Bluehost vs GoDaddy (maj 2020) – “Fituesi i vërtetë është …”

Vizita e-Bluehost-website Vizita e-GoDaddy


Bluehost dhe GoDaddy janë padyshim dy nga hostet më të themeluar dhe më të njohur në internet në industri. Cilin duhet të zgjidhni për të pritur në faqet e internetit? Këtu është krahasimi ynë Bluehost vs GoDaddy që përfshin fushat kryesore në të cilat duhet të përqendroheni kur zgjidhni zgjedhjen tuaj në internet. Le të bëjmë një vështrim nga afër me kokë në këto dy web peshave të rënda të mbajtura në internet.

Bluehost vs GoDaddy: Dallimet

Avantazhet e Bluehost mbi GoDaddy:

 • Rekomanduar WordPress.org
 • Paneli i personalizuar i WordPress-it
 • Ndërfaqja e personalizuar cPanel
 • Krijimi i Uebfaqeve të Udhëzuara me WordPress

Avantazhet e GoDaddy mbi Bluehost:

 • Menaxhimi Superior i Emrit të Domainit
 • Më shumë Opsione Web Hosting

Detaje të Bluehost vs GoDaddy

Fitues

CategoryBluehostBluehostGoDaddyGoDaddyComments
Qendrat e të dhënave fitues
Pajisjet e serverit fitues
rrjet fitues
Regjistrim / Provizion i llogarisë fitues
Paneli i kontrollit fitues Bluehost ofron një version të personalizuar të cPanel dhe një pult të personalizuar të WordPress.
Shpejtësia dhe performanca fitues Shikoni më poshtë.
siguri fitues Bluehost ofron Certifikata SSL të Lidhjes Falas me të gjitha planet pritëse.
Rikthim i të dhënave fitues
Mjetet e zhvilluesit fitues fitues Tie. Të dy mbështesin versionin PHP 7.2.
WordPress fitues Bluehost përfshin veçori premium duke përfshirë azhurnime automatike të shtojcave dhe skenë.
Aplikimet në Uebfaqe fitues GoDaddy ofron ndërtuesin e tyre të internetit GoCentral.
Kredite e reklamimit fitues Bluehost ofron 200 dollarë në ofertat e marketingut.
Koha e reagimit për mbështetjen e klientit fitues Shikoni më poshtë
Rezoluta e çështjes së mbështetjes së klientit fitues Shikoni më poshtë
Garancia e kthimit të parave fitues fitues Tie. Garancia e kthimit të parave 30 ditë
Çmimi / Value fitues 2,95 $ mo.

Bluehost vs GoDaddy: WordPress

Ndërsa Bluehost dhe GoDaddy ofrojnë një gamë të gjerë të planeve të hostimit të WordPress, Bluehost rekomandohet nga WordPress.org. Dhe me përmirësimet e fundit të shtuara në planet e tyre të pritjes, unë definitivisht pajtohem që Bluehost është një nga hostet më të mirë për përdoruesit e WordPress. Bluehost është veçanërisht më i mirë për pronarët e rinj të faqeve të internetit WordPress pasi ato ofrojnë ndihmë të drejtuar në ngritjen e faqes tuaj. Plus, pulti i tyre i personalizuar i WordPress i bën gjërat edhe më të lehta. Dhe, për përdoruesit më të avancuar, Bluehost përfshin veçori të tilla si skena në uebfaqe dhe azhurnime automatike të shtojcave dhe temave.

Pra, Bluehost është padyshim fituesi në kategorinë WordPress.

