Shopify e-Ticaret İncelemesi

Shopify inceleme


En İyi Web Hosting 2018Burada en iyi e-Ticaret Sitesi Oluşturucu Shopify İncelemesi, Size kendi çevrimiçi mağazanızı oluşturmanın ne kadar kolay olduğunu göstereceğim. e-Ticaret web siteleri oluşturmak ve sürdürmek için çok zaman alıcı ve sıkıcı. Geçmişte, size yardımcı olması için birini işe almanız veya osCommerce veya ZenCart gibi yazılımları kullanarak kendiniz bir tane oluşturmaya çalışmanız gerekiyordu. WooCommerce gibi bir WordPress çözümü bile biraz zorlaşabilir. Ancak, son zamanlarda hızlı ve kolay web sitesi çözümlerine yönelik itme ile, şimdi bir e-ticaret sitesi oluşturmak için bazı güzel alternatifleriniz var. Bence Shopify, harika bir e-Ticaret sitesi oluşturmanın en iyi ve en kolay yollarından biridir.

Shopify nedir?

Shopify, bir e-Ticaret web sitesi oluşturma sürecini kolaylaştırmak ve hızlandırmak için web sitesi oluşturma ve ticaret özelliklerini birleştirir.

Shopify Arka Planı

Shopify’ın yaratıcıları başlangıçta bir e-ticaret mağazasının bazı snowboard ekipmanı satmasını istedi. Bununla birlikte, işleri için kullanımı kolay bir platform bulamadılar – bu yüzden kendileri oluşturmaya karar verdiler. Shopify böyle doğdu ve şimdi çevrimiçi satış yapmak isteyen herkes için kullanılabilir.

Shopify ile Ne Tür e-Ticaret Siteleri oluşturabilirsiniz?

Shopify ile kendi ürünlerinizi satabilir veya AliExpress gibi bir şirketten ürün satmak için damla nakliye kullanabilirsiniz. Aslında, AliExpress’ten Shopify mağazanıza kolayca ürün eklemenize yardımcı olacak bir eklenti bile var.

Neden Shopify Kullanmalıyım??

e-Ticaret web sitesi çok zaman alıcı ve sıfırdan oluşturmak zordur. Raftan e-ticaret yazılımı uygulamalarını kullanmak bile, ödeme ağ geçidinizi ayarlama, sevkıyat vb. Dahil olmak üzere çok fazla iş yapmanızı gerektirir. Shopify, bir e-Ticaret web sitesi oluşturma ve sürdürme ile ilgili tüm görevleri yerine getirmenize yardımcı olur..

Shopify Fiyatlandırması

Shopify fiyatlandırma
Shopify’ın 3 farklı web sitesi planı vardır:

 • Temel Shopify
 • Shopify
 • Gelişmiş Shopify

Basic Shopify yeni çevrimiçi mağazalar için mükemmel bir seçimdir, diğer iki plan ise daha fazla raporlama özelliği ve daha düşük ödeme işlem ücretleri içerir.

Shopify’a Kaydolma

Shopify-kaydolma
Bir Shopify mağazasına kaydolmak çok kolaydır. Temel bilgilerinizi girmeniz ve mağazanızın adını seçmeniz yeterlidir. Mağazanız yayınlandığında ödeme alabilmeniz için fatura bilgilerinizi de girebilirsiniz. 14 günlük ücretsiz deneme sürümünü aldığınızda şu anda kredi kartı numarası girmenize gerek yoktur. Ancak, ürün satmaya başlamak için kayıtlı bir kart numaranızın olması gerektiğini unutmayın.

Shopify Web Sitesi Temaları

Web siteniz için ücretsiz veya ücretli bir tema kullanabilirsiniz. Şu anda, Shopify 10 farklı ücretsiz tema sunuyor. Ve çoğunuz için ihtiyacınız olan her şey bunlar. Bununla birlikte, premium ücretli temalar kesinlikle daha hoş görünüyor ve çevrimiçi mağazanız için yapışkan gezinme, tam sayfa genişliği videosu, çok düzeyli menüler ve Instagram Feed’leri gibi isteyebileceğiniz gelişmiş özellikler içeriyor.
Shopify-free-temalarShopify Ücretsiz TemalarShopify-ödenmiş temalarShopify Ücretli Temalar

