HostPapa vs GreenGeeks (maj 2020) – “Këtu duhet të dini …”

hostpapa-vs-greengeeks


Kjo ndeshje e HostPapa vs GreenGeeks krahason dy nga ofruesit kryesorë të pritjes cPanel në industri. HostPapa dhe GreenGeeks secili ofrojnë karakteristika të shkëlqyera, së bashku me mbështetje të shkëlqyeshme të klientit websites dhe uebfaqe me performancë të shpejtë. Pra, cilën duhet të zgjidhni? Vazhdoni të lexoni për të marrë fotografinë e plotë.

HostPapa vs GreenGeeks: Dallimet

Avantazhet e HostPapa mbi GreenGeeks:

 • Falas një në një sesion trajnimi
 • Stomat e avancuara SSD

Avantazhet e GreenGeeks mbi HostPapa:

 • Le të Encrypt Wildcard SSL
 • Teknologjia PowerCacher në dispozicion
 • Serverët e Optimizuar të LightSpeed ​​dhe MariaDB
 • Rezervime falas të automatizuar të të dhënave të natës
 • Izolimi i llogarisë së hostimit
 • Monitorimi dhe Skanimi Pro-aktiv i Sigurisë
 • 300% kompensim i energjisë së rinovueshme

Detaje të HostPapa vs GreenGeeks

Fitues

CategoryHostPapaHostPapaGreenGeeksGreenGeeksComments
Qendrat e të dhënave fitues GreenGeeks ka Qendrat e të Dhënave në agoikago, Phoenix, Kanada dhe Amsterdam NL.
Pajisjet e serverit fitues Ruajtja RAID-10 SSD
rrjet fitues
Regjistrim / Provizion i llogarisë fitues HostPapa ofron një 30 minutë një në një seancë stërvitore.
Paneli i kontrollit fitues fitues Tie. Të dyja përfshijnë cPanel.
Shpejtësia dhe performanca fitues Shihni Rezultatet më poshtë
siguri fitues GreenGeeks përfshin falas kartolinat SSL, plus monitorimin pro-aktiv të serverit, skanimin e sigurisë në kohë reale dhe izolimin e llogarisë së pritjes.
Rikthim i të dhënave fitues Rezervimi ditor i automatizuar i GreenGeeks ju njofton me email pasi të keni përfunduar.
Mjetet e zhvilluesit fitues fitues Tie. Të dy aktualisht mbështesin PHP 7.3
WordPress fitues 1 Klikoni me Instalimin me Siguri të Zgjeruar
Aplikimet në Uebfaqe fitues fitues Tie. Të dyja përfshijnë mbi 400 aplikime përmes cPanel.
Hosting Green fitues GreenGeeks mundësohet nga 300% e Energjisë së Rinovueshme.
Koha e reagimit për mbështetjen e klientit fitues
Rezoluta e çështjes së mbështetjes së klientit fitues
Garancia e kthimit të parave fitues fitues Tie. Garancia e kthimit të parave 30 ditë
Çmimi / Value fitues Pritja e GreenGeeks fillon me 2,95 dollarë.

Krahasimi i Shpejtësisë së Uebfaqeve

Të dyja HostPapa dhe GreenGeeks ofrojnë shpejtësi dhe performancë të shkëlqyeshme të internetit. Përvoja ime personale me të dy këta hostë në internet ka qenë e jashtëzakonshme – veçanërisht në lidhje me shpejtësinë dhe punën e faqes në internet. GreenGeeks ka postuar herë më të shpejtë nëpër bord në testimin tonë të veçantë, kështu që ata marrin avantazhin këtu. Më poshtë janë disa rezultate të mostrës.
hostpapa-vs-greengeeks-website-speed

HostPapa vs GreenGeeks: Ndihma për klientët

Kur bëhet fjalë për mbështetjen e klientit, HostPapa dhe GreenGeeks janë dy nga kompanitë më të mira të mbajtjes në internet. Ju keni qasje në mbështetje të klientit 24/7 përmes telefonit, postës elektronike dhe bisedës live. Përvoja ime me ekipet mbështetëse të HostPapa dhe GreenGeeks ka qenë e shkëlqyeshme. Koha e përgjigjes së mbështetjes dhe zgjidhja e çështjeve është e shkëlqyeshme si me HostPapa dhe GreenGeeks. HostPapa merr një avantazh të vogël në këtë kategori bazuar në mbështetjen shtesë që ju merrni gjatë procesit të bordit.

