DreamHost DreamPress İncelemesi

dreamhost-dreampress inceleme


Birkaç yıl önce ilk çıkışından bu yana, DreamHost’un optimize edilmiş veya yönetilen WordPress barındırma – DreamPress adı verilen – birkaç yineleme ve iyileştirme geçirdi. En son güncellemeleriyle, DreamPress’in en iyi yönetilen diğer WordPress barındırma seçenekleriyle rekabet etmeye hazır olduğu anlaşılıyor.

Geçmişte, DreamPress’in dahil etmesini istediğim bazı özellikler hakkında ağıt yaktım. DreamHost’un daha önce yaşadığım tüm endişeleri ele aldığını bildirmekten memnuniyet duyuyorum. Peki, bugünlerde DreamPress ne kadar iyi? İşte benim güncellenmiş DreamHost DreamPress İncelemesi.

Hesap Kurulumu ve Kontrol Paneli

DreamPress hesabıma kaydolduktan sonra, hesabınızın ne zaman hazırlandığını ve kullanıma hazır olduğunu bildiren bir e-posta almanız gerekir; belirtilen süre yaklaşık 5 dakikadır. Maalesef, e-posta spam klasörümde açıldı – sitem kaydolduktan kısa bir süre sonra kullanıma hazır olsa da.

Hala DreamHost kontrol panelinin büyük bir hayranı değilim. Ancak, daha iyi bir karşılama ekranı ile biraz iyileşti.
dreamhost-dreampress kontrol paneli

Başka bir sorun, şu anda başka bir yerde sahip olduğunuz bir alanı (GoDaddy gibi) kullanmaktır. Kaydolurken, zaten sahip olduğum bir alan adını kullanmak istediğimi belirten seçeneği kullanmaya çalıştım. Ancak, bunu birkaç kez denedim ve sadece şifreli bir hata mesajı aldım. Bu nedenle, daha sonra bir alan adı seçmek için seçeneği kullanmaya karar verdim. Ancak, daha sonra alanımı nasıl değiştireceğimizi öğrenmek biraz zor oldu. Canlı sohbet olmadığı için bir destek bileti açmam gerekiyordu (müşteri desteği hakkında daha fazla bilgi için aşağıya bakın).

Otomatik ve İsteğe Bağlı Veri Yedekleri

DreamHost’un artık DreamPress ile otomatik günlük veri yedeklemeleri içerdiğini görmek beni çok memnun etti. Ayrıca, yeni yedekleme özelliğiyle günde bir kez isteğe bağlı yedeklemeler de oluşturabilirsiniz. Veri yedeklemeleriniz iki hafta boyunca saklanır.

Veri yedekleme özelliğine DreamPress kontrol panelinizden erişebilirsiniz.
dreampress-veri-yedeklemeler

Web Sitesi Hazırlama

DreamHost’un artık DreamPress ile içerdiği yönetilen WordPress barındırma için başka bir kritik özellik gerçek web sitesi sahnelemesidir. Veri yedeklemeleri gibi, web sitesi hazırlama işlevinize DreamPress kontrol panelinden erişirsiniz.
dreampress-web-evreleme

DreamHost, DreamPress’e eklenen hazırlama işleviyle harika bir iş çıkardı. Tek bir tıklatmayla kolayca bir hazırlama sitesi oluşturabilirsiniz. Ayrıca, hazırlama sitenizdeki değişiklikleri canlı prodüksiyon WordPress web sitenize yayınlamak ve canlı sitenizi aşamalandırma kopyanıza kopyalamak kadar kolaydır..

Ayrıca, aşağıdaki durumlarda e-posta yoluyla da bilgilendirilirsiniz:

  • Hazırlama Siteniz Oluşturuldu ve Kullanıma Hazır
  • Canlı Siteniz Hazırlama Sitenize Kopyalandı
  • Hazırlama Siteniz Canlı Web Sitenize Kopyalandı

Evreleme süreci benim için çok işe yaradı. Herhangi bir sorunla karşılaşmadım ve her şey sorunsuz ve verimli çalıştı. Web Sitesi Hazırlama kesinlikle DreamPress’in en iyi özelliklerinden biridir.

DreamPress Hız ve Performansı

DreamHost’un DreamPress’i testimizde karışık sonuçlar gösterdi. Bulunduğumuz Batı’da hız sonuçları çok etkileyiciydi. Ancak, ülkenin diğer bölgelerinde, en azından yönetilen bir WordPress barındırma planı için web sitesi hızı o kadar iyi değildi. Aşağıdaki örnek sonuçlara bakın:
dreampress-hızlı test sonuçları

Genel olarak hız sonuçları kesinlikle kabul edilebilir olsa da, test ettiğimiz diğer yönetilen WordPress ana bilgisayarlarıyla karşılaştırıldığında, DreamPress genel olarak daha yavaş tarafta yer aldı.

DreamHost Müşteri Desteği

Son zamanlarda, DreamHost’taki müşteri desteği büyük bir gelişme gösterdi. Ancak, DreamPress’e kaydolduktan sonra, canlı sohbet desteği olmadığını gördüm. Görünüşe göre, 7/24 canlı sohbet desteği erişimi sunmuyorlar. Ayrıca, hesabım hazırlandığında ve iki gün sonrasına kadar hazır olduğunda almam gereken e-posta bildirimini almadım.

Müşteri desteği ile iletişime geçtiğimde ekip üyelerinin kesinlikle yardımsever ve kibar davrandıklarını söyleyeceğim. Ve canlı sohbet mevcut olduğunda, yanıt süreleri çok iyidir.

DreamPress Artıları ve Eksileri

Artıları:
Kullanımı Kolay Web Sitesi Hazırlama
Otomatik ve İsteğe Bağlı Yedeklemeler
Ücretsiz SSL Eksileri:
Hesap Hazırlamanın Geç Bildirimi
Canlı Sohbet 24/7 Müsait değil

Öneri

DreamPress, başlangıçta yıllar önce piyasaya çıktığından beri kesinlikle uzun bir yol kat etti. DreamHost’un DreamPress’i meşru bir yönetilen WordPress barındırma seçeneği haline getirmek için eksik olan özellikleri uyguladığını görmekten çok mutluyum.

Web sitesi hazırlama ve otomatik yedekleme işlevi mükemmel. Yerleşik önbellekleme, ücretsiz SSL ve duyarlı müşteri desteği ile birlikte, DreamPress çoğu WordPress web sitesi için iyi bir seçimdir. Web sitesi hızı yönetilen WordPress ana bilgisayarları arasında en yüksek olmasa da, DreamPress diğer tanınmış barındırma şirketlerine karşı kendisinden daha fazlasını tutar.

Yeni DreamPress Hakkında Daha Fazla Bilgi İçin Buraya Tıklayın

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

About the author

Adblock
detector