Bluehost vs GoDaddy: Ndërtuesit e Uebfaqeve

Nëse jeni duke kërkuar një ndërtues të shpejtë dhe të lehtë të faqes në internet për të krijuar faqen tuaj, atëherë GoDaddy është zgjidhja më e mirë. Ndërtuesi i faqes GoCentral GoCadral është një nga mjetet më të lehta të krijimit të faqes që kam provuar. Dhe, ju mund të krijoni një faqe në internet të bukur duke kërkuar lehtësi më shumë funksionalitete me përbërësit e tyre të Seksionit GoCentral. Pra, ndërsa GoDaddy dhe Bluehost ofrojnë mjete të aplikimit cPanel për krijimin e faqes tuaj të internetit, nëse jeni duke kërkuar posaçërisht për një ndërtues të faqes në internet, atëherë GoDaddy është fituesi.

Bluehost vs GoDaddy: tregti elektronike

Bluehost dhe GoDaddy janë po aq të pranueshëm për mbajtjen në internet të eCommerce. Zgjedhja e rekomanduar varet nga platforma juaj e preferuar e faqes në internet. Nëse preferoni një ndërtues të lehtë për t’u përdorur në internet ku mund të dizajnoni shpejt dhe krijoni dyqanin tuaj online, atëherë GoDaddy me ndërtuesin e tyre të internetit GoCentral do të ishte zgjidhja më e mirë. Sidoqoftë, nëse preferoni një sistem të menaxhimit të përmbajtjes siç është WordPress, dhe planifikoni të përdorni WooCommerce për dyqanin tuaj online, atëherë Bluehost është opsioni më i mirë.

Bluehost vs GoDaddy: Ndihma për klientët

Në të kaluarën, do të kishte qenë një telefonatë e ngushtë midis Bluehost dhe GoDaddy kur ishte fjala për mbështetjen e klientit. Sidoqoftë, Bluehost ka përfunduar përfundimisht lojën e tyre këtu, dhe ata janë sigurisht fituesi në këtë kategori tani. Kohët e përgjigjes së Bluehost janë superiore dhe mbështetja e tyre për biseda live është në dispozicion 24/7 — ndryshe nga GoDaddy. Më e rëndësishmja, zgjidhja e çështjeve dhe profesionalizmi i përgjithshëm i ekipit mbështetës Bluehost është vazhdimisht i shkëlqyeshëm në krahasim me GoDaddy ku ndonjëherë goditet dhe humbet.

Krahasimi i Shpejtësisë së Uebfaqeve

Në përvojën time personale si dhe në testimin tonë, Bluehost postoi herë më shpejt shpejtësinë e faqes në internet. Më poshtë janë disa rezultate të mostrës.
Bluehost-vs-GoDaddy-shpejtësi-provë

Bluehost
Bluehost

Biznesi i Filluar: 1996
Vlerësimi i BBB: A
Vendndodhja e qendrës së të dhënave: Provo, UT

Çmimi: 2,95 $ mo. – 14,99 $ mo.
Bandwidth i pakufizuar: po
Magazinimi i Pafund: po
Email i pakufizuar: po
Domain Multiple Domains: po

Ndërfaqja e hostimit: cPanel
Uptime në server: N / A
Periudha e rimbursimit të plotë: 30 dite
Në dispozicion të hostimit të përkushtuar: po

Shtesa falas:
Le të Encrypt SSL
SiteLock CDN
200 $ Oferta për marketing (përveç Planit Themelor)

Avantazhet e zgjedhjes së Bluehost:

 • Instalimi automatik i WordPress
 • Krijimi i faqes WordPress me Udhëzues miqësor me përdoruesin
 • Ndërfaqja e Përshtatur e Panelit të WordPress
 • Rezervimi i performancës
 • Përditësime automatike të plugins dhe WordPress
 • Mbështetje e Përgjegjshme e Konsumatorëve përmes Telefonit, Email-it dhe Bisedës live
 • Sigurimi i Shpejtë i Uebfaqeve

Klikoni këtu për të parë më shumë detaje në Bluehost

GoDaddy
Shko babi

Biznesi i Filluar: 1997
Vlerësimi i BBB: A+
Vendndodhja e qendrës së të dhënave: N / A

