GreenGeeks vs SiteGround (maj 2020) – “Lajm i mirë …”

Vizita-greengeeks-website Vizita e-siteground


GreenGeeks dhe SiteGround janë dy kompani të shkëlqyera për mbajtjen në internet. Unë i përdor të dy këta hostë në internet dhe kam pasur përvoja të shkëlqyera me secilën prej tyre. Të dy GreenGeeks dhe SiteGround ofrojnë një zgjedhje të tre niveleve të Planeve të Ndarjes së Ndarjes. GreenGeeks ka Ecosite Starter, Pro dhe Premium, ndërsa SiteGround ju lejon të zgjidhni midis StartUp, GrowBig dhe GoGeek.

Me të dyja GreenGeeks dhe SiteGround, ju merrni cPanel hosting, 99.9% në kohë, mbështetje të fortë për klientët dhe një garanci për kthimin e parave 30 ditë. Ju gjithashtu merrni disa tipare të këndshme të bonusit me secilin nga planet e tyre të pritjes. Për shembull, GreenGeeks ju jep një emër domain falas për jetën e llogarisë tuaj, plus SEO falas dhe mjete të marketingut për faqen tuaj. Dhe, me SiteGround ju merrni falas CDN CloudFlare.

Ndërsa SiteGround dhe GreenGeeks janë po aq të mirë dhe të këmbyeshëm për shumë lloje të faqeve të internetit, ne do të favorizonim GreenGeeks për ata që kanë nevojë për një zgjidhje ekonomike për krijimin e faqeve të internetit të shumta. GreenGeeks ju lejon të presni fusha të pakufizuara përveç sigurimit të hapësirës së pakufizuar në internet dhe transferimit të të dhënave. Gjithashtu, nëse Green Web Hosting është i rëndësishëm për ju, atëherë GreenGeeks është për ju.

Nga ana tjetër, nëse keni nevojë për më shumë një zgjidhje të menaxhuar të menaxhuar për WordPress ose Joomla, atëherë ne do ju rekomandojmë SiteGround. Me SiteGround, ju gjithashtu mund të merrni teknologjinë e tyre SuperCacher për një shpejtësi edhe më të mirë të internetit.

Krahasimi i Karakteristikave të WordPress
Përfshirë me Planin e Pritjes

SiteGroundGreenGeeks
Preinstallation
Azhurnime automatike Tipar i përfshirë Tipar i përfshirë
Rikthim automatik i të dhënave Tipar i përfshirë Tipar i përfshirë
Në kërkesë rezervë dhe rivendosje Tipar i përfshirë
Skenimi i faqes në internet Tipar i përfshirë
Caching e optimizuar Tipar i përfshirë Tipar i përfshirë
Siguria e WordPress Tipar i përfshirë Tipar i përfshirë
Mund të menaxhohet WordPress? Tipar i përfshirë

GreenGeeks vs SiteGround: Security

greengeekssiteground
SSL falas Tipar i përfshirë Tipar i përfshirë
Mbrojtja e DDoS Tipar i përfshirë Tipar i përfshirë
Mbrojtja brutale e forcës Tipar i përfshirë Tipar i përfshirë
Skanimi i viruseve Tipar i përfshirë Tipar i përfshirë
Mbrojtje nga hack Tipar i përfshirë
Monitorimi 24/7 i Sigurisë Tipar i përfshirë Tipar i përfshirë
Web Hosting Firewall Tipar i përfshirë Tipar i përfshirë
Mjet sigurie patchman
Autentifikimi me dy faktorë Tipar i përfshirë
Izolimi i llogarisë së hostimit Tipar i përfshirë
Mbrojtja e SPAM-it Tipar i përfshirë Tipar i përfshirë

GreenGeeks vs SiteGround: Mbështetje

greengeekssiteground
Mbështetje e biletave Tipar i përfshirë Tipar i përfshirë
Ndihmë me email Tipar i përfshirë Tipar i përfshirë
Mbështetje telefonike Tipar i përfshirë Tipar i përfshirë
Biseda live Tipar i përfshirë Tipar i përfshirë
Migrim falas në internet Tipar i përfshirë Tipar i përfshirë
Ndihmë me përparësi në dispozicion Tipar i përfshirë

GreenGeeks vs SiteGround: Zhvillimi

greengeekssiteground
Mbështetje PHP 7.3 7.3
Baza e të dhënave të pakufizuar Tipar i përfshirë Tipar i përfshirë
Baza e të dhënave MySQL 10.3.20-MariaDB 5.1.73
Baza e të dhënave PostgreSQL Tipar i përfshirë
Node.js
Qasja në SSH Tipar i përfshirë Tipar i përfshirë
Apache 2.4.41 2.4
git Tipar i përfshirë Tipar i përfshirë
piton Tipar i përfshirë Tipar i përfshirë
FTP / SFTP Tipar i përfshirë Tipar i përfshirë
WP-CLI Tipar i përfshirë Tipar i përfshirë

