SiteGround vs DreamHost (maj 2020) – “Këtu është në fund të fundit …”

Vizita e-siteground Vizita e-Dreamhost


SiteGround dhe DreamHost të dy ofrojnë shumë lloje të ndryshme të planeve të mbajtjes në internet. Kjo krahasim i veçantë do të shikojë në secilin nga planet e tyre të Ndara Hosting. Për të parë sesi krahasohen planet e tyre të menaxhuara të WordPress-it të menaxhuar, shihni artikullin tonë të mëparshëm këtu. Unë kam përvojë personale si një klient të dy SiteGround dhe DreamHost, kështu që unë e di nga dora e parë saktësisht se çfarë merrni me të dy këta hostë në internet.

SiteGround ju lejon të zgjidhni nga tre nivele të ndryshme të pritjes së përbashkët, ndërsa DreamHost ka një plan të përbashkët pritjeje. Karakteristikat nga të dy hostet në internet janë mbresëlënëse dhe sigurisht të përshtatshme për shumicën e faqeve të internetit. Ne bëjmë si që SiteGround ju jep mundësinë të zgjidhni një plan më të lirë ose një që kushton më shumë, por është i ngarkuar me karakteristika premium.

Krahasimi i Karakteristikave të WordPress
Përfshirë me Planin e Pritjes

SiteGroundDreamHost
PreinstallationTipar i përfshirë
Azhurnime automatikeTipar i përfshirëTipar i përfshirë
Rikthim automatik i të dhënaveTipar i përfshirë
Në kërkesë rezervë dhe rivendosjeTipar i përfshirë
Skenimi i faqes në internetTipar i përfshirë
Caching e optimizuarTipar i përfshirë
Siguria e WordPressTipar i përfshirë
Mund të menaxhohet WordPress?Tipar i përfshirëTipar i përfshirë

SiteGround vs DreamHost: Dallimet

Avantazhet e SiteGround mbi DreamHost:

 • Përfshin Karakteristikat e Menaxhimit të Menaxhuar
 • Ndihmë Superiore e Konsumatorëve
 • Teknologji superCacher për shpejtësinë më të shpejtë
 • Përfshin Starter WordPress për krijimin më të lehtë të faqeve
 • Rezervime të automatizuara ditore

Avantazhet e DreamHost mbi SiteGround:

 • Domain Falas plus Intimitet
 • Ndërtues i faqes së internetit Remixer
 • Garancia e kthimit të parave 97 ditë

Detajet e SiteGround vs DreamHost

Fitues

CategorySiteGroundSiteGroundDreamhostDreamhostComments
Qendrat e të dhënavefituesSiteGround ka 5 qendra të të dhënave në 3 kontinente të ndryshme.
Pajisjet e serveritfituesTeknologjia e serverëve NGINX me disqet e ngurta të shtetit (SSD)
rrjetfituesRrjet i disponueshëm i lartë me sisteme elektrike të tepërta
Regjistrim / Provizion i llogarisëfitues3 Klikime për të Vendosur një Uebfaqe të Re
Paneli i kontrollitfituesNdërfaqja e llogarisë së SiteGround siguron hyrje në cPanel.
Shpejtësia dhe performancafitues99,99% Uptime
sigurifituesMe SiteGround ju merrni Monitorimin Pro Active Server, Anti Bot AI dhe Le të Encrypt SSL.
Rikthim i të dhënavefituesSiteGround siguron një kopje rezervë automatike ditore dhe 30 kopje të disponueshme për rivendosje
Mjetet e zhvilluesitfituesSiteGround aktualisht po mbështet PHP 7.3
WordPressfituesSiteGround ofron karakteristika të menaxhimit të hosteve, duke përfshirë azhurnime automatike, rezervim të të dhënave dhe SuperCacher për shpejtësi të shtuar.
Aplikimet në UebfaqefituesSiteGround siguron 400+ aplikime përmes cPanel
Koha e reagimit për mbështetjen e klientitfitues
Rezoluta e çështjes së mbështetjes së klientitfitues
Garancia e kthimit të paravefituesDreamHost ofron një garanci të kthimit të parave 97 ditë.
Çmimi / Valuefitues3,95 $ – 14,95 $ hënë.

