GreenGeeks vs InMotion (maj 2020) – “Lajm i mirë …”

Vizita e-InMotion-hosting Vizita-greengeeks-website


GreenGeeks dhe InMotion Hosting janë dy kompani të shkëlqyera të mbajtjes në internet me bazë në Kaliforninë Jugore. Të dy këta hostë të Internetit janë zgjedhje të shkëlqyera për ata pronarë të faqeve të internetit që kërkojnë për mbajtje të gjelbër në internet. Dhe, të dy GreenGeeks dhe InMotion ofrojnë plane të mbajtjes në internet të mbushura me veçori premium.

Ne kemi gjetur mbështetjen e klientëve në të dyja këto kompani pritëse të internetit si të shkëlqyera. GreenGeeks dhe InMotion Hosting kanë pasur disa nga kohët më të shpejta të përgjigjes përmes mbështetjes së bisedës live. Dhe, të dy kanë siguruar mbështetje profesionale, të sjellshme dhe të dobishme kur më është dashur të kontaktoj me ta. Aktualisht, unë do t’i jepja avantazhin këtu GreenGeeks, pasi mbështetja e tyre ka qenë më e qëndrueshme kohët e fundit.

Të dyja GreenGeeks dhe InMotion Hosting kanë qendra të shumta të të dhënave, kështu që unë do t’ju inkurajoj të hidhni një sy më poshtë për vendet specifike të të cilave mund të jenë më shumë avantazhe për ju sesa një tjetër. Ju mund të zgjidhni qendrën tuaj të të dhënave në të dy hostet në internet.

Siç e përmenda edhe më lart, të dy GreenGeeks dhe InMotion ofrojnë disa veçori të shkëlqyera me planet e tyre të pritjes. Përsëri, unë do t’ju sugjeroj të hidhni një vështrim më poshtë për të parë se cilat janë më shumë përparësi për situatën tuaj. Për shembull, GreenGeeks ju jep një emër domain falas për jetën e llogarisë tuaj së bashku me mjetet SEO falas. InMotion Hosting ofron teknologjinë e tyre të shpejtë të zonës me shpejtësi maksimale për rritjen e performancës së sitit dhe një garanci të kthimit të parave 90 ditë.

Në përvojën tonë, GreenGeeks dhe InMotion Hosting janë të dyja kompani me cilësi të lartë të mbajtjes në internet. Të dy ofrojnë një pritje të shkëlqyeshme të cPanel me shumë veçori të ngjashme. Dhe, ndërsa këta dy pritës të internetit do të ishin po aq të mirë për shumë lloje të faqeve të internetit, ne aktualisht do të favorizonim GreenGeeks për blogerët ose sipërmarrësit që kanë nevojë për një zgjidhje pritëse për shumë faqe interneti. Për faqet e internetit të biznesit dhe përdoruesit e WordPress që preferojnë një krijues të uebfaqes për të thjeshtuar dhe përshpejtuar procesin e krijimit të faqes në internet, ne do të rekomandonim InMotion Hosting.

Krahasimi i Karakteristikave të WordPress
Përfshirë me Planin e Pritjes

GreenGeeksInMotion
PreinstallationTipar i përfshirë
Azhurnime automatikeTipar i përfshirëTipar i përfshirë
Rikthim automatik i të dhënaveTipar i përfshirë
Në kërkesë rezervë dhe rivendosjeTipar i përfshirë
Skenimi i faqes në internetTipar i përfshirë
Caching e optimizuarTipar i përfshirëTipar i përfshirë
Siguria e WordPressTipar i përfshirëTipar i përfshirë
Mund të menaxhohet WordPress?Tipar i përfshirë

