Çevrimiçi Mağaza Nasıl Oluşturulur: e-Ticaret Web Sitesi İpuçları

nasıl yapılır-create-your-online-mağaza


E-ticaret satışları tüm perakende satışların% 17’sini oluşturuyor ve yılda% 13,7 oranında büyüyerek, bir e-Ticaret sitesi oluşturmak iş yapmanın en karlı yollarından biri haline geliyor. Ancak teknolojiye hakim olmak zor olabilir – iyi haber, başarılı bir çevrimiçi mağaza oluşturmak ve başlatmak için çok fazla kaynağa, zamana veya teknik bilgiye ihtiyaç duymamanızdır..

Online mağazanızı nasıl oluşturacağınızı mı merak ediyorsunuz? Temel Bilgiler ile başlayın

Başarılı e-ticaret mağazası birinci sınıf bir web tasarımı ile başlar. Mağazanızın tasarım öğelerinin ziyaretçilerinizi cezbetmesi ve etkilemesi gerekir – dikkat dağıtıcı unsurlardan kaçınmak için tam genişlikte görüntülerden yararlanın ve metni en aza indirin. Satın alma yaparken görsel görünümün en önemli faktör olduğunu kabul eden tüketicilerin% 93’ünden fazlası, mağazanızın estetiğinin lehinize çalıştığından emin olun.

Çevrimiçi mağazanızın performansını optimize etmek için düzgün bir numara, iş ortaklarınızı gösteriyor. Az önce sizin veya ilgili sektörünüzde tanınmış bir marka ile ortaklık kurdunuz mu? Sayfanızı açılış sayfasında göstererek oluşturun: küçük şirketler bile markanıza bir derece güvenilirlik katar.

Bir e-Ticaret web sitesi oluştururken, yalnızca sunuma değil, aynı zamanda desteğe de odaklanın. Bir alışveriş yaptıktan sonra zamanında ve güvenilir destek alabileceklerini bilen müşterilerin tekrar alıcı olma olasılığı daha yüksektir. Canlı sohbet özelliği ile satın alma işlemi öncesi, sonrasında ve sırasında sorun gidermeyi garanti edin – çalışmalar yalnızca bunun dönüşüm oranlarınızı% 10 veya daha fazla artırabildiğini göstermiştir..

E-ticaret Platformları

Bir e-ticaret mağazasının başarılı olması için güvenilir bir platforma ihtiyacınız vardır. Shopify, Wix ve BigCommerce gibi e-ticaret platformları genellikle bir çevrimiçi mağaza oluşturmanın en kolay ve en hızlı yoludur ve her biri milyonlarca mağazayı güçlendirir.

Tabii ki, WordPress gibi bir kod editörü ve aşağıdaki gibi bir web barındırma hizmeti ile kendi mağazanızı oluşturabilirsiniz. BlueHost ancak bu çok daha fazla teknik beceri gerektirir. Çoğu durumda, maliyetleri artırabilecek bir web geliştiricisi tutmanız gerekir. E-ticaret platformlarının giriş maliyeti düşüktür ve kurulum için fazla teknik beceri gerektirmez. Ayrıca özellikle ölçeklendirilebilir, yani işletmeniz büyüdükçe bunları uyarlayabilir ve genişletebilirsiniz.

Hangi e-ticaret platformunun işletmeniz için en iyi sonucu verdiğini anlamak için ihtiyaçlarınızı düşünün. Büyük ölçekli bir mağazaya ihtiyacınız varsa, daha güçlü bir platforma başvurmak isteyebilirsiniz. Shopify veya BigCommerce. Bu platformlar, toplu satış yapan şirketler için oluşturulmuştur ve finans, pazarlama kampanyaları ve ziyaretçilerin davranışlarını izlemek için güçlü analiz araçlarıyla birlikte gelir.

İşletmeniz daha küçükse veya yalnızca birkaç üründen daha fazlasını satmayı planlamıyorsanız, aşağıdaki gibi daha basit ve daha ucuz bir platformla başlayabilirsiniz Wix, Squarespace veya Weebly. Gezinmeleri son derece kolaydır ve kullanıcı dostudur ve kârlı bir çevrimiçi mağaza oluşturmanın harika bir yoludur.