SiteGround del përpara në një numër të kategorive kryesore. Kam pasur shpejtësi / performancë më të mirë në internet dhe email, në krahasim me DreamHost. Koha e përgjigjes së mbështetjes së klientit ka qenë gjithashtu më e shpejtë në SiteGround. Dhe, ne na pëlqen që SiteGround ofron cPanel si ndërfaqen tuaj të panelit të kontrollit. Në të kundërt, DreamHost ka panelin e tyre të kontrollit të bazuar në tekst, i cili nuk është aq intuitiv për t’u përdorur.

DreamHost ka disa avantazhe të vetat, përfshirë ruajtjen e pakufizuar dhe garancinë e kthimit të parave 97 ditë. Sidoqoftë, kur krahasojmë pritjet e përbashkëta nga SiteGround dhe DreamHost, avantazhi i shkon ish.

SiteGround
SiteGround

Biznesi i Filluar: 2004
Vlerësimi i BBB: B
Vendndodhja e qendrës së të dhënave: Chicago IL, N Amsterdam NL, Singapor SG, London UK

Çmimi: 3,95 $ mo. – 14,95 $ mo.
Bandwidth i pakufizuar: po
Magazinimi i Pafund: Jo (10 GB – 30 GB)
Email i pakufizuar: po
Domain Multiple Domains: Po (përveç planit të StartUp)

Ndërfaqja e hostimit: cPanel
Uptime në server: 99.9%
Periudha e rimbursimit të plotë: 30 dite
Në dispozicion të hostimit të përkushtuar: po

Shtesa falas:
CloudFlare CDN
Rikthim falas dhe rivendosje (përveç me planin StartUp)
Le të Encrypt SSL

Avantazhet e zgjedhjes së sitit rrethues:

 • Transferim falas në internet.
 • Servers në tre kontinente.
 • Përfshihet rrjeti i dorëzimit të përmbajtjes.
 • Shërbime të menaxhuara WordPress dhe Joomla të disponueshme.
 • Shërbimi SuperCacher në shtëpi i përfshirë.
 • Përditësime automatike të prizave të WordPress
 • Rezervime të automatizuara dhe të kërkuara në kërkesë
 • ndërfaqe cPanel dhe Softaculous.
 • Ata ofrojnë mbështetje telefonike, emaili dhe chat.
 • Mbështetje e shpejtë dhe e përgjegjshme e bisedës.

Klikoni këtu për të parë më shumë detaje në SiteGround

Dreamhost
Dreamhost

Biznesi i Filluar: 1997
Vlerësimi i BBB: A+
Vendndodhja e qendrës së të dhënave: Irvine, CA; Ashburn, VA; dhe Hillsboro, OSE

Çmimi: 7,95 $ mo.
Bandwidth i pakufizuar: po
Magazinimi i Pafund: po
Email i pakufizuar: po
Domain Multiple Domains: po

Ndërfaqja e hostimit: Paneli i Kontrollit të DreamHost
Uptime në server: 100%
Periudha e rimbursimit të plotë: 97 ditë
Në dispozicion të hostimit të përkushtuar: po

Shtesa falas:
CloudFlare CDN
Le të Encrypt SSL
Fusha e Lirë me Privatësinë e Kush

Avantazhet e Zgjedhjes së DreamHost:

 • Pritja e optimizuar e WordPress Hosting
 • Partneri i WordPress që nga 2005
 • 100% Garanci e Uptime
 • Ndërtues i faqes së internetit Remixer
 • Shërbimet e ruajtjes në re të disponueshme

Klikoni këtu për më shumë detaje në DreamHost

Video: SiteGround vs DreamHost vs Bluehost

Si i krahasojnë tre hostet e rekomanduar të WordPress.org në internet me njëri-tjetrin? Këtu është një video që postova në Bluehost vs DreamHost vs SiteGround.

Si Krahasohet SiteGround me hostet e tjerë të uebit?

SiteGround vs A2 Hosting
Krahasimi i A2 Hosting dhe SiteGround është një telefonatë jashtëzakonisht e ngushtë. Ata të dy ofrojnë shumë karakteristika unike që ofrojnë performancë të jashtëzakonshme të mbajtjes në internet…

SiteGround vs Bluehost
SiteGround dhe Bluehost kanë shumë ngjashmëri brenda ofertave të tyre të mbajtjes në internet. Planet e sitit të SiteGround dhe Bluehost janë gjithashtu shumë të përballueshme…

SiteGround vs GoDaddy
SiteGround dhe GoDaddy të dy ofrojnë një larmi të gjerë shërbimesh të mbajtjes në internet. Ata kanë plane pritëse që janë të përshtatshme për webmaster me përvojë dhe më pak përvojë…