GreenGeeks vs InMotion: Security

greengeeksInMotion-hosting
SSL falasTipar i përfshirëTipar i përfshirë
Mbrojtja e DDoSTipar i përfshirëTipar i përfshirë
Mbrojtja brutale e forcësTipar i përfshirëTipar i përfshirë
Skanimi i viruseveTipar i përfshirëTipar i përfshirë
Mbrojtje nga hackTipar i përfshirë
Monitorimi 24/7 i SigurisëTipar i përfshirëTipar i përfshirë
Web Hosting FirewallTipar i përfshirëTipar i përfshirë
Mjet sigurie patchmanTipar i përfshirë
Autentifikimi me dy faktorëTipar i përfshirë
Izolimi i llogarisë së hostimitTipar i përfshirë
Mbrojtja e SPAM-itTipar i përfshirëTipar i përfshirë

GreenGeeks vs InMotion: Mbështetje

greengeeksInMotion-hosting
Mbështetje e biletaveTipar i përfshirëTipar i përfshirë
Ndihmë me emailTipar i përfshirëTipar i përfshirë
Mbështetje telefonikeTipar i përfshirëTipar i përfshirë
Biseda liveTipar i përfshirëTipar i përfshirë
Migrim falas në internetTipar i përfshirëTipar i përfshirë
Ndihmë me përparësi në dispozicionTipar i përfshirë

GreenGeeks vs InMotion: Zhvillimi

greengeeksInMotion-hosting
Mbështetje PHP7.47.3
Baza e të dhënave të pakufizuarTipar i përfshirëVetëm Plani Pro
Baza e të dhënave MySQL10.3.20-MariaDB10.2.26-MariaDB
Baza e të dhënave PostgreSQLTipar i përfshirë
Node.jsTipar i përfshirë
Qasja në SSHTipar i përfshirëTipar i përfshirë
Apache2.4.412.4.41
gitTipar i përfshirëTipar i përfshirë
pitonTipar i përfshirëTipar i përfshirë
FTP / SFTPTipar i përfshirëTipar i përfshirë
WP-CLITipar i përfshirëTipar i përfshirë

GreenGeeks vs InMotion: Dallimet

Avantazhet e GreenGeeks mbi mbajtjen e InMotion:

 • Mundësuar nga 300% Energji e Rinovueshme
 • Teknologji PowerCacher
 • Cloudflare Falas CDN
 • Serverët e optimizuar të LiteSpeed ​​dhe MariaDB
 • Burimet e llogaritshme të llogaritshme
 • Izolimi i llogarisë së hostimit
 • Monitorimi proaktiv i serverit
 • Skanimi i sigurisë në kohë reale
 • Mbrojtja e zgjeruar e SPAM-it

Avantazhet e InMotion Hosting mbi GreenGeeks:

 • Teknologjia e Zonës së Shpejtësisë Max
 • Ndërtuesi i faqeve BoldGrid për WordPress
 • Para-instalimi i WordPress, Joomla, ose PrestaShop
 • Ndihmë më e shpejtë e përgjegjshme e klientit
 • Pajisjet e klasës së biznesit
 • Planet e mbajtura të hostuara të WordPress të disponueshme
 • Mbrojtja e DDoS dhe Malware
 • Paneli i Menaxhimit të Llogarisë miqësore për përdoruesit
 • Garanci e plotë e kthimit të parave 90 ditë

