Rozhovor s Brett Dunst – DreamHost viceprezident pre firemnú komunikáciu

Brett-Dunst-Dreamhost


Už viac ako 20 rokov je DreamHost silou v odvetví webhostingu. So sídlom v južnej Kalifornii sme vždy mali osobitný záujem o to, čo sa deje v spoločnosti. Brett Dunst je viceprezidentkou podnikovej komunikácie v spoločnosti DreamHost a nedávno som s ním mal možnosť porozprávať sa o súčasnom zameraní spoločnosti DreamHost a o tom, čo majú v budúcnosti k dispozícii..

Hovorili sme všeobecne o webhostingovom priemysle, ako aj o rozšírení produktovej rady DreamHost, o spravovanom hostovaní WordPress, o novom tvorcovi stránok DreamHost Remixer, cloud computingu a bezpečnosti..

Web Hosting Cat: DreamHost pôsobí v podnikaní už viac ako dve desaťročia. Ako ste videli, ako sa veci vyvíjajú v priebehu rokov a ako sa DreamHost v týchto dňoch darí?
Brett Dunst: Robíme sa skvele! Veci sa od chvíle, keď sme začali, trochu zmenili. Začali sme v koleji na vysokej škole, kde sme prenajímali priestor na serveri miestnym firmám, ktoré chceli webovú stránku. Vtedy bola orientácia na zákazníka nasledovná: Prihláste sa do nášho hostingu a získate prázdny webový adresár, jednoducho si skočte – naučte sa HTML, to je všetko. Ale to už tak nie je. Existuje veľa skvelých tvorcov webových stránok, ktorí skutočne automatizovali veľa tvrdej práce, čo uľahčuje a zrýchľuje vytváranie webových stránok ako kedykoľvek predtým..

WHC: Aké typy hostingových zákazníkov DreamHost zvyčajne priťahuje?
BD: Existuje veľa, veľa výklenkov. Ľudia sa to páči, že sme nezávislí, pretože v tomto odvetví došlo v poslednom desaťročí k veľkej konsolidácii. Skutočne sme sa tiež zamerali na našu ušľachtilú príčinu – to znamená, pomáhať ľuďom vlastniť ich digitálny obsah.

WHC: DreamHost rozširuje svoju produktovú radu nad rámec webhostingu. Môžete trochu hovoriť o niektorých nových veciach, ktoré sa objavili?
BD: Absolútne. CEPH – úložný systém s otvoreným zdrojom, ktorý sme vyvinuli. Inkubovali sme to vo vnútri DreamHost. Nakoniec sme to oddelili od poradenskej spoločnosti s názvom Inktank, pomohli ľuďom ju nasadiť a nainštalovať. Je to naozaj skvelé. Vytvorili sme ho, aby sme vyriešili problém, ktorý sme mali. Namiesto použitia prispôsobeného úložného hardvéru od spoločností, ako je NetApp, môžeme použiť hardvér z políc odkiaľkoľvek a nasadiť iba obrovské množstvo údajov na ukladanie dát v petabajtoch. Produktovali sme to v produkte, ktorý nazývame DreamObjects – je to náš systém na ukladanie objektov. Ľudia majú tendenciu myslieť na nás ako na typickú spoločnú hostingovú spoločnosť a možno si neuvedomujú, že máme veľa pokročilých služieb, ktoré sme vybudovali od základov..

WHC: WordPress bol vždy veľká časť DreamHost. Ako vidíte v budúcnosti spravovaný hosting WordPress?
BD: No, povedali ste to. Je to WordPress. Dnes to funguje ako 25% webu. Určite sme to videli, čo sa prejavilo v našom osvojení si zákazníka. WordPress je obrovský. Existuje jednoznačný dopyt po spravovaných službách WordPress. Ľudia nechcú inštalovať WordPress, aktualizovať ho, udržiavať ho a podobne. Ponúkame službu s názvom DreamPress, ktorá poskytuje spravovanú inštaláciu WordPress. Skutočne to pomáha ľuďom oslobodzovať od spravovania ich inštalácie WordPress, aby sa skutočne sústredili iba na svoj obsah, ktorý zvýši návštevnosť ich stránok..

WHC: DreamHost nedávno predstavil svojho tvorcu webových stránok Remixer. Môžete nám o tom povedať?
BD: Remixer je najnovší produkt, ktorý sme tam uviedli. Je navrhnutý tak, aby vyhovoval potrebám niekde medzi tvorcami WordPressu a webových stránok. Práve teraz tvorcovia webových stránok – na trhu je veľa etablovaných hráčov a všetci veľmi vyspelí a veľmi silní – ale takmer na omyl. Je to trochu zastrašujúce pre nových používateľov, ktorí napríklad chcú len webovú stránku s jednou stránkou. Nemusia nevyhnutne klikať na 20 rôznych možností písiem alebo klipartov. Naše zameranie pri budovaní Remixera nebolo konkurovať týmto mužom, pretože robia veľa. Chceli sme sa zamerať veľmi priamo na uľahčenie a rýchle nasadenie webovej stránky.

WHC: Cloud computing je naďalej jednou z najzaujímavejších oblastí hostiteľského priemyslu. DreamHost bol vždy veľký cloudový hosting a cloudové úložisko s DreamCompute a DreamObjects. Čo vidíte s cloudhostingom v budúcnosti?
BD: Je to zaujímavé. Typickým zákazníkom webhostingu nie je všetko, čo sa zaujíma o cloud hosting. Môžu myslieť napríklad na Apple iCloud. Je to výzva, ako vysvetliť túto ponuku tradičným hosťujúcim zákazníkom. Ale tí, ktorí majú tendenciu vyrastať v tradičnom hostovaní, chápu hodnotu, ktorú prináša a boli k nej celkom vnímaví.

WHC: Bezpečnosť je v súčasnosti veľkým problémom. Čo nám môžete povedať o niektorých bezpečnostných funkciách a postupoch, ktoré DreamHost využíva?
BD: V dome máme celkom úžasný tím vnútornej bezpečnosti. V skutočnosti strávili väčšiu časť posledného desaťročia budovaním vlastných nástrojov na zisťovanie a zmierňovanie hrozieb, ktoré sa neustále aktualizujú. V minulom roku sme teda dokázali zobrať tento nástroj, ktorý má za sebou takmer desaťročie tvrdej práce, a zmeniť ho na nástroj orientovaný na zákazníka. Zákazníci sa teraz môžu prihlásiť na pravidelné kontroly bezpečnosti pomocou presne tej istej heuristiky, akú používa náš tím pre internú bezpečnosť pri pravidelnom audite svojich stránok..

WHC: Čo sa stane v budúcnosti na DreamHost?
BD: Myslím, že sa viac sústredíte na Remixera. V tejto chvíli počúvame spätnú väzbu od našich zákazníkov. Zisťujeme, ako ho môžeme vylepšiť a naplánovať plán do budúcnosti. Spravované slovo WordPress: Nezastavíme sa len s programom DreamPress. Budeme pokračovať v zdokonaľovaní tohto využívania pomocou rovnakej spätnej väzby od zákazníkov a nasmerovania, ktoré nám pomôžu riadiť loď. Takže, naším veľkým zameraním je WordPress, povedal by som.

Kliknutím sem zobrazíte ďalšie informácie o službách DreamHost

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

About the author

Adblock
detector