SiteGround vs DreamPress (maj 2020)

Vizita e-siteground-website Vizita e-dreampress


SiteGround dhe DreamHost janë të dy në listën WordPress.org të host -eve të rekomanduar të uebit. Ne kemi parë më parë se si SiteGround dhe DreamHost krahasohen në lidhje me Ndarjen e Ndarë. Në këtë SiteGround vs DreamPress krahasim, ne do të shohim se si krahason SiteGround me produktin e optimizuar të hostuar të WordPress të DreamHost, DreamPress. Le të hedhim një vështrim se si këto dy hoste WordPress bëjnë tarifat kundër njëri-tjetrit kur bëhet fjalë për veçoritë e menaxhuara të WordPress të tilla si shpejtësia e faqes së internetit, kopjimi i të dhënave, skenimi i faqes në internet, siguria dhe më shumë.

Detajet e SiteGround vs DreamPress

Fitues

CategorySiteGroundSiteGroundDreamPressDreamPressComments
SetupfituesSiteGround ofron një mënyrë më të lehtë për të konfiguruar faqet e internetit. Sigurimi i kohës është gjithashtu i shkëlqyeshëm.
Paneli i kontrollitfituesSiteGround përfshin cPanel.
Qendrat e të dhënavefituesSiteGround ka 5 qendra të të dhënave në 3 kontinente të ndryshme.
Shpejtësia e faqes në internetfituesShikoni më poshtë
Karakteristikat e sigurisëfituesSiteGround ofron Monitorimin e Hack Alert, plus monitorimin proaktiv të serverit dhe inteligjencën artificial Sistemi Anti-Bot për të ndaluar sulmet e forcës brutale.
Rikthim dhe rivendosje të të dhënavefituesSiteGround përfshin kopjimin automatik të të dhënave me planin tuaj të pritjes. Ju mund të rivendoseni nga 30 ditët e kaluara. Dhe, ato tani përfshijnë një mundësi manuale rezervë.
Përditësime automatikefituesSiteGround përfshin azhurnime automatike si në thelb të WordPress ashtu edhe për shtojcat.
Serversfitues
rrjetfitues
Zhvillimi i WordPressfitues
SSLfituesfituesTie. Të dy sigurojnë SSL të Encrypt të Lirë.
burimefitues
vënie në skenëfituesfituesTie.
Ndihma për klientëtfituesTrajnimi i rreptë i stafit mbështetës të SiteGround është i dukshëm në shërbimin e tyre të jashtëzakonshëm ndaj klientit. Shikoni më poshtë
Garancia e kthimit të paravefituesfituesTë dy ofrojnë një garanci të kthimit të parave prej 30 ditësh.
Çmimi / ValuefituesSiteGround përfshin karakteristika primi të menaxhuara me premium me një kosto shumë më të ulët.

Shpejtësia dhe performanca e faqes në internet

Ndërsa DreamPress jep shpejtësi të përshtatshme në uebfaqe, kjo kategori nuk është aq afër. SiteGround siguron shpejtësi të dukshme më të shpejtë. Së bashku me përvojën time personale si një klient SiteGround, rezultatet tona të testimit ishin po aq mbresëlënëse. SiteGround postoi rezultate të shkëlqyera – disa nga më të mirat që kemi parë.
siteground-speed-test
dreampress-speed-test

Për shpejtësinë dhe performancën e faqes në internet, SiteGround është padyshim fituesi.

Skenimi i faqes në internet

Të dy SiteGround dhe DreamPress përfshijnë veçori të shkëlqyera për skenimin e faqes në internet. Ju lehtë mund të krijoni një kopje në skenë dhe të provoni ndryshimet në faqen tuaj të internetit para se t’i transferoni ato në prodhim. Për shkak se skena është në dispozicion në të gjitha planet e pritjes së DreamPress, DreamHost merr një avantazh të vogël në këtë kategori.

Rikthim dhe rivendosje të të dhënave

Të dy SiteGround dhe DreamPress ofrojnë kopje rezervë automatike të të dhënave. Sidoqoftë, SiteGround ofron kopje rezervë automatike të përditshme me mundësinë për të kryer rikthim nga 30 ditët e kaluara të të dhënave. Gjithashtu, ata tani kanë shtuar mundësinë për të krijuar kopje rezervë të kërkesës. Me DreamPress, mund të ekzekutoni vetëm një kopje rezervë të kërkesës në ditë. Dhe, të dhënat tuaja rezervë ruhen vetëm për 2 javë. Pra, SiteGround është fituesi në këtë kategori.

