Bluehost vs Namecheap (maj 2020) – “Këtu është marrëveshja e vërtetë …”

Vizita e-Bluehost-website Vizita e-namecheap


A duhet të shkoni me Bluehost ose Namecheap? Në këtë krahasim të Bluehost vs Namecheap, ne hedhim një vështrim në avantazhet që secili ka për të ofruar, si dhe sa mirë performojnë ato. Shumica e njerëzve janë ndoshta më të njohur me Bluehost. Tani ata janë pjesë e Grupit Ndërkombëtar të Qëndrueshmërisë. Namecheap është një host i pavarur në internet i specializuar në zgjidhje të kostove të ulët të pritjes. Le të shohim se cilën duhet të zgjidhni.

Bluehost dhe Namecheap të dy ofrojnë host cPanel. Sidoqoftë, Bluehost ka zbatimin e tyre të personalizuar cPanel që ne preferojmë. Ne gjithashtu na pëlqen që Bluehost përfshin çertifikata falas të Encrypt SSL të Le. Në të kundërt, Namecheap ofron certifikata PositiveSSL por vetëm për vitin e parë. Namecheap ka funksionalitet më të mirë automatik të kopjimit të të dhënave. Sidoqoftë, Bluehost ka kopje rezervë të natës dhe ju mund të rivendosni nga 30 ditët e fundit falas. Ndërsa është një telefonatë e ngushtë këtu, unë do t’i jepja avantazh Bluehost.

Nëse keni nevojë për host WordPress, atëherë Bluehost është fituesi këtu. Megjithëse mund të merrni hostim cilësor të WordPress në Namecheap, Bluehost rekomandohet nga WordPress.org. Bluehost e bën procesin e faqes në internet WordPress shumë më të lehtë për fillestarët. Ata jo vetëm që para-instalojnë WordPress për ju, por gjithashtu ju udhëzojnë gjatë zgjedhjes së temës dhe funksionalitetit tuaj. Plus, Bluehost përfshin tabelën e tyre të personalizuar të WordPress-it. Dhe, Bluehost jo vetëm që përfshin azhurnime të automatizuara, por gjithashtu merrni skenë edhe në uebfaqe.

Shpejtësia dhe performanca e faqes në internet është shumë afër midis këtyre dy hosteve në internet. Disa gjëra për tu përmendur me Bluehost, aftësia CDN Cloudflare është përfshirë, si dhe shkallëzimi nëse keni nevojë për më shumë energji. Veryshtë shumë afër këtu. Unë i jap një avantazh të lehtë Bluehost në kategorinë e shpejtësisë dhe performancës për shkak të arsyeve të mësipërme.

Më pëlqen mbështetja e klientit që kam marrë në Bluehost dhe Namecheap. Kohët e reagimit janë shumë të mira dhe agjentët mbështetës bëjnë një punë të mirë. Sidoqoftë, për shkak se Bluehost ofron 24/7 telefon, email dhe mbështetje për biseda të drejtpërdrejta, Ata janë fituesit në këtë kategori.

Bluehost
Bluehost

Biznesi i Filluar: 1996
Vlerësimi i BBB: A
Vendndodhja e qendrës së të dhënave: Provo, UT

Çmimi: 2,95 $ mo. – 14,99 $ mo.
Bandwidth i pakufizuar: po
Magazinimi i Pafund: po
Email i pakufizuar: po
Domain Multiple Domains: po

Ndërfaqja e hostimit: cPanel
Uptime në server: N / A
Periudha e rimbursimit të plotë: 30 dite
Në dispozicion të hostimit të përkushtuar: po

Shtesa falas:
Le të Encrypt SSL
SiteLock CDN
200 $ Oferta për marketing (përveç Planit Themelor)

Avantazhet e zgjedhjes së Bluehost:

 • Instalimi automatik i WordPress
 • Krijimi i faqes WordPress me Udhëzues miqësor me përdoruesin
 • Ndërfaqja e Përshtatur e Panelit të WordPress
 • Rezervimi i performancës
 • Përditësime automatike të plugins dhe WordPress
 • Mbështetje e Përgjegjshme e Konsumatorëve përmes Telefonit, Email-it dhe Bisedës live
 • Sigurimi i Shpejtë i Uebfaqeve

Klikoni këtu për të parë më shumë detaje në Bluehost

Namecheap
Namecheap

Biznesi i Filluar: 2000
Vlerësimi i BBB: F
Vendndodhjet e qendrës së të dhënave: SHBA dhe MB

Çmimi: $ 2.88 mo. – 8,88 dollarë mo.
Bandwidth i pakufizuar: po
Magazinimi i Pafund: Po (Vetëm Plani Yjor Plus)
Email i pakufizuar: Po (Plani yjor dhe planet e biznesit)
Domain Multiple Domains: po

Ndërfaqja e hostimit: cPanel
Uptime në server: 100%
Periudha e rimbursimit të plotë: 30 dite
Në dispozicion të hostimit të përkushtuar: po

Shtesa falas:
Certifikata PozitiveSSL
Mjete tërheqëse për SEO

Avantazhet e zgjedhjes së Namecheap:

 • Ato gjithashtu ofrojnë një gamë të plotë të shërbimeve të regjistruesve të emrave të domain.

