Rishikimi i VPS Rregullimi i lëvizjeve

Inmotion-hosting-VPS shqyrtime


2019 Pritja më e mirë në internetHosting më i mirë VPS Që nga viti 2009, unë kam qenë një klient i InMotion Hosting dhe kam gëzuar shërbim dhe mbështetje të jashtëzakonshme me planin e tyre të përbashkët të Hosting Business. Sidoqoftë, me rritjen e kërkesave të trafikut dhe burimeve, unë mora vendimin të shkoj deri në një plan pritjeje VPS. Sado të mirë të jenë planet e tyre të përbashkëta të pritjes, karakteristikat VPS të InMotion janë edhe më mbresëlënëse, kështu që ishte një zgjedhje e thjeshtë të shkosh me SSD VPS Hosted-in e tyre të menaxhuar ered mundësuar nga cloud.

Nëse jeni duke e konsideruar hosting VPS për faqen tuaj të internetit të biznesit, ose keni nevojë të zhvendoseni nga një plan i përbashkët për mbajtjen në internet, ju inkurajoj të lexoni në lidhje me përvojat e mia me VPS-në e InMotion Hosting dhe të shihni rezultatet e mia.

Merrni një zbritje prej 51% në VPS Hosting InMotion Këtu

InMotion ka tre plane të ndryshme të hostimit të VPS:

VPS-1000HA-S
RAM 4 GB
Transferimi i të dhënave 4TB
Hapësirë ​​disku 75 GB
3 Adresa IP të përkushtuara
29,99 $ mo. VPS-2000ha-S
RAM 6 GB
Transferimi i të dhënave 5TB
150 GB Hapësira e diskut
4 Adresa IP të përkushtuara
49,99 $ mo. VPS-3000HA-S
RAM 8 GB
Transferimi i të Dhënave 6TB
Hapësirë ​​disku 260 GB
5 Adresa IP të përkushtuara
74,99 $ mo.

Karakteristikat e VPS-së të hostimit të lëvizjeve

 • Tipar i disponueshmërisë së lartë për tepricë në kohë reale
 • Licencë falas cPanel
 • Drives falas SSD
 • Hosting i Menaxhuar
 • Teknologjia e Zonës së Shpejtësisë Max
 • Email i Sigurt
 • Optimizuar për tregti elektronike
 • Paneli i burimeve
 • Funksionaliteti i pamjeve
 • Mbrojtja e sulmit DDoS
 • Rikthim falas i të dhënave
 • 99.9% Uptime
 • Garancia e kthimit të parave 90 ditë

Pasi të vendoset llogaria juaj, mund t’i qaseni asaj nga Paneli i Menaxhimit të Llogarive (AMP). Ndërfaqja është e ngjashme me Ndarjen e Ndarë të InMotion, megjithatë do të vini re disa mundësi shtesë:
Inmotion-vps-amp

Menaxhoni serverin e mia të cloud ofron lidhje të shpejta ku mund të ndaloni dhe rindizni serverin tuaj, të merrni qasje rrënjësore dhe të përdorni akseset cPanel dhe WHM. Ju gjithashtu mund të monitoroni përdorimin e burimit tuaj për Bandwidth, Disk Hapësirë, RAM dhe mesatare të ngarkesës.

Unë me të vërtetë më pëlqen tiparja e Pamjet e Serverit që mund të përdorni edhe nga kjo zonë. Kur krijoni një fotografi, jeni në gjendje të riktheheni përsëri në atë gjendje të skedarëve të serverit tuaj, bazave të të dhënave dhe konfigurimit, nëse keni ndonjë problem dhe duhet të ktheheni përsëri. Shtë e rëndësishme të mbani në mend se këto fotografi nuk janë menduar si një zëvendësim i kopjes rezervë të plotë të të dhënave tuaja – të cilat ju ende duhet t’i kryeni. Pasi të krijoni një fotografi, është në dispozicion për 10 ditë. Nëse doni ta mbani atë për një periudhë më të gjatë, do të duhet të blini një slot ruajtjeje afatgjatë.
Inmotion-vps-server-snapshots