Shopify Mağazası Oluşturma

Çevrimiçi mağazanızı oluşturmaya başlamak için siteniz için bir tema seçersiniz. Ekstra bir ücret gerektiren birçok premium tema olsa da, sadece ilk e-Ticaret web sitenizle başlayanlarınız için mükemmel bir dizi ücretsiz tema da vardır. Örneğin, ücretsiz Minimal temasını kullanıyorum. İşte böyle görünüyor.
Shopify-minimal-tema

Gönderim Ücretlerini Ayarlama

Shopify-nakliye
Ayarlar alanından, hem iç hem de dış siparişler için Shopify’da gönderim ücretlerinizi kolayca ayarlayabilirsiniz. Nakliye ücretlerini fiyatlara, ağırlığa veya nakliye taşıyıcısına göre ayarlayabilirsiniz.

Shopify Uygulamalarını Ek İşlevler için Kullanma

Ek işlevsellik için, Shopify’da çevrimiçi mağazanızı çalıştırırken size yardımcı olabilecek çok sayıda uygulama vardır. Bazı eklenti uygulamaları ücretsizdir, bazıları ise aylık ücrete tabidir.

Örnek olarak, Shopify mağazamda kullandığım uygulamalardan bazıları:
Shopify-apps

EasyLockDown mağazanızın belirli alanlarına erişimi engellemenizi sağlar.
McAfee Secure mağazanıza ek güvenlik sağlar.
Oberlo AliExpress’ten üçüncü taraf ürünlerini kolayca eklemenizi sağlayan harika bir uygulama.
Sipariş Sınırları satın alınabilecek belirli bir öğenin minimum veya maksimum tutarını belirtmenize olanak tanır.

Shopify App Store’dan uygulama satın alabilirsiniz.
Shopify-Uygulama-mağaza

Shopify Mağazanıza Ürün Ekleme

Shopify-ekleme-ürünler

Ürünler bölümünden Shopify mağazanıza manuel olarak kolayca ürün ekleyebilmenize rağmen, damla nakliye satıcıları için Shopify’ın en önemli özelliklerinden biri, ürünleri Alilopress’ten doğrudan çevrimiçi mağazanıza Oberlo uygulaması aracılığıyla ekleyebilmenizdir..

Oberlo uygulamasını yükledikten sonra, AliExpress’teki ürünlere göz atabilir ve Oberlo etiketine tıklayarak ürün içe aktarma listenize ekleyebilirsiniz. Daha sonra listenizdeki tüm ürünleri tek seferde Shopify mağazanıza aktarabilirsiniz.
Shopify-aliexpress

E-posta Bildirimlerini Ayarlama

Shopify-posta bildirimleri
Ayrıca Ayar sayfasından müşterilerinizin ne zaman e-posta bildirimi alacağını belirleyebilirsiniz. Örneğin, siparişleri onaylandığında, iptal edildiğinde veya iade edildiğinde bildirim alabilirler. Siparişleri yerine getirildiğinde veya teslim edildiğinde bir e-posta alacaklarını da belirtebilirsiniz..

Shopify’ın Artıları ve Eksileri

Artıları:

 • E-Ticaret web sitesi oluşturma sürecini hızlandırır.
 • Çok çeşitli web sitesi şablonları arasından seçim yapın.
 • Nakliye ücretlerini kolayca entegre etmenizi sağlar.
 • Gerekirse vergi tutarları eklemenizi sağlar.
 • Shopify Online Payments ile çevrimiçi ödemeleri kabul edin.
 • Envanteri kolayca yönetin.
 • Eklenti uygulamaları aracılığıyla genişletilmiş işlevsellik kullanılabilir.

Eksileri:

 • Birden çok çevrimiçi mağaza birden çok Shopify hesabı gerektirir.

Öneri

Shopify’ı bir süredir kullandıktan sonra, e-ticaret web sitesi sürecini nasıl basitleştirdiklerini gerçekten takdir ettiğimi söylemeliyim. Kendi e-ticaret sitemi yıllar önce “eski moda yolu” oluşturduktan sonra kesinlikle Shopify yöntemini kullanmayı tercih ediyorum..

14 gün boyunca ücretsiz Shopify denemek için burayı tıklayın – Kredi Kartı Gerekli değil

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

About the author

Adblock
detector