Rishikimi Pro Bluehost WordPress

Bluehost-wp-pro-shqyrtim


Duke pasur mundësinë për të provuar produktin e ri të menaxhuar të menaxhuar të Bluehost, këtu është imi Shqyrtim Bluehost WordPress Pro.

Si një nga tre kompanitë e mbajtjes së faqes në internet të rekomanduara nga WordPress.org, Bluehost ka vazhduar të jetë një nga opsionet më të mira për pronarët e faqeve të internetit WordPress. Kohët e fundit, unë azhurnova rishikimin tim të Sharing hosting të përbashkët dhe të Bluehost dhe u mahnita shumë me ato që ofrojnë për përdoruesit e rinj të WordPress. Tani, me zbulimin e linjës së produktit të tyre të menaxhuar të WordPress, të menaxhuar të rindërtuar, ata janë gjithashtu të pozicionuar mirë për të ndihmuar faqet më të përparuara të WordPress dhe profesionistët me përvojë të WordPress. Në fakt, Bluehost ka emëruar pritjen e tyre të re të menaxhuar, WordPress Pro.

Farë do të merrni me Bluehost WordPress Pro?

 • Uebfaqe të pakufizuara
 • Ruajtje e pakufizuar
 • Mjedisi i Stadimit në Uebfaq
 • Pa kufij trafiku
 • Instalimi i menjëhershëm i WordPress-it
 • Përditësime Auto WordPress
 • SSL falas
 • Thirrje Ndihme për Konkursin
 • Aktivizohet Rrjeti i Dorëzimit të Përmbajtjes
 • Rezervime të caktuara ditore
 • Temat Falas Premium
 • Zbulimi dhe Heqja e Malware
 • Privatësia e domenit
 • Mjet i Performancës së Qendrës së marketingut
 • Jetpack
 • Vegla SEO *
 • Mjetet e rishikimit të biznesit *
 • Compression Video *
 • Mbështetje e drejtpërdrejtë e WordPress *
 • Integrimi i PayPal *
 • Rezervime të pakufizuara dhe rivendosje *
 • Kërkimi elastik *

* Në dispozicion me plane të përparuara të nivelit

WP Pro i Bluehost është padyshim bllokim i mbushur me karakteristika të shkëlqyera. Për të filluar, të gjitha planet e WordPress Pro përfshijnë të gjitha tiparet thelbësore të WordPress, të cilat do të prisnit të përfshinin një plan të menaxhuar të hosteve. Sidoqoftë, planet e niveleve të avancuara (Rritja dhe Shkalla) ofrojnë edhe më shumë veçori premium që janë plotësisht të përshtatshme për faqet e internetit të specialiteteve siç janë multimedia dhe dyqanet e e-commerce.
Bluehost-wp-pro-planet

Regjistrohuni dhe filloni me Bluehost WordPress Pro?

Ashtu si me planet e përbashkëta të pritjes të Bluehost, regjistrimi në WP Pro është shumë i lehtë. Dhe pasi të regjistroheni, menjëherë mund të filloni të krijoni faqen tuaj në WordPress.
Bluehost-wp-pro-signup

Së pari zgjidhni temën tuaj WordPress. Pastaj faqja juaj gjenerohet – ky proces zgjat disa minuta.
Bluehost-wp-pro-zgjedhur-theme

Jam çuditur pak pasi nuk kam marrë një email të veçantë të mirëseardhjes me udhëzime se si të vazhdoj. Ndërsa është mjaft e lehtë për të lundruar në procesin e krijimit të faqes tuaj të internetit në WP Pro, fillestarët mund të kenë disa vështirësi. Për këtë arsye, pritja e menaxhuar e Bluehost në WordPress është më e përshtatshme për pronarët e faqeve me përvojë të WordPress.

Ndërfaqja e panelit të kontrollit të WordPress Pro

Ndërfaqja e tastierës Bluehost WP Pro është e dizajnuar shumë mirë dhe e lehtë për t’u përdorur. Ju gjithashtu keni qasje në cPanel të personalizuar të Bluehost. Dhe, ju mund të shpejt dhe me lehtësi të shkoni në pultin e administratorit tuaj WordPress gjithashtu.
Bluehost-wp-pro-pult

Rikthim automatik i të dhënave

WP Pro i Bluehost përfshin kopjime automatike ditore të faqeve të internetit përmes CodeGuard. Ju mund të përdorni lehtësisht të dhënat tuaja rezervë dhe të kryeni një rivendosje nga pulti juaj Bluehost WP Pro.
Bluehost-wp-pro-automatike-backups

Nëse dëshironi të krijoni kopje rezervë të kërkesës nga kjo ndërfaqe, për fat të keq duhet të përmirësoni një plan të paguar CodeGuard. Sidoqoftë, ju mund të kryeni me kopje rezervë tuaj personal përmes File Manager dhe phpMyAdmin.

