Joomla su „Open Source Matters“ prezidentu Robertu Jacobi

robertas-jacobi-joomla


Interviu su „Open Source Matters“ prezidentu Robertu Jacobi

Kaip vieną iš trijų geriausių turinio valdymo sistemų, „Joomla“ daugelis svetainių savininkų naudoja visoms svetainėms. Neseniai viršijusi 80 milijonų atsisiuntimo ženklą, „Joomla“ bendruomenė ir toliau klesti. Robertas Jacobi neseniai buvo išrinktas „Open Source Matters“ – organizacijos, remiančios „Joomla“ projektą, prezidentu. Man buvo malonu gauti galimybę pasikalbėti su Robertu apie „Joomla“ ir turinio valdymo sistemas, įskaitant tai, ko reikia ieškoti perkant „Joomla“ žiniatinklio prieglobą.

Tarp jo nagrinėjamų temų buvo:

 • Atvirojo kodo misija ir vizija
 • „Joomla“ naujausi patobulinimai
 • Kaip „Joomla“ palyginti su „WordPress“ ir „Drupal“
 • Geriausias būdas išmokti Joomla
 • Kokio tipo interneto priegloba yra geriausia „Joomla“
 • Joomla ateitis

Žiniatinklio prieglobos katė: „Joomla“ neseniai viršijo 80 mln. Ar galite papasakoti apie „Joomla“ bendruomenę ir kaip ji išaugo per daugelį metų?
Robertas Jacobi: Esame ne pelno siekianti organizacija, todėl „Open Source Matters“ yra „Joomla“ teisinė ir finansinė priemonė. „Open Source Matters“ yra visiškai savanoriškas. Visa Joomla bendruomenė yra visiškai savanoriška. Tai vienas didžiausių atvirojo kodo projektų internete, aprūpinantis beveik keturiais procentais interneto, daugiau nei septyniais procentais žinomų turinio valdymo sistemų. Tai didžiulis projektas..

WHC: Būdamas „Joomla“ projektą remiančios organizacijos „Open Source Matters“ prezidentas, galite kalbėti apie organizacijos misiją ir viziją?
RJ: Visų pirma, mūsų misija yra atvirasis kodas – įsitikiname, kad viskas, ką mes vystome ir kuriame, yra laisvai prieinama, lengvai prieinama ir lengvai naudinga. Manome, kad yra būdas bendrauti žiniatinklyje, kuris nėra toks paprastas, kaip tik tinklaraščių paslauga ir nėra toks sudėtingas, kaip kuriant nuo nulio. Taigi mes stengiamės pasiekti tą vidurį, kuriame galime kreiptis į kūrėjus, kurie gali lengvai atsisiųsti šablonus ir išplėsti savo sukurtų svetainių vizualinę saugyklą, taip pat į dizainerius, kurie yra orientuoti į kūrėjus.

WHC: Kokie yra keletas pastarojo meto „Joomla“ patobulinimų?
RJ: Ką tik paskelbėme „Joomla 3.7 beta 4“. Siekiame, kad turinys būtų prieinamesnis. Į didelę savo turinio dalį įtraukėme pasirinktinius laukus, todėl tai ne tik vienas didelis straipsnis, bet ir išplėstas mūsų palaikymas tarptautinėmis kalbomis. Ir tai tikrai buvo vienas iš pagrindinių nuostabių dalykų, prie kurių mes labai sunkiai dirbome per pastaruosius beveik penkerius metus.

WHC: koks jūsų požiūris į dabartinę turinio valdymo sistemų būklę ir kur jos bus nukreiptos ateityje?
RJ: Na, šiuo metu yra dvi labai skirtingos grupės. Sakyčiau, atsisiųskite savo programinę įrangą ir paleiskite ją paleistą – nesvarbu, ar tai darote savo serverių rinkinyje, ar naudojate prieglobos teikėją, taip pat „debesies“ programinę įrangą kaip paslaugą. „Joomla“ iš tikrųjų turi valdomų paslaugų modulį svetainėje joomla.com. Programinę įrangą galima rasti joomla.org. Taip pat galite apsilankyti joomla.com ir paleisti tai kaip paslaugą.

