Intervija ar Geriju Illyesu – Google tīmekļa pārziņa tendenču analītiķi

Gerija Ilīza intervija


Katrs vietnes īpašnieks vēlas uzzināt, kas darbojas un nedarbojas ar Google, lai palielinātu viņu meklētājprogrammu klasifikāciju. Mēs esam ieguvuši atbildes no paša Google tīmekļa pārziņa Trends analītiķa – Gerija Iljēza. Šeit ir mana ekskluzīvā intervija, ko es nesen veica ar Geriju. Viņš sniedz ļoti interesantu un noderīgu informāciju par tādām tēmām kā vietnes saturs, SSL, sociālie mediji, negatīvs SEO, jaunie domēna paplašinājumi un video meklēšana.

Tīmekļa mitināšanas kaķis: kāds būtu jūsu padoms numuriem vietņu īpašniekiem, kuri cenšas panākt, lai viņu vietnes meklētājprogrammās būtu augstākas?

Gerijs Illyes: Tas ir lielisks jautājums. Es domāju, ka kopumā mēs vēlamies, lai satura veidotāji koncentrētos tikai uz vienu lietu: un tas būtu lietotājs. Tas ir tas, ko mēs darām, un tas ir jādara arī viņiem. Patiešām nav runa par naudas pelnīšanu. Ja prioritāte numur viens ir nopelnīt naudu, iespējams, jūs to darāt nepareizi. Jums jāizdomā, kā palīdzēt lietotājam. Un tad sekos arī nauda.

WHC: Vai tīmekļa vietnes saturam ir ideāls garums, kāds ir ziņojumam vai rakstam, lai tas labi ierindotos meklētājprogrammās?

GI: Ne īsti. Mūsu meklēšanas rezultātos varat redzēt dažāda garuma saturu. Daži no tiem vērtē patiešām augstu, pat ja tie ir tikai trīs teikumi. Daži no tiem ir patiešām gari raksti. Tam tiešām nav nozīmes. Tas ir atkarīgs no tā, ko lietotāji pieprasa – kas apmierina viņu vajadzības pēc informācijas. Piemēram, ja viens laineris var apmierināt viņu vajadzību pēc konkrēta vaicājuma, tas meklēšanas rezultātos darbosies patiešām lieliski.

WHC: vai SSL tiešām vietnēm veicina meklētājprogrammu klasifikāciju?
Vai jūs iesakāt milzīgajām, izveidotajām vietnēm pārveidot par https?

GI: Noteikti ir stimuls. Es izstrādāju šo algoritmu un zinu, ka tas ir stimuls. Tas ir aktīvs, un meklēšanas rezultātos tas ir tiešsaistē, tāpēc tas darbojas 100% laika. Vai lielajām vietnēm vajadzētu pārslēgties? Es teiktu noteikti jā, jo tas rada lietotājam iespaidu, ka vietne rūpējas par viņu privātumu. Tā ir viena lieta. Otra lieta ir tā, ka ar SSL palīdzību – faktiski mūsdienās – TLS, jūs varat izvairīties no satura ievadīšanas. Tas, ko vēlaties pasniegt, tiks parādīts arī lietotāja ierakstā.

WHC: Cik svarīga ir meklētājprogrammu klasifikācija sociālajos medijos?

GI: Nepavisam. Cik man zināms, mēs klasifikācijā neizmantojam sociālos signālus. Tam ir ļoti labs iemesls. Tas ir tāpēc, ka viens, tas ir ļoti skaļš. Otrais ir tas, ka tiklīdz sociālo mediju platforma nolemj, ka mums nevajadzētu piekļūt viņu saturam, mēs esam par vienu signālu mazāk. Un mēs to vienkārši nevaram izdarīt. Mums visu laiku jāspēj apkopot signāli. Tam jābūt konsekventam. Cik svarīgi tas ir jūsu klasifikācijai kopumā? Tas nav paredzēts klasifikācijai. Tas ir vairāk par satura izplatīšanu. Piemēram, ja jūs varat pārliecināt, teiksim, ietekmētājs, lai dalītos ar jūsu saturu, jūs iegūsit vairāk apmeklētāju.

WHC: Kādi ir labākie veidi, kā pasargāt sevi no negatīva SEO, kas ietekmē jūsu meklētājprogrammu klasifikāciju? Kad jūs iesakāt kādam izmantot rīku Disvow?

GI: Tas ir interesants jautājums. Godīgi sakot, es izpētīju, iespējams, pāris desmitus gadījumu, kad cilvēki ziņoja par negatīvu SEO – un neviens no tiem faktiski nebija negatīvs SEO. Man personīgi nav pierādījumu, kas apstiprinātu negatīvā SEO esamību. Disvow faili ir lieliski, lai dotu jums mieru. Piemēram, ja redzat daudz saišu, kuras nevēlaties, tad no šīm saitēm varat viegli atbrīvoties, izmantojot rīku Disavow. Bet monētas pamatnē jūs varat arī nošaut kāju ar noraidījuma failu, jo, ja jūs noraidāt augstas kvalitātes saites un tām ir liela vērtība, tad tās neveicinās jūsu klasifikāciju.

WHC: Vai kāds no jaunajiem domēna paplašinājumiem nākotnē ietekmēs meklētājprogrammu rezultātus? Vai labāk ir pieturēties ar .com?

GI: Tas atkal ir lielisks jautājums. Parasti mēs nedodam priekšroku vispārējiem augstākā līmeņa domēnu nosaukumiem. Piemēram, ja jūs izmantojat .photography – noteikti dodieties uz priekšu un dariet to. Jūs nesaņemsit vairāk priekšrocību, nekā jūs varētu iegūt, izmantojot .com.

WHC: Vai ir kādi optimizācijas padomi video sniegšanai? Vai ir liela atšķirība Google video meklēšanas darbībā salīdzinājumā ar YouTube meklētājprogrammu?

GI: Google video meklēšana ļoti atšķiras no YouTube meklēšanas. Tās ir divas dažādas meklētājprogrammas. Google video kopumā tiek ņemts vērā tas, ko tīmekļa meistari un satura īpašnieki nodrošina lapā un vietņu kartēs. YouTube – man nav ne mazākās nojausmas – es nestrādāju vietnē YouTube. Bet, piemēram, Google Video, ja jūs savās lapās sniedzat shēmas vai video, galvenokārt lapas meklētājprogrammām sakot, par ko ir video – garumu, satura izplatīšanas ierobežojumus un šādus materiālus, meklētājprogrammas to izmantos – tas pats xml vietņu kartēm.

Noteikti klausieties pilnīgu interviju ar Geriju mūsu apraidē.

Gerija Illyes Podcast intervija

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map