GreenGeeks vs DreamHost (maj 2020) – “Fituesi është …”

Vizita-greengeeks-website Vizita e-Dreamhost


Nëse po përpiqeni të vendosni midis GreenGeeks dhe Dreamhost si ndërmarrja juaj e web-mbajtjes, këtu janë disa konsiderata për t’i mbajtur në mend. GreenGeeks dhe DreamHost janë dy ndërmarrje të mirë-krijuara në internet që ofrojnë një shumëllojshmëri të shërbimeve duke përfshirë një plan gjithëpërfshirës të përbashkët të pritjes.

GreenGeeks vs DreamHost: Dallimet

Avantazhet e GreenGeeks mbi DreamHost:

 • Mundësuar nga 300% Energji e Rinovueshme
 • Teknologji PowerCacher
 • Zgjedhja e 5 Qendrave të të Dhënave
 • Mbështetje e Shpejtë e Përgjegjshme e Konsumatorëve
 • Hapësirë ​​e Pafund Disk
 • Bandwidth i pakufizuar
 • Uebfaqe të pakufizuara
 • Le të Encrypt Wildcard SSL
 • GlobalSign Premium Wildcard SSL
 • Cloudflare Falas CDN
 • Rezervime të të dhënave të natës
 • Burimet e llogaritjes më të shpejtë me Plane Pro dhe Premium
 • Serverët e optimizuar të LiteSpeed ​​dhe MariaDB
 • Burimet e llogaritshme të llogaritshme
 • Azhurnime automatike të aplikacionit
 • Izolimi i llogarisë së hostimit
 • Monitorimi proaktiv i serverit
 • Skanimi i sigurisë në kohë reale
 • Mbrojtja e zgjeruar e SPAM-it
 • Emër i Lirë Domain

Avantazhet e DreamHost mbi GreenGeeks:

 • Rekomanduar WordPress.org
 • Domain Falas plus Intimitet
 • Ndërtues i faqes së internetit Remixer
 • Garancia e kthimit të parave 97 ditë

Detajet GreenGeeks vs DreamHost

Fitues

CategoryGreenGeeksGreenGeeksDreamhostDreamhostComments
Qendrat e të dhënavefituesGreenGeeks ka Qendrat e të Dhënave në agoikago, Phoenix, Kanada dhe Amsterdam NL.
Pajisjet e serveritfituesRuajtja RAID-10 SSD
rrjetfitues
Regjistrim / Provizion i llogarisëfitues
Paneli i kontrollitfituesPaneli i llogarisë së klientit GreenGeeks i lidhur me cPanel
Shpejtësia dhe performancafituesPlatforma e hosteve e rindërtuar e GreenGeeks siguron shpejtësi më të shpejtë në internet.
sigurifituesGreenGeeks siguron Monitorimin e Serverit Aktiv Pro
Rikthim i të dhënavefituesKopjimi i automatizuar i përditshëm i GreenGeeks ju njofton me email pasi të keni përfunduar.
Mjetet e zhvilluesitfituesGreenGeeks aktualisht po mbështet PHP 7.3
WordPressfituesGreenGeeks siguron një instalim me një klik dhe siguri të zgjeruar të WordPress
Aplikimet në UebfaqefituesGreenGeeks përfshin aplikime cPanel dhe Softaculous.
Hosting GreenfituesGreenGeeks mundësohet nga 300% e Energjisë së Rinovueshme.
Kredite e reklamimitfituesGreenGeeks ofron mjete falas për marketing dhe SEO
Koha e reagimit për mbështetjen e klientitfituesNormalisht nën 60 sekonda.
Rezoluta e çështjes së mbështetjes së klientitfitues
Garancia e kthimit të paravefituesMe DreamHost ju merrni një garanci të kthimit të parave 97 ditë.
Çmimi / ValuefituesGreenGeeks siguron Planin Gjithëpërfshirës të hostimit për $ 3,95 muaj.

GreenGeeks siguron hostimin e cPanel, ndërsa DreamHost përdor ndërfaqen e tyre të bazuar në tekst – për të cilën nuk kam qenë kurrë një fans i madh. Kështu që GreenGeeks tashmë ka një avantazh për mendimin tonë. Ndërsa mund të presësh shumë faqe në internet me DreamHost, e kam parë më të lehtë të punosh në ndërfaqet e llogarisë GreenGeeks. Me kosto të zgjuar, GreenGeeks është gjithashtu më pak e kushtueshme se DreamHost.

