i thjeshtë i softuerëve

InMotion Hosting përdor ndërfaqen cPanel — deri tani më të mirat për t’u përdorur. Për më tepër, ata përdorin instaluesin e aplikacionit softac Softaculous. Pra, nëse keni nevojë për WordPress, Joomla, Drupal, ose ndonjë aplikim tjetër për faqen tuaj të internetit, ju merrni instalime të lehta, pa telashe. Në fakt, me InMotion ju merrni mbi 400 aplikime.

InMotion-hosting-cPanel

InMotion_Softaculous

Shpejtësia dhe performanca e Hosting-it të InMotion është e shkëlqyeshme

Edhe pse faqja jonë e internetit ka vazhduar të rritet me kalimin e viteve, me InMotion Hosting ne vazhdojmë të përjetojmë shpejtësi dhe performancë mbresëlënëse. Shikoni më poshtë në një raport testimi nga GTmetrix:

InMotion-hosting-speed-Test-rezultatet

InMotion vazhdon të ofrojë uebfaqe me performancë të shpejtë me Teknologjinë e tyre të Shpejtësisë Zonë Max. Dhe, me WordPress Hosted-in e tyre të Menaxhuar ju gjithashtu merrni një infrastrukturë të optimizuar dhe caching të përparuar të serverave.

InMotion ishte gjithashtu një nga kompanitë e para të mbajtjes së faqeve në internet që paraqesin disqet e ngurta shtetërore (SSD) që ofrojnë shpejtësi shumë më të mirë për faqet e internetit të klientëve të tyre.

Shpejtësia dhe besueshmëria e rrjetit të InMotion kanë qenë të shkëlqyera. Teknologjia e tyre Max Speed ​​Zone ju lejon të përdorni qendrat e tyre të shumta të të dhënave për shpejtësi optimale. Dhe rrjeti i tyre me kohë 99.9% e mban faqen tuaj lart dhe funksionon pa probleme. Më poshtë është një vështrim në regjistrin tonë të gabimeve i cili është i pastër:

InMotion_Error_Log

Mbështetja e InMotion është e shkëlqyeshme

Ndihma për klientët ka qenë gjithmonë një nga pasuritë më të mira të InMotion Hosting. Që nga momenti që regjistroheni në llogarinë tuaj të pritjes, ekipi mbështetës miqësor dhe i dobishëm i InMotion është në dispozicion për t’iu përgjigjur pyetjeve tuaja ose t’ju ndihmojnë për çdo çështje që mund të dalë..

Me kalimin e viteve, InMotion ka siguruar vazhdimisht mbështetje miqësore, të përgjegjshme kur unë kam nevojë për të. Dhe, ata vazhdojnë të më ndihmojnë për zgjidhjen e shpejtë të çështjeve kur unë kontaktoj me ta.

Koha e përgjigjes ka qenë e shkëlqyeshme dhe stafi i tyre mbështetës është shumë i sjellshëm dhe i plotë. Në veçanti, mbështetja e tyre për biseda është më e mira që kemi hasur. Më poshtë është një mostër e një seance mbështetjeje chat që kam pasur me Jason of Tech Support:

Michael: Përshëndetje Jason
Michael: Unë kam nevojë për të azhurnuar statistikat e mia në internet me dorë. Mund të më ndihmoni?
Jason A: Gjë e sigurt. Unë do t’i drejtoj për ju.
Michael: Faleminderit!
Jason A .: Për cilin fushë ju duheshin përditësuar ato?
[Unë specifikova emrat e domain këtu]
Jason A .: Gotcha. Jepi asaj 15-30 minuta për të azhurnuar dhe duhet të jesh mirë të shkosh.
Michael: E shkëlqyeshme! Faleminderit për ndihmën tuaj Jason!
Jason A: Gjë e sigurt.
Jason A: Faleminderit që na kontaktuat! Nëse keni ndonjë pyetje, ne jemi të hapur 24/7. Thirrni, bisedoni ose postoni me postë elektronike në çdo kohë.
Unë do të vlerësoja çdo reagim që mund të kesh, pozitiv ose negativ.
Jason A: Faleminderit për bisedën tuaj. Mos ngurroni të na kontaktoni përsëri.

Nëse keni nevojë për web hosting për faqen tuaj të biznesit, InMotion Hosting rekomandohet shumë.

