Rishikimi Bluehost

Bluehost


2019 Pritja më e mirë në internetPritja më e mirë për WordPress WordPress Një nga arsyet pse unë rekomandoj një host të caktuar në internet mbi një tjetër është nëse ata vazhdimisht po përmirësojnë dhe përmirësojnë shërbimet e tyre të pritjes. Ky është rasti me Bluehost. Edhe pse ata kanë qenë për një kohë të gjatë dhe kanë qenë në listën e rekomanduar të WordPress.org për vite me radhë, ata kohët e fundit kanë shtuar një mori karakteristikash që do t’i pëlqejnë blogerët WordPress. Në fakt, përmirësimet janë aq domethënëse sa është koha për një azhurnim në tim Rishikimi Bluehost.

Rekomanduar WordPress

Siç e përmenda, Bluehost është rekomanduar nga WordPress.org për shumë vite. Sidoqoftë, ata vërtet i kanë rritur gjërat vitin e kaluar apo më shumë. Unë jam padyshim shumë i impresionuar nga ajo që ata kanë bërë në të dy thjeshtësimin e procesit të krijimit të faqes WordPress për fillestarët, por ende duke përfshirë shumë karakteristika premium që pronarët me përvojë të faqeve WordPress mund të përdorin në dobi të tyre. Le të shohim pse Bluehost tani është gjithashtu në listën tonë të rekomandimeve për hostimin e WordPress.

Regjistrimi dhe Krijimi i Uebsajtit tuaj të WordPress

Procesi i regjistrimit në Bluehost është ende shumë i lehtë. Por përdoruesit e WordPress marrin përfitime shtesë tani. Bluehost tani instalon automatikisht WordPress për ju, dhe kur regjistroheni mund të zgjidhni temën për faqen tuaj të internetit.
Bluehost-wordpress-tema

Ekzistojnë gjithashtu lidhje të udhëzuara brenda pultit tuaj të Bluehost WordPress që mund të përdorni për të filluar krijimin e faqes tuaj.

Paneli i personalizuar i WordPress Bluehost

Dhe duke folur për pultin e WordPress që ofron Bluehost, ai me të vërtetë është një fitues. Së pari, siç përmenda më lart, pulti i WordPress me Bluehost përmban një udhëzues tjetër hapash me lidhje që ju ndihmon të krijoni faqen tuaj të internetit – i shkëlqyeshëm për fillestarët.
Bluehost-wordpress-guide

Për më shumë ndihmë, ju mund të shkoni në panelin e kontrollit Bluehost. Nga këtu, ju mund të lansoni faqen tuaj të internetit, të krijoni postime dhe faqe, të krijoni menunë, të rregulloni temën tuaj, të menaxhoni funksionet e ruajtjes së faqeve dhe CDN, të krijoni llogari me email, dhe më shumë. Bluehost ka bërë një punë të shkëlqyer këtu. Me të vërtetë më pëlqen paraqitja e panelit të kontrollit të tyre të personalizuar, pasi kjo ju jep mundësi të shpejtë dhe të lehtë të gjitha funksioneve tuaja të rëndësishme të faqes në internet WordPress.
Bluehost-control-panel

Bluehost cPanel Hosting

Bluehost ka bërë gjithmonë një punë të shkëlqyeshme në ofrimin e versionit të tyre të përshtatur të cPanel. Dhe oferta e tyre e fundit është përsëri një pamje e bukur e pastër që është e lehtë për t’u përdorur. cPanel është pjesë e panelit tuaj të kontrollit të mbajtjes në internet të Bluehost që shihni kur hyni në llogarinë tuaj Bluehost. Këtu mund të hyni në faqet e internetit, postën elektronike dhe domenet tuaja, përveç funksionalitetit tuaj cPanel.
Bluehost-cpanel

Karakteristikat Bluehost WordPress

Unë kam prekur tashmë disa nga përmirësimet e mëdha që Bluehost ka bërë me mbajtjen në internet të WordPress-it. Këtu janë disa nga karakteristikat më domethënëse që merrni me planin tuaj të pritjes Bluehost.

  • Instalimi automatik i WordPress
  • Krijimi i faqes WordPress me Udhëzues miqësor me përdoruesin
  • Ndërfaqja e Përshtatur e Panelit të WordPress
  • Rezervimi i performancës
  • Përditësime automatike të plugins dhe WordPress
  • Përfshirja e faqeve në internet
  • Mbështetje e Përgjegjshme e Konsumatorëve përmes Telefonit, Email-it dhe Bisedës live
  • Sigurimi i Shpejtë i Uebfaqeve
  • Le të Encrypt SSL
  • Free SiteLock CDN

Dy pikat e mësipërme që janë me të vërtetë të dukshme për mua janë azhurnimi automatik i shtojcave dhe temave, dhe skenimi i faqes në internet. Këto karakteristika gjenden zakonisht në lloje të planeve më të shtrenjta të menaxhimit të pritjes, kështu që është një shpërblim i shkëlqyeshëm t’i përfshij ato me planin tënd Bluehost. Në kohën e tanishme, kini kujdes që funksionaliteti i skenës është teknikisht në modalitetin beta, megjithatë ai aktualisht është i disponueshëm në pultin tuaj Bluehost.

