Sigurohuni që Web Hosting i Biznesit tuaj Përfshinë Këto Karakteristika

thelbësore-biznes-hosting-features


Everydo biznes ka nevojë për një faqe në internet. Por, si e dalloni faqen tuaj nga pjesa tjetër e konkurrencës suaj? Ndërsa është më lehtë se kurrë këto ditë të krijosh prezencën tënde në internet, kur po ndërton një uebfaqe biznesi, nuk mund të mblidhesh vetëm disa paragrafë dhe dy fotografi dhe të presësh të kesh një fitues. Ju duhet përmbajtje cilësore. Por, edhe përtej ose para kësaj, ka një numër elementësh thelbësorë që ju nevojiten për të mbajtur një faqe interneti të suksesshme biznesi. Le të hedhim një vështrim në disa këtu.

10 Elemente Thelbësore të Pritjes për një Uebfaqe të suksesshme të biznesit

1. Pajisjet e biznesit
Serverët tuaj të internetit duhet të përfshijnë disqet me gjendje të ngurtë (SSD) dhe burimet e duhura (memorie, bërthama të CPU, ruajtje RAID) për të siguruar një pritje të shpejtë të besueshme për faqen e internetit të biznesit tuaj.

2. Mjedisi i Ruajtjes së Optimizuar
Shpejtësia e faqes në internet është veçanërisht e rëndësishme për faqet e biznesit. Një vonesë e vogël mund të çojë në klientin tuaj të mundshëm duke klikuar larg te një prej konkurrentëve tuaj. Në mënyrë që të siguroheni që faqja juaj e internetit ngarkon shpejt dhe siguron një përvojë më të mirë për vizitorët tuaj, sigurohuni që plani juaj i pritjes së ueb përfshin teknologji të veçantë të pronarit ose të optimizuar që ofron caching për të shpejtuar kohën e ngarkimit të faqes suaj të internetit.

3. Rikthim automatik i të dhënave
Edhe pse gjithmonë duhet të kryeni kopje rezervë të të dhënave tuaja vetëm për të qenë në anën e sigurt, host-i juaj në internet duhet të sigurojë kopje rezervë të automatizuar të të dhënave tuaja të internetit. Për më tepër, për një uebfaqe biznesi duhet të siguroheni që ka një numër adekuat të kopjeve rezervë nga të cilat mund të zgjidhni versionin për të rivendosur. Ne preferojmë të paktën një regjistër rezervë 30 ditor.

4. Siguria Proaktive
Përveç kopje rezervë të faqes në internet, faqja juaj e biznesit gjithashtu duhet të mbrohet kundër sulmeve me qëllim të keq me karakteristika të tilla si zbutjen e DDoS dhe sigurinë proaktive siç është skanimi i malware.

5. Ruajtje dhe Bandwidth i Pafund
Ruajtja dhe gjerësia e bandës zakonisht nuk paraqesin shumë probleme këto ditë. Sidoqoftë, pasi biznesi juaj papritmas mund të hiqej dhe të bëhej jashtëzakonisht i popullarizuar, kurrë nuk dëshironi të shqetësoheni për tejkalimin e kufijve të ruajtjes ose transferimit të të dhënave. Për fat të mirë, shumë plane të mbajtjes së faqeve në internet tani përfshijnë këtë veçori.

6. Aplikime Softuerësh
Ashtu si ka shumë lloje të ndryshme biznesesh, ekzistojnë një numër i madh i aplikacioneve softverike nga të cilat mund të zgjidhni për të krijuar faqen e internetit të biznesit tuaj. Ju gjithashtu mund të dëshironi të provoni platforma të ndryshme në internet për të parë se cili funksionon më së miri me klientët tuaj. Zakonisht, plani juaj i hostimit në internet do të përfshijë një numër opsionesh softuerësh. Sidoqoftë, ju rekomandojmë të shikoni për një plan pritës cPanel që përfshin instaluesin e softuerit Softaculous. Këto plane të mbajtjes së faqeve në internet zakonisht përfshijnë qindra aplikacione softuerësh.

7. Ndihma për klientët përgjegjës
Mbështetja e klientit është një nga pjesët më të rëndësishme të planit tuaj të mbajtjes në internet. Dhe nëse keni një uebfaqe biznesi, sigurisht që dëshironi të keni akses të shpejtë dhe ndihmë të përgjegjshme nga ekipi i ndihmës së klientit të hostit tuaj të uebit. Sigurohuni që plani juaj i pritjes të përfshijë telefon, email dhe mundësi të mbështetjes së bisedës së drejtpërdrejtë.

8. Email i pakufizuar
Emaili është akoma mënyra më efektive për të tregtuar një biznes. Plani i mbajtjes në internet të biznesit tuaj duhet të përfshijë veçori të pakufizuara të postës elektronike si numri i llogarive dhe mesazheve. Gjithashtu, filtrimi ose mbrojtja e spamit mund të ndihmojë në të paktën zvogëlimin e numrit të postës elektronike të bezdisshme.

9. Certifikata SSL
SSL nuk është më një tipar luksoz ose opsional. Të gjithë faqet e internetit të biznesit duhet të funksionojnë https, pasi Google dhe shfletuesit e internetit tani flamurin ato faqe pa SSL si të pasigurt. Ndërsa mund të blini një certifikatë SSL nga hosti juaj në internet, një numër i planeve të mbajtjes në internet tani përfshijnë çertifikatat e Le të Encryptimit të SSL falas. Dhe, ata gjithashtu do t’i instalojnë ato për ju.

10. Marketingu i motorit të kërkimit
Ndërsa ju mund ta bëni vetë punën, disa plane të mbajtjes së faqeve në internet do të përfshijnë paraqitjen e motorëve të kërkimit dhe kreditë e reklamimit të motorit të kërkimit si një bonus. Kjo ndihmë shtesë me kërkimin organik dhe të paguar mund të ndihmojë në promovimin e faqes suaj të internetit.

Shumë hostë të uebit pretendojnë se kanë në internet një biznes biznesi. Por një plan i vërtetë i mbajtjes në internet të biznesit duhet të përmbajë karakteristikat e mësipërme. Nëse jeni duke bërë blerje për planin e duhur të mbajtjes në internet të biznesit, sigurohuni që t’i merrni këto artikuj përpara se të regjistroheni në atë plan pritjeje.

Shikoni udhëzuesin tonë në Web Hosting të Biznesit të Vogël këtu

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map