Mike Demo ile BoldGrid Güncellemesi – Ürün Evangelisti

boldgrid-update-mike-demo


BoldGrid, WordPress web siteleri için favori web sitesi oluşturucum olmaya devam ediyor. WordPress kullanıcıları için site oluşturma sürecini hızlandırma ve geliştirme konusunda harika bir iş çıkardılar. Ancak BoldGrid hakkında da çok etkileyici olan, ilk piyasaya sürüldüğünden beri eklenen geliştirmeler ve geliştirmelerdir. BoldGrid İncelememizi bu değişiklikleri yansıtacak şekilde güncelledik. Ancak, BoldGrid’den daha da büyük şeyler var. Ve ne bekleyebileceğimiz hakkında daha iyi bir fikir edinmek için, BoldGrid Ürün Evanjelisti Mike Demo ile röportaj için oturdum.

Web Hosting Cat: BoldGrid ile en son geliştirmeler ve geliştirmelerden bazıları?

Mike Demo: Çok fazla yol haritası çalışması yaptık. Şu anda hepimiz modüleriz, bu nedenle tüm eklentilerimiz bireysel. Böylece, her özelliği yükleyen bir eklenti yerine, hangi eklentilerin ihtiyaçlarınız için anlamlı olduğunu seçebilir ve seçebilirsiniz. Örneğin, zaten bir sayfa oluşturucunuz varsa ve SEO aracımızı kullanmak istiyorsanız bunu yapabilirsiniz ve ekosistemimiz için kullandığınız her şeyi değiştirmek zorunda değilsiniz. Tabii ki tüm araçlarımızı kullanmanızı çok isteriz, ancak her kullanım durumu biraz farklıdır. Örneğin, belki Yoast gibi bir SEO aracınız var ve BoldGrid SEO kullanmak istemiyorsunuz. Pekala, sorun değil. Yine de BoldGrid ile bir site oluşturabilir ve tercihiniz buysa Yoast’ı kullanmaya devam edebilirsiniz.

WHC: Gutenberg ile ilgili olarak BoldGrid nasıl çalışır??

MD: Gutenberg için çok heyecanlıyız. Gutenberg, yeni nesil WordPress. Bugün BoldGrid’i nasıl kullandığımıza bakarsanız, bugün WordPress’in yerleşik editörü olan Tiny MCE’yi genişletiyoruz. Yani Gutenberg bunun bir sonraki evrimi. Tüm amacımız WordPress’i genişletmek ve WordPress’i zaten olduğundan daha iyi hale getirmektir. Bunu nasıl yapacağız tam olarak% 100 değil çünkü Gutenberg hareketli bir hedef. Ancak Gutenberg için heyecan duyuyoruz ve tıpkı WordPress’i şimdi genişlettiğimiz ve sizi WordPress ekosisteminden çıkarmadığımız gibi, Gutenberg çekirdeğe çarptığında bunu WordPress 5.0 için sürdüreceğiz.

WHC: BoldGrid’in ücretsiz ve premium sürümleri arasındaki temel farklar nelerdir??

MD: Biraz değişiyor. Ancak elde ettiğiniz bazı şeyler premium temalar ve premium BoldGrid blok düzenleri edinmenizdir. Tek bir web sitesi yerine sınırsız web sitesi hazırlayabilirsiniz. Evreleme sitelerinizi bir yıldan fazla tutabilirsiniz. Premium olmanın yolu, BoldGrid.com’a gidebilir, ayda 5 $ ‘a yükseltebilir veya BoldGrid resmi ev sahiplerimizden birini kullanabilir ve BoldGrid’i barındırma paketinize dahil edebilirsiniz.

WHC: Resmi bir BoldGrid sunucusuna gitmenin faydaları nelerdir??

MD: Aldığınız ana şey destek. Bu ana bilgisayarlarla çok aktif olduğumuz için çok kapsamlı bir KG sürecinden geçiyoruz. Şimdi, 100’den fazla WordPress ana bilgisayarında BoldGrid’i test ettik. Ve WordPress üzerinde çalışıyorsa, BoldGrid’i çalıştırır. Ancak her ana bilgisayarın biraz farklı bir kurulumu vardır. Dolayısıyla, resmi bir ana bilgisayar olduğunda, ekosistemleriyle kusursuz çalıştığından emin olmak için çok haftalık bir kalite güvence sürecinden geçiyoruz çünkü kullanıcının en iyi deneyimi yaşamasını istiyoruz. İstediğiniz herhangi bir yerde kullanabilirsiniz. Ancak bu mühürlü onay mührüne sahip resmi bir ev sahibi ile birlikte ve ekibi ürünümüz hakkında eğitildi, BoldGrid’i içeride ve dışarıda biliyorlar. Bu yüzden sadece destek için bize gelmekle kalmaz, aynı zamanda destek için sunucunuza da gidebilirsiniz; bu, tercihinize bağlı olarak tercih edilebilir, çünkü bazı resmi ev sahiplerimizin telefon desteği vardır.