Qendra e të Dhënave të hostimit të lëvizjeve

Në anën e harduerit dhe rrjetit të gjërave, InMotion Hosting më ka dëshmuar mua se ata janë të përkushtuar të japin specifikimet dhe shpejtësitë më të mira të mundshme. Më lejuan të vizitoja Qendrën e të dhënave InMotion në Los Angeles, CA, dhe pashë në dorën e parë se si funksionon gjithçka.

Duke shkuar prapa skenave në objektin e tyre, unë kam qenë në gjendje të konfirmoj angazhimin e tyre për të Sigurimit të Qendrës së të Dhënave, Hardware të Fundit të Fundit, dhe Mbrojtjen e të Dhënave dhe Disponueshmërinë e Rrjetit. Shikoni artikullin tim në blog për shqyrtimin tim të plotë të Qendrës së të dhënave InMotion.
Serverët e qendrës së mbajtjes së të dhënave InMotion

Në vitin 2015, InMotion Hosting bëri edhe më shumë azhurnime në qendrën e tyre të të dhënave, përfshirë mbrojtjen DDoS, sistemet e kabllove me fibër optike dhe disqet e gjendjes së ngurtë në serverat e tyre.
InMotion Hosting Data Center 2015

Dhe me kalimin e viteve, InMotion ka vazhduar të bëjë përmirësime në infrastrukturën dhe operacionet e qendrës së tyre të të dhënave. Shikoni intervistën time me Will Miles, Mbikëqyrës i Operacioneve të Qendrës së të Dhënave në InMotion Hosting.

Vlerat thelbësore të Hosting-it të InMotion

Unë me të vërtetë besoj se një nga arsyet kryesore që kam shijuar një sukses kaq të madh me InMotion Hosting është grupi i vlerave thelbësore të tyre. Kur fola me Bashkëthemeluesin e InMotion, Sunil Saxena, ai përmendi se si të gjithë në organizatë (nga vetja poshtë) i përmbahen dhe jetojnë sipas këtyre vlerave. Në fund të fundit për ta është se kur klientët e tyre janë të suksesshëm, ata janë të suksesshëm!

Certifikata falas SSL

Një përfitim tjetër i madh që merrni nga InMotion Hosting është SSL falas – jo vetëm çdo SSL falas, këto janë çertifikata falas SSL të mundësuar nga Comodo dhe cPanel. Këto ditë, SSL / TLS është një domosdoshmëri për faqet e internetit tuaj, pavarësisht nëse keni një blog ose një sit të e-commerce. Për dallim nga disa opsione të tjera falas SSL, çertifikatat SSL që merrni në InMotion mund të përdoren për tregti elektronike.

Mund të hyni në SSL tuaj falas nga Paneli i Menaxhimit të Llogarive.
InMotion-menaxhuar pa-SSL

Pasi të klikoni në ikonën Manage Free Basic SSL, thjesht kaloni Enable Free SSL në On. Anydo nga domenet tuaja që keni vendosur në cPanel dhe duke u zgjidhur në serverin tuaj InMotion tani do të ketë SSL!
InMotion-hosting-free-SSL

Menaxher rezervë InMotion

Ka lajme të mira dhe lajme të këqija këto ditë në lidhje me kopjimin e të dhënave në InMotion. Në anën plus, ata tani kanë lëshuar mjetin e tyre të ri Menaxher Backup që siguron kopje rezervë të shkëlqyeshme të të dhënave dhe rivendosë veçori.

Sidoqoftë, menaxheri i ri rezervë kërkon një tarifë shtesë. Dhe për fat të keq, InMotion ka eleminuar kopje rezervë automatike falas të të dhënave që gjithmonë kanë qenë një nga avantazhet e tyre të mëdha. Përkundër kostos shtesë, komoditeti dhe kontrolli që ju merrni me Menaxherin e ri rezervë ia vlen për mendimin tim – veçanërisht kur bëhet fjalë për mbajtjen në internet të shkëlqyeshme të InMotion.

Ju mund të nisë Menaxherin rezervë nga cPanel. Nga tabela e Menaxherit Rezervë, ju mund të specifikoni intervalin kur do të bëhen kopjet automatike. Ju gjithashtu mund të planifikoni ditën dhe kohën kur do të bëhen kopjet rezervë. Dhe, ju mund të specifikoni qëllimin e asaj që të dhënat janë mbështetur.