GreenGeeks vs SiteGround: Dallimet

Avantazhet e GreenGeeks mbi SiteGround:

 • Mundësuar nga 300% Energji e Rinovueshme
 • Teknologji PowerCacher
 • Zgjedhja e 5 Qendrave të të Dhënave
 • Mbështetje e Shpejtë e Përgjegjshme e Konsumatorëve
 • Hapësirë ​​e Pafund Disk
 • Bandwidth i pakufizuar
 • Uebfaqe të pakufizuara
 • Le të Encrypt Wildcard SSL
 • GlobalSign Premium Wildcard SSL
 • Cloudflare Falas CDN
 • Rezervime të të dhënave të natës
 • Burimet e llogaritjes më të shpejtë me Plane Pro dhe Premium
 • Serverët e optimizuar të LiteSpeed ​​dhe MariaDB
 • Burimet e llogaritshme të llogaritshme
 • Azhurnime automatike të aplikacionit
 • Izolimi i llogarisë së hostimit
 • Monitorimi proaktiv i serverit
 • Skanimi i sigurisë në kohë reale
 • Mbrojtja e zgjeruar e SPAM-it
 • Emër i Lirë Domain

Avantazhet e SiteGround mbi GreenGeeks:

 • Rekomanduar WordPress.org
 • Përfshinë Karakteristikat e Menaxhimit të Menaxhuar
 • Ndihmë Superiore e Konsumatorëve
 • Përfshin Starter WordPress për krijimin më të lehtë të faqeve
 • Teknologji superCacher për shpejtësinë më të shpejtë
 • Rezervime të automatizuara ditore

Detajet e GreenGeeks vs SiteGround

Fitues

CategoryGreenGeeksgreengeeks-hostingSiteGroundSiteGroundComments
Qendrat e të dhënave fitues SiteGround ka 5 qendra të të dhënave në 3 kontinente të ndryshme.
Pajisjet e serverit fitues Hardware me cilësi të lartë me burime llogaritëse të shkallëzueshme.
rrjet fitues Në krye të ruterave të linjës Juniper edge së bashku me çelsin Cisco dhe Juniper.
Regjistrim / Provizion i llogarisë fitues
Paneli i kontrollit fitues GreenGeeks ofron cPanel dhe ndërfaqen e tyre të lehtë për t’u përdorur në llogarinë e klientit.
Shpejtësia dhe performanca fitues SiteGround ofron 99,99% Uptime
siguri fitues GreenGeeks siguron Izolimin e Llogarive Pritëse dhe SSL falas Wildcard.
Rikthim i të dhënave fitues SiteGround siguron një kopje rezervë automatike ditore dhe 30 kopje të disponueshme për rivendosje
Mjetet e zhvilluesit fitues fitues Tie. Të dy aktualisht mbështesin PHP 7.3
WordPress fitues SiteGround ofron karakteristika të menaxhimit të hosteve, duke përfshirë azhurnime automatike, rezervim të të dhënave dhe SuperCacher për shpejtësi të shtuar.
Aplikimet në Uebfaqe fitues Të dy ofrojnë aplikime cPanel, por GreenGeeks gjithashtu përfshin ndërtuesin e tyre të internetit.
Koha e reagimit për mbështetjen e klientit fitues
Rezoluta e çështjes së mbështetjes së klientit fitues
Garancia e kthimit të parave fitues fitues Tie. Të dy ofrojnë garanci për 30 ditë kthim parash.
Çmimi / Value fitues Pritja e GreenGeeks fillon me 2,95 dollarë.

GreenGeeks

GreenGeeks

Biznesi i Filluar: 2008
Vlerësimi i BBB: A+
Vendndodhja e qendrës së të dhënave: Chicago IL, Phoenix AZ, Toronto Canada, Amsterdam NL

Çmimi: 2,95 $ mo. – 11,95 $ mo.
Bandwidth i pakufizuar: po
Magazinimi i Pafund: po
Email i pakufizuar: po
Domain Multiple Domains: po

Ndërfaqja e hostimit: cPanel
Uptime në server: 99.9%
Periudha e rimbursimit të plotë: 30 dite
Në dispozicion të hostimit të përkushtuar: po

Shtesa falas:
Attracta SEO dhe Mjetet e marketingut
Rezervime falas të të dhënave për natën
Shtytës pa pagesë të ngurta të shtetit (SSD)
Le të Encrypt Wildcard SSL