HostPapa
HostPapa
Biznesi i Filluar: 2009
Vlerësimi i BBB: A+
Vendndodhja e qendrës së të dhënave: Toronto, ON, Kanada

Çmimi: 3,95 $ mo. – 12,95 $ mo.
Bandwidth i pakufizuar: po
Magazinimi i Pafund: po
Email i pakufizuar: po
Domain Multiple Domains: po

Ndërfaqja e hostimit: cPanel
Uptime në server: 99.9%
Periudha e rimbursimit të plotë: 30 dite
Në dispozicion të hostimit të përkushtuar: jo

Shtesa falas:
Ndërtues i thjeshtë i faqes në internet
Le të Encrypt SSL
Transferim Falas Domain
Migrim falas në internet
30 minutë falas në një seancë trajnimi
Cloudflare Falas CDN

Avantazhet e zgjedhjes së hostPapa:

 • Shërbimi i Personalizuar në Bord
 • Optimizuar për Shpejtësinë dhe Performancën
 • Mbi 400+ Aplikime të disponueshme përmes cPanel
 • 24/7 Telefon, Email dhe Mbështetje e Bisedës Live
 • Në pronësi dhe operim të pavarur

Klikoni Këtu për më shumë detaje në HostPapa

GreenGeeks
GreenGeeks

Biznesi i Filluar: 2008
Vlerësimi i BBB: A+
Vendndodhja e qendrës së të dhënave: Chicago IL, Phoenix AZ, Toronto Canada, Amsterdam NL

Çmimi: 2,95 $ mo. – 11,95 $ mo.
Bandwidth i pakufizuar: po
Magazinimi i Pafund: po
Email i pakufizuar: po
Domain Multiple Domains: po

Ndërfaqja e hostimit: cPanel
Uptime në server: 99.9%
Periudha e rimbursimit: 30 dite
Në dispozicion të hostimit të përkushtuar: po

Shtesa falas:
Attracta SEO dhe Mjetet e marketingut
Rezervime falas të të dhënave për natën
Shtytës pa pagesë të ngurta të shtetit (SSD)
Le të Encrypt Wildcard SSL
Transferim Falas në Uebfaqe

Avantazhet e zgjedhjes së GreenGeeks:

 • Mundësuar nga 300% Energji e Rinovueshme
 • Teknologji PowerCacher
 • Zgjedhja e 5 Qendrave të të Dhënave
 • Industria kryesore që pret Green Web Hosting.
 • Emri i Lirë Domain për jetën e llogarisë.
 • Le të instalojmë Encrypt SSL Installer.
 • Le të Encrypt Wildcard SSL
 • Izolimi i llogarisë së hostimit
 • Monitorimi proaktiv i serverit
 • ndërfaqe cPanel dhe Softaculous.
 • Ata ofrojnë mbështetje telefonike, emaili dhe chat.
 • Mbështetje e shpejtë dhe e përgjegjshme e bisedës.

Klikoni këtu për të parë më shumë detaje në GreenGeeks

Si e krahason HostPapa me hostet e tjerë të uebit?

HostPapa vs GoDaddy
Si e krahason HostPapa me GoDaddy? Në këtë ndeshje të HostPapa vs GoDaddy, hedhim një sy në lojtarin e madh në fushën e web hosting dhe një host të uebit që mund të mos jesh aq i njohur deri më tani…

HostPapa vs HostGator
Ndërsa emrat e tyre mund të jenë disi të ngjashëm, pasi të keni lexuar krahasimin e mia HostPapa vs HostGator, do të dini saktësisht se cilin ofrues të pritjes duhet të zgjidhni. HostPapa është një kompani në pronësi dhe operim të pavarur. HostGator është pjesë e Grupit Ndërkombëtar të Qëndrueshmërisë…

HostPapa vs InterServer
Kjo krahasim i HostPapa vs InterServer përqendrohet në dy hoste të një cilësie që janë të ngjashme në shumë mënyra. Sidoqoftë, ekzistojnë edhe dallime, dhe këtu do të shohim se cili host është më i përshtatshmi për faqet e internetit tuaj …

HostPapa vs iPage
Në këtë krahasim të HostPapa vs iPage, hedhim një vështrim se si HostPapa përputhet me iPage kur bëhet fjalë jo vetëm për buxhetin dhe pritjen e fillestarëve, por edhe se cili është më i miri për zgjedhjen…

Si krahasohet GreenGeeks me hostet e tjerë të uebit?