Detaje GreenGeeks vs InMotion

Fitues

CategoryGreenGeeksGreenGeeksNë lëvizjePritja për lëvizjeComments
Qendrat e të dhënavefituesGreenGeeks ka Qendrat e të Dhënave në agoikago, Phoenix, Kanada dhe Amsterdam NL
Pajisjet e serveritfituesPajisjet e klasës së biznesit me disqe të ngurta të shtetit (SSD)
rrjetfituesMe InMotion ju merrni teknologjinë e tyre Max Speed ​​Zone.
Regjistrim / Provizion i llogarisëfituesWordPress, Joomla, ose PrestaShop para-instaluar
Paneli i kontrollitfituesInMotion siguron Panelin e Menaxhimit të Llogarisë miqësore për përdoruesit (AMP).
Shpejtësia dhe performancafituesShihni Rezultatet më poshtë
sigurifituesMonitorimi proaktiv i serverit, skanimi i sigurisë në kohë reale, izolimi i llogarisë së hostimit dhe SSL falas Wildcard.
Rikthim i të dhënavefituesMenaxheri i kopjimit të InMotion siguron kopje rezervë të të dhënave në kërkesë.
Mjetet e zhvilluesitfituesAktualisht mbështesin PHP 7.4
WordPressfituesInMotion do të instalojë para WordPress për ju. Ju gjithashtu merrni ndërtuesin e faqes BoldGrid WordPress.
Aplikimet në UebfaqefituesInMotion siguron 400+ aplikime përmes cPanel si dhe BoldGrid.
Kredite e reklamimitfitues250 dollarë gjithsej (Google, Bing, Yahoo)
Koha e reagimit për mbështetjen e klientitfitues
Rezoluta e çështjes së mbështetjes së klientitfitues
Garancia e kthimit të paravefituesInMotion siguron një garanci të plotë për kthimin e parave 90 ditë
Çmimi / ValuefituesPritja e GreenGeeks fillon me 2,95 dollarë.

Krahasimi i Shpejtësisë së Uebfaqeve

Në rezultatet e testimit, GreenGeeks ishte pak më i shpejtë se InMotion.
greengeeks-vs-Inmotion shpejtësi-rezultatet

Kur bëhet fjalë për mbajtjen në internet të VPS, VPS me disponueshmëri të lartë të InMotion do të ishte padyshim zgjedhja jonë mbi planet e VPS të GreenGeeks. VPS e InMotion ka siguruar shpejtësi më të mirë, një ndërfaqe më të mirë të përdoruesit VPS dhe karakteristika më të dobishme.

GreenGeeks
GreenGeeks

Biznesi i Filluar: 2008
Vlerësimi i BBB: A+
Vendndodhja e qendrës së të dhënave: Chicago IL, Phoenix AZ, Toronto Canada, Amsterdam NL

Çmimi: 2,95 $ mo. – 11,95 $ mo.
Bandwidth i pakufizuar: po
Magazinimi i Pafund: po
Email i pakufizuar: po
Domain Multiple Domains: po

Ndërfaqja e hostimit: cPanel
Uptime në server: 99.9%
Periudha e rimbursimit të plotë: 30 dite
Në dispozicion të hostimit të përkushtuar: po

Shtesa falas:
Attracta SEO dhe Mjetet e marketingut
Rezervime falas të të dhënave për natën
Shtytës pa pagesë të ngurta të shtetit (SSD)
Le të Encrypt Wildcard SSL

Avantazhet e zgjedhjes së GreenGeeks:

 • Mundësuar nga 300% Energji e Rinovueshme
 • Teknologji PowerCacher
 • Zgjedhja e 5 Qendrave të të Dhënave
 • Industria kryesore që pret Green Web Hosting.
 • Izolimi i llogarisë së hostimit
 • Monitorimi proaktiv i serverit
 • Mbështetje e shpejtë dhe e përgjegjshme e bisedës.

Klikoni këtu për të parë më shumë detaje në GreenGeeks

Pritja për lëvizje
Pritja për lëvizje

Biznesi i Filluar: 2001
Vlerësimi i BBB: A+
Vendndodhjet e qendrës së të dhënave: Los Angeles, CA dhe Ashburn, VA

Çmimi: 3,99 $ mo. – 13,99 $ mo.
Bandwidth i pakufizuar: po
Magazinimi i Pafund: po
Email i pakufizuar: po
Domain Multiple Domains: po

Ndërfaqja e hostimit: cPanel
Uptime në server: 99.9%
Periudha e rimbursimit të plotë: 90 ditë
Në dispozicion të hostimit të përkushtuar: po

Shtesa falas:
Drives të ngurta të shtetit (SSD)
Certifikata falas SSL
Transferime Falas në Uebfaqe
Rikthim i sigurt i aplikacionit
Kredi Google – $ 100 – $ 100
Ndërtuesi i faqes Premium

