Seyahat Blogunuz için Harika Görüntüler Nasıl Oluşturulur

nasıl yapılır oluşturmak-büyük-görüntülerin-for-your-seyahat-blog


Resimler bir seyahat blogu oluşturma veya kesme potansiyeline sahiptir. Düşük çözünürlük, garip, karanlık çekimler, kötü düzenlenmiş, aşırı filtrelenmiş, sahte görünümlü fotoğraflar gibi herkesi geri çevirmek için yeterlidir. Öte yandan, muhteşem, yüksek kaliteli, bozulmamış fotoğraflar blogunuza wow faktörünü verebilir ve insanların kalplerini ve hayal gücünü etkili bir şekilde yakalayabilir.

Blogunuzdaki fotoğraf ve resimler, kendinizi insanların görüşleri ve okuyucuları için toplanan diğer seyahat blogcularından ayırmanın önemli bir yoludur. İnsanları içeri çekme, daha fazla istekte bulunma ve blogunuzu aileniz ve arkadaşlarınızla paylaşmaları için onlara ilham verme gücü var.

Ancak seyahat blogunuzda ne tür fotoğraflar ve resimler kullanmalısınız? Bir profesyonele benzeyen fotoğrafları nasıl çekebilirsiniz? En sevdiğiniz resimleri onlara ekstra kıvılcım verecek şekilde nasıl düzenleyebilirsiniz??

Ayrıntılı ipuçları ve tavsiyelerimiz için okumaya devam edin. başarılı seyahat blogları için harika bir fotoğraf yapan şey nedir?, ve bunları alıp düzenlemeye nasıl devam edebileceğinizi.

Seyahat blogları için en iyi fotoğraf türleri hangileri?

Pisa Kulesi’ni tutan veya Beatles gibi Abbey Road’u geçen veya Eyfel Kulesi’ni uzaktan veya Özgürlük Heykeli’nin önünde bir selfie alan insanların sonsuz fotoğrafları var. Bunlar bir düzine kuruş ve insanlar artık onlara iki kez bakmıyorlar çünkü oldukça klişe oldular.

Bunun yerine, seyahat blogunuzda kullanmanız gereken fotoğrafların benzersiz ve yaratıcı olması gerekir.

Benzersiz fotoğraflar, kendinizi, kişiliğinizi ve tarzınızı çekimlerinize dahil etme yöntemidir. Seyahat blogları için, fotoğraflarınızın çoğuna kendinizi (veya diğer kişileri) dahil etmek her zaman idealdir. Onları, kendilerini ayakkabılarınızda daha iyi hayal edebilen izleyicilere daha yakın hale getiren ve benzer bir yolculuğa çıktıklarında nerede olabilecekleri budur! Ayrıca, seyahat blogunuzun orijinalliğini de artırır, çünkü yayınlarınız için internetten stok fotoğrafları çekmediğiniz açıktır..

Yaratıcı fotoğraflar, izleyicileri büyüleyen, ilgilendiren ve daha fazlası için ilgi çekici tutan şeydir. Herkes günbatımını, dağları ve plajları gördü. Ancak herkes, benzersiz görünümlü bir yerin yaratıcı yakınlığını veya daha az keşfedilen dünya harikasının güzel bir fotoğrafını görmedi. Sualtı fotoğrafları (yüksek kaliteli suya dayanıklı bir kameranız varsa) büyülü bir sualtı sahnesini yakalamak için büyüleyici bir yol olabilir.

en çok web barındırma-için-photographersbest-web-hosting-fotoğrafçılar için

Seyahat blogcuları için fotoğraf ipuçları: mükemmel çekim nasıl yapılır

İPhone ve diğer cep telefonu kameraları giderek daha yüksek çözünürlüklerde ve mükemmel görüntü kalitesinde kullanılabilir hale gelirken, yine de dijital kamerayla çekebileceğiniz harika görüntülerle eşleşmiyorlar. Basit bir Canon dijital kamera şaşırtıcı derecede etkili olabilir, ancak farklı lenslere yatırım yapabiliyorsanız daha da iyi.

Seyahatiniz sırasında fotoğraflarınızı çekmek için kaliteli bir dijital kamera kullanmak ideal olsa da, akıllı telefonunuzdan hızlıca çekmenin en iyi olabileceği durumlar da vardır. Bu, bir anı gerçekten hızlı bir şekilde yakalamak istiyorsanız ve dijital kameranızdan çıkmak için zamanınız yoksa olabilir. Değerli saniyeleri boşa harcamak yerine, telefonunuzu kullanarak anı bile bitmeden çekebilirsiniz.

Yaratıcı ve benzersiz bir fotoğraf çekmek için bir teknik, yakın çekim ve geniş lens çekimleri gibi çeşitli farklı açıları denemektir. Bu şekilde daha sonra göz atabilir ve hangisinin daha iyi olduğunu seçebilirsiniz. Son zamanlarda, kuş bakışı fotoğrafları da dronların artan popülaritesi ile giderek daha popüler hale geliyor ve bunlar gerçekten çarpıcı görüntülerle ortaya çıkabilir..

Ek olarak, genel bir alanın fotoğrafını çekmek yerine bir odak noktası arayın – bu ayak izleri, başıboş bir balon, bir köpek yavrusu olabilir … gözlerinizi çevrenizin ayrıntılarına açın ve ne fark edeceğinize şaşırabilirsiniz.

