WP Engine vs Bluehost (maj 2020) – “Fituesi është …”

Vizita e-wp-motor-website Vizita e-Bluehost-website


Ndërsa WP Engine përqendrohet vetëm në mbajtjen e menaxhuar të WordPress, Bluehost ofron një larmi të gjerë shërbimesh pritëse. Prandaj, kjo krahasim bazohet posaçërisht në pritjen e optimizuar të WordPress të Bluehost përkundrejt WP Engine.

Së pari, duhet të keni parasysh se me WP Engine po merrni vetëm pritje, në krahasim me Bluehost ku merrni email dhe funksionalitete të tjera cPanel. Pra, nëse po kërkoni një prani të plotë në internet, Bluehost është opsioni më i mirë. Sidoqoftë, nëse tashmë keni postën tuaj elektronike, etj., Konfigurimin dhe jeni të përqendruar në një zgjidhje të menaxhuar të hostimit, WP Engine ofron veçori më të përparuara të WordPress.

Të dyja këto kompani pritjeje në internet ofrojnë katër nivele të hostimit të menaxhuar WP: Blogger / Personal, Professional, Business, and Enterprise. Bluehost merr përparësi kur bëhet fjalë për vlerën pasi jo vetëm që çmimet e tyre janë më të ulëta, por ato gjithashtu ju japin sasi më të lartë të ruajtjes dhe vizita mujore.

Ndërsa WP Engine mbetet një nga standardet kur bëhet fjalë për pritjen e menaxhuar, Bluehost tani është një mundësi e vlefshme për ata që shikojnë në një plan të hostimit të optimizuar të WordPress.

YouTube dritë kutie dritare

Video: WP Engine vs Bluehost

Shikoni videon tonë për një përmbledhje të shpejtë të WP Engine vs Bluehost.

WP Engine vs Bluehost: Dallimet

Avantazhet e WP Engine mbi Bluehost:

 • Fokusuar plotësisht WordPress
 • Mbështetje e ekspertëve për WordPress
 • Teknologji EverCache për faqet e internetit më të shpejtë
 • Temat Falas të StudioPress përfshirë
 • Kopje rezervë automatike dhe fotografi të fotografive
 • Platforma e plotë e Stadit në Uebfaqe
 • Instalimet e transferueshme dhe transferimi i faturimit për agjencitë
 • Diagnostika e Performancës së Pagesave Falas
 • Garancia e kthimit të parave 60 ditë

Avantazhet e Bluehost mbi WP Engine:

 • Rekomanduar WordPress.org
 • Paneli i personalizuar i WordPress-it
 • Ndërfaqja e personalizuar cPanel
 • Krijimi i Uebfaqeve të Udhëzuara me WordPress

WP Engine vs Bluehost: Skenë në Uebfaqe

Skenimi i faqes në internet sigurohet nga WP Engine dhe Bluehost. Këtu, WP Engine është fituesi i bazuar jo vetëm në ndërfaqen e tyre të shkëlqyer të skenave, por edhe përfshirjen e mjediseve të zhvillimit, skenimit dhe prodhimit..

WP Engine vs Bluehost: Rikthim të dhënave dhe Rivendosje

Me të dy WP Engine dhe Bluehost, merrni kopje rezervë të automatizuar të përditshëm. Sidoqoftë, WP Engine gjithashtu përfshin aftësi rezervë fotografish të paraqitura nga kërkesa. Bluehost kërkon që ju të blini një plan premium CodeGuard nëse doni të krijoni kopje rezervë të kërkesës. Pra, kur bëhet fjalë për kopjimin e të dhënave, WP Engine është fituesi.

WP Engine vs Bluehost: Ndihma për klientët

Ju mund të befasoheni me kohën e shkëlqyeshme të përgjigjes me mbështetjen e Bluehost. Ata padyshim kanë bërë disa përmirësime. Sidoqoftë, WP Engine është fituesi në këtë kategori pasi ato ofrojnë mbështetje të jashtëzakonshme dhe të përgjegjshme dhe do të shkojnë hapin shtesë për t’ju ndihmuar.

Logo e motorit WP E re
Motori WP

Çmimi: 22,50 $ mo. – 217.50 $ mo. (Plane të personalizuara Premium gjithashtu të disponueshme)
Email i pakufizuar: jo
Domain Multiple Domains: jo
Ndërfaqja e hostimit: Portali i Klientëve të Motorit WP
Periudha e rimbursimit të plotë: 60 ditë
Në dispozicion të hostimit të përkushtuar: po

Vizitat Mujore:
personal: 25,000
profesionale: 100,000
Biznes: 400,000
Ndërmarrje: miliona

Storage:
personal: 10GB
profesionale: 20GB
Biznes: 30GB
Ndërmarrje: customized

faqet e internetit:
personal: 1
profesionale: 10
Biznes: 25
Ndërmarrje: 25+

Shtesa falas:
CDN (Rrjeti i Dorëzimit të përmbajtjes) (planet profesionale dhe të biznesit)
Teknologjia EverCache shpejton kohën e ngarkesës në faqe
Le të Encrypt SSL
Qendra e Zgjidhjes së WordPress

Avantazhet e zgjedhjes së motorit WP:

 • Mund ta provoni që të rrezikojë falas për 60 ditë.
 • Performanca më e shpejtë me Makinat Virtuale të Platformës në Google Cloud.
 • Plugin për Migracionin e Motorit WP për transferimin e lehtë të faqes tuaj.
 • Përditësime të menaxhuara dhe rezervë ditor.
 • Temat e StudioPress falas me planin tuaj të pritjes.
 • Skenë mjedisi ku mund të provoni shtojcat ose temat.
 • Stafi mbështetës i ekspertëve.
 • Ata automatikisht skanojnë dhe rregullojnë përpjekjet e hakerimit në faqen tuaj.
 • Më shumë Opsione për vendndodhjen e Qendrës së të Dhënave

