Intervija ar SiteGround ekspertu Hristo Pandjarovu

Hristo Pandjarov - vietneGround


Mūsdienās ātrāka vietne ir svarīgāka nekā jebkad agrāk. Papildus tam, ka apmeklētāji ir laimīgi un nerada viņus pietiekami neapmierinātus, lai pamestu jūsu vietni, ātrāka vietnes ielāde var jums palīdzēt arī meklētājprogrammās..

Hristo Pandjarovs ir WordPress un SEO eksperts vietnē SiteGround. Nesen man bija iespēja sarunāties ar Hristo par tīmekļa vietnes ātrumu. Viņš piedāvāja vairākus noderīgus padomus, kas aptver visu, sākot no tīmekļa serveriem un apgrieztajiem starpniekserveriem līdz datu bāzes jautājumiem līdz satura optimizēšanai un daudz ko citu.

Mēs arī apspriedām, kā SiteGround palīdz klientiem paātrināt viņu vietņu izveidi.

Tīmekļa mitināšanas kaķis: sāksim ar mazliet par jūsu fona. Ar kādiem lieliskiem sīkumiem jūs strādājat vietnē SiteGround?

Hristo Pandjarovs: Es strādāju pie gandrīz visa, ko mēs darām mūsu WordPress klientiem. Jaunākie un stilīgākie rīki ir mūsu iestudēšanas rīks, kas ļauj ātri izveidot savas vietnes kopiju, tāpēc jums nav jāstrādā pie aktīvajām lapām. Un mums ir viena no sarežģītākajām kešatmiņas sistēmām: mūsu SuperCacher – kas ievērojami uzlabo jūsu vietnes veiktspēju.

WHC: Cik lielu atšķirību web hostings faktiski rada vietnes ātruma ziņā?

HP: Tas ļoti daudz ko atšķir. Ja jūs neesat pielicis pietiekami daudz pūļu, lai optimizētu servera sakarus, servera konfigurāciju, tīklu, datu centru; jūs nesaņemsit labu ātrumu. Ar cilvēkiem, kas nodarbojas tikai ar PHP un MySQL, vairs nepietiek. Kvalitatīvam tīmekļa mitināšanas pakalpojumu sniedzējam vajadzētu dot jums jauku kešatmiņas saglabāšanas mehānismu, piemēram, Nginx vai Laka, un rīkus, kurus varat izmantot savas vietnes uzlabošanai..

WHC: Vai jūs varat mazliet runāt par reversajiem starpniekserveriem salīdzinājumā ar failu kešatmiņu? Vai tas ir līdzīgi? Vai viens ir labāks par otru? Ko jūs ieteiktu??

HP: Viņi strādā līdzīgi. Viņi abi jūsu vietnes galīgo izlaidi glabā kešatmiņā. Tad, kad nākamais apmeklētājs atvērs to pašu lapu, ja šis saturs netiks mainīts, viņš saņems kešatmiņā saglabāto versiju, nevis dinamisko. Tātad, šādā veidā saglabājot MySQL datu bāzes pieprasījumus, tiek saglabāts PHP pakalpojuma darbs, un parasti tas ļauj ātrāk ielādēt.

Atšķirība ir tāda, ka spraudņi, kas nodrošina failu kešatmiņu; viņi šo informāciju glabā servera cietajā diskā, savukārt reversie starpniekserveri to glabā servera atmiņā. Turklāt viņi darbojas tīmekļa servera priekšā. Tātad jūsu reversie starpniekserveri ir daudz sarežģītāki nekā parastā failu kešatmiņā. Jūs saņemat informāciju no operatīvās atmiņas, kas ir gandrīz visātrākā vieta, no kurienes iegūt šo informāciju.

WHC: datu bāzes ir vēl viena liela problēma, kurā var rasties vājās vietas. Kādi ir labākie veidi, kā apstrādāt lēnus vaicājumus ar datu bāzēm?

HP: Vispirms jums jāuzrauga lēnie vaicājumi. MySQL lēno vaicājumu žurnāls norādīs uz šo [lēno] vaicājumu iemeslu. Droši vien jums ir neoptimizēts spraudnis vai uzrakstīts koda gabals, kas nav labs. Nav visu šo problēmu novēršanas noteikumu.

WHC: ikviena vietnei ir jābūt saistošam saturam. Kādi ir daži no veidiem, kā mēs varam optimizēt mūsu lapas saturu, lai tas tiktu ielādēts ātrāk?

HP: Tā ir lieliska ideja, lai veltītu laiku, lai analizētu, kā jūsu apmeklētāji faktiski mijiedarbojas ar jūsu vietni. Tur ir bezmaksas rīki, kā arī maksas rīki. Manuprāt, ir Crazy Egg, jo es to regulāri izmantoju SiteGround un manu personīgo vietņu pārbaudei. Jūs savā vietnē vienkārši iekļaujat nelielu JavaScript. Tad tas sāk vākt informāciju par to, kā jūsu lietotāji faktiski mijiedarbojas ar jūsu vietni. Piemēram, ja redzat, ka lielākā daļa apmeklētāju neveic ritināšanu līdz jūsu satura beigām, varbūt ir piemērota vieta, kur šo lapu sadalīt vairākās lapās.

WHC: Visbeidzot, nokļūstot pārlūka līmenī, vai ir kaut kas darāms, lai optimizētu jūsu atsevišķās pārlūkprogrammas, lai padarītu lietas ātrāku?

HP: Ir dažas lietas, kuras varat darīt. Visspēcīgākie no tiem ir jūsu pārlūkprogrammas kešatmiņas piesaistīšana, kas apmeklētāja pārlūkprogrammām diezgan precīzi norāda, cik ilgi ir jāglabā noteikta veida resursu, piemēram, JavaScript failu, CSS, vietējās kopijas. Un, ja jūs zināt, ka bieži nemainīsit tos, varat tos iestatīt uz augstāku vērtību, piemēram, vienu mēnesi. Tātad, tiklīdz jūsu apmeklētājs ielādēs jūsu indeksu, viņi iegūs šos CSS un JavaScript failus. Un tad katra otrā lapa, kas paļaujas uz tiem pašiem failiem, tiks padarīta daudz, daudz ātrāk, jo tie jau tiks saglabāti vietējā cietajā diskā.

Vēl viena lieta ir gzip saspiest saturu. Tādā veidā jūs tīklā pārsūtāt saspiestu šo datu versiju.

WHC: Jebkurš aizraujošs, kas nokāpj līdaku vietnē SiteGround?

HP: Mums ir plānots daudz foršu lietu. Mans ieteikums būtu sekot līdzi mūsu emuāram. Mēs tikko iepazīstinājām ar mūsu jauno mākoņu mitināšanas platformu. Tas ir balstīts uz konteineriem. Tas ir īpaši ātrs. Tas ir patiešām, ļoti pielāgojams. Mēs pastāvīgi strādājam, lai pievienotu jaunus materiālus un uzlabotu mūsu pakalpojumus.

Lai noklausītos visu interviju, lejupielādējiet tīmekļa mitināšanas kaķu apraidi.

Lai iegūtu papildinformāciju par SiteGround mitināšanas funkcijām, noklikšķiniet šeit, lai apmeklētu viņu vietni

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map