Avantazhet e zgjedhjes së GreenGeeks:

 • Mundësuar nga 300% Energji e Rinovueshme
 • Teknologji PowerCacher
 • Zgjedhja e 5 Qendrave të të Dhënave
 • Industria kryesore që pret Green Web Hosting.
 • Emri i Lirë Domain për jetën e llogarisë.
 • Le të instalojmë Encrypt SSL Installer.
 • Le të Encrypt Wildcard SSL
 • GlobalSign Premium Wildcard SSL
 • Transferim falas në internet.
 • Izolimi i llogarisë së hostimit
 • Monitorimi proaktiv i serverit
 • ndërfaqe cPanel dhe Softaculous.
 • Ata ofrojnë mbështetje telefonike, emaili dhe chat.
 • Mbështetje e shpejtë dhe e përgjegjshme e bisedës.

Klikoni këtu për të parë më shumë detaje në GreenGeeks

SiteGround
SiteGround

Biznesi i Filluar: 2004
Vlerësimi i BBB: B
Vendndodhja e qendrës së të dhënave: Chicago IL, N Amsterdam NL, Singapor SG, London UK

Çmimi: 3,95 $ mo. – 14,95 $ mo.
Bandwidth i pakufizuar: po
Magazinimi i Pafund: Jo (10 GB – 30 GB)
Email i pakufizuar: po
Domain Multiple Domains: Po (përveç planit të StartUp)

Ndërfaqja e hostimit: cPanel
Uptime në server: 99.9%
Periudha e rimbursimit të plotë: 30 dite
Në dispozicion të hostimit të përkushtuar: po

Shtesa falas:
CloudFlare CDN
Rikthim falas dhe rivendosje (përveç me planin StartUp)
Le të Encrypt SSL

Avantazhet e zgjedhjes së sitit rrethues:

 • Transferim falas në internet.
 • Servers në tre kontinente.
 • Përfshihet rrjeti i dorëzimit të përmbajtjes.
 • Shërbime të menaxhuara WordPress dhe Joomla të disponueshme.
 • Shërbimi SuperCacher në shtëpi i përfshirë.
 • Përditësime automatike të prizave të WordPress
 • Rezervime të automatizuara dhe të kërkuara në kërkesë
 • ndërfaqe cPanel dhe Softaculous.
 • Ata ofrojnë mbështetje telefonike, emaili dhe chat.
 • Mbështetje e shpejtë dhe e përgjegjshme e bisedës.

Klikoni këtu për të parë më shumë detaje në SiteGround

Si krahasohet GreenGeeks me hostet e tjerë të uebit?

GreenGeeks vs A2 Hosting
A2 Hosting dhe GreenGeeks janë me të vërtetë dy nga zgjidhjet më të mira për një web hosting të shumëfishtë. Por pavarësisht nëse duhet të krijoni shumë faqe në internet ose vetëm një, është padyshim një thirrje e ngushtë se cila është më mirë …

GreenGeeks vs Bluehost
GreenGeeks dhe Bluehost të dy ofrojnë një pritje të efektshme të cPanel në internet me planet e tyre të Ndarjes së Hosting. Të dy Bluehost dhe GreenGeeks ofrojnë tre nivele të ndryshme të Ndarjes së Ndarë…

GreenGeeks vs DreamHost
Nëse po përpiqeni të vendosni midis GreenGeeks dhe Dreamhost si ndërmarrja juaj e mbajtjes së faqes në internet, këtu janë disa konsiderata për t’i mbajtur në mend …

GreenGeeks vs GoDaddy
A mund të konkurrojë Web GreenGeeks me një qen të madh GoDaddy? Këtu është krahasimi ynë midis këtyre dy hosteve në internet …

GreenGeeks vs HostGator
GreenGeeks dhe HostGator të dy ofrojnë zgjidhje të përbashkëta të programeve të përbashkëta, VPS dhe Dedikuara. Kjo krahasim përqendrohet kryesisht në planet e tyre të Ndara Hosting …

GreenGeeks vs InMotion Hosting
GreenGeeks dhe InMotion Hosting janë dy kompani të shkëlqyera të mbajtjes në internet me bazë në Kaliforninë Jugore. Të dy këta hostë në internet janë zgjedhje të shkëlqyera për ata pronarë të uebsajtit që kërkojnë pritje të gjelbërimit të uebit

GreenGeeks vs iPage
GreenGeeks dhe iPage i mbajnë gjërat e thjeshta duke ofruar një plan gjithëpërfshirës të hostimit të përbashkët. Të dyja janë po aq të përshtatshme për newbies, si dhe për pronarët e faqeve të internetit më me përvojë …

GreenGeeks vs Jaguar PC
Në këtë krahasim ne hedhim një vështrim se si GreenGeeks krahason me Jaguar PC. Këto janë dy hoste në internet që përsëri janë pozicionuar në të njëjtin audiencë të synuar…

GreenGeeks vs Wix
Si krahasohet GreenGeeks me Wix? Kjo krahasim midis një plani tradicional të mbajtjes së faqes në internet dhe një pakete krijuese të uebfaqeve hedh një vështrim në planin e gjithëpërfshirjes së GreenGeek të Hosting, kundrejt planit të tregtisë së Wix të Wix …

Si Krahasohet SiteGround me hostet e tjerë të uebit?

