DreamHost vs WP Engine (maj 2020) – “Cili është tregimi i vërtetë?”

Vizita e-wp-motor Vizita e-Dreamhost


Ndërsa DreamHost përmban një gamë të gjerë të planeve dhe shërbimeve të mbajtjes në internet, WP Engine përqendrohet vetëm në mbajtjen e menaxhuar të WordPress. Me ofertën e fundit të DreamPress të DreamPress (shërbimet e tyre premium WP), kjo krahasim është përqendruar vetëm në WordPress hosting.

Duke pasur parasysh këtë, kini parasysh që nëse kërkoni një zgjidhje gjithëpërfshirëse për mbajtjen në internet me karakteristika premium WP, do të dëshironi të merrni në konsideratë DreamHost. WP Engine nuk ofron shërbime të emrit të domainit, shërbime të postës elektronike dhe karakteristika të tjera që do të gjeni me kompani të tjera të mbajtjes në internet. Sidoqoftë, WP Engine ofron shumë shërbime premium që nuk do t’i merrni diku tjetër. Nëse tashmë keni domenet tuaja të regjistruara diku tjetër (si p.sh. me Go Daddy, etj.), Tashmë keni zgjidhjen tuaj të postës elektronike dhe po kërkoni opsionin më të gjithanshëm të hostimit të WordPress, ju patjetër që duhet të hidhni një sy në WP Engine.

Jini të vetëdijshëm se asnjë nga këto zgjidhje nuk është e lirë. Në varësi të sa faqeve WP ju nevojiten të pritur, kostoja do të jetë dukshëm më shumë sesa zgjidhjet standarde të pritjes së pritjes tuaj. Sidoqoftë, nëse faqet tuaja të WordPress po marrin një sasi të trafikut në masë, do të ishte e mençur të merrni parasysh DreamHost dhe WP Engine.

DreamHost vs WP Engine: Dallimet

Avantazhet e DreamHost mbi WP Engine:

 • Rekomanduar WordPress.org
 • Domain Falas plus Intimitet
 • Ndërtues i faqes së internetit Remixer
 • Garancia e kthimit të parave 97 ditë

Avantazhet e WP Engine mbi DreamHost:

 • Fokusuar plotësisht WordPress
 • Mbështetje e ekspertëve për WordPress
 • Teknologji EverCache për faqet e internetit më të shpejtë
 • Temat Falas të StudioPress përfshirë
 • Kopje rezervë automatike dhe fotografi të fotografive
 • Platforma e plotë e Stadit në Uebfaqe
 • Instalimet e transferueshme dhe transferimi i faturimit për agjencitë
 • Diagnostika e Performancës së Pagesave Falas

DreamHost vs WP Engine: Skenë në Uebfaqe

Të dy WP Engine dhe DreamHost (me DreamPress) ofrojnë një funksionalitet të shkëlqyeshëm për skenimin e faqes në internet që ju lejon të krijoni me lehtësi një vend inskenimi dhe të lëvizni ndryshimet në prodhim pasi t’i testoni ato. Së bashku me vënien në skenë dhe prodhimin, WP Engine gjithashtu ju lejon të punoni në një mjedis zhvillimi, kështu që ata marrin një avantazh të vogël në këtë kategori.

DreamHost vs WP Engine: Rikthim të të dhënave dhe Rivendosje

Rikthimi dhe rivendosja e të dhënave është një fushë tjetër ku WP Engine dhe DreamHost shkëlqejnë. Sidoqoftë, ndërkohë që merrni një kopje rezervë automatike të të dhënave me secilin host, WP Engine ju lejon të bëni kopje rezervë fotografish në kërkesë kur të dëshironi. Me DreamHost, ju jeni të kufizuar në një kopje rezervë të kërkesës në ditë. Gjithashtu, WP Engine ruan të dhënat tuaja për 30 ditë, ndërsa DreamHost ju lejon të rivendosni vetëm dy javët e mëparshme. Për këto arsye, WP Engine është fituesi këtu.

DreamHost vs WP Engine: Mbështetje për klientin

Edhe pse DreamHost ka bërë përparime të mëdha për të përmirësuar mbështetjen e tyre për klientët, WP Engine është ende fituesi në këtë kategori. WP Engine ofron mbështetje të jashtëzakonshme të menaxhuar të WordPress. Ekipi mbështetës atje është gjithmonë shumë i përgjegjshëm. Dhe, ndryshe nga DreamHost, mbështetja e tyre për biseda live është në dispozicion 24/7.