GreenGeeks vs A2 Hosting
A2 Hosting dhe GreenGeeks janë me të vërtetë dy nga zgjidhjet më të mira për një web hosting të shumëfishtë. Por pavarësisht nëse duhet të krijoni shumë faqe në internet ose vetëm një, është padyshim një thirrje e ngushtë se cila është më mirë …

GreenGeeks vs Bluehost
GreenGeeks dhe Bluehost të dy ofrojnë një pritje të efektshme të cPanel në internet me planet e tyre të Ndarjes së Hosting. Të dy Bluehost dhe GreenGeeks ofrojnë tre nivele të ndryshme të Ndarjes së Ndarë…

GreenGeeks vs DreamHost
Nëse po përpiqeni të vendosni midis GreenGeeks dhe Dreamhost si ndërmarrja juaj e mbajtjes së faqes në internet, këtu janë disa konsiderata për t’i mbajtur në mend …

GreenGeeks vs HostGator
GreenGeeks dhe HostGator të dy ofrojnë zgjidhje të përbashkëta të programeve të përbashkëta, VPS dhe Dedikuara. Kjo krahasim përqendrohet kryesisht në planet e tyre të Ndara Hosting …

GreenGeeks vs InMotion Hosting
GreenGeeks dhe InMotion Hosting janë dy kompani të shkëlqyera të mbajtjes në internet me bazë në Kaliforninë Jugore. Të dy këta hostë në internet janë zgjedhje të shkëlqyera për ata pronarë të uebsajtit që kërkojnë pritje të gjelbërimit të uebit

GreenGeeks vs iPage
GreenGeeks dhe iPage i mbajnë gjërat e thjeshta duke ofruar një plan gjithëpërfshirës të hostimit të përbashkët. Të dyja janë po aq të përshtatshme për newbies, si dhe për pronarët e faqeve të internetit më me përvojë …

GreenGeeks vs Jaguar PC
Në këtë krahasim ne hedhim një vështrim se si GreenGeeks krahason me Jaguar PC. Këto janë dy hoste në internet që përsëri janë pozicionuar në të njëjtin audiencë të synuar…

GreenGeeks vs SiteGround
GreenGeeks dhe SiteGround janë dy kompani të shkëlqyera për mbajtjen në internet. Unë i përdor të dy këta hostë në internet dhe kam pasur përvoja të shkëlqyera me secilin…

GreenGeeks vs Wix
Si krahasohet GreenGeeks me Wix? Kjo krahasim midis një plani tradicional të mbajtjes së faqes në internet dhe një pakete krijuese të uebfaqeve hedh një vështrim në planin e gjithëpërfshirjes së GreenGeek të Hosting, kundrejt planit të tregtisë së Wix të Wix …

rekomandim

HostPapa dhe GreenGeeks janë dy nga ofruesit e mi të preferuar të pritjes në internet. Dhe kjo përputhja e HostPapa vs GreenGeeks është me të vërtetë një telefonatë shumë e ngushtë. Ndërsa me të vërtetë nuk mund të gaboni duke zgjedhur njërin prej këtyre hosteve në internet, për shumicën e faqeve të internetit unë do të rekomandoja GreenGeeks.

GreenGeeks ka ofruar uebfaqe pak më të shpejtë, dhe ato përfshijnë më shumë veçori me planet e tyre të pritjes (siç janë kopjet automatike) – i cili i vendos ato më të larta në shkallën e vlerës. Për këto arsye, GreenGeeks është fituesi këtu. Shikoni vlerësimet e rishikimit tonë të GreenGeeks më poshtë.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

About the author

Adblock
detector