Özellikler açısından, hem BigCommerce hem de Shopify sosyal medya üzerinden (Facebook, Instagram, Pinterest, Amazon ve eBay) satış yapmanıza izin veriyor. BigCommerce ayrıca tutma oranlarını artırmaya yardımcı olan ve kayıp oranların% 15’ini kurtarmanıza yardımcı olabilecek terk edilmiş bir sepet kurtarma özelliğini de destekler.

Çevrimiçi mağazanızı nasıl oluşturacağınızdan veya hangi platformun ihtiyaçlarınıza en uygun olduğundan emin değilseniz seçenekleri test edin. Çoğu platform ücretsiz deneme sunar – Wix ve Shopify için 14 gün ve BigCommerce için 15 gün. Çevrimiçi bir mağaza oluştururken göz önünde bulundurmanız gereken şeylerden biri, platformun ne kadar sezgisel olduğu (sizin ve müşterileriniz için), güvenilir barındırma sunup sunmadığı ve çok fazla trafik işleyebileceği, desteğin nasıl olduğu ve ücretsiz olup olmadığı, herhangi bir sınırlamadır. satabileceğiniz ürün sayısı ve ödemeniz gerekebilecek işlem ücreti tutarı hakkında. E-ticaret platformunun nakliye ve envanter yönetimi açısından sunduğu seçeneklerin yanı sıra ödemelerin nasıl işlendiğine bakın. Arama motoru optimizasyonunun nasıl ele alındığına bakmak da iyi bir fikirdir – mağazanız Google arama sonuçları için görünecek mi??

Alan Adı Seçme

Mükemmel bir platform buldunuz – tebrikler, şimdi bir şeyler yapma zamanı. Doğru alan adını seçmek, doğru e-ticaret platformunu seçmek kadar önemlidir. Kitlenizi ve rekabetinizi bilmeniz gerekir – ne yaptıklarını görün ve daha iyi yapmayı hedefleyin. Doğru ülke kodunu seçin – hedef kitleniz birçok ABD veya uluslararası müşteriyse, bir .com alan adıyla gitmek en iyisidir.

Marka adlarını kullanmaktan kaçının (elbette kendi markanız dışında), bu sizi hukuki sorunlara sokabilir. Benzersiz olmaya çalışın ve rakiplerinizden sıyrılmak için kelimelerle oynamaya çalışın. Bununla birlikte, ilginç olmak ve çok belirsiz olmak arasındaki ince çizgiyi vurmak önemlidir. Alan adınıza bir anahtar kelime eklediğinizden emin olun – niş veya sektörünüzle alakalı bir şey, çünkü bu arama motoru sıralamalarına tırmanmanıza yardımcı olacaktır. Genel bir kural olarak, web siteniz sıralamasında yükseldikçe daha fazla trafik elde edersiniz ve daha fazla trafik daha yüksek gelirlere dönüşür. Zaten bir alan adınız varsa, onu çevrimiçi mağazanıza aktarmayı düşünün.

Kelimeleri Bölme

Son olarak, çevrimiçi mağazanızın popüler ödeme seçeneklerini desteklediğinden emin olun. Müşterilerinizin satın alma ve ödeme yapmalarını ne kadar kolay hale getirirseniz, satışlarınız o kadar yüksek olur. PayPal şu ​​anda go-to ödeme çözümüdür, ancak hedef kitleniz diğer seçenekleri tercih edebilir – bu nedenle başarılı bir e-ticaret mağazası çalıştırmak için müşteri tabanınızı bilmek önemlidir.

Ayrıca, alıcı güveni oluşturmak için ürün incelemeleri eklemeyi düşünün. Çevrimiçi alışveriş yapanlar bir karar vermek için diğer alıcıların geri bildirimlerine güvenir; onları, mutlu müşterilerinizin ne düşündüğünü görme fırsatı sunarak teşvik edin.

Çevrimiçi mağazanızı nasıl oluşturacağınızı mı merak ediyorsunuz? E-ticaret mağazanızı oluşturmak ve optimize etmek ve çevrimiçi gelirlerinizi en üst düzeye çıkarmak için bu ipuçlarını izleyin.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

About the author

Adblock
detector