Dreamhost
Dreamhost

Biznesi i Filluar: 1997
Vlerësimi i BBB: A+
Vendndodhja e qendrës së të dhënave: Irvine, CA; Ashburn, VA; dhe Hillsboro, OSE

Çmimi: 7,95 $ mo.
Bandwidth i pakufizuar: po
Magazinimi i Pafund: po
Email i pakufizuar: po
Domain Multiple Domains: po

Ndërfaqja e hostimit: Paneli i Kontrollit të DreamHost
Uptime në server: 100%
Periudha e rimbursimit të plotë: 97 ditë
Në dispozicion të hostimit të përkushtuar: po

Shtesa falas:
CloudFlare CDN
Le të Encrypt SSL
Fusha e Lirë me Privatësinë e Kush

Avantazhet e Zgjedhjes së DreamHost:

 • Pritja e optimizuar e WordPress Hosting
 • Partneri i WordPress që nga 2005
 • 100% Garanci e Uptime
 • Ndërtues i faqes së internetit Remixer
 • Shërbimet e ruajtjes në re të disponueshme

Klikoni këtu për më shumë detaje në DreamHost

Logo e motorit WP E re
Motori WP

Biznesi i Filluar: N / A
Vlerësimi i BBB: A
Vendndodhja e qendrës së të dhënave: SHBA, Kanada, Evropë, Azi, Australi

Çmimi: 22,50 $ mo. – 217.50 $ mo. (Plane të personalizuara Premium gjithashtu të disponueshme)
Bandwidth i pakufizuar: po
Magazinimi i Pafund: po
Email i pakufizuar: jo
Domain Multiple Domains: jo

Ndërfaqja e hostimit: Portali i Klientëve të Motorit WP
Uptime në server: N / A
Periudha e rimbursimit të plotë: 60 ditë
Në dispozicion të hostimit të përkushtuar: po

Shtesa falas:
CDN (Rrjeti i Dorëzimit të përmbajtjes) (planet profesionale dhe të biznesit)
Teknologjia EverCache shpejton kohën e ngarkesës në faqe
Le të Encrypt SSL
Qendra e Zgjidhjes së WordPress

Avantazhet e zgjedhjes së motorit WP:

 • Mund ta provoni që të rrezikojë falas për 60 ditë.
 • Performanca më e shpejtë me Makinat Virtuale të Platformës në Google Cloud.
 • Plugin për Migracionin e Motorit WP për transferimin e lehtë të faqes tuaj.
 • Temat e StudioPress falas janë përfshirë me planin tuaj të pritjes.
 • Përditësime të menaxhuara dhe rezervë ditor.
 • Skenë mjedisi ku mund të provoni shtojcat ose temat.
 • Stafi mbështetës i ekspertëve.
 • Ata automatikisht skanojnë dhe rregullojnë përpjekjet e hakerimit në faqen tuaj.
 • Më shumë Opsione për vendndodhjen e Qendrës së të Dhënave

Klikoni këtu për më shumë detaje në WP Engine

Si e krahason DreamHost me hostet e tjerë të uebit?

DreamHost vs A2 Hosting
Kjo krahasim midis A2 Hosting dhe DreamHost përqendrohet në pjesën më të madhe në veçoritë e pritjes së WordPress dhe performancën e planeve të tyre të pritjes…

DreamHost vs GreenGeeks
Nëse po përpiqeni të vendosni midis GreenGeeks dhe Dreamhost si ndërmarrja juaj e mbajtjes së faqes në internet, këtu janë disa konsiderata për t’i mbajtur në mend …

DreamHost vs InMotion
Këto dy kompani të mbajtura në internet të dyja i kanë rrënjët e tyre në Kaliforni. InMotion dhe DreamHost janë shumë të njohur si ofruesit e pritjes me cilësi…

DreamHost vs Jaguar PC
Në këtë krahasim, hedhim një vështrim se si DreamHost krahason me Jaguar PC. Të dy DreamHost dhe Jaguar PC specializohen në zgjidhje tradicionale të mbajtjes në internet, si dhe shërbime të mbajtjes së cloud …

DreamHost vs SiteGround
SiteGround dhe DreamHost të dy ofrojnë shumë lloje të ndryshme të planeve të mbajtjes në internet. Kjo krahasim i veçantë do të shikojë në secilin nga planet e tyre të Ndara Hosting …

Si e krahason motori WP me hostet e tjerë të internetit?

WP Engine vs Bluehost
Ndërsa WP Engine përqendrohet vetëm në mbajtjen e menaxhuar të WordPress, Bluehost ofron një larmi të gjerë shërbimesh pritëse. Prandaj, kjo krahasim bazohet posaçërisht në pritjen e optimizuar të WordPress të Bluehost kundrejt WP Engine…

WP Engine vs HostGator
Si e krahason hostin e ri të WordGress të HostGator me WP Engine? Të dy WP Engine dhe HostGator ofrojnë tre nivele të planeve të menaxhuara të mbajtjes së WordPress …

WP Engine vs InMotion Hosting
Kjo krahasim përqendrohet në atë se si Plani i Pritjes së Biznesit të InMotion krahasohet me WP Engine. Me fjalë të tjera, si e krahason një plan të lartë të pa-menaxhuar të hostimit me një plan të menaxhimit më të mirë të menaxhimit kur bëhet fjalë për WordPress…

WP Engine vs Web Likuid
Në këtë krahasim të WP Engine vs Liquid Web, hedhim një vështrim në dy titanë kur bëhet fjalë për primitin e menaxhuar të WordPress të menaxhuar …

WP Engine vs Media Temple
Këtu është një krahasim i dy peshave të mëdha në fushën e menaxhuar WordPress. Të dy WP Engine dhe Media Temple janë të mirënjohur në të gjithë komunitetin e WordPress …

rekomandim

Për shumicën e faqeve të internetit, në këtë krahasim ne do të rekomandonim WP Engine. Shikoni vlerësimet e rishikimit tonë të WP Engine më poshtë:

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map