BoldGrid vs Wix (maj 2020) – “Zgjidhni këtë…”

boldgrid-vs-Wix


Në këtë krahasim të BoldGrid vs Wix, hedhim një vështrim në dy nga opsionet më të mira të krijuesve të faqeve në internet. Wix është një nga drejtuesit në kategorinë në rritje të krijuesve të faqeve të internetit në krahasim me ofruesit tradicional të pritjes së faqes në internet. BoldGrid, i zhvilluar fillimisht nga InMotion Hosting, ju lejon të krijoni me lehtësi faqen tuaj të internetit profesionale në kërkim të WordPress, por prapë të merrni të gjitha përfitimet e një plani tradicional të mbajtjes në internet. Cilin produkt duhet të zgjidhni nëse duhet të merrni një faqe në internet shpejt? Le të hedhim një vështrim në të mirat dhe të mirat e secilit.

Me BoldGrid, faqja juaj e internetit është ndërtuar në platformën WordPress system sistemi më i popullarizuar i menaxhimit të përmbajtjes sot. BoldGrid ju lejon të zgjidhni nga një larmi temash kur krijoni uebfaqen tuaj. Ju pastaj mund të përdorni ndërfaqen e drag and drop për të rregulluar sitin sipas dëshirës tuaj. BoldGrid është në dispozicion nga një listë e hosteve zyrtarë të internetit BoldGrid që përfshin Hosting InMotion. Një plan pritjeje BoldGrid përfshin postë elektronike, cPanel dhe të gjitha tiparet që normalisht do t’i prisnit në një paketë të hostimit në internet.

Wix është përshtatur për ata që nuk kanë aftësi teknologjike që kanë nevojë për një mënyrë për të krijuar shpejt një faqe në internet. Me Wix, ju gjithashtu zgjidhni modelin tuaj dhe më pas bëni ndonjë personalizim që dëshironi. Pika e madhe e tyre e shitjes është se ju mund të merrni faqen tuaj falas. Ndërsa kjo është e vërtetë, mbani në mend këtë. Uebfaqja juaj falas do të ketë reklama Wix në të. Dhe më e rëndësishmja, kjo është një uebfaqe me eshtra të zhveshur që nuk përfshin aftësinë tuaj të domenit, postës elektronike ose e-commerce. Do të duhet të rifreskoni në një plan premium për këto artikuj. Gjithashtu, ruajtja juaj (dhe në disa raste gjerësia e bandës) është e kufizuar.

BoldGrid vs Wix For Blogs

BoldGrid dhe Wix të dy ju lejojnë të përfshini një blog me faqen tuaj të internetit. Por për shkak se BoldGrid është ndërtuar në WordPress (platforma më e popullarizuar e blogerave në internet), është zgjedhja e dukshme këtu. BoldGrid ju jep përfitimet e WordPress së bashku me një mënyrë më të lehtë për të krijuar dhe modifikuar faqet tuaja në internet. Për blogerët, BoldGrid është padyshim fituesi.

BoldGrid vs Wix Për faqet e internetit të e-commerce

Të dy Wix dhe BoldGrid mund të përdoren për të krijuar uebfaqen tuaj të eCommerce. Ndërsa BoldGrid përdor shtojcën WooCommerce për shitje në internet, Wix ofron një plan të veçantë ndërtuesish në internet për tregtinë elektronike. Ne na pëlqen fleksibiliteti që merrni me WooCommerce dhe do t’ju rekomandojmë të përdorni BoldGrid / WooCommerce për faqet më të mëdha të tregtisë elektronike. Wix nga ana tjetër është më e lehtë për t’u vendosur për tregti elektronike. Pra, nëse po kërkoni mënyrën më të lehtë për të filluar shitjen në internet, shkoni me Wix.

BoldGrid vs Wix për faqet e internetit të biznesit të vogël

Për faqet e internetit të biznesit, BoldGrid ofron shumë tema të mrekullueshme në kërkim të WordPress, dhe Wix ka një ton modele tërheqëse për shumë lloje biznesesh. Personalisht, unë do të rekomandoja BoldGrid për shkak të kontrollit të shtuar që keni mbi faqen tuaj të biznesit. Sidoqoftë, nëse doni mënyrën më të lehtë për të ndërtuar faqen tuaj, atëherë duhet të zgjidhni Wix.

