Rishikimi i hosteve të lëngshme të WooCommerce

lëngshme-web-Woocommerce-hosting-shqyrtim


2019 Pritja më e mirë në internetPritja më e mirë e WooCommerce A është vlera e menaxhimit të WooCommerce të menaxhuar të lëngshëm me vlerë? Këtu në tim Rishikimi i hosteve të lëngshme të WooCommerce, le të shohim saktësisht se çfarë përfitoni dhe si mund të përfitojë faqja juaj e internetit WooCommerce nga kjo platformë e re.

Me shitjet në internet duke vazhduar të rriten në popullaritet, kërkesa për faqet e internetit të tregtisë elektronike mbetet e lartë. Dhe ndërsa Shopify dhe Wix janë dy opsione në internet e-commerce për të cilat shumë njerëz janë të vetëdijshëm, WooCommerce është në të vërtetë platforma më e popullarizuar për shitjen në internet sot – pa dyshim që për shkak se po ndërtohet në majë të WordPress (platforma më e popullarizuar e faqes në internet).

Nëse jeni përdorues i WordPress ose jeni njohur edhe nga distanca me WordPress, atëherë WooCommerce duhet të jetë zgjedhja juaj numër një për faqen tuaj të internetit të eCommerce.

Avantazhet e WooCommerce

 • E ndërtuar në WordPress
 • Thjeshton Procesin e Krijimit të Uebsajtit eCommerce
 • Instalim i lehtë
 • Lehtë për të gjetur ndihmë shtesë

Jo vetëm që WooCommerce është i thjeshtë për t’u instaluar dhe përdorur, por sepse është i ndërtuar në krye të WordPress, ju merrni edhe avantazhet e platformës më të njohur në internet. Dhe për shkak të popullaritetit të WordPress dhe WooCommerce, është shumë më e lehtë të gjesh ndihmë nga zhvilluesit ose agjensitë nëse ju nevojitet.

Një nga gjërat më të mira në lidhje me WooCommerce është që ju të mund të krijoni dyqanin tuaj online pa ndonjë kosto shtesë (përveç mbajtjes në internet). Ndërsa ekzistojnë disa shtesa dhe tema premium që mund të blini për të përmirësuar faqen tuaj edhe më shumë, mund të filloni falas dyqanin tuaj bazë online (plus hostin tuaj).

Ështjet WooCommerce

 • Performanca mund të ndryshojë shumë në varësi të hostit
 • WooCommerce Native mund të jetë e ngadaltë
 • Raportimi i Native WooCommerce mund të ketë mungesë të dhënash ose të ngadalësojë faqen tuaj të internetit

Ndërsa WooCommerce siguron shumë përfitime për pronarët e faqeve të internetit të e-commerce, nuk është e përsosur. Në fakt, WooCommerce vendase mund të jetë e ngadaltë, duke bërë që faqja juaj të marrë kohë të tepërt për tu ngarkuar. Gjithashtu, raportimi vendas në WooCommerce nuk përmban shumë të dhëna dhe mund të bëjë që faqja juaj të funksionojë edhe më ngadalë.

Cilat janë përfitimet e Hosting WooCommerce të Menaxhuar nga Uji i Lëngshëm?

 • Fokusuar tërësisht në ndërtimin e Platformës Pritëse më të Mirë të Menaxhuar WooCommerce
 • Optimizuar për shpejtësi më të mirë (50% ose më e shpejtë)
 • Përfshin glew.io për raportim më të mirë dhe segmentim automatik
 • Përfshinë Jilt për të zgjidhur situatat e braktisura të shportave
 • Demo Falas dhe Sfida e Performancës 15 Ditore Në dispozicion

Edhe pse mund të gjeni shumë plane të menaxhuara të WordPress hosting këto ditë, Liquid Web është hosti i parë në internet që jep një zgjidhje premium të menaxhuar të WooCommerce Hosting. Ashtu si me platformën e tyre të menaxhuar WordPress, Liquid Web ka vendosur të sigurojë përvojën më të mirë të pritjes WooCommerce për klientët e tyre me karakteristikat më të mira dhe performancën e faqes në internet.

Chris Lema në Produktin Hosting të WooCommerce të Liquid Web

chris-Lema-lëngshme-web
Kohët e fundit, fola me Chris Lema, VP i Produkteve në Liquid Web. Chris ishte përgjegjës për bashkimin e ekipit dhe zhvillimin e produktit të menaxhuar WooCommerce të administruar. Këtu është lidhja e intervistës sime.

Chris foli për sfidat dhe qëllimet që ata kishin krijuar këtë platformë të re emocionuese. “Sshtë një përqendrim në atë se si ne ndërtojmë më të mirën dhe përkufizimin e ri të asaj që duket menaxhimi i WooCommerce,” shpjegoi ai. Dhe ai vuri në dukje edhe avantazhet që ofron hosting WooCommerce i Liquid Web duke zgjidhur çështjet më të mëdha që vijnë nga përdorimi i WooCommerce jashtë kutisë. “… Shpejtësia dhe raportimi ishin dy të parët e mëdhenj që kemi trajtuar. Dhe pastaj u shtresuam në karrocën e braktisur, kështu që ne bëmë një partneritet me Jilt … “

Siç mund ta shihni nga përfitimet e listuara më lart, me Liquid Web, faqja juaj WooCommerce është optimizuar për shpejtësi më të mirë, ofron raportim më të mirë dhe është më në gjendje të zgjidhë situatat e braktisura të blerësve.

