Intervistë me John LoBrutto të Liquid Web-it

john-lobrutto-lëngshme-web


Nëse përgjigjja për ndonjë nga pyetjet e mësipërme është madje larg nga afër “po”, atëherë duhet të lexoni intervistën tonë me John LoBrutto. John është Drejtori i Zgjidhjeve dhe Partneriteteve të Filialeve në Liquid Web. Ai ka përvojë të gjerë në industrinë e web hosting, pasi ka kaluar edhe ca kohë në 1&1 Pritja midis të tjerëve. Dhe ishte mirë të dëgjosh gjithçka rreth asaj që Liquid Web ka deri në këto ditë. Nëse nuk jeni të njohur me Liquid Web, ato specializohen në zgjidhje të menaxhuar të mbajtjes së uebit për serverë të përkushtuar, VPS, Shërbime në cloud dhe WordPress.

Pyetjet dhe përgjigjet janë redaktuar për formatin e këtij artikulli. Për intervistën e plotë, sigurohuni që të dëgjoni Podcast Cat Web Hosting.

Cat Web Hosting: A mund të na tregoni për prejardhjen tuaj dhe rolin tuaj në Liquid Web?

John LoBrutto: Epo, kam qenë në hapësirën e bashkëpunëtorëve për një kohë të gjatë. Unë kam punuar në web hosting vertikal shumicën e asaj kohe. Kam punuar për 1&1 Internet disa vjet më parë. Unë kam qenë Drejtori i tyre i Filialeve Global. Dhe tani, unë jam duke punuar me Liquid Web si njëkohësisht Drejtorin e Filialeve Global dhe Partneriteteve.

Likuid Web është një kompani e shkëlqyer e menaxhuar në internet. Ne kemi besnikëri dhe mbështetje të mahnitshme të klientit — rezultate shumë të larta të NPS-së [Net Promoter Score] (mbi 71% në shumë raste) për vitin e kaluar, që është më e lartë se Apple dhe Amazon dhe disa nga shitësit me pakicë që njerëzit i duan. Klientët tanë me të vërtetë e duan produktin tonë. Ata me të vërtetë e duan shërbimin tonë. Dhe, ata vërtet e duan mbështetjen tonë.

Pra, nëse është një vend kritik për misionin, nëse po fitoni para për të, nëse është diçka që dëshironi të merrni 100% – kemi një rrjet 100% me kohë të garantuar – ky është produkti dhe shërbimet që dëshironi të ndiqni dhe blini.

WHC: Sipas mendimit tuaj, çfarë e dallon Liquid Web-in nga konkursi?

JL: Përsëri, është shërbimi i dorezave të bardha. Ne, në shumicën e rasteve, kemi migrime falas. Kemi një situatë ku, marrim telefonat tanë; është në qendrat e thirrjeve amerikane, mbështetje amerikane. Për shumë raste, për klientët tanë amerikanë kemi qendra të bazës së të dhënave amerikane që zotërojmë owned plotësisht të zotëruar nga Liquid Web —, kështu që ne nuk po përfitojmë nga ndërmarrje të tjera që bëjnë mbështetje të nivelit të parë. Ne jemi duke bërë një mbështetje të plotë për klientin. Njerëzit që janë duke punuar për ne po prekin pajisjet tona dhe hyjnë atje dhe rregullojnë gjërat për ju. Pra, është ai nivel i aftësisë për të mbajtur dorën e një klienti dhe për t’u siguruar që ata janë duke u drejtuar dhe të gjitha karakteristikat janë duke punuar siç duhet.

WHC: Hosted i WordPress i Menaxhuar është me të vërtetë i rëndësishëm për shumë njerëz. Cilat janë disa nga përfitimet që merrni me Hosting të Menaxhuar të WordPress të Liquid Web?

JL: Shumë nga gjërat e vogla që bëjmë, për shembull në WordPress-in tonë të menaxhuar, nëse i shikoni të gjitha tiparet që ne ofrojmë dhe i krahasojmë me konkurrentët – nëse shikoni çmimin fillestar, ndoshta pak më të lartë, por të gjitha tiparet që janë në dispozicion si pjesë e këtij çmimi të parë janë shumë më tepër sesa ofruesit e tjerë. Ne kemi diçka të quajtur iThemes Sync në WordPress të menaxhuar — klientët e duan atë! Ju e dini, njerëzit përqendrohen në produktin e menaxhuar WordPress. Ata do të shkojnë përpara dhe do të godasin një azhurnim kur është e nevojshme dhe shumë ofrues shkojnë përpara dhe e azhurnojnë atë për ju. Po në lidhje me të gjitha aplikacionet? E dini, ju jeni në një situatë kur nuk do të azhurnoni domosdoshmërisht aplikacionet tuaja, dhe krejt papritur ju paraqiteni në një situatë ku ekziston një shtojcë që nuk është e disponueshme sepse nuk është aktuale. Epo, ne po e bëjmë këtë për ju natën. Gjithçka është aktuale, menjëherë në fluturim – asgjë që ju duhet të bëni përveç përdorimit të faqes tuaj dhe azhurnimit të tij [përmbajtjen], dhe sigurohuni që është duke shitur për ju.