Avantazhet e zgjedhjes së lëvizjes:

 • InMotion shfrytëzon Zonat e tyre të Shpejtësisë Max për performancë më të shpejtë.
 • Reagime të drejtpërdrejta të mbështetjes së klientit në chat.
 • Ju merrni mbi 400 aplikacione për t’u përdorur për faqet e internetit tuaj.
 • Qasja e sigurt e largët e serverit përmes linjës së komandës (SSH)
 • Para-instalimi i WordPress, Joomla, ose PrestaShop
 • Free cPanel SSL private
 • Ndërtuesi i faqes BoldGrid
 • Menaxhimi i hostuar i WordPress i disponueshëm

Klikoni këtu për më shumë detaje në InMotion Hosting

Si krahasohet InMotion me hostet e tjerë të uebit?

InMotion Hosting vs A2 Hosting
Lajmi i mirë kur krahason A2 Hosting dhe InMotion Hosting është se është një situatë e favorshme për ju. Të dyja këto kompani në internet ofrojnë një pritje të shkëlqyeshme në internet me mbështetje të jashtëzakonshme…

InMotion Hosting vs Bluehost
Këto janë dy ofrues të shkëlqyer, të mirë-krijuar të pritjes së faqeve në internet. Të dy InMotion dhe Bluehost ofrojnë një pritje të shkëlqyeshme të Shared, VPS dhe Dedikuar …

InMotion Hosting vs DreamHost
Këto dy kompani të mbajtura në internet të dyja i kanë rrënjët e tyre në Kaliforni. InMotion dhe DreamHost janë shumë të njohur si ofruesit e pritjes me cilësi…

InMotion Hosting vs Lopë Fat
Kjo krahasim midis InMotion Hosting dhe Fat Cow është me të vërtetë një nga më të lehtat që kemi bërë ndonjëherë…

InMotion Hosting vs GoDaddy
Si e krahason Plani i Hosting i GoDaddy me një plan Hosting të Biznesit nga një kompani si InMotion Hosting? Nëse po përpiqeni të vendosni, ja disa gjëra që duhet t’i mbani mend.

InMotion Hosting vs HostGator
Të dyja këto kompani të mbajtjes së faqes në internet ofrojnë një larmi të planeve për programet e përbashkëta, VPS, dhe hostimin e dedikuar…

InMotion Hosting vs InterServer
InMotion Hosting dhe InterServer janë dy kompani të shkëlqyera të mbajtjes në internet që unë të dy i përdor…

InMotion Hosting vs iPage
InMotion Hosting dhe iPage janë dy zgjedhje të shkëlqyera për mbajtjen në internet. Edhe pse ka disa ngjashmëri me planet e tyre të pritjes dhe të gjitha llojet e pronarëve të faqeve mund të përdorin njërën prej këtyre kompanive të mbajtjes së faqeve në internet, ato janë të përshtatshme në mënyrë ideale për lloje të ndryshme të faqeve të internetit …

InMotion Hosting vs Lunarpages
Për mua, kjo është një nga krahasimet më intriguese të mbajtjes në internet: Dy hoste të krijuar në internet nga Southern California (zona ime) dhe dy kompani pritëse që kam pasur përvojë personale me…

InMotion Hosting vs Namecheap
Për ata prej jush që përpiqeni të vendosni midis këtyre dy kompanive pritëse, këtu është krahasimi im i hollësishëm i InMotion vs Namecheap. Të dy këta hostë në internet kanë avantazhet e tyre dhe unë kam qenë…

InMotion Hosting vs Site5
Si funksionojnë InMotion Hosting dhe Site5 kundër njëri-tjetrit? Uditërisht, ky është një konkurs shumë i njëanshëm…

InMotion Hosting vs SiteGround
SiteGround dhe InMotion Hosting janë dy nga hostet më të mirë të internetit që mund të gjeni. Si klient i të dy këtyre kompanive në internet, unë kam provuar një shërbim të shkëlqyer të dorës së parë dhe mbështetje të jashtëzakonshme …

