Budowanie Twojej pierwszej witryny eCommerce

Budowanie witryny eCommerce


Stworzenie strony internetowej eCommerce nigdy nie było tak łatwe, jak dziś. Istnieje jednak wiele różnych decyzji i kroków, które należy podjąć, zanim nowy biznes zacznie działać. Zamierzamy dokładnie nakreślić, co musisz zrobić, i określić kroki, które musisz podjąć, aby od razu zacząć rozwijać swój pomysł na biznes. Zacznijmy od absolutnych podstaw.

Pomysł na produkt

Pierwszym krokiem jest wybór produktu – lub produktów – do sprzedaży. Nie lekceważ znaczenia tego kroku, ponieważ jest to często najtrudniejszy aspekt zakładania nowego biznesu eCommerce. W idealnym świecie produkty, które sprzedajesz, będą ograniczone pod względem bieżącej dostępności, ale także popytu – trudna propozycja w każdej książce. Będziesz musiał ocenić swój produkt i zapytać, czy istnieje na rynku potrzeba, czy chęć. Następnie musisz ustalić, gdzie znajdziesz produkty. Czy nawiążesz stosunki z lokalnym dostawcą, czy wejdziesz na rynek globalny – na przykład importujesz z miejsca takiego jak Chiny?

Konkurs

Kolejnym ważnym krokiem, który musisz podjąć, jest dokładne zbadanie konkurencji. Czy ktoś sprzedaje ten sam typ produktu co ty? Czym różnią się twoje produkty? Czy będziesz tańszy od nich, zapewnisz lepszą jakość niż oni, czy po prostu będziesz lepszy od nich? Ustalenie swojego zróżnicowania zapewni idealny punkt wyjścia do zidentyfikowania rynku docelowego i stworzenia zwycięskiego biznesplanu.

Zarejestruj swoją nazwę firmy

Następnym krokiem jest decyzja o nazwie firmy. Idealnie, twoje imię i nazwisko powinno zawierać słowo lub wyrażenie związane ze sprzedawanymi produktami. Załóżmy, że masz na imię Smith i sprzedajesz artykuły papiernicze – artykuły papiernicze Smitha byłyby idealne. Musisz sprawdzić, czy nazwa nie jest znakiem towarowym innej osoby, co pozwoli uniknąć problemów prawnych w przyszłości. Ważne jest również sprawdzenie, czy nazwa domeny jest dostępna w serwisie takim jak GoDaddy.

Pierwsze kroki w witrynie

Masz kilka możliwości stworzenia swojego pierwszego sklepu eCommerce. Konstruktory online stają się bardzo popularne, a wiele z nich jest łatwych w użyciu, oferujących proste funkcje przeciągania i upuszczania, z których każdy może korzystać bez znajomości programowania. Na przykład lubimy PrestaShop i osCommerce. Jednak chociaż tego typu produkty są idealne na początek, jeśli masz wystarczająco duży budżet, możesz zatrudnić profesjonalnego programistę. Znajdziesz profesjonalny połysk, który daje Twojej witrynie eCommerce, nie ma sobie równych, a co najważniejsze, zapewni ci czystą bazę kodu do pracy.

Wskazówki dotyczące projektowania

Twój sklep eCommerce musi mieć kilka podstawowych funkcji, jeśli chcesz osiągnąć sukces. Upewnij się, że użytkownik ma zapewnione dobre wrażenia, a strona dobrze się przepływa dzięki doskonałej nawigacji i doskonałej interakcji. Upewnij się, że proces realizacji zamówienia jest krótki i prosty – wszystko, co będzie skomplikowane, odstraszy ludzi. I wreszcie, zaoferuj szeroki zakres opcji płatności. Nie trzymaj się tylko kart kredytowych i kredytowych – korzystaj z usług takich jak PayPal.

Znaczenie SEO

Optymalizacja pod kątem wyszukiwarek – lub SEO – jest kluczowym elementem zapewniającym ekspozycję Twojej firmy w handlu elektronicznym. Ludzie używają wyszukiwanych haseł do wyszukiwania rzeczy w serwisach takich jak Google lub Bing, a wyszukiwarki wyświetlają wyniki, które według nich są najlepsze. Wysokie miejsce w rankingu w tych wynikach wyszukiwania jest konieczne – musisz być przynajmniej na pierwszej stronie, a stosowanie technik SEO jest jedynym sposobem na osiągnięcie tego. SEO to szeroki temat – nie jest zbyt trudny do opanowania, ale trudny do opanowania. Jeśli masz czas na ręce, świetnie – możesz opanować podstawy SEO w ciągu kilku miesięcy. Jeśli jednak spieszysz się, ważne jest, aby uzyskać pomoc, aby Twoja firma eCommerce mogła rozpocząć działalność z jak najlepszym startem.

Rozpoczęcie blogu

Wreszcie, jednym z najlepszych sposobów, aby upewnić się, że Twoja witryna eCommerce jest w rankingu dla wybranych wyszukiwanych haseł, jest utworzenie bloga. Pisząc o tematach związanych z Twoimi produktami, wzmocnisz swój autorytet w branży i będziesz wysyłał sygnały do ​​takich firm jak Google, że zasługujesz na wyższą pozycję. Zainteresuj się, angażując posty, które są oryginalne i pomocne dla Twoich klientów. Sprzedawaj te posty, udostępniając je w mediach społecznościowych i za pośrednictwem poczty elektronicznej, aby zwiększyć ich widoczność.

Mamy nadzieję, że podobał Ci się ten przewodnik po podstawach budowy sklepu eCommerce – powodzenia!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map