WHM (ose WebHost Manager) ju lejon të modifikoni dhe shikoni artikujt siç janë konfigurimi i serverit tuaj, vërtetimet, raportet e dërgimit të postës elektronike, etj..
Inmotion-vps-whm

Ndërsa cPanel me VP Hosting InMotion ka një pamje të ndryshme nga cPanel e tyre Shared Hosting, funksionet dhe aplikacionet janë të njëjta (me disa shtesa). Ju gjithashtu mund të hyni në informacionin e serverit tuaj në kolonën e djathtë. Një pikë për tu mbajtur në mend është se VPS cPanel nuk përfshin Softaculous për instalimet e aplikacionit të softuerit. Do të duhet të instaloni manualisht programin tuaj, për shembull WordPress, ose mund të blini një licencë Softaculous për 50 dollarë në vit.
Inmotion-vps-cpanel

Shpejtësia dhe performanca

Përfitimi kryesor i hostimit të VPS është aftësia për të trajtuar kërkesa më të mëdha për burime, në mënyrë që faqet e internetit të mund të funksionojnë pa probleme edhe kur rritet trafiku juaj. Përvoja ime deri më tani me planin VPS të InMotion Hosting ka qenë e shkëlqyeshme. Performanca e faqes në internet është e shkëlqyeshme, dhe shpejtësia ime në faqen e internetit madje është përmirësuar. Këtu është një krahasim i rezultateve të mia të Ndarjes së Ndarjes dhe rezultateve të mia VPS Hosting.
InMotion-përbashkët-hosting-speedShpejtësia e Ndarjes së Shpërndarjes InMotionInmotion-vps-speedShpejtësia e Pritjes InMotion VPS

Ndihma për klientët

Mbështetja e klientit ka qenë gjithmonë një nga pikat e forta të InMotion Hosting. Me VPS Hosting, është edhe më e domosdoshme që të keni një ekip mbështetës nga i cili mund të vareni. Dhe në rastin tim, InMotion dha ndihmën e tyre të shkëlqyeshme të zakonshme për të ndihmuar mua të vendosem me llogarinë time të VPS hosting dhe të përgjigjem çdo pyetje që kisha në lidhje me kalimin në VPS.

Këtu është një mostër bisede chat:
InMotion-chat-transkript

rekomandim

Në përgjithësi, VPS Hostimi i InMotion ka qenë i shkëlqyeshëm. Burimet shtesë të kombinuara me tepricë të disponueshmërisë së lartë të serverit cloud e vendosin InMotion në krye të listës sonë të rekomandimeve VPS. Unë veçanërisht vlerësoj tiparet e menaxhuara të hostimit së bashku me mbështetjen e tyre të dobishme të klientit.

Dhe, performanca ime në uebfaqe ka qenë e shkëlqyeshme – diçka që unë kam ardhur të presë nga InMotion Hosting ndër vite. Unë e di se ka shumë klientë të tjerë që ndajnë ndjenjat e mia për ta. Këtu është një shembull i disa prej vlerësimeve të postuara në faqen tonë:
Konsumatori InMotion Arjun
Konsumatori InMotion Steven R
Blerësi InMotion Brad
Klienti i lëvizjes Danielle
Troy për blerësit e lëvizjes

Për faqet e internetit të biznesit, të pasurit burime të garantuara dhe kontroll të shtuar mbi mjedisin e serverit tuaj që ju merrni me hosting VPS është kritike – veçanërisht nëse prisni që trafiku i faqes suaj të internetit të rritet. Dhe në mesin e të gjitha planeve të VPS hosting në dispozicion, InMotion Hosting përfundimisht merr votën time si një nga më të mirat.
Inmotion-vps-hosting

Klikoni Këtu për një zbritje prej 51% në VPS Hosting InMotion

Vlerësime për VPS-në e mbajtjes së lëvizjes

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map