Jak założyć sklep internetowy: Porady dotyczące witryny eCommerce

jak stworzyć sklep internetowy


Ponieważ sprzedaż e-commerce stanowi 17% całej sprzedaży detalicznej i rośnie w tempie 13,7% rocznie, stworzenie strony internetowej eCommerce staje się jednym z najbardziej dochodowych sposobów prowadzenia działalności gospodarczej. Ale opanowanie technologii może okazać się trudne – dobrą wiadomością jest to, że nie potrzebujesz wielu zasobów, czasu ani wiedzy technicznej, aby stworzyć i uruchomić udany sklep internetowy.

Zastanawiasz się, jak stworzyć sklep internetowy? Zacznij od podstaw

Udany sklep e-commerce zaczyna się od projektowania stron internetowych na najwyższym poziomie. Elementy projektu Twojego sklepu muszą przyciągać i przyciągać uwagę odwiedzających – korzystaj z obrazów o pełnej szerokości i minimalizuj tekst, aby uniknąć rozpraszania uwagi. Ponieważ ponad 93% konsumentów przyznaje, że wygląd jest najważniejszym czynnikiem przy zakupie, upewnij się, że estetyka sklepu działa na twoją korzyść.

Dobrym sposobem na zoptymalizowanie wydajności sklepu internetowego jest popisywanie się partnerami. Czy właśnie zakończyłeś współpracę ze znaną marką w swoim lub odpowiednim sektorze? Ugruntuj swoją reputację, pokazując ją na stronie docelowej: nawet małe firmy zwiększają wiarygodność Twojej marki.

Tworząc witrynę eCommerce, skup się nie tylko na prezentacji, ale także na wsparciu. Klienci, którzy wiedzą, że mogą otrzymać terminowe i niezawodne wsparcie po dokonaniu zakupu, częściej będą powtarzać zakupy. Gwarancja rozwiązywania problemów przed, po i podczas procesu zakupu dzięki funkcji czatu na żywo – badania wykazały, że tylko to może zwiększyć współczynnik konwersji o 10% lub więcej.

Platformy e-commerce

Aby sklep e-commerce odniósł sukces, potrzebujesz niezawodnej platformy. Platformy handlu elektronicznego, takie jak Shopify, Wix i BigCommerce, są na ogół najłatwiejszym i najszybszym sposobem na zbudowanie sklepu internetowego, a każda z nich zasila miliony sklepów.

Oczywiście możesz stworzyć własny sklep za pomocą edytora kodu, takiego jak WordPress i usługi hostingowej, takiej jak BlueHost ale to wymaga znacznie więcej umiejętności technicznych. W większości przypadków musisz zatrudnić programistę, który może podnieść koszty. Platformy handlu elektronicznego mają niski koszt wejścia i nie wymagają wielu umiejętności technicznych do skonfigurowania. Są również wyjątkowo skalowalne, co oznacza, że ​​możesz je dostosowywać i rozszerzać w miarę rozwoju firmy.

Aby dowiedzieć się, która platforma handlu elektronicznego działa najlepiej dla Twojej firmy, pomyśl o swoich potrzebach. Jeśli potrzebujesz dużego sklepu, możesz skorzystać z bardziej wydajnej platformy, takiej jak Shopify lub BigCommerce. Platformy te są tworzone dla firm sprzedających hurtowo i są wyposażone w potężne narzędzia analityczne do śledzenia finansów, kampanii marketingowych i zachowań odwiedzających.

Jeśli Twoja firma jest mniejsza lub nie planujesz sprzedawać więcej niż tylko kilka produktów, możesz zacząć od prostszej i tańszej platformy, takiej jak Wix, Squarespace lub Weebly. Są niezwykle łatwe w nawigacji i przyjazne dla użytkownika oraz są świetnym sposobem na stworzenie dochodowego sklepu internetowego.

Pod względem funkcji zarówno BigCommerce, jak i Shopify pozwalają sprzedawać za pośrednictwem mediów społecznościowych – Facebook, Instagram, Pinterest, a także Amazon i eBay. BigCommerce obsługuje również funkcję odzyskiwania porzuconych koszyków, która pomaga zwiększyć wskaźniki retencji i pomóc odzyskać 15% utraconych stawek.

Jeśli nie masz pewności, jak utworzyć sklep internetowy lub która platforma najlepiej odpowiada Twoim potrzebom, przetestuj opcje. Większość platform oferuje bezpłatne wersje próbne – 14 dni dla Wix i Shopify i 15 dni dla BigCommerce. Niektóre rzeczy, które należy wziąć pod uwagę przy tworzeniu sklepu internetowego, to intuicyjna platforma (dla ciebie i twoich klientów), czy oferuje niezawodny hosting i może obsłużyć duży ruch, jak to jest wsparcie i czy jest darmowe, jakiekolwiek ograniczenia od liczby produktów, które możesz sprzedać, i wysokości opłat transakcyjnych, które możesz zapłacić. Sprawdź, jakie opcje oferuje platforma handlu elektronicznego w zakresie wysyłki i zarządzania zapasami, a także sposobu przetwarzania płatności. Warto również przyjrzeć się, jak obsługiwana jest optymalizacja wyszukiwarek – czy Twój sklep będzie wyświetlał się w wynikach wyszukiwania Google?

Wybór nazwy domeny

Znalazłeś idealną platformę – gratulacje, teraz czas zacząć wszystko. Wybór właściwej nazwy domeny jest tak samo ważny jak wybór właściwej platformy e-commerce. Musisz poznać swoich odbiorców i konkurencję – zobaczyć, co robią i starać się to zrobić lepiej. Wybierz odpowiedni kod kraju – jeśli twoją grupą docelową jest wielu klientów w USA lub za granicą, najlepiej wybrać domenę .com.

Unikaj używania marek (oczywiście poza własną marką), ponieważ może to doprowadzić do problemów prawnych. Staraj się być wyjątkowy i baw się słowami, aby wyróżnić się na tle konkurencji. Ważne jest jednak, aby wyznaczyć cienką granicę między byciem ciekawym a zbytnim. Pamiętaj, aby dodać słowo kluczowe do nazwy domeny – coś odpowiedniego dla Twojej niszy lub branży, ponieważ pomoże ci to wspiąć się na ranking wyszukiwarek. Zasadniczo im wyższa pozycja w rankingu witryny, tym większy ruch uzyskasz i większy ruch przekłada się na wyższe przychody. Jeśli masz już nazwę domeny, rozważ przeniesienie jej do swojego sklepu internetowego.

Rozstanie słów

Na koniec upewnij się, że Twój sklep internetowy obsługuje popularne opcje płatności. Im łatwiej będzie ci dokonać zakupu i zapłacić klientom, tym wyższa będzie Twoja sprzedaż. PayPal jest obecnie najczęściej stosowanym rozwiązaniem płatniczym, ale docelowi odbiorcy mogą preferować inne opcje – dlatego znajomość bazy klientów jest niezbędna do prowadzenia udanego sklepu e-commerce.

Zastanów się również nad dodaniem recenzji produktów, aby zbudować zaufanie kupujących. Przy podejmowaniu decyzji kupujący online polegają na opiniach innych kupujących – zachęcaj ich, oferując im możliwość zobaczenia, co myślą Twoi zadowoleni klienci.

Zastanawiasz się, jak stworzyć swój sklep internetowy? Postępuj zgodnie z tymi wskazówkami, aby stworzyć i zoptymalizować sklep e-commerce i zmaksymalizować przychody online.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map