SiteGround vs A2 Hosting
Krahasimi i A2 Hosting dhe SiteGround është një telefonatë jashtëzakonisht e ngushtë. Ata të dy ofrojnë shumë karakteristika unike që ofrojnë performancë të jashtëzakonshme të mbajtjes në internet…

SiteGround vs Bluehost
SiteGround dhe Bluehost kanë shumë ngjashmëri brenda ofertave të tyre të mbajtjes në internet. Planet e sitit të SiteGround dhe Bluehost janë gjithashtu shumë të përballueshme…

SiteGround vs DreamHost
SiteGround dhe DreamHost të dy ofrojnë shumë lloje të ndryshme të planeve të mbajtjes në internet. Kjo krahasim i veçantë do të shikojë në secilin nga planet e tyre të Ndara Hosting …

SiteGround vs GoDaddy
SiteGround dhe GoDaddy të dy ofrojnë një larmi të gjerë shërbimesh të mbajtjes në internet. Ata kanë plane pritëse që janë të përshtatshme për webmaster me përvojë dhe më pak përvojë…

SiteGround vs HostGator
SiteGround dhe HostGator të dy ofrojnë një formacion të ngjashëm të planeve të mbajtjes në internet. Unë kam qenë një klient i të dy kompanive, kështu që kam marrë përvojë të dorës së parë duke përdorur shërbimet e tyre …

SiteGround vs InMotion Hosting
SiteGround dhe InMotion Hosting janë dy nga hostet më të mirë të internetit që mund të gjeni. Si klient i të dy këtyre kompanive në internet, unë kam provuar një shërbim të shkëlqyer të dorës së parë dhe mbështetje të jashtëzakonshme …

SiteGround vs InterServer
Këtu është krahasimi ynë i dy hosteve mbresëlënës të uebit që janë edhe të shkëlqyeshëm për pritjen me shumë faqe në internet. Unë personalisht përdor si SiteGround ashtu edhe InterServer, kështu që mund t’ju jap një llogari të dorës së parë të avantazheve që duhet të ofrojnë të dy…

SiteGround vs iPage
SiteGround dhe iPage ofrojnë shumë plane dhe shërbime të ndryshme të mbajtjes në internet. Në këtë krahasim, hedhim një vështrim se si Planet e tyre të Ndara të Hosting ngrihen kundër njëri-tjetrit…

SiteGround vs Jaguar PC
Në këtë krahasim ne hedhim një vështrim se si SiteGround krahason me Jaguar PC. Këto dy hoste të pozicionuar në mënyrë të barabartë për të njëjtin audiencë…

SiteGround vs Liquid Web
Si e krahason SiteGround me Liquid Web? Në këtë krahasim të SiteGround vs Liquid Web, ne shohim se sa mirë opsioni i hostimit të WordPress me më shumë çmime buxheti përputhet me një nga zgjidhjet më të mira të pritura të menaxhuara me WordPress të menaxhuara …

SiteGround vs Namecheap
Ndërsa SiteGround dhe Namecheap të dy ofrojnë plane të shkëlqyera të mbajtjes në internet (unë i përdor të dyja), ato janë përfundimisht të përshtatshme për lloje të ndryshme të pronarëve të faqeve të internetit …

SiteGround vs Wix
Kjo krahasim midis një plani tradicional të mbajtjes së faqes në internet dhe një pakete krijuese të faqes së internetit hedh një vështrim në planet e menaxhimit të menaxhuar të SiteGround-it përkundrejt planeve të krijuesve të faqes në internet të Wix …

SiteGround vs WP Engine
Për mbajtjen e menaxhuar të WordPress, këto janë dy nga zgjedhjet më të mira në dispozicion. Pra, le të shohim se cili është më i përshtatshëm për ju …

rekomandim

Për shumicën e faqeve të internetit, në këtë krahasim do të rekomandonim GreenGeeks. Shihni vlerësimet e rishikimit tonë të GreenGeeks më poshtë:

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

About the author

Adblock
detector