Shpejtësia e faqes në internet

Shpejtësia e faqes së WordPress është një fushë tjetër ku Bluehost është përmirësuar ndjeshëm. Siç mund ta shihni nga rezultatet e mia të provës më poshtë, Bluehost ofron uebfaqe me performancë të shpejtë nëpër Shtetet e Bashkuara.
Bluehost-faqen e internetit me shpejtësi të lartë-test-rezultatet

Bluehost gjithashtu ofron caching të përparuar dhe SiteLock CDN për kohë edhe më të mira të ngarkimit të faqes në internet. Sidoqoftë, jini të vetëdijshëm që nëse përdorni https (që natyrisht duhet të keni) ekzistojnë konflikte të mundshme me CDN të SiteLock.

Kohët e Reagimit të Ndihmës së Konsumatorëve të përmirësuara shumë

Unë duhet të jem i sinqertë këtu. Një nga pjesët më zhgënjyese të Bluehost në të kaluarën ishte mbështetja e tyre për klientët. Ndërsa agjentët e ndihmës ishin padyshim të dobishëm, kohët e reagimit (veçanërisht me chat live) ishin goxha të këqija. Sidoqoftë, unë jam i kënaqur të them që Bluehost ka përmirësuar shumë kohët e reagimit të mbështetjes së klientëve të tyre. Në fakt, ata janë padyshim në ose afër krye të listës kur bëhet fjalë për përgjigjen përmes bisedës live. Pasi bleva llogarinë time Bluehost, unë kontaktova me një numër kohësh të ndryshme dhe ata gjithmonë përgjigjen në rreth 4 sekonda ose më pak!

Si e krahason Bluehost me hostet e tjerë të uebit?

Bluehost vs A2 Hosting
Kjo krahasim midis A2 Hosting dhe Bluehost nuk është aq afër sa dikur. Të dy këta hostë ofrojnë plane të shkëlqyera të hostimit të cPanel në internet…

Bluehost vs GoDaddy
Bluehost dhe GoDaddy janë padyshim dy nga hostet më të vendosur dhe më të njohur të internetit në industri. Cilin duhet të zgjidhni…

Bluehost vs GreenGeeks
GreenGeeks dhe Bluehost të dy ofrojnë një pritje të efektshme të cPanel në internet me planet e tyre të Ndarjes së Hosting. Ndërsa Bluehost tani ofron tre nivele të ndryshme të Ndarjes së Ndaruar, GreenGeeks ka një plan gjithëpërfshirës të hostimit që përmban burime të pakufizuara …

Bluehost vs HostGator
Pritja në internet nga këta dy nuk është e njëjtë – në kundërshtim me atë që besojnë shumë. Le të shohim se si Bluehost dhe HostGator përputhen …

Bluehost vs InMotion
Këto janë dy ofrues të shkëlqyer, të mirë-krijuar të pritjes së faqeve në internet. Të dy InMotion dhe Bluehost ofrojnë një pritje të shkëlqyeshme të Shared, VPS dhe Dedikuar …

Bluehost vs InterServer
Nëse po përpiqeni të vendosni midis Bluehost dhe InterServer, mund të befasoheni nga rezultatet tona. Unë aktualisht i përdor të dyja këto kompani pritjeje në internet …

Bluehost vs iPage
Të dy iPage dhe Bluehost ofrojnë plane të përbashkëta të Ndara, VPS dhe Dedikuara. Kjo krahasim në web hosting përqendrohet në hostimin e përbashkët…

Bluehost vs Jaguar PC
Në këtë krahasim ne hedhim një vështrim se si Jaguar PC krahason me Bluehost. Bluehost është një nga kompanitë më të njohura të mbajtjes së faqeve në internet dhe është gjithashtu në listën e rekomandimeve të WordPress.org…

Bluehost vs SiteGround
SiteGround dhe Bluehost kanë shumë ngjashmëri brenda ofertave të tyre të mbajtjes në internet. Planet e sitit të SiteGround dhe Bluehost janë gjithashtu shumë të përballueshme…

Bluehost vs Web Hosting Hub
Performanca e mençur, si Web Hosting Hub dhe Bluehost kanë dëshmuar se janë zgjedhje të mira dhe unë kam pasur site të suksesshme të pritura me të dy Web Hosting Hub dhe Bluehost…

Bluehost vs WP Engine
Ndërsa WP Engine përqendrohet vetëm në mbajtjen e menaxhuar të WordPress, Bluehost ofron një larmi të gjerë shërbimesh pritëse. Prandaj, kjo krahasim bazohet posaçërisht në pritjen e optimizuar të WordPress të Bluehost kundrejt WP Engine…

rekomandim

Jam i lumtur të raportoj që Bluehost ka bërë disa përmirësime të shkëlqyera në mbajtjen e tyre në internet, veçanërisht për përdoruesit e WordPress. Karakteristikat e hostimit të WordPress, shpejtësia e faqes në internet dhe mbështetja e klientëve janë modernizuar të gjitha, në mënyrë që patjetër që ju rekomandoj të merrni parasysh Bluehost për mbajtjen në WordPress. Bluehost tani është në listën e rekomandimeve për WordPress.org dhe WebHostingCat.com.

Klikoni Këtu për Ulje Bluehost (2,95 $)

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

About the author

Adblock
detector