InMotion Hosting vs Hub Web Hosting
Krahasimi i Pritjes së InMotion me Qendrën e Web Hosting është shumë interesant pasi ato në të vërtetë janë kompani motra…

InMotion Hosting vs Wix
Kjo krahasim midis një plani tradicional të mbajtjes së faqes në internet dhe një pakete krijuese të uebfaqeve hedh një vështrim në planin e mbajtjes së biznesit të InMotion Hosting kundrejt planit të tregtisë së Wix të Wix …

InMotion Hosting vs WP Engine
Kjo krahasim përqendrohet në atë se si Plani i Pritjes së Biznesit të InMotion krahasohet me WP Engine. Me fjalë të tjera, si e krahason një plan të lartë të pa-menaxhuar të hostimit me një plan të menaxhimit më të mirë të menaxhimit kur bëhet fjalë për WordPress…

InMotion Hosting vs 1&1 strehues
Të dy këta hostë të internetit ofrojnë një gamë të gjerë shërbimesh pritëse përfshirë Shared, VPS, dhe Dedikuar…

Si krahasohet GreenGeeks me hostet e tjerë të uebit?

GreenGeeks vs A2 Hosting
A2 Hosting dhe GreenGeeks janë me të vërtetë dy nga zgjidhjet më të mira për një web hosting të shumëfishtë. Por pavarësisht nëse duhet të krijoni shumë faqe në internet ose vetëm një, është padyshim një thirrje e ngushtë se cila është më mirë …

GreenGeeks vs Bluehost
GreenGeeks dhe Bluehost të dy ofrojnë një pritje të efektshme të cPanel në internet me planet e tyre të Ndarjes së Hosting. Të dy Bluehost dhe GreenGeeks ofrojnë tre nivele të ndryshme të Ndarjes së Ndarë…

GreenGeeks vs DreamHost
Nëse po përpiqeni të vendosni midis GreenGeeks dhe Dreamhost si ndërmarrja juaj e mbajtjes së faqes në internet, këtu janë disa konsiderata për t’i mbajtur në mend …

GreenGeeks vs GoDaddy
A mund të konkurrojë Web GreenGeeks me një qen të madh GoDaddy? Këtu është krahasimi ynë midis këtyre dy hosteve në internet …

GreenGeeks vs HostGator
GreenGeeks dhe HostGator të dy ofrojnë zgjidhje të përbashkëta të programeve të përbashkëta, VPS dhe Dedikuara. Kjo krahasim përqendrohet kryesisht në planet e tyre të Ndara Hosting …

GreenGeeks vs iPage
GreenGeeks dhe iPage i mbajnë gjërat e thjeshta duke ofruar një plan gjithëpërfshirës të hostimit të përbashkët. Të dyja janë po aq të përshtatshme për newbies, si dhe për pronarët e faqeve të internetit më me përvojë …

GreenGeeks vs Jaguar PC
Në këtë krahasim ne hedhim një vështrim se si GreenGeeks krahason me Jaguar PC. Këto janë dy hoste në internet që përsëri janë pozicionuar në të njëjtin audiencë të synuar…

GreenGeeks vs SiteGround
GreenGeeks dhe SiteGround janë dy kompani të shkëlqyera për mbajtjen në internet. Unë i përdor të dy këta hostë në internet dhe kam pasur përvoja të shkëlqyera me secilin…

GreenGeeks vs Wix
Si krahasohet GreenGeeks me Wix? Kjo krahasim midis një plani tradicional të mbajtjes së faqes në internet dhe një pakete krijuese të uebfaqeve hedh një vështrim në planin e gjithëpërfshirjes së hostimit të GreenGeek kundrejt planit të tregtisë së Wix të Wix …

rekomandim

Ndërsa kjo krahasim është jashtëzakonisht e ngushtë, për shumicën e faqeve në internet do të rekomandonim InMotion. Shihni vlerësimet e rishikimit tonë të Shqyrtimit InMotion më poshtë:

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map