WHC: BoldGrid’i Beaver Builder ve diğer bazı WordPress web sitesi oluşturucularıyla nasıl karşılaştırırsınız??

MD: Bu soruyu biraz soruyoruz, örneğin “Hangisi daha iyi?” ve bunun gibi şeyler. Ve bu gerçekten sevmediğim bir soru çünkü sormak yanlış bir soru. Örneğin Beaver Builder harika bir sayfa oluşturucudur. Harika şeyler yapıyorlar. Beaver Builder’ın benzer bir sorunu çözmek için çok farklı bir çözümü var, ancak farklı bir sorunu var. Daha iyi ya da kötü olduğunu söylemiyorum. Her şey iş akışınızla ilgili, ne tercih edersiniz? Wix ve Weebly ve SquareSpace sihirbazının iş akışını taklit ediyoruz. Ayrıca geliştiriciler için bazı gelişmiş araç setlerimiz var ve bir kullanım durumunu çözüyoruz. Beaver Builder farklı bir kullanım durumunu çözer. Ama eşyalarımız Beaver ile çalışıyor. Öğelerimiz tüm sayfa oluşturucularla çalışır. Elbette, bırak ve sürükle sayfası oluşturucu eklentimizi gerçekten Beaver Builder ile kullanamazsınız. Ancak, hazırlama eklentimizi, SEO eklentimizi ve paketin geri kalanını kullanabilirsiniz. Bu yüzden bunu modüler hale getirdik, böylece sizin için neyin mantıklı olduğunu seçebilir ve seçebilirsiniz.

WHC: BoldGrid’in web sitesi yedeklemeleri için neler sağladığını anlatabilir misiniz??

MD: Elbette. BoldGrid yedeklemesinin iki sürümü var: Ücretsiz ve Premium. Premium’un çalışma şekli, bir eklentide Premium varsa, tüm süit için alırsınız. Birçok kişi sitelerini güncellemez, çünkü sitelerinin kırılmasından korkarlar. Yani, WordPress sitenizi güncellemeden önce bir yedek almamız gerekiyor. Birçok yedekleme çözümü bunu yapıyor. Ama bizim için biraz benzersiz olan şey, pratikte “Evet, bu site iyidir” demek zorunda olmanız ya da geri dönmek yerine – sadece bir şey keşfederseniz geri dönen Hata. Ve bazı gelişmiş yedekleme özelliklerimiz, bunu özelleştirebilirsiniz; nereye gideceklerini ve bunun gibi şeyleri seçin. Sadece çok zarif bir çözüm yapmaya çalıştık.

WHC: Gelecekte BoldGrid için neler çıkacak?

MD: Premium sürümde, uluslararası bir güvenlik ajansı tarafından desteklenen bir ön uç güvenlik taraması olacaktır. Bir güvenlik duvarının veya ana makinenizdeki bir şeyin yerine geçmez, ancak en azından bunu yaptığınızdan emin olmak iyi bir güvenlik önlemidir. Ve ortaya çıkan yeni bir ana temamız var. Sadece Envato’da satılacak, BoldGrid Creole. Ve bunu BoldGrid’in site oluşturma deneyimi için ne yaptığını düşünün, Creole tema oluşturma deneyimi için verecek. Bu yüzden çok güçlü bir tema tasarımcısı olacak ve Envato’nun eşyalarını nasıl fiyatlandırdığına benzer şekilde fiyatlandırılacak, bir kerelik satın alma ile daha sonra genişletilmiş destek ve bunun gibi şeyler alabilirsiniz. Ve bu, BoldGrid’in zaten ne yaptığını nasıl değiştireceğiyle ilgili oyunu gerçekten değiştiriyor, ancak daha sonra başlangıç ​​temalarımızdan birini beğenmezseniz, şimdi kendi tasarımınızı tasarlayabilirsiniz..

BoldGrid Hakkında Daha Fazla Bilgi İçin, İncelememi ve Resmi BoldGrid Sunucularının Listesini Görmek İçin Buraya Tıklayın

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map