Ndihma për klientët

Më duhet të them se më bën shumë përshtypje mënyra sesi DreamHost ka përmirësuar mbështetjen e tyre për klientët. Në të kaluarën, koha e pritjes ka qenë e tepërt. Sidoqoftë, unë jam i kënaqur të raportoj që ata kanë përmirësuar shumë kohën e reagimit të tyre, dhe mbështetja që kam marrë në DreamHost ka qenë e shkëlqyeshme.

Sidoqoftë, SiteGround është ende mbret kur bëhet fjalë për mbështetjen e klientëve. Ata trajnojnë plotësisht stafin e tyre ndihmës para se të lejohen të ndihmojnë klientët. Për vite me radhë, unë kam qenë 100% e kënaqur me mbështetjen e klientit të SiteGround. Dhe, ata vazhdojnë të japin ndihmë të përgjegjshme, të dobishme dhe të sjellshme kur është e nevojshme.

Edhe pse është më afër tani midis këtyre dy sesa në të kaluarën, kur bëhet fjalë për mbështetjen e klientit, SiteGround ende merr nderimet.

SiteGround
SiteGround
planet:

 • StartUp (3,95 dollarë në muaj)
  1 Uebfaqe / 10 GB Ruajtje
 • GrowBig (5.95 dollarë në muaj)
  Faqet e internetit të pakufizuara / 20 GB Ruajtje
 • GoGeek ($ 11,95 hënë)
  Uebfaqe të Pafund / Ruajtje 30 GB

Qendrat e të dhënave: Chicago IL, N Amsterdam NL, Singapor SG, London UK
Domain falas ?: jo
Garancia e kthimit të parave: 30 dite

Avantazhet e SiteGround

 • Transferim falas në internet.
 • Servers në tre kontinente.
 • Përfshihet rrjeti i dorëzimit të përmbajtjes.
 • Shërbimi SuperCacher në shtëpi i përfshirë.
 • Përditësime automatike të prizave të WordPress
 • Rikthime automatike ditore me 30 ditë Rivendosje
 • Le të Encrypt SSL
 • Siguria Anti-Bot e AI
 • ndërfaqe cPanel dhe Softaculous.
 • Mbështetje e shpejtë dhe e përgjegjshme e bisedës.

Klikoni Këtu për më shumë detaje në SiteGround

DreamPress
DreamPress
planet:

 • Themelore (16,95 $)
  1 Uebfaqe / Ruajtje 5 GB
 • Plus (24,95 dollarë në muaj)
  1 Uebfaqe / 10 GB Ruajtje
 • Avancuar ($ 35,95 hënë)
  3 Uebfaqe / Ruajtje 15 GB

Qendrat e të dhënave: Irvine, CA; Ashburn, VA; dhe Hillsboro, OSE
Domain falas ?: jo
Garancia e kthimit të parave: 30 dite

Avantazhet e DreamPress

 • Platforma e Re
 • Shkallëzimi i burimeve për pikat e trafikut
 • Skanimi dhe riparimi ditor i malware (nuk përfshihet me planin themelor)
 • Temat Premium WordPress (Nuk përfshihen me planin themelor)
 • Mbështetje telefonike e portierit (nuk përfshihet me planin themelor)

Klikoni Këtu për më shumë detaje në DreamPress

rekomandim

Me SiteGround dhe DreamHost të rekomanduar nga WordPress.org, ju patjetër që pret që WordPress të mirë të presë prej tyre. Dhe më duhet të them se në të vërtetë ata të dy bëjnë drejtësi në platformën WordPress.

Sidoqoftë, në këtë krahasim midis SiteGround dhe DreamPress, SiteGround është fituesi ende me një diferencë të madhe. SiteGround përfshin disa nga veçoritë më të mira të hostimit të WordPress me një kosto më të ulët se shumica e ofruesve të pritjes të pritur të WordPress të menaxhuar. Ata ofrojnë shpejtësi dhe performancë të jashtëzakonshme në internet. Dhe, mbështetja e tyre për klientët nuk është e dyta për asnjë.

Në përgjithësi, SiteGround është fituesi kundrejt DreamPress. Shihni vlerësimet e rishikimit të sitit tonë rrethues më poshtë.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map