InMotion-backup-menaxher

Ekziston një skedë e veçantë për rivendosjen e të dhënave, ku lehtë mund të zgjidhni të dhënat që dëshironi të rivendoseni. 10 kopje rezervë të të dhënave më të fundit të kryera janë në dispozicion për rivendosjen.

HostM WordPress i Menaxhuar me InMotion

InMotion-wordpress-hosting
Pritja e Ndarë e Biznesit të InMotion vazhdon të jetë një nga opsionet më të mira për të dy bizneset dhe faqet e internetit personale. Unë kam pasur llogarinë time të Hosting Business, që kur u regjistrova për herë të parë me InMotion mbi 10 vjet më parë, dhe vazhdoj ta përdor për faqet e pritjes dhe postës elektronike..

Për më tepër, unë tani kam gjithashtu një plan të menaxhuar të WordPress Hosting me InMotion që po përdor për këtë faqe në internet. Ndërsa planet e përbashkëta të hostimit të InMotion janë të shkëlqyera për shumë përdorues të WordPress, nëse jeni duke kërkuar një mjedis të optimizuar të WordPress me karakteristika dhe performancë që rivalizon atë të hosteve më të shtrenjtë të menaxhuar të WordPress, atëherë ju rekomandoj shumë Hosting WordPress të Menaxhuar të InMotion.

Këtu janë vetëm disa nga tiparet që merrni:

 • Mjedisi i optimizuar i WordPress-it
 • Caching i avancuar i memorjes
 • Menaxhuar e Sigurisë me Hack dhe Mbrojtjen e Malware
 • Përditësime automatike
 • Ndërtuesi i faqes BoldGrid
 • Nuk ka kufizime në prizë

Për mua, avantazhi më i madh i WordPress Hosted i Menaxhuar i InMotion është shpejtësia e rritur dhe performanca që ju kombinoni me ndërhyrjen e shkëlqyeshme të klientëve dhe ndërfaqen e panelit të kontrollit të InMotion Hosting (cPanel dhe Paneli i tyre i Menaxhimit të Llogarive).

Si krahasohet InMotion me hostet e tjerë të uebit?

InMotion Hosting vs A2 Hosting
Lajmi i mirë kur krahason A2 Hosting dhe InMotion Hosting është se është një situatë e favorshme për ju. Të dyja këto kompani në internet ofrojnë një pritje të shkëlqyeshme në internet me mbështetje të jashtëzakonshme…

InMotion Hosting vs Bluehost
Këto janë dy ofrues të shkëlqyer, të mirë-krijuar të pritjes së faqeve në internet. Të dy InMotion dhe Bluehost ofrojnë një pritje të shkëlqyeshme të Shared, VPS dhe Dedikuar …

InMotion Hosting vs DreamHost
Këto dy kompani të mbajtura në internet të dyja i kanë rrënjët e tyre në Kaliforni. InMotion dhe DreamHost janë shumë të njohur si ofruesit e pritjes me cilësi…

InMotion Hosting vs Lopë Fat
Kjo krahasim midis InMotion Hosting dhe Fat Cow është me të vërtetë një nga më të lehtat që kemi bërë ndonjëherë…

InMotion Hosting vs GoDaddy
Si e krahason Plani i Hosting i GoDaddy me një plan Hosting të Biznesit nga një kompani si InMotion Hosting? Nëse po përpiqeni të vendosni, ja disa gjëra që duhet t’i mbani mend.

InMotion Hosting vs GreenGeeks
GreenGeeks dhe InMotion Hosting janë dy kompani të shkëlqyera të mbajtjes në internet me bazë në Kaliforninë Jugore. Të dy këta hostë në internet janë zgjedhje të shkëlqyera për ata pronarë të uebsajtit që kërkojnë pritje të gjelbërimit të faqes së gjelbër…

InMotion Hosting vs HostGator
Të dyja këto kompani të mbajtjes së faqes në internet ofrojnë një larmi të planeve për programet e përbashkëta, VPS dhe hostimin e dedikuar…

InMotion Hosting vs InterServer
InMotion Hosting dhe InterServer janë dy kompani të shkëlqyera të mbajtjes në internet që unë të dy i përdor…

