BoldGrid – GoDaddy GoCentral (2019)

boldgrid-vs-gocentral


İşte karşılaştırmamız BoldGrid vs GoDaddy GoCentral web sitesi kurucuları. BoldGrid, WordPress web siteleri oluştururken GoCentral’ın kendi altyapısı vardır. Bu web sitesi kurucularının her birinin artıları ve eksileri vardır. Web siteniz için hangisini kullanacağınıza karar vermenize yardımcı olması için aşağıdaki kafa kafaya karşılaştırma verilerimize bakın.

Web Sitesi Kurulumu

BoldGrid aslında WordPress için bir eklentidir. Dolayısıyla, deneyimli bir WordPress kullanıcısıysanız kurulum sürecinde herhangi bir sorun yaşamamanız gerekir. Bununla birlikte, isterseniz BoldGrid’i müşteri desteğiyle yüklemeyi isteyebilirsiniz, böylece her şey hazır ve çalışmaya hazırsınız. GoCentral ile web sitenizi oluşturmanın her adımında gezindiniz.

Web Sitenizi Oluşturma

GoCentral ile kurulum işlemi sırasında, siteniz için oluşturma sürecine de yönlendirilirsiniz (tasarımınızı seçme, vb.). BoldGrid ile iki adımlı bir süreç vardır (İlham ve Özelleştirme etiketli). Önce web sitenizin kategorisini, temasını ve WordPress web sitenize dahil edilecek sayfa türlerini belirlersiniz. Daha sonra sitenizin başlığını ayarlayabilir ve bazı sayfaları özelleştirebilirsiniz.

Web sitesi oluşturma sürecine gelince, GoCentral daha hızlı ve daha kolaydır. Bununla birlikte, BoldGrid size daha fazla işlevselliğe sahip daha iyi görünümlü web siteleri sunar.

Özellikler ve Özelleştirme

Hem BoldGrid hem de GoCentral, web sitenizi kendi metin ve resimlerinizle özelleştirmenizi kolaylaştırır. GoCentral’ın web siteleri tasarımda daha temel olduğundan, mevcut metin ve fotoğraflarda değişiklik yapmak biraz daha kolaydır. Değişikliklerinizi tasarımcının sağ panelinde yaparsınız. BoldGrid, WordPress’e dayanmaktadır, bu nedenle yerleşik daha fazla işlevsellik elde edersiniz. Ve işleri daha kullanıcı dostu hale getirmek için BoldGrid’in web sitenizi özelleştirmek için kendi sürükle ve bırak arayüzü vardır. Yine, GoCentral’da düzenleme işlemi daha kolay olsa da, BoldGrid sitenizi kendi haline getirmeniz için daha fazla özelleştirme seçeneği sunar.

Müşteri desteği

BoldGrid en iyi resmi bir BoldGrid ana bilgisayarıyla kullanılır. Örneğin, InMotion Hosting ile BoldGrid’i kullandığınızda, bu kategoride kenar açıkça BoldGrid’e gider. InMotion Hosting birinci sınıf destek sağlar ve 7/24 canlı sohbet desteği erişimi içerir. GoDaddy’nin müşteri desteğinin kalitesi değişiklik gösterebilir ve canlı sohbet desteklerine çoğu zaman ulaşılamaz.

Maliyet değeri

BoldGrid, InMotion Hosting’in iş hosting planlarına dahildir. Üç farklı seviye arasından seçim yapabilirsiniz ve her biri başarılı bir web sitesi çalıştırmak için ihtiyacınız olan tüm özelliklerle doludur..

GoCentral, GoDaddy’den dört farklı seviyede mevcuttur. Temel sürüm sadece barındırma ve destek içerir. Daha pahalı sürümler arasında SSL, SEO, PayPal Entegrasyonu, alışveriş sepeti vb..

BoldGrid’in genelinde maliyeti daha düşüktür ve değer açısından GoCentral’da elde ettiğinizden daha fazla özellik içerir. GoCentral’ın avantaj sağlayabileceği alanlardan biri, bir e-Ticaret sitesine ihtiyacınız varsa. Fiyat etiketi 19,99 $ seviyesinde yüksek olsa da, WordPress için WooCommerce gibi bir bileşen kullanmak yerine daha hızlı ve daha kolay bir şekilde kurulacak.

BoldGrid ve Bloglar için GoCentral

Bir blog oluşturmak için GoCentral’ı kullanabilirsiniz, ancak bu kesinlikle güçlü noktalarından biri değildir. Öte yandan, BoldGrid en popüler blog platformu olan WordPress üzerine kuruludur. BoldGrid artık web sitenizi oluştururken ekleyebileceğiniz kendi blog oluşturma bileşenine bile sahip. Bloglamaya gelince, BoldGrid kesinlikle burada kazanan.

