Intervistë me BoldGrid Evangelist Product Mike Demo

mike-demo-boldgrid


Pse duhet të përdorni BoldGrid për të ndërtuar faqet tuaja të WordPress

A po kërkoni një mënyrë më të shpejtë për të ndërtuar faqet profesionale në kërkim të WordPress? BoldGrid është një suitë e shtojcave të krijuesve të faqeve të internetit që përfshin shabllone të shkëlqyeshëm në kërkim, siguron një ndërfaqe ndërtuese të lehtë faqesh dhe lëshimi, dhe ju lejon të merrni shpejt faqen tuaj të internetit në WordPress. Fillimisht filloi së bashku me InMotion Hosting, BoldGrid tani është një kompani plotësisht e veçantë me aplikacionin tani të disponueshëm për instalim përmes Softaculous në cPanel.

Ne ishim një nga të parët që provuam dhe testuam BoldGrid vitin e kaluar. Padyshim më pëlqeu produkti atëherë dhe jam i kënaqur të mësoj që nga atëherë ka pasur një numër përmirësimesh (disa prej të cilave unë i kisha sugjeruar atëherë). Për të zbuluar se çfarë është në rregull me BoldGrid këto ditë, unë kohët e fundit u ula për një intervistë me Mike Demo, Ungjilluesi i Produkteve në BoldGrid.

Cat Web Hosting: Pse preferoni BoldGrid si ndërtuesin e faqes suaj të internetit?
Mike Demo: Unë kam bërë vite me radhë duke bërë CMS me burim të hapur. Unë fillova në komunitetin Joomla dhe pastaj arrita në komunitetin WordPress. Por, ka shumë njerëz atje, biznese të vogla, që kanë nevojë vetëm për një sit. Ata me të vërtetë nuk dinë të kodojnë dhe nuk mund të përballojnë një zhvillues të plotë. Ju mund të shkruani një faqe me BoldGrid në rreth gjysmë ore deri në një orë content përmbajtje të plotë, të shkoni – dhe me të vërtetë lejoni që biznesi i vogël të bëjë mundësinë të përqendrohet në ato që janë më së miri në të cilat po punojnë në biznesin e tyre dhe nuk ka pse të shqetësoheni për krijimin e një faqe në internet.

WHC: Për cilat lloje të siteve të WordPress është BoldGrid i përshtatshëm?
MD: Kjo varet sepse BoldGrid është një grup i shtojcave. Për fillestarin absolut që nuk di asgjë në lidhje me internetin, kjo është e shkëlqyeshme për bizneset e vogla, nëna dhe pops, buke, restorante, gjëra të tilla si kjo. Por nëse jeni një agjenci, ne kemi mjete më të avancuara për zhvillues si një kornizë, si dhe një ndërtues faqesh që është ndërtuar nga Bootstrap. Pra, është me të vërtetë e përshtatshme ta përdorni atë për cilindo sit që ndodhet atje might thjesht nuk mund të përdorni tërë suitat në varësi të sa komplekse është faqja juaj.

WHC: A mund të përdoret BoldGrid për të krijuar një sit të eCommerce WordPress?
MD: Po, ju patjetër mundeni. Ne kemi integrim me WooCommerce tani – një platformë shumë e popullarizuar eCommerce e WordPress. Ka dokumentacionin në BoldGrid.com se si ta shfrytëzoni atë për të punuar me WooCommerce, si dhe mund të përdorni çdo widget të WordPress nga një anë tjetër e palës së tretë të mjetit, sepse është thjesht WordPress.

WHC: Si ndryshon BoldGrid nga Wix ose SquareSpace?
MD: Wix dhe SquareSpace, këto mjete janë mjaft të mrekullueshme. Nëse keni luajtur ndonjëherë me ta, keni disa gjëra të bukura. Theështja që disa njerëz kanë me disa prej këtyre mjeteve është një kufi — ata godasin një mur që nuk mund të bëjnë diçka që duan të bëjnë. Dhe pastaj ata duhet të ndërtojnë sitin e tyre dhe pastaj ata tronditen me afishe sepse po fillojnë. Ne po mundohemi ta shmangim atë. Ne ju japim atë funksionalitet – shumë i ngjashëm – por brenda një kornize me burim të hapur, që është WordPress. Kështu që kur duhet ta zgjasni, mundeni. Dhe, ju vetë përmbajtjen tuaj. Mund ta marrësh me vete, ta transferosh në një platformë tjetër – është burim i vërtetë i hapur.

WHC: Ndërsa BoldGrid përdor faqet e WordPress, a mund ta integroni me lehtësi blogun tuaj në faqen tuaj?
MD: Në versionin më të fundit të BoldGrid shtuam funksionalitet në blog. Pra, tani kur jeni duke rrotulluar faqen tuaj, do t’ju pyesë: “A do të dëshironit një blog?” Dhe ju thoni po ose jo dhe kjo i shtrëngon të gjitha së bashku dhe nuk keni pse ta bëni atë veçmas.