Krahasimet BoldGrid vs Wix

fitues

FeaturesBoldGridWix
Krijimi i thjeshtë i sititYlli i Veçorisë
Shpejtësia e faqes në internetYlli i Veçorisë
burimeYlli i Veçorisë
Siguria e sititYlli i Veçorisë
Ndihma për klientëtYlli i Veçorisë
transferueshmëriYlli i Veçorisë
vlerëYlli i Veçorisë

BoldGrid
BoldGrid *

Biznesi i Filluar: 2001
Vlerësimi i BBB: A+

Çmimi: 3,99 $ mo. – 13,99 $ mo.

Bandwidth i pakufizuar: po
Magazinimi i Pafund: po
Email i pakufizuar: po

Periudha e rimbursimit: 90 ditë

Avantazhet e zgjedhjes së BoldGrid:

 • Pronësia 100% e faqes suaj të internetit
 • Sites profesionale në kërkim të WordPress duke përdorur Drag and Drop Site Builder
 • Uebfaqet e Optimizuar Mobile
 • Përfshin Web Hosting nga InMotion Hosting
 • Teknologjia e Zonës së Shpejtësisë Max
 • Drives të ngurta të shtetit
 • Domain falas përfshirë
 • Rikthim falas i të dhënave
 • Mbështetje e Bisedës Live
 • Garancia e kthimit të parave 90 ditë

* Kur zgjidhni InMotion Hosting.

Klikoni këtu për më shumë informacion mbi BoldGrid

Krahasimi i Wix
Wix

Biznesi i Filluar: 2006
Vlerësimi i BBB: A+

Çmimi: 11 hënë – 35 dollarë hënë.

Bandwidth i pakufizuar: Vetëm Plane Premium
Magazinimi i Pafund: jo
Email i pakufizuar: jo

Periudha e rimbursimit: 14 ditë

Avantazhet e zgjedhjes së Wix:

 • Ndërfaqe e Lehtë për Newbies
 • Përzgjedhje e madhe e modeleve

rekomandim

Personalisht, në këtë ndeshje preferoj të shkoj me BoldGrid. Më pëlqen që ju lehtë mund të ndërtoni një uebfaqe profesionale në kërkim të WordPress — dhe që ju keni shumë më shumë kontroll në krahasim me të shkuarit me një mundësi si Wix. Një nga disavantazhet më të mëdha për të shkuar me një paketë në internet nga Wix është se ju jeni kyçur në thelb në sistemin e tyre. Ju nuk mund ta lëvizni uebfaqen tuaj diku tjetër nëse dëshironi. Në të kundërt, edhe pse BoldGrid është një produkt i InMotion Hosting, nuk është e nevojshme të përdorni pritjen e InMotion. Në të vërtetë mund të lëvizni faqen tuaj dhe të përdorni BoldGrid me një host tjetër të WordPress. Pasuria e pronësisë në faqen tuaj të internetit është një plus i madh.

Një tjetër negativ i madh me Wix është se megjithëse fillimisht mund të duket sikur po merrni një marrëveshje të mirë, duhet të jeni të vetëdijshëm që do të duhet të përmirësoni një plan premium në mënyrë që të hiqni reklamat në faqen tuaj, të merrni një bandë të pakufizuar , ose krijoni një dyqan në internet. Me BoldGrid, ju mund të merrni të gjitha karakteristikat kryesore të InMotion Hosting, si Zonat me Shpejtësi të Shpejtë, disqet e gjendjes së ngurtë, hapësirën e pakufizuar në disk dhe transferimin e të dhënave, email të pakufizuar, plus garancinë e kthimit të parave prej 90 ditësh.

Nëse nuk keni përvojë në internet dhe dëshironi mënyrën më të shpejtë të marrjes së një faqe në internet, atëherë mund të dëshironi të shikoni në Wix. Sidoqoftë, për shkak të pronësisë së faqes dhe karakteristikave të tjera të përfshira, në shumicën e rasteve ne preferojmë BoldGrid për ata prej jush që kërkojnë një mundësi të thjeshtë për krijimin e faqes në internet. Shikoni Vlerësimet e Rishikimit të BoldGrid më poshtë.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map