E-Ticaret için BoldGrid vs GoCentral

Hem BoldGrid hem de GoCentral bir çevrimiçi mağaza oluşturmak için etkili bir şekilde kullanılabilir. GoCentral, özellikle e-Ticaret siteleri için üst düzey bir web sitesi planına sahiptir. BoldGrid, WordPress için en popüler e-Ticaret çözümü WooCommerce ile kolayca birleştirilebilir. Daha küçük ve daha az karmaşık çevrimiçi mağazalar için GoDaddy’nin GoCentral’ı muhtemelen daha iyi bir seçimdir. Mağazanızı oluşturmak biraz daha kolaydır ve GoCentral bölümleriyle işlevsellik ekleyebilirsiniz. BoldGrid ve WooCommerce’i kullanmak sizin için biraz daha fazla çaba gerektirebilirken, daha karmaşık ve sağlam bir e-Ticaret web sitesi oluşturabilirsiniz. Ve WordPress olduğu için, bu platformun tüm avantajlarını elde edersiniz. Bu nedenle BoldGrid burada avantaj elde ediyor.

BoldGrid ve Küçük İşletmeler için GoCentral

Hem BoldGrid hem de GoCentral’ın harika sonuçlar üretebileceği başka bir kategori. Hem işletmeniz için kolayca müşteri edinme web siteleri oluşturmak için kullanılabilir, hem de formlar vb. Yoluyla müşterilerinizle etkileşime giren daha etkileşimli siteler vb. Buraya yakın bir çağrıdır. GoCentral, bir işletme sitesi oluşturmak için daha kolay ve daha hızlı bir çözüm sunar. Ancak, BoldGrid web sitenizin daha fazla özelleştirilmesini ve tam olarak sahiplenilmesini sağlar. Yine, bu kategoride BoldGrid’e hafif bir avantaj vereceğim.

BoldGrid vs GoCentral Karşılaştırmaları

kazanan

FeaturesBoldGridGoCentral
Kolay Site OluşturmaÖzellik Yıldızı
Web Sitesi HızıÖzellik Yıldızı
kaynaklarÖzellik Yıldızı
Site GüvenliğiÖzellik Yıldızı
Müşteri desteğiÖzellik Yıldızı
AktarılabilirlikÖzellik Yıldızı
değerÖzellik Yıldızı

BoldGrid
BoldGrid *

İşe Başladı: 2001
BBB Değerlendirmesi: bir+

Fiyat: 3,99 $ aylık. – 13,99 $ aylık.

Sınırsız bant genişliği: Evet
Sınırsız Depolama Alanı: Evet
Sınırsız E-posta: Evet

İade Süresi: 90 gün

BoldGrid’i Seçmenin Avantajları:

 • Web Sitenizin% 100 Sahipliği
 • Sürükle ve Bırak Site Oluşturucusu’nu kullanarak Profesyonel Görünümlü WordPress Siteleri
 • Mobil Cihazlar İçin Optimize Edilmiş Web Siteleri
 • InMotion Hosting’ten Web Hosting içerir
 • Maksimum Hız Bölgesi Teknolojisi
 • Serbest Katı Hal Sürücüleri
 • Ücretsiz Alan Adı Dahil
 • Ücretsiz Veri Yedekleme
 • Canlı Sohbet Desteği
 • 90 Gün Para İade Garantisi

* InMotion Hosting’i seçerken.

BoldGrid Hakkında Daha Fazla Bilgi İçin Buraya Tıklayın

godaddy-gocentral
GoDaddy

İşe Başladı: 1997
BBB Değerlendirmesi: bir+

Fiyat: 5,99 $ aylık. – 19,99 $ aylık.

Sınırsız bant genişliği: Hayır
Sınırsız Depolama Alanı: Hayır
Sınırsız E-posta: Hayır

İade Süresi: 30 gün

GoDaddy’yi Seçmenin Avantajları:

 • Yeni başlayanlar için kolay arayüz
 • GoCentral Bölümler ile Kolayca İşlevler Ekleme

GoDaddy GoCentral Hakkında Daha Fazla Bilgi İçin Buraya Tıklayın

Öneri

Buradaki önerilerimiz oldukça net. Gerçekten ihtiyacınız olan tek sayfa, broşür türü bir web sitesi ise, GoCentral sizin için daha iyi bir seçimdir. Daha özelleştirilmiş olan daha işlevsel bir siteye ihtiyacınız varsa, BoldGrid ile daha iyi durumda olursunuz. Buradaki sonuç: GoCentral daha fazla basitlik sunarken, BoldGrid daha fazla özellik ve özelleştirme sunuyor. Ve unutmayın, BoldGrid ile başka bir yere taşımaya karar verseniz bile web sitenizin sahipliğini sürdürürsünüz. Bu nedenle, web sitesi sahiplerinin çoğunluğu için BoldGrid, bu web sitesi oluşturucu karşılaştırmasında genel kazanır.

Aşağıdaki BoldGrid İnceleme Puanlarımıza bakın:

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map