SiteGround vs GreenGeeks
GreenGeeks dhe SiteGround janë dy kompani të shkëlqyera për mbajtjen në internet. Unë i përdor të dy këta hostë në internet dhe kam pasur përvoja të shkëlqyera me secilin…

SiteGround vs HostGator
SiteGround dhe HostGator të dy ofrojnë një formacion të ngjashëm të planeve të mbajtjes në internet. Unë kam qenë një klient i të dy kompanive, kështu që kam marrë përvojë të dorës së parë duke përdorur shërbimet e tyre …

SiteGround vs InMotion Hosting
SiteGround dhe InMotion Hosting janë dy nga hostet më të mirë të internetit që mund të gjeni. Si klient i të dy këtyre kompanive në internet, unë kam provuar një shërbim të shkëlqyer të dorës së parë dhe mbështetje të jashtëzakonshme …

SiteGround vs InterServer
Këtu është krahasimi ynë i dy hosteve mbresëlënës të uebit që janë edhe të shkëlqyeshëm për pritjen me shumë faqe në internet. Unë personalisht përdor si SiteGround ashtu edhe InterServer, kështu që mund t’ju jap një llogari të dorës së parë të avantazheve që duhet të ofrojnë të dy…

SiteGround vs iPage
SiteGround dhe iPage ofrojnë shumë plane dhe shërbime të ndryshme të mbajtjes në internet. Në këtë krahasim, hedhim një vështrim se si Planet e tyre të Ndara të Hosting ngrihen kundër njëri-tjetrit…

SiteGround vs Jaguar PC
Në këtë krahasim ne hedhim një vështrim se si SiteGround krahason me Jaguar PC. Këto dy hoste të pozicionuar në mënyrë të barabartë për të njëjtin audiencë…

SiteGround vs Liquid Web
Si e krahason SiteGround me Liquid Web? Në këtë krahasim të SiteGround vs Liquid Web, ne shohim se sa mirë opsioni i hostimit të WordPress me më shumë çmime buxheti përputhet me njërën nga zgjidhjet më të mira të pritura të menaxhuara me WordPress …

SiteGround vs Namecheap
Ndërsa SiteGround dhe Namecheap të dy ofrojnë plane të shkëlqyera të mbajtjes në internet (unë i përdor të dyja), ato janë përfundimisht të përshtatshme për lloje të ndryshme të pronarëve të faqeve të internetit …

SiteGround vs Wix
Kjo krahasim midis një plani tradicional të mbajtjes së faqes në internet dhe një pakete krijuese të faqes së internetit hedh një vështrim në planet e menaxhimit të menaxhuar të SiteGround, përkundrejt planeve të krijuesve të faqes në internet të Wix …

SiteGround vs WP Engine
Për mbajtjen e menaxhuar të WordPress, këto janë dy nga zgjedhjet më të mira në dispozicion. Pra, le të shohim se cili është më i përshtatshëm për ju …

Si e krahason DreamHost me hostet e tjerë të uebit?

DreamHost vs A2 Hosting
Kjo krahasim midis A2 Hosting dhe DreamHost përqendrohet në pjesën më të madhe në veçoritë e pritjes së WordPress dhe performancën e planeve të tyre të pritjes…

DreamHost vs GreenGeeks
Nëse po përpiqeni të vendosni midis GreenGeeks dhe Dreamhost si ndërmarrja juaj e mbajtjes së faqes në internet, këtu janë disa konsiderata për t’i mbajtur në mend …

DreamHost vs InMotion
Këto dy kompani të mbajtura në internet të dyja i kanë rrënjët e tyre në Kaliforni. InMotion dhe DreamHost janë shumë të njohur si ofruesit e pritjes me cilësi…

DreamHost vs Jaguar PC
Në këtë krahasim, hedhim një vështrim se si DreamHost krahason me Jaguar PC. Të dy DreamHost dhe Jaguar PC specializohen në zgjidhje tradicionale të mbajtjes në internet, si dhe shërbime të mbajtjes së cloud …

DreamHost vs WP Engine
Ndërsa DreamHost përmban një gamë të gjerë të planeve dhe shërbimeve të mbajtjes në internet, WP Engine përqendrohet vetëm në hostimin e menaxhuar të WordPress …

rekomandim

Për shumicën e faqeve të internetit, në këtë krahasim ne do të rekomandonim SiteGround. Shihni vlerësimet e rishikimit të sitit tonë rrethues më poshtë:

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map