Çmimi: $ 4,99 mo. – 7,99 $ mo.
Bandwidth i pakufizuar: po
Magazinimi i Pafund: Po (përveç në planin e ekonomisë)
Email i pakufizuar: jo
Domain Multiple Domains: Po (përveç në planin e ekonomisë)

Ndërfaqja e hostimit: cPanel
Uptime në server: 99.9%
Periudha e rimbursimit të plotë: 30 dite
Në dispozicion të hostimit të përkushtuar: po

Shtesa falas:
Mjeti Premium i Menaxhimit DNS (Vetëm Plani Ultimate)
Fuqia dhe memorja e dyfishtë e përpunimit (vetëm Plani i fundit)
Certifikata SSL (Vetëm Plani Ultimate)

Avantazhet e zgjedhjes së babit Go:

 • Shumë i përshtatshëm për të përdorur shërbimet e tyre të regjistrimit të emrit të domainit të kombinuara me pritjen e tyre.
 • Faqja juaj në Go Daddy mund të jetë gati për celular.
 • Zgjidhni midis sistemit operativ Linux ose Windows.
 • Go Babi është një nga hostet më të mëdhenj dhe të njohur të uebit.
 • Mund të hyni në llogarinë tuaj në aplikacionin celular të Go Daddy.

Klikoni këtu për të parë më shumë detaje në Go Daddy

Si e krahason Bluehost me hostet e tjerë të uebit?

Bluehost vs A2 Hosting
Kjo krahasim midis A2 Hosting dhe Bluehost nuk është aq afër sa dikur. Të dy këta hostë ofrojnë plane të shkëlqyera të hostimit të cPanel në internet…

Bluehost vs DreamHost
Bluehost dhe DreamHost janë dy nga kompanitë më të krijuara dhe të njohura të mbajtjes në internet. Bluehost është pjesë e Grupit Ndërkombëtar të Qëndrueshmërisë ndërsa DreamHost vazhdon të funksionojë si…

Bluehost vs GreenGeeks
GreenGeeks dhe Bluehost të dy ofrojnë një pritje të efektshme të cPanel në internet me planet e tyre të Ndarjes së Hosting. Ndërsa Bluehost tani ofron tre nivele të ndryshme të Ndarjes së Ndaruar, GreenGeeks ka një plan gjithëpërfshirës të hostimit që përmban burime të pakufizuara …

Bluehost vs HostGator
Në këtë krahasim të Bluehost vs HostGator, ne hedhim një vështrim në dy nga kompanitë më të njohura të mbajtjes në internet nën ombrellën EIG (Endurance International Group). Sidoqoftë, në përputhje me filozofinë e tyre të veçantë, por të barabartë, mbajtja në internet e këtyre dy nuk është e njëjtë…

Bluehost vs InMotion
Këto janë dy ofrues të shkëlqyer, të mirë-krijuar të pritjes së faqeve në internet. Të dy InMotion dhe Bluehost ofrojnë një pritje të shkëlqyeshme të Shared, VPS dhe Dedikuar …

Bluehost vs InterServer
Nëse po përpiqeni të vendosni midis Bluehost dhe InterServer, mund të befasoheni nga rezultatet tona. Unë aktualisht i përdor të dyja këto kompani pritjeje në internet …

Bluehost vs iPage
Të dy iPage dhe Bluehost ofrojnë plane të përbashkëta të Ndara, VPS dhe Dedikuara. Kjo krahasim në web hosting përqendrohet në hostimin e përbashkët…

Bluehost vs Jaguar PC
Në këtë krahasim ne hedhim një vështrim se si Jaguar PC krahason me Bluehost. Bluehost është një nga kompanitë më të njohura të mbajtjes së faqeve në internet dhe është gjithashtu në listën e rekomandimeve të WordPress.org…

Bluehost vs SiteGround
SiteGround dhe Bluehost kanë shumë ngjashmëri brenda ofertave të tyre të mbajtjes në internet. Planet e sitit të SiteGround dhe Bluehost janë gjithashtu shumë të përballueshme…