Planet e mbajtjes së lëngshme të uebit të WooCommerce

motorino
249 dollarë hënë.
Për Dyqan nën 100,000 dollarë. profesional
749 dollarë hënë.
Për Dyqan 100,000 deri 500,000 $ vjet. biznes
1499 $ mo.
Për Dyqan 500,000 deri 1.5 milion dollarë vjet.

lëngshme-web-menaxhuar-Woocommerce-hosting-planet

Liquid Web ofron tre nivele të planeve të pritjes të WooCommerce, secila e drejtuar nga të ardhurat e dyqanit tuaj online (shiko më lart për numrat specifikë). Ekzistojnë gjithashtu zgjidhje me porosi në dispozicion për dyqanet në internet të nivelit të ndërmarrjes.

Ndërsa çmimet janë në anën më të lartë, mbani në mend se po merrni jo vetëm krye të performancës dhe mbështetjes së linjës, por çdo plan pritës i WooCommerce përfshin veçori premium siç janë raportimi Glew.io dhe Jilt braktisja e përpunimit të qerreve – e cila do të kushtonte ju shumë më shumë para nëse do të duhej t’i shtonit ato veç e veç. Gjithashtu, Ueb Liquid përfshin skenimin e sitit dhe testimin e performancës së faqes suaj të internetit.

Karakteristikat e Menaxhuara të WooCommerce të Menaxhuara të Ujit të Lëngshëm

Këtu keni një listë më të detajuar të gjithçkaje që merrni me planet e mbajtjes së menaxhuar të WooCommerce të Liquid Web.

 • Mbi 1000 Temat e Tregtisë në dispozicion
 • Krijuesi i faqeve WordPress Builder Beaver
 • Ju mund të përfshini sasinë e pakufizuar të produkteve dhe faqeve
 • Skedat e produkteve të personalizuara për informacion shtesë
 • Aftësia për të mbrojtur dhe kufizuar shkarkimet dixhitale
 • Shitet produkte te ndryshueshme si Veshja
 • Aftësia për të shitur produkte fizike, virtuale dhe të jashtme
 • Programi i icingmimeve Speciale dhe Promovimet e Shitjeve
 • Krijoni shumën e pakufizuar të galerive të fotografive
 • Prodhimi automatik i imazheve të figurave të vogla të produktit
 • Kompresimi automatik i figurave
 • Aftësia për të zmadhuar fotot e produkteve
 • Ndryshimi automatik i burimeve për të shtuar dinamikisht më shumë CPU, RAM, dhe hapësirë ​​në disk kur të jetë e nevojshme
 • Dyqanet monitorohen 24 orë në ditë

Demo Falas dhe Sfida e Performancës 15 Ditore

Nëse aktualisht keni një sit WooCommerce, këtu janë lajmet më të mira. Ju në të vërtetë mund të shihni Hosting WooCommerce të Menaxhuar të Liquid Web në veprim duke caktuar një demonstrim falas në internet. Ose, edhe më mirë, në të vërtetë mund të shihni përmirësimin në faqen tuaj të internetit që Liquid Web mund të sigurojë duke u regjistruar në Sfidën e tyre të Performancës 15 Ditore.

Me Sfidën e Performancës 15 Ditore, Liquid Web do të bëjë një kopje të faqes tuaj të internetit WooCommerce dhe do ta vendosë atë në platformën e tyre. Mos u shqetëso – nuk është një dyqan që funksionon dhe nuk do të pengojë trafikun larg faqes suaj të drejtpërdrejtë. Ekipi i tyre do të shkojë dhe të bëjë një seri optimizimesh, duke ndjekur ndryshimin e performancës në secilin hap. Brenda 15 ditësh, ata do të caktojnë një takim për t’ju treguar rezultatet. Sipas VP të produkteve të Liquid Web, Chris Lema, ata kanë bërë qindra sfida të performancës, dhe në çdo rast shpejtësia e faqes është përmirësuar me një minimum prej 50%!

rekomandim

Liquid Web ka krijuar përfundimisht një platformë shumë mbresëlënëse të Menaxhuar WooCommerce Hosting. Ashtu si ata kanë marrë WordPress Hosted të Menaxhuar në një nivel të ri, planet e tyre të pritjes WooCommerce tani vendosin standardin për primet e eCommerce premium për faqet WooCommerce.

Dobësia e vetme e vërtetë është kostoja. Me çmime në hënën 249 dollarë. në 1499 $ mo. diapazoni, disa pronarë të faqes në internet WooCommerce (veçanërisht fillestarët) nuk mund të jenë në gjendje të blejnë një nga këto plane të menaxhuara. Kjo është arsyeja pse për newbies, unë do të rekomandoja fillimisht të shkoni me një host më pak të shtrenjtë të WordPress dhe të krijoni faqen tuaj të WooCommerce më parë. Pastaj, pasi të keni krijuar dhe të filloni të bëni më shumë shitje, mund të transferoni në Liquid Web për të përfituar nga karakteristikat e tyre premium WooCommerce.

Nëse jeni krijuar tashmë me një sit WooCommerce, por po kërkoni të përmirësoni performancën e faqes tuaj të internetit, atëherë ju rekomandoj fuqimisht të kontrolloni Liquid Web duke rregulluar një demonstrim në internet dhe duke u regjistruar në Sfidën e tyre të Performancës 15 Ditore për të parë thjesht sa mund të përmirësojnë përvojën tënde në faqen e internetit WooCommerce.

Klikoni Këtu për një zbritje në Hosting WooCommerce të Menaxhuar me Ujër të Lëngshëm

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map