Intervjuu Gary Illyesega – Google Webmaster Trends Analyst

Gary Illyesi intervjuu


Iga veebisaidi omanik soovib oma otsingumootori paremusjärjestuse suurendamiseks teada, mis töötab ja Google’iga ei tööta. Noh, vastused oleme saanud Google’i veebimeistrite trendide analüütikult Gary Illyeselt. Siin on minu eksklusiivne intervjuu, mille tegin hiljuti Garyga. Ta pakub väga huvitavat ja kasulikku teavet selliste teemade kohta nagu veebisaidi sisu, SSL, sotsiaalmeedia, negatiivne SEO, uute domeenilaiendite ja videootsing..

Veebimajutuskass: mis oleks teie nõuanne number üks veebisaitide omanikele, kes proovivad oma saite otsimootorites kõrgemale kohale viia?

Gary Illyes: See on suurepärane küsimus. Arvan, et üldiselt soovime, et sisuloojad keskenduksid ainult ühele asjale: ja see oleks kasutaja. Seda me teeme ja seda peaksid tegema ka nemad. Asi pole tegelikult raha teenimises. Kui teie prioriteet number üks on raha teenimine, siis teete seda tõenäoliselt valesti. Peate välja mõtlema, kuidas kasutajat aidata. Ja siis järgneb ka raha.

WHC: kas veebisaidi sisu osas on ideaalse pikkusega postitus või artikkel, et otsingumootorites hästi järjestada??

GI: Mitte päris. Meie otsingutulemustes näete erineva pikkusega sisu. Mõned neist on tõesti kõrgel kohal, isegi kui need on vaid kolm lauset. Mõned neist on tõesti pikad artiklid. See pole tegelikult oluline. See on oluline selles osas, mida kasutajad nõuavad – mis rahuldab nende teabevajadusi. Näiteks kui ühe vooderdisega saab rahuldada oma teabevajaduse konkreetse päringu jaoks, on see otsingutulemites tõesti suurepärane.

WHC: kas SSL tõepoolest annab veebisaitidele tõuke otsingumootorite paremusjärjestuses?
Kas soovitate tohututel väljakujunenud saitidel teisendada https-iks?

GI: Kindlasti on hoog. Töötasin selle algoritmi välja ja tean, et selles on hoog. See on aktiivne ja on otsingutulemustes võrgus, seega töötab see 100% ajast. Kas suured saidid peaksid vahetama? Ma ütleksin kindlasti jah, sest see jätab kasutajale mulje, et sait hoolib nende privaatsusest. See on üks asi. Teine asi on see, et SSL-iga – tegelikult tänapäeval TLS-iga – saab sisusüstimist vältida. See, mida soovite teenindada, kuvatakse ka kasutaja postituses.

WHC: Kui oluline on otsingumootorite paremusjärjestuses sotsiaalmeedia populaarsus?

GI: Üldse mitte. Minu teada ei kasuta me paremusjärjestuses sotsiaalseid signaale. Selleks on väga hea põhjus. Sellepärast, et üks, see on väga lärmakas. Teine on see, et niipea kui sotsiaalmeedia platvorm otsustab, et meil ei peaks olema juurdepääsu nende sisule, oleme üks signaal vähem. Ja me lihtsalt ei saa seda teha. Peame saama signaale koguda kogu aeg. See peab olema järjepidev. Kui oluline on see teie pingerea jaoks üldiselt? See pole pingerea jaoks. See puudutab rohkem sisu levitamist. Näiteks kui saate veenda, ütleme näiteks mõjutaja, et teie sisu jagada, siis saate rohkem külastajaid.

WHC: Millised on parimad viisid, kuidas kaitsta end teie otsingumootori paremusjärjestust mõjutava negatiivse SEO eest? Millal soovitate kellelgi kasutada tööriista Disavow?

GI: See on huvitav küsimus. Ausalt öeldes uurisin tõenäoliselt paarkümmend juhtumit, kus inimesed teatasid negatiivsest SEO-st – ja ükski neist polnud tegelikult negatiivne SEO. Mul isiklikult pole tõendeid, mis toetaksid negatiivse SEO olemasolu. Disavow Files on meelerahu tagamiseks suurepärased. Näiteks kui näete palju linke, mida te ei soovi, saate tööriista Disavow abil neist linkidest hõlpsalt lahti saada. Kuid mündi klappküljel saate ka ise tagasilükkamisfailiga jalga lasta, sest kui lükkate tagasi kvaliteetseid ja kõrge väärtusega linke, siis ei aita need teie paremusjärjestusse.

WHC: kas mõni uus domeenilaiend mõjutab tulevikus otsingumootori tulemusi? Kas on parem jääda .com-iga kinni?

GI: See on jälle suurepärane küsimus. Üldiselt ei eelista me üldisi tippdomeeninimesid. Näiteks kui lähete pildistama – minge kindlasti edasi ja tehke seda. Te ei saa rohkem eeliseid, kui saaksite .com-ist.

WHC: kas on olemas video optimeerimise näpunäiteid, mida saaksite anda? Kas Google’i videootsingu toimimises on YouTube’i otsingumootoriga võrreldes suur erinevus??

GI: Google’i videootsing erineb YouTube’i otsingust väga. Need on kaks erinevat otsingumootorit. Google’i video võtab üldiselt arvesse seda, mida veebimeistrid ja sisuomanikud pakuvad lehel ja saidiplaanides. YouTube – mul pole aimugi – ma ei tööta YouTube’is. Kuid näiteks Google Video puhul, kui pakute oma lehtedel skeemilisi või videoid, öeldes põhimõtteliselt selle lehe otsingumootoritele, millest see video koosneb – pikkus, sisu levitamise piirangud ja muu selline, siis kasutavad otsimootorid seda – sama xml saidikaartide puhul.

Kuulake kindlasti meie podcastis täielikku intervjuud Garyga.

Gary Illyes Podcasti intervjuu

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

About the author

Adblock
detector