InMotion Hosting vs iPage
InMotion Hosting dhe iPage janë dy zgjedhje të shkëlqyera për mbajtjen në internet. Edhe pse ka disa ngjashmëri me planet e tyre të pritjes dhe të gjitha llojet e pronarëve të faqeve mund të përdorin njërën prej këtyre kompanive të mbajtjes së faqeve në internet, ato janë të përshtatshme në mënyrë ideale për lloje të ndryshme të faqeve të internetit …

InMotion Hosting vs Lunarpages
Për mua, kjo është një nga krahasimet më intriguese të mbajtjes në internet: Dy hoste të krijuar në internet nga Southern California (zona ime) dhe dy kompani pritëse që kam pasur përvojë personale me…

InMotion Hosting vs Namecheap
Për ata prej jush që përpiqeni të vendosni midis këtyre dy kompanive pritëse, këtu është krahasimi im i hollësishëm i InMotion vs Namecheap. Të dy këta hostë në internet kanë avantazhet e tyre dhe unë kam qenë…

InMotion Hosting vs Site5
Si funksionojnë InMotion Hosting dhe Site5 kundër njëri-tjetrit? Uditërisht, ky është një konkurs shumë i njëanshëm…

InMotion Hosting vs SiteGround
SiteGround dhe InMotion Hosting janë dy nga hostet më të mirë të internetit që mund të gjeni. Si klient i të dy këtyre kompanive në internet, unë kam provuar një shërbim të shkëlqyer të dorës së parë dhe mbështetje të jashtëzakonshme …

InMotion Hosting vs Hub Web Hosting
Krahasimi i Pritjes së InMotion me Qendrën e Web Hosting është shumë interesant pasi ato në të vërtetë janë kompani motra…

InMotion Hosting vs Wix
Kjo krahasim midis një plani tradicional të mbajtjes së faqes në internet dhe një pakete krijuese të uebfaqeve hedh një vështrim në planin e mbajtjes së biznesit të InMotion Hosting kundrejt planit të tregtisë së Wix të Wix …

InMotion Hosting vs WP Engine
Kjo krahasim përqendrohet në atë se si Plani i Pritjes së Biznesit të InMotion krahasohet me WP Engine. Me fjalë të tjera, si e krahason një plan të lartë të pa-menaxhuar të hostimit me një plan të menaxhimit më të mirë të menaxhimit kur bëhet fjalë për WordPress…

InMotion Hosting vs 1&1 strehues
Të dy këta hostë të internetit ofrojnë një gamë të gjerë shërbimesh pritëse përfshirë Shared, VPS, dhe Dedikuar…

Më shumë Shqyrtime të Pritjes për InMotion

Me siguri duket se nuk jam vetëm në lëvdimet e InMotion. InMotion Hosting ka qenë vazhdimisht një nga ndërmarrjet më të mira të vlerësimit të faqeve në internet. Këtu është një shembull i vlerësimeve nga klientët e tjerë të InMotion:
Konsumatori InMotion Arjun
Konsumatori InMotion Russ
Rishikimi i lëvizjes Jim S
Rishikimi i lëvizjes Stephen R
Rishikimi i lëvizjes 9
Rishikimi i lëvizjes 6
Rishikimi i lëvizjes 7

rekomandim

Unë jam shumë i kënaqur të raportoj që pas një dekade të qenit klient i InMotion Hosting, ata vazhdojnë të jenë një zgjedhje e shkëlqyeshme për pritjen e faqeve të mia në internet. Nga tiparet që ata ofrojnë në planet e tyre të pritjes, deri në performancën e shpejtë të rrufeve të faqeve të mia, për mbështetjen e përgjegjshme dhe të dobishme të klientit që kam marrë, InMotion është padyshim ajo që ju dëshironi që kompania juaj e web hosting-it të jetë: Një pasuri e shkëlqyeshme për biznesin tuaj ose prani personale në internet.

Specialmimi i shitjes me zbritje speciale
Lajm i madh! Tani jam në gjendje të ofroj një zbritje shumë të veçantë prej 50% zbritje në Hosting Business InMotion. Thjesht klikoni në lidhjen më poshtë. Kjo është një mundësi e shkëlqyeshme për ju që të merrni paketën e tyre të mbajtjes në internet – dhe të kurseni para!

Klikoni këtu për më shumë detaje dhe 50% Ulje në InMotion Hosting.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map