Siguria në internet

WP Pro përfshin disa nga veçoritë më të mira të sigurisë në një plan të menaxhuar WordPress të menaxhuar. Përveç Le të Encrypt SSL falas, ju gjithashtu merrni kontrollin e integritetit të skedarëve bazë të WordPress, sigurinë e malware të SiteLock, plus Mbrojtjen e Spam dhe bllokimin e sulmeve me qëllim të keq nga Jetpack.

Ju mund të përdorni lehtësisht mjetet tuaja të sigurisë nga pulti i panelit WP Pro.
Bluehost-wp-pro-sigurisë

Skenimi i faqes në internet

Mund të qaseni në funksionalitetin skenik të WP Pro nga pulti juaj WordPress. Për fat të keq, unë hyra në disa çështje këtu. Kur u përpoqa të krijoja një sitë në skenë, mora një mesazh gabimi JSON dhe procesi thjesht u var. Kjo çështje ndodhi disa herë para se të kontaktoja me mbështetjen. Ndërsa ata ofruan të krijonin me dorë një vend skenë për mua, duket se ka akoma disa gjëra që duhen punuar këtu. Teknikisht, tipari i vënies në skenë është renditur ende si në beta.

Shpejtësia dhe performanca e WordPress Pro

Shpejtësia e faqes në internet nga Bluehost WP Pro ishte shumë e mirë në të gjitha rajonet. Më poshtë janë disa rezultate të provës së mostrës.
Bluehost-wp-pro-speed-test-results

Mbështetje për WordPress Pro

Ashtu si me Ndarjen e Ndaruar të Bluehost-it, kam gjetur mbështetjen e klientit që merrni me WP Pro për të qenë shumë i mirë. Së bashku me bazën e tyre të gjerë të njohurive, ju keni 24/7 telefon dhe mbështetje live chat. Kohët e përgjigjes së mbështetjes janë shumë të shpejta. Dhe, agjentët mbështetës janë shumë të dobishëm dhe të sjellshëm.

Avantazhet dhe disavantazhet e WordPress Pro

Ndërsa BluePost WP Pro sigurisht siguron të gjitha tiparet premium që do të prisnit të shihni në një plan të menaxhuar WordPress, së bashku me shpejtësinë e mirë të internetit dhe mbështetje të përgjegjshme, unë me siguri nuk do ta rekomandoja atë për përdoruesit e rinj të WordPress pasi nuk ka shumë gjëra në bord. ndihma e dhënë. Nga ana tjetër, përdoruesit me përvojë të WordPress nuk duhet të kenë probleme për të filluar krijimin e faqeve të efektshme të WordPress.

Pros:

 • Ndërfaqet e Panelit të personalizuar WP Pro dhe WordPress
 • Instalimi i menjëhershëm i WordPress-it
 • Shpejtësia dhe performanca mbresëlënëse e faqes në internet
 • SSL Falas dhe Paketa e plotë e Mjeteve të Sigurisë
 • Mbështetje e Përgjegjshme e Konsumatorëve
 • Rezervime të automatizuara ditore
 • Krijoni numër të pakufizuar të faqeve të internetit
 • Pa kufij trafiku

Cons:

 • Asnjë personazh i personalizuar
 • Në kopjen rezervë të kërkesës, kërkohet Plani i Kodit të Paguar të Pagesave

Përfundim dhe Rekomandim

Padyshim ka disa tipare mbresëlënëse që ofron WP Pro të Bluehost. Sidoqoftë, duket se ka disa karakteristika që ende duhet të rafinohen për WP Pro për të arritur potencialin e tij përfundimtar. Deri atëherë, është e vështirë të vendosni me saktësi ngrohtësinë ku futet WP Pro. Për shembull, për fillestarët unë do të rekomandoja një nga planet e përbashkëta të pritjes së Bluehost. Muchshtë shumë më e lehtë për fillestarët që të fillojnë me pritjen e përbashkët të WordPress të Bluehost. Dhe, performanca dhe veçoritë aktualisht funksionojnë më mirë dhe me efikasitet.

Nga ana tjetër, nëse keni nevojë për plan të fuqishëm të menaxhuar me WordPress të menaxhuar, ekzistojnë mundësi të tjera që tashmë janë provuar mall. Unë sigurisht besoj se WP Pro në fund të fundit do të jetë në mesin e atyre planeve të menaxhuara më të mira të WordPress. Tani për tani, kini kujdes që me disa veçori, mund të jetë një lloj pune në vazhdim.

Klikoni Këtu për më shumë detaje në Bluehost WP Pro Hosting

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map