WHC: A mund të ndani me ne ndonjë këshillë që keni për të punuar me BoldGrid në mënyrë më efikase?
MD: Mënyra më e lehtë është të përdorni një host zyrtar të BoldGrid. Mund ta pritni kudo që dëshironi, por nëse zgjidhni një host zyrtar të BoldGrid ata do të kenë mbështetjen telefonike. Kështu që kur të keni pyetje, mund t’i telefononi dhe ata do të jenë në gjendje t’ju ecin nëpër të. Lloj mendimi për atë që dëshironi të jetë faqja juaj. Bëni një listë dëshirash për të gjitha tiparet interesante dhe gjithçka që dëshironi të keni në faqen tuaj të internetit, dhe pastaj hiqni çdo gjë që nuk është kritike për operacionet tuaja nga dita 1. Ju nuk keni nevojë të filloni me një faqe 50 faqesh. Vetëm filloni me një faqe me pesë faqe me informacionin bazë, dhe pastaj ngadalë thjesht përpiquni të shtoni një veçori ose një faqe në muaj — dhe atëherë faqja juaj do të rritet në mënyrë organike dhe do të keni mundësi të mësoni mjetin nga atje.

WHC: A mund të migrohet me lehtësi një faqe ekzistuese e WordPress në BoldGrid?
MD: Sigurt. Ju keni dy mënyra si mund ta bëni atë. Kur instaloni BoldGrid do të zbuloni dhe thoni, “Hej, ju tashmë keni një faqe WordPress këtu. A doni ta vendosni këtë faqe të re BoldGrid në Skenë? ” BoldGrid ka ndërtuar në skenë, kështu që nuk duhet të keni një server të veçantë për këtë. Dhe mund të ndërtoni gjithçka në serverin tuaj të skenave BoldGrid. Ekziston një klikim i faqeve tuaja. Të gjithë përmbajtjen tuaj ekzistuese ju mund ta kopjoni në faqen tuaj BoldGrid – shtrojini të gjitha ashtu siç dëshironi. Pasi të jetë e përsosur, atëherë vendosni me një klik. Dhe atëherë nuk do të duhet të shqetësoheni për rrëzimin e faqes së drejtpërdrejtë kur ndërtoni sitin tuaj të ri.

WHC: Si funksionon funksionimi i skenës në BoldGrid?
MD: Skena është padyshim diçka që është një ide e mirë dhe një praktikë më e mirë. Kurdo që të bëni një modifikim në faqen tuaj, duhet ta bëni atë në një mjedis të ndryshëm. Mënyra tradicionale për të bërë skenë është që ju të mund të vendosni një server lokal në kompjuterin tuaj. Ju mund të blini një llogari të dytë pritëse, dhe pastaj dhe të përpiqeni ta transferoni përsëri. Por WordPress, përsëri ju duhet të keni disa njohuri teknike. Pra, ajo që bëmë ne thjesht kemi shtuar një lloj postimi të fshehur. Kështu që ju keni jetuar, hartuar, botuar. Thjesht kemi një grup të fshehur që quhet Skenë. Dhe pastaj, ju mund t’i mbani të gjitha brenda bazës së të dhënave të vetme të WordPress, dhe atëherë kur të jeni gati, ne thjesht rrokullisim. Nuk është një zëvendësim për mjediset tradicionale të skenave që gjenden atje. Por për ata njerëz që do të modifikojnë në prodhim, është një mënyrë e shkëlqyeshme për ta që ta kenë atë rrjet të sigurisë.

WHC: A ka ndonjë veçori apo përmirësime shtesë që vijnë në të ardhmen për BoldGrid që mund të ndani me ne?
MD: Për ata llogari të pritjes që përdorin Softaculous, administratori i kompanisë pritëse mund të mundësojë integrimin në WordPress kur instaloni me një klik WordPress “A do të dëshironit gjithashtu të instaloni BoldGrid Inspirations?” Tani nëse nuk e shihni, thjesht vendosni një biletë me mbështetjen tuaj në host. Dhe atëherë mund të bëni vetëm një klik me rrotullime në një faqe BoldGrid kur po rrotulloni faqen tuaj në WordPress nëse keni Softaculous në panelin tuaj të kontrollit.

Do të ketë një vend tregu, kështu që ju do të jeni në gjendje të blini shtojcat e mbështetura nga palë të treta që janë menduar dhe ndërtuar për BoldGrid nga disa nga këta zhvillues të programeve me të vërtetë të mëdha. Ne kemi integrim të ngushtë me fotografinë e aksioneve. Do të shohim një sistem më të zgjeruar të fotografisë së aksioneve në muajt e ardhshëm. Pra, ato do të jenë disa tipare interesante.

Shih Shqyrtimin tonë të detajuar mbi BoldGrid Këtu

Klikoni Këtu për Zbritjen Ekskluzive të BoldGrid

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

About the author

Adblock
detector