Fotoğrafların ne zaman çekileceği açısından, çekimlerinizi daha özel hale getirmek için mükemmel aydınlatma ve atmosfer getiren günün belirli zamanları var. Gündoğumu ve günbatımı profesyonel fotoğrafçılar arasında daha yumuşak ortam ışığı ve daha iyi tanımlanmış gölgelerle daha fazla etki yaratmak için fotoğraf çekmek için mükemmel zamanlar olarak bilinir. Ayrıca, başkalarının etrafta olması daha az olasıdır, bu da size net bir görüntü çekme şansı verir!

Kendi fotoğraflarınızı çekmenin uygun alternatifleri

Sevdiğiniz bir fotoğrafı çekmemiş olabileceğiniz, ancak belirli bir durum, etkinlik veya konum hakkında blog yazmak isteyebileceğiniz yeterince yaygın bir durumdur. Hala gönderiye resim eklemeniz gerekiyor, ancak kendinizinkine sahip değilsiniz!

Neyse ki, aslında lisanssız kullanım için milyonlarca ücretsiz resim var. Pixabay, Pexels ve Unsplash gibi siteler, ister oldukları gibi kullanmak ister yeniden düzenlemek isteyin, ücretsiz olarak kullanılabilecek çok sayıda fotoğraf ve resim topluyor.

Bunların kendi fotoğraflarınızı kullanmak kadar otantik olmayacağını ve diğer kişilerin yayınlarında başka yerlerde de kullanıldıklarından emin olduklarını unutmayın. Ancak, bir makale veya gönderi için hızlı, yüksek kaliteli bir resme ihtiyacınız varsa hala kullanılabilir bir seçenektir.

Seyahat blogunuz için görüntüleri düzenlemek için en iyi 3 araç

görüntü düzenleme araçları
Herkes seyahat fotoğrafları için bir Instagram filtresi seçebilir ve yapılabilir, ancak görüntülerinizi şaşırtıcı hale getirmek zaman ve özveri gerektirir. Şüphesiz fotoğraflarınızı ve resimlerinizi mükemmel hale getirmenize yardımcı olabilecek bir resim düzenleme aracı kullanmaya değer.

Resimlerinizi düzenlemenize ve bir sonraki seviyeye taşımanıza yardımcı olabilecek çok sayıda farklı araç (hem çevrimiçi hem de çevrimdışı) vardır. Özellik paketli yazılımdan hızlı ve basit platformlara kadar seçim yapabileceğiniz birçok seçenek vardır. Ancak, en sevdiğimiz 3 araç:

Fotor [ÜCRETSİZ] – önceden ayarlanmış filtrelerin geniş bir yelpazesi ile güçlü bir fotoğraf düzenleme aracı. Fotoğraflarınızı kırpmak, renkleri manuel olarak ayarlamak, kırmızı gözleri kaldırmak, görüntüleri keskinleştirmek, çıkartmalar, metin veya çerçeve eklemek ve çok daha fazlasını yapmak istiyorsanız, burada yapabilirsiniz. Alternatif olarak, görüntünüzün ayarlarla kendiniz uğraşmanıza gerek kalmadan görüntünüzün nasıl dönüştürülebileceğini görmek için özel efektler ve filtrelerle oynayın.

Pixlr Editör [ÜCRETSİZ] – Adobe Photoshop Express’e çevrimiçi bir alternatif. Photoshop kadar güçlü olmasa da, hala çok çeşitli yapılandırma seçenekleri ve düzenleme araçları ile doludur. Profesyoneller tarafından rötuşlanmış gibi görünen kolajlar ve görüntüler oluşturmak için katmanlar, fırçalar, filtreler, maskeler ve daha fazlasını kullanın.

Canva [ÜCRETSİZ] – çok popüler bir çevrimiçi grafik tasarım platformu. Bu, blog gönderileri için başlık görüntüleri için metinle eşleştirilmiş çekici ve iletişimsel görüntüler yapmak veya sosyal medyada (Facebook, Twitter ve Pinterest gibi) etkili ve göz alıcı bir şekilde paylaşmak için tüm nişlerden blogcular arasında bir favori. Çok sayıda önceden ayarlanmış stil arasından seçim yapın veya kendinizinkini tasarlayın. Sınır hayal gücünüzdür.

Adobe Photoshop ve Lightroom [Ücretli] – bunlar profesyonel fotoğrafçıların kullandığı araçlardır, bu nedenle öğrenme eğrisinde çalışmak ve bunlarla yetinmek için zamanınız ve adanmışlığınız varsa, buna gerçekten değer!

Bugün seyahat blogunuz için çarpıcı resimler oluşturun

Bu güçlü düzenleme ve fotoğraf ipuçlarını kullanarak hayal gücünüzü serbest bırakın ve seyahat blog görüntülerinizi bir üst seviyeye taşıyın. Benzersiz, yaratıcı ve estetik fotoğraflarınızla diğer tüm seyahat blogcularının arasından sıyrılın ve kitlenizin katılımı için ne gibi bir fark yaratacağını göreceksiniz. Neler oluşturabileceğinizle gurur duyacaksınız.!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map