Klikoni këtu për të parë më shumë detaje në Namecheap

Si e krahason Bluehost me hostet e tjerë të uebit?

Bluehost vs A2 Hosting
Kjo krahasim midis A2 Hosting dhe Bluehost nuk është aq afër sa dikur. Të dy këta hostë ofrojnë plane të shkëlqyera të hostimit të cPanel në internet…

Bluehost vs GoDaddy
Bluehost dhe GoDaddy janë padyshim dy nga hostet më të vendosur dhe më të njohur të internetit në industri. Cilin duhet të zgjidhni…

Bluehost vs GreenGeeks
GreenGeeks dhe Bluehost të dy ofrojnë një pritje të efektshme të cPanel në internet me planet e tyre të Ndarjes së Hosting. Ndërsa Bluehost tani ofron tre nivele të ndryshme të Ndarjes së Ndaruar, GreenGeeks ka një plan gjithëpërfshirës të hostimit që përmban burime të pakufizuara …

Bluehost vs HostGator
Pritja në internet nga këta dy nuk është e njëjtë – në kundërshtim me atë që besojnë shumë. Le të shohim se si Bluehost dhe HostGator përputhen …

Bluehost vs InMotion
Këto janë dy ofrues të shkëlqyer, të mirë-krijuar të pritjes së faqeve në internet. Të dy InMotion dhe Bluehost ofrojnë një pritje të shkëlqyeshme të Shared, VPS dhe Dedikuar …

Bluehost vs InterServer
Nëse po përpiqeni të vendosni midis Bluehost dhe InterServer, mund të befasoheni nga rezultatet tona. Unë aktualisht i përdor të dyja këto kompani pritjeje në internet …

Bluehost vs iPage
Të dy iPage dhe Bluehost ofrojnë plane të përbashkëta të Ndara, VPS dhe Dedikuara. Kjo krahasim në web hosting përqendrohet në hostimin e përbashkët…

Bluehost vs Jaguar PC
Në këtë krahasim ne hedhim një vështrim se si Jaguar PC krahason me Bluehost. Bluehost është një nga kompanitë më të njohura të mbajtjes së faqeve në internet dhe është gjithashtu në listën e rekomandimeve të WordPress.org…

Bluehost vs SiteGround
SiteGround dhe Bluehost kanë shumë ngjashmëri brenda ofertave të tyre të mbajtjes në internet. Planet e sitit të SiteGround dhe Bluehost janë gjithashtu shumë të përballueshme…

Bluehost vs Web Hosting Hub
Performanca e mençur, si Web Hosting Hub dhe Bluehost kanë dëshmuar se janë zgjedhje të mira dhe unë kam pasur site të suksesshme të pritura me të dy Web Hosting Hub dhe Bluehost…

Bluehost vs WP Engine
Ndërsa WP Engine përqendrohet vetëm në mbajtjen e menaxhuar të WordPress, Bluehost ofron një larmi të gjerë shërbimesh pritëse. Prandaj, kjo krahasim bazohet posaçërisht në pritjen e optimizuar të WordPress të Bluehost kundrejt WP Engine…

Si e krahason Namecheap me hostet e tjerë të uebit?

Namecheap vs A2 Hosting
Në këtë krahasim të A2 Hosting dhe Namecheap, ne shikojmë në dy hostë në internet që ofrojnë disa nga planet më të mira me kosto më të ulët, të orientuara drejt vlerës. A2 dhe Namecheap të dy kanë…

Namecheap vs InMotion Hosting
Për ata prej jush që përpiqeni të vendosni midis këtyre dy kompanive pritëse, këtu është krahasimi im i hollësishëm i InMotion vs Namecheap. Të dy këta hostë në internet kanë avantazhet e tyre dhe unë kam qenë…

Namecheap vs SiteGround
Ndërsa SiteGround dhe Namecheap të dy ofrojnë plane të shkëlqyera të mbajtjes në internet, ato janë përfundimisht të përshtatshme për lloje të ndryshme të pronarëve të faqeve të internetit …

rekomandim

Nëse jeni me një buxhet super të shtrënguar dhe po kërkoni zgjidhjen me kosto më të ulët, atëherë duhet të merrni parasysh Namecheap. Ata janë gjithashtu një regjistrues cilësor i emrave të domain. Sidoqoftë, për shumicën e faqeve në internet, ne do të ju rekomandonim Bluehost. Bluehost është padyshim fituesi kur bëhet fjalë për hostimin e WordPress. Për shkak se ata janë më të përshtatshëm për faqet e pritjes si për fillestarët ashtu edhe për pronarët e faqeve të internetit, në këtë krahasim, Bluehost është fituesi.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map