WHC: Kaip jūs atskirtumėte „Joomla“ nuo kitų turinio valdymo sistemų, tokių kaip „WordPress“ ir „Drupal“?
RJ: „WordPress“ tarnauja didelėje specifinėje nišoje. Puikiai atrodo, kad jiems priklauso 50% rinkos. Pažvelgus į „Joomla“, nors ji yra antroje vietoje, ji sudaro tik apie 4%. „WordPress“ labai greitai galėtų gauti paprasto lygio turinį tokio turinio vartotojui. Tai, į ką mes kreipiame dėmesį „Joomla“, žengė kitą žingsnį. Kaip pritraukti žmogų, kuriam patinka „WordPress“ tipo modulis, o po to labai lengvai įtraukiate parduotuvę, lengvai pridedate darbo eigą, įvairių tipų turinio struktūras – nebūdami tokie pat techniniai kaip „Drupal“ kūrėjas. Manau, kad mes geriau suprantame vartotoją, kai jiems reikia ką nors padaryti galingai.

WHC: Jei kas nors nori išmokti naudotis „Joomla“, kaip patartumėte jiems tai padaryti?
RJ: Eikite tiesiai į joomla.org. Tačiau svetainėje taip pat turime didelį švietimo centrą, kuriame daug kuriama vaizdo įrašų, kad galėtumėte sėdėti prieš atsisėsdami. Taip pat turime kelių tipų demonstracines aplinkas, skirtas „Joomla“ paleisti. Yra demo.joomla.org. Joomla.com siūlo nemokamus paketus, todėl jums net nereikia nerimauti dėl jo atsisiuntimo ir įdiegimo. Galite gauti labai gerą idėją, kaip panaudoti programinę įrangą tiesiog per savo naršyklę.

WHC: „Joomla“ valdo visų rūšių svetaines, įskaitant „Holiday Inn“, Jungtines Tautas ir Michaelą Phelpsą. Ar yra kokia nors pramonės ar svetainės rūšis, kurioje pastebimas didesnis „Joomla“ naudojimo augimas?
RJ: Tradiciškai „Joomla“ buvo labai populiari dėl pelno nesiekimo. Ir jie nustatė, kad mes labai gerai supratome tą bendruomenę ir žinome, kaip su jais bendrauti, kurti svetaines ir dirbti su jais. Tačiau jis buvo naudojamas visose pramonės šakose. Taigi, mes gauname daug vyriausybinių svetainių, ypač už Amerikos ribų. Taigi Europos, vyriausybinės interneto svetainės yra „Joomla“, Afrikos, Vidurinių Rytų ir Pietryčių Azijos, taip pat elektroninės prekybos parduotuvės, kurios parduoda nuo dešimčių iki šimtų milijonų dolerių produktų ir paslaugų. Taigi nėra konkretaus galutinio vartotojo. Tai iš tikrųjų skirta tam vartotojui, kuris nori padaryti daugiau ir nenori, kad jis būtų svertas daugybe programinės įrangos kodo ar išmoktų bet kokią „Drupal 7“ procedūrinę kalbą..

WHC: Į kokius svarbius veiksnius reikia atsižvelgti ieškant „Joomla“ žiniatinklio prieglobos? Kokį prieglobos tipą rekomenduotumėte?
RJ: Daug kas priklauso nuo jūsų poreikių. Taigi, kai kurie iš jų gali būti: „Man tikrai reikia, kad kas nors mane palaikytų visame procese“. Taip pat galite padaryti puikias keičiamo dydžio svetaines naudodami „Microsoft Azure“ ar „Amazon“ žiniatinklio paslaugas. „Microsoft Azure“ turi vienu spustelėjimu įdiegiamą „Joomla“ versiją. Akivaizdu, kad norite žiniatinklio prieglobos, kurioje veikia naujausia PHP versija.

WHC: kas ateityje bus „Joomla“ parduotuvėje?
RJ: Turime „Joomla 4“, kuri, tikėtina, bus metų pabaiga, plečianti poilsio API architektūrą, daugiau ryšių tarp kitos programinės įrangos ir paslaugų, supaprastintą vartotojo patirtį. Taigi yra keletas įdomių dalykų, į kuriuos mes žiūrime.

Spustelėkite čia, jei norite gauti „Joomla“ žiniatinklio prieglobos rekomendacijas

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map