Liquid Web vs DreamPress (maj 2020)

lëngshme-web-vs-dreampress


Në këtë krahasim të Likuid Web vs DreamPress, hedhim një vështrim se cili opsion i hostimit është më i mirë për faqet e internetit të WordPress-it. DreamPress është zgjidhja e optimizuar për strehimin e WordPress të ofruar nga DreamHost — një host i rekomanduar në internet nga WordPress.org. Ekipi i WordPress Hosting i Liquid Web, i kryesuar nga Chris Lema, është një grup mbresëlënës i profesionistëve të WordPress që është padyshim ngritja e barit kur bëhet fjalë për zgjidhjet e menaxhuara të WordPress hosting. Le të shohim se si Liquid Web krahason me DreamPress dhe zbulojmë se me cilin duhet të shkoni.

Detajet e Ujit vs DreamPress

Fitues

KategoriaLikuid në UebRrjeti i lëngshëmDreamPressDreamPressComments
SetupfituesKoha e ofrimit të uebfaqes së DreamPress është përmirësuar shumë.
Paneli i kontrollitfituesPaneli i kontrollit i Ujit të Lëngshëm është i thjeshtë dhe i lehtë për t’u përdorur.
Qendrat e të dhënavefituesLiquid Web ka qendra të të dhënave në kontinente të shumta.
Shpejtësia e faqes në internetfituesShikoni më poshtë
Karakteristikat e sigurisëfituesDreamPress përfshin mbrojtje të ndërtuara për të azhurnuar, monitoruar dhe mbrojtur faqet e internetit.
Rikthim dhe rivendosje të të dhënavefituesLëngu i Uebit siguron kopje rezervë automatike të përditshme që ruhen në vend. Gjithashtu, mund të ekzekutoni një kopje rezervë manuale kur të keni nevojë.
Përditësime automatikefituesUdhëzimi i Lëngshëm jo vetëm që përfshin përditësime të automatizuara thelbësore të WordPress, por ato gjithashtu azhurnojnë shtojcat tuaja.
Serversfitues
rrjetfitues
Zhvillimi i WordPressfituesLëngu i Uebit përfshin mjete zhvilluesi, skenë dhe iThemes Sync Pro.
SSLfituesfituesTie. Të dy sigurojnë SSL të Encrypt të Lirë.
burimefitues
vënie në skenëfituesLëngu i Ujit përfshin skenimin e vërtetë të faqes në internet. Shikoni më poshtë.
Ndihma për klientëtfituesLiquid Web ofron mbështetje nga WordPress me 24 expert 7 ekspertë. Shikoni më poshtë.
Garancia e kthimit të paravefituesRimbursim i vlerësuar me pro.
Çmimi / Valuefitues

Shpejtësia dhe performanca e faqes në internet

Shpejtësia e faqes në internet është shumë afër ndërmjet Liquid Web dhe DreamPress. Në përgjithësi, Liquid Web dha rezultate pak më të shpejtë në testimin tonë. Jini të vetëdijshëm që Liquid Web nuk përfshin kompresim automatik të imazhit me pritjen e tyre. Pra, nëse faqja juaj në internet ka një ton të imazheve, atëherë rezultatet mund të jenë shumë më tepër në favor të tyre. Për krahasim, Liquid Web merr një avantazh të vogël në këtë kategori.
lëngshme-web-speed-test
dreampress-speed-test

Skenimi i faqes në internet

Ndërsa platforma e vënies në skenë të Liquid Web nuk është e përsosur (transferimi i ndryshimeve tuaja përsëri në faqen tuaj live kërkon shtojcën e tyre të migracionit), sigurisht që është më mirë se DreamPress — i cili nuk përfshin skenë të çfarëdo lloji. Natyrisht, Liquid Web është gjithashtu fituesi në këtë kategori.