Bluehost vs Web Hosting Hub
Performanca e mençur, si Web Hosting Hub dhe Bluehost kanë provuar të jenë zgjedhje të mira dhe unë kam pasur site të suksesshme të pritura me të dy Web Hosting Hub dhe Bluehost…

Bluehost vs WP Engine
Ndërsa WP Engine përqendrohet vetëm në mbajtjen e menaxhuar të WordPress, Bluehost ofron një larmi të gjerë shërbimesh pritëse. Prandaj, kjo krahasim bazohet posaçërisht në pritjen e optimizuar të WordPress të Bluehost kundrejt WP Engine…

Si e krahason GoDaddy me hostet e tjerë të uebit?

GoDaddy vs A2 Hosting
Ndërsa GoDaddy ofron shumë produkte dhe shërbime (përfshirë menaxhimin e emrit të domain), kjo krahasim përqendrohet plotësisht në planet e mbajtjes së faqeve në internet të ofruara nga A2 Hosting dhe GoDaddy…

GoDaddy vs GreenGeeks
A mund të konkurrojë Web GreenGeeks me një qen të madh GoDaddy? Këtu është krahasimi ynë midis këtyre dy hosteve në internet …

GoDaddy vs InMotion
Si e krahason Plani i Hosting i GoDaddy me një plan Hosting të Biznesit nga një kompani si InMotion Hosting? Nëse po përpiqeni të vendosni, ja disa gjëra që duhet t’i mbani mend.

GoDaddy vs InterServer
GoDaddy është sigurisht shumë më i njohur se InterServer. Por si i krahasojnë planet e tyre të mbajtjes në internet me të vërtetë …

GoDaddy vs iPage
Këto nuk janë ndoshta dy hostet më të lehtë për t’u krahasuar. Ndërsa iPage ofron një lloj të vetëm të planit të pritjes, GoDaddy ofron shumë mundësi të ndryshme…

GoDaddy vs Jaguar PC
Në këtë krahasim ne hedhim një vështrim se si Jaguar PC krahason me GoDaddy. Si përputhet Jaguar PC kundër lojtarit të madh GoDaddy…

GoDaddy vs SiteGround
SiteGround dhe GoDaddy të dy ofrojnë një larmi të gjerë shërbimesh të mbajtjes në internet. Ata kanë plane pritëse që janë të përshtatshme për webmaster me përvojë dhe më pak përvojë…

GoDaddy vs Web Hosting Hub
Kjo krahasim midis Web Hosting Hub dhe GoDaddy do të jetë veçanërisht interesant për blogerët…

GoDaddy vs WP Engine
WP Engine ka qenë zgjedhja pritëse për shumë anëtarë të komunitetit WordPress tani për ca kohë. Le të shohim se si këto plane të reja pritëse janë ngritur kundër planit të menaxhuar plotësisht WP Engine …

rekomandim

Si dy nga kompanitë më të krijuara të web hosting, të dy Bluehost dhe GoDaddy janë të përshtatshme për shumë lloje të faqeve të internetit. Sidoqoftë, në shumicën e zonave Bluehost është shumë më mbresëlënëse, veçanërisht për hostimin e WordPress. Të dy përvoja ime personale plus testimi ynë shtesë më dëshmojnë se Bluehost është zgjedhja superiore në shumicën e rasteve. Përjashtim do të ishte për ata prej jush që kërkojnë posaçërisht një zgjidhje ndërtuese në internet për krijimin më të lehtë të faqes në internet. Në ato raste, unë do të rekomandoja të shkoja me planin e krijuesit të faqes në internet të GoDaddy.

Për shumicën e faqeve në internet, Bluehost është fituesi në këtë krahasim. Shikoni vlerësimet tona të rishikimit Bluehost më poshtë.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

About the author

Adblock
detector