WHC: Liquid Web është ideal për agjensitë dhe zhvilluesit. Në kushtet e pronarëve të faqeve të internetit të veçantë, a ka ndonjë zonë apo industri të veçantë që mendoni se është një përshtatje ideale për shërbimet e pritjes së Liquid Web-it?

JL: Epo, ju e dini që kemi folur për lindjen e gjerë të linjave të produkteve, kështu që kemi filluar shërbimet e menaxhuara VPS, dhe kjo është një lloj në 50 dollarë në muaj. Por përsëri, është një vend kritik për misionin, ju keni qasje në një numër shtojcash – po, kjo është përqendruar më shumë në zhvillimin e biznesit të vogël dhe të biznesit dhe projektuesve dhe agjencive. Por në fundin më të lartë, ne kemi serverë të nivelit të ndërmarrjes. Ne kemi një numër klientësh shumë të mëdhenj që mund t’i shihni në faqen tonë të internetit që e duan produktin tonë. Dhe përveç kësaj, ka një përqendrim shumë të madh në serverat tanë HIPPA – kjo është industria e mjekësisë. Ekziston një nivel specifik i pajtueshmërisë që duhet të ndodhë në anën e qendrës së të dhënave. Ne jemi të pajtueshëm dhe të çertifikuar për atë produkt të veçantë. Dhe këto janë paketa shumë të larta dhe servera shumë intensivë që janë në dispozicion për blerje nga ne.

WHC: Cloud Hosting është një pjesë tjetër e madhe e Liquid Web. Mund të na tregoni për produktin Sites Cloud që ju ofroni?

JL: Ka shumë gjëra të ndryshme që kemi unike si produkti ynë Cloud Sites. Kjo është një paketë 150 dollarë që mund të marrësh që ka një nivel shumë bujar të brezit dhe përdorimit që është i përfshirë në atë paketë. Por, janë të dhëna të pakufizuara dhe uebfaqe të pakufizuara! Mund të jetë i shkallëzueshëm në mizë siç përdoret. Shumë njerëz po e blejnë këtë dhe ata në të vërtetë po shesin pjesë të këtij siti të veçantë si pritje e përbashkët. Pra, ne jemi duke e shitur këtë në shumë raste si një produkt shitës-dhe, ju keni njerëz që po vendosin një koncept të ri të shitjes së pritjeve të përbashkëta në një platformë cloud. Personalisht, unë mendoj se është e ardhmja. Nuk mbështetet në një server të veçantë. Nuk varet nga burimet në një server të veçantë të dedikuar. Spreadshtë përhapur në një rrjet të madh cloud dhe të qëndrueshëm që është shkallëzim i pakufizuar. Reallyshtë me të vërtetë një produkt fantastik dhe diçka për të cilën po përqendrohemi vërtet këtë vit për të dalë dhe për t’u dhënë mundësi klientëve.

WHC: elsefarë tjetër mund të presim në të ardhmen nga Liquid Web?

JL: Epo, ka shumë gjëra të rregullta që vijnë. Do të ketë një produkt shumë të veçantë për tregtinë elektronike që do të nxjerrim këtë muaj. Theelësi këtu është, ju bleni nga Liquid Web, brenda 24 orësh jeni duke drejtuar, shitur dhe gati për të shkuar – dhe kjo është gjithçka.

Zbritje ekskluzive në Web Hosting të Lëngshëm

Këtu keni një kod të posaçëm promo vetëm për lexuesit tanë! Përdorni lidhjen e kuponit më poshtë dhe shkruani kodin WHC35OFF për të marrë 35% ulje të tre muajve tuaj të parë me Liquid Web. Kjo është një mundësi e rrallë dhe e jashtëzakonshme për të marrë një zbritje në cilësinë më të lartë të internetit të Liquid Web, të vërtetë të menaxhuar në internet të menaxhuar.

lëngshme-web-zbritje-coupon

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map