Klikoni këtu për më shumë detaje në WP Engine

Bluehost
Bluehost

Çmimi: 24,99 $ mo. – 169,99 $ mo.
Email i pakufizuar: po
Domain Multiple Domains: po
Ndërfaqja e hostimit: cPanel
Periudha e rimbursimit të plotë: 30 dite
Në dispozicion të hostimit të përkushtuar: po

Vizitat Mujore:
Blogger: 100 milion
profesionale: 300 milion
Biznes: 600 milion
Ndërmarrje: i pakufizuar

Storage:
Blogger: 30GB
profesionale: 60GB
Biznes: 120GB
Ndërmarrje: 240GB

faqet e internetit:
Blogger: 5
profesionale: 10
Biznes: 20
Ndërmarrje: 30

Shtesa falas:
Rrjeti i Dorëzimit të Përmbajtjes së SiteLock
Siguria e sitit
Rezervimi i faqes Pro (Profesionale, Biznes, Ndërmarrje)

Avantazhet e zgjedhjes së Bluehost:

 • Lowermime më të ulta dhe kufij më të lartë për vizitat mujore dhe ruajtjen
 • E ndërtuar në Platformën VPS
 • Burimet e garantuara
 • Ndërfaqja e zgjeruar cPanel
 • Stafi i Mbështetjes së Ekspertëve

Klikoni këtu për më shumë detaje në Bluehost

Si e krahason motori WP me hostet e tjerë të internetit?

WP Engine vs DreamHost
Ndërsa DreamHost përmban një gamë të gjerë të planeve dhe shërbimeve të mbajtjes në internet, WP Engine përqendrohet vetëm në hostimin e menaxhuar të WordPress …

WP Engine vs HostGator
Si e krahason hostin e ri të WordGress të HostGator me WP Engine? Të dy WP Engine dhe HostGator ofrojnë tre nivele të planeve të menaxhuara të mbajtjes së WordPress …

WP Engine vs InMotion Hosting
Kjo krahasim përqendrohet në atë se si Plani i Pritjes së Biznesit të InMotion krahasohet me WP Engine. Me fjalë të tjera, si e krahason një plan të lartë të pa-menaxhuar të hostimit me një plan të menaxhimit më të mirë të menaxhimit kur bëhet fjalë për WordPress…

WP Engine vs Web Likuid
Në këtë krahasim të WP Engine vs Liquid Web, hedhim një vështrim në dy titanë kur bëhet fjalë për primitin e menaxhuar të WordPress të menaxhuar …

WP Engine vs Media Temple
Këtu është një krahasim i dy peshave të mëdha në fushën e menaxhuar WordPress. Të dy WP Engine dhe Media Temple janë të mirënjohur në të gjithë komunitetin e WordPress …

WP Engine vs SiteGround
Për mbajtjen e menaxhuar të WordPress, këto janë dy nga zgjedhjet më të mira në dispozicion. Pra, le të shohim se cili është më i përshtatshëm për ju …

Si e krahason Bluehost me hostet e tjerë të uebit?

Bluehost vs A2 Hosting
Kjo krahasim midis A2 Hosting dhe Bluehost nuk është aq afër sa dikur. Të dy këta hostë ofrojnë plane të shkëlqyera të hostimit të cPanel në internet …

Bluehost vs GreenGeeks
GreenGeeks dhe Bluehost të dy ofrojnë një pritje të efektshme të cPanel në internet me planet e tyre të Ndarjes së Hosting. Ndërsa Bluehost tani ofron tre nivele të ndryshme të Ndarjes së Ndaruar, GreenGeeks ka një plan gjithëpërfshirës të hostimit që përmban burime të pakufizuara …

Bluehost vs InMotion
Këto janë dy ofrues të shkëlqyer, të mirë-krijuar të pritjes së faqeve në internet. Të dy InMotion dhe Bluehost ofrojnë një pritje të shkëlqyeshme të Shared, VPS dhe Dedikuar …

Bluehost vs InterServer
Nëse po përpiqeni të vendosni midis Bluehost dhe InterServer, mund të befasoheni nga rezultatet tona. Unë aktualisht i përdor të dyja këto kompani pritjeje në internet …

Bluehost vs iPage
Të dy iPage dhe Bluehost ofrojnë plane të përbashkëta të Ndara, VPS dhe Dedikuara. Kjo krahasim në web hosting përqendrohet në hostimin e përbashkët…

Bluehost vs Jaguar PC
Në këtë krahasim ne hedhim një vështrim se si Jaguar PC krahason me Bluehost. Bluehost është një nga kompanitë më të njohura të mbajtjes së faqeve në internet dhe është gjithashtu në listën e rekomandimeve të WordPress.org…

Bluehost vs SiteGround
SiteGround dhe Bluehost kanë shumë ngjashmëri brenda ofertave të tyre të mbajtjes në internet. Planet e sitit të SiteGround dhe Bluehost janë gjithashtu shumë të përballueshme…

Bluehost vs Web Hosting Hub
Performanca e mençur, si Web Hosting Hub dhe Bluehost kanë dëshmuar se janë zgjedhje të mira dhe unë kam pasur site të suksesshme të pritura me të dy Web Hosting Hub dhe Bluehost…

rekomandim

Për faqet e internetit të WordPress, në këtë krahasim do të rekomandonim WP Engine. Shikoni vlerësimet e rishikimit tonë të WP Engine më poshtë:

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map