Rikthim dhe rivendosje të të dhënave

Likuid Web siguron një kopje rezervë të mrekullueshme të të dhënave dhe rivendosjen e një funksioni që është lehtësisht i arritshëm nga paneli juaj i kontrollit. Përveç rezervave të automatizuara ditore, mund të krijoni një kopje rezervë manuale në çdo kohë. Dhe, ju mund të shpejt dhe me lehtësi të kryeni një rivendosje ose shkarkim të të dhënave, gjithashtu, edhe kopjen e të dhënave tuaja.

DreamPress përfshin kopjimin e të dhënave përmes Jetpack që përfshihet me planin tuaj të pritjes. Shtë në rregull, por Liquid Web ka një nga kopjet më të mira dhe rivendosjen e platformave në dispozicion. Pra, Liquid Web është fituesi për kopjimin e të dhënave.

Ndihma për klientët

Likuid Web dhe DreamHost të dy ofrojnë mbështetje eksperte për WordPress. Dhe, është një telefonatë e ngushtë këtu. Ju merrni mbështetje 24 7 përmes telefonit, postës elektronike dhe bisedës live me të dy hostet. Liquid Web merr një avantazh të vogël këtu bazuar në ekspertizën që secili person në ekipin atje sjell në tryezë. Sidoqoftë, mbështetja e DreamPress është përmirësuar përfundimisht kohët e fundit.

lëngshme e internetit
Rrjeti i lëngshëm

planet:

 • Personal (29 dollarë muaj)
  1 Uebfaqe / 20 GB Ruajtje
 • Lirë ($ 69 muaj)
  4 Uebfaqe / 40 GB Ruajtje
 • Profesionale (99 dollarë)
  10 Uebfaqe / Ruajtje 100 GB
 • Biznes (149 dollarë muaj)
  25 Uebfaqe / Ruajtje 150 GB

Qendrat e të dhënave: Lansing, Michigan; Phoenix, AZ; Amsterdam, EUR
Domain falas ?:: Jo
Garancia e kthimit të parave: Përllogaritje

Avantazhet e zgjedhjes së rrjetit të lëngshëm:

 • Specializohen në Hosting Upscale Menaxhuar
 • Përditësime automatike të prizave
 • 100% Garanci e Uptime
 • Kompresimi automatik i imazhit
 • Menaxhoni shumë faqe në internet me iThemes Sync
 • iThemes Security Pro
 • Nuk ka kufij të shikimit të faqes
 • Rezervime automatike ditore të ruajtura jashtë vendit për 30 ditë
 • Qasje e plotë e serverit

Klikoni këtu për të parë më shumë detaje në Web të lëngshëm

DreamPress
DreamPress
planet:

 • Themelore (16,95 $)
  1 Uebfaqe / Ruajtje 5 GB
 • Plus (24,95 dollarë në muaj)
  1 Uebfaqe / 10 GB Ruajtje
 • Avancuar ($ 35,95 hënë)
  3 Uebfaqe / Ruajtje 15 GB

Qendrat e të dhënave: Irvine, CA; Ashburn, VA; dhe Hillsboro, OSE
Domain falas ?: jo
Garancia e kthimit të parave: 30 dite

Avantazhet e DreamPress

 • Platforma e Re
 • Shkallëzimi i burimeve për pikat e trafikut
 • Skanimi dhe riparimi ditor i malware (nuk përfshihet me planin themelor)
 • Temat Premium WordPress (Nuk përfshihen me planin themelor)
 • Mbështetje telefonike e portierit (nuk përfshihet me planin themelor)

Klikoni Këtu për më shumë detaje në DreamPress

rekomandim

DreamPress është me të vërtetë i përshtatshëm më shumë për instalimet e vetme me WordPress në site, ndërsa Liquid Web është i përshtatshëm për të gjitha llojet e situatave të WordPress (faqe të vetme deri në agjencitë e mëdha). Nëse do të keni vetëm një faqe WordPress, atëherë DreamPress ka më shumë kuptim. Megjithatë, në përgjithësi, në këtë krahasim Liquid Web është fituesi.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map