Kur bëhet fjalë për veçoritë e përfshira me planet e tyre të mbajtjes në internet, ekzistojnë disa ngjashmëri siç janë SSD, ruajtja dhe emaili i pakufizuar dhe mbajtja e WordPress. GreenGeeks siguron një kopje rezervë automatike të të dhënave, të cilën preferojmë të veçorisë rezervë në DreamHost. Nga ana tjetër, DreamHost ofron Le të Encrypt SSL falas. Me GreenGeeks, do të duhet të paguani për çertifikatat SSL.

Gjithmonë kam gjetur mbështetjen e klientit si në GreenGeeks ashtu edhe në DreamHost për të qenë i dobishëm dhe i aftë për t’iu përgjigjur pyetjeve dhe për të zgjidhur çdo çështje të nevojshme. Aty ku GreenGeeks merr përparësi është në kohën e përgjigjes. Ndërsa DreamHost ka përmirësuar kohët e tyre të përgjigjes për mbështetjen e bisedës live, periudhat e pritjes janë padyshim më të gjata. GreenGeeks ka qenë gjithmonë një nga më të shpejtë për t’u përgjigjur kërkesave të mbështetjes në testimin tonë. Dhe, ata gjithmonë kanë qenë në gjendje të më ndihmojnë shpejt.

GreenGeeks

GreenGeeks

Biznesi i Filluar: 2008
Vlerësimi i BBB: A
Vendndodhja e qendrës së të dhënave: Chicago IL, Phoenix AZ, Toronto Canada, Amsterdam NL

Çmimi: 2,95 $ mo. – 11,95 $ mo.
Bandwidth i pakufizuar: po
Magazinimi i Pafund: po
Email i pakufizuar: po
Domain Multiple Domains: po

Ndërfaqja e hostimit: cPanel
Uptime në server: 99.9%
Periudha e rimbursimit të plotë: 30 dite
Në dispozicion të hostimit të përkushtuar: po

Shtesa falas:
Attracta SEO dhe Mjetet e marketingut
Rezervime falas të të dhënave për natën
Shtytës pa pagesë të ngurta të shtetit (SSD)
Le të Encrypt Wildcard SSL

Avantazhet e zgjedhjes së GreenGeeks:

 • Industria kryesore që pret Green Web Hosting.
 • Emri i Lirë Domain për jetën e llogarisë.
 • Le të instalojmë Encrypt SSL Installer.
 • Transferim falas në internet.
 • ndërfaqe cPanel dhe Softaculous.
 • Ata ofrojnë mbështetje telefonike, emaili dhe chat.
 • Mbështetje e shpejtë dhe e përgjegjshme e bisedës.

Klikoni këtu për të parë më shumë detaje në GreenGeeks

Dreamhost
Dreamhost

Biznesi i Filluar: 1997
Vlerësimi i BBB: A+
Vendndodhja e qendrës së të dhënave: Irvine, CA; Ashburn, VA; dhe Hillsboro, OSE

Çmimi: 7,95 $ mo.
Bandwidth i pakufizuar: po
Magazinimi i Pafund: po
Email i pakufizuar: po
Domain Multiple Domains: po

Ndërfaqja e hostimit: Paneli i Kontrollit të DreamHost
Uptime në server: 100%
Periudha e rimbursimit të plotë: 97 ditë
Në dispozicion të hostimit të përkushtuar: po

Shtesa falas:
CloudFlare CDN
Le të Encrypt SSL
Fusha e Lirë me Privatësinë e Kush

Avantazhet e Zgjedhjes së DreamHost:

 • Pritja e optimizuar e WordPress Hosting
 • Partneri i WordPress që nga 2005
 • 100% Garanci e Uptime
 • Ndërtues i faqes së internetit Remixer
 • Shërbimet e ruajtjes në re të disponueshme

Klikoni këtu për më shumë detaje në DreamHost

Si krahasohet GreenGeeks me hostet e tjerë të uebit?

GreenGeeks vs A2 Hosting
A2 Hosting dhe GreenGeeks janë me të vërtetë dy nga zgjidhjet më të mira për një web hosting të shumëfishtë. Por pavarësisht nëse duhet të krijoni shumë faqe në internet ose vetëm një, është padyshim një thirrje e ngushtë se cila është më mirë …

GreenGeeks vs Bluehost
GreenGeeks dhe Bluehost të dy ofrojnë një pritje të efektshme të cPanel në internet me planet e tyre të Ndarjes së Hosting. Të dy Bluehost dhe GreenGeeks ofrojnë tre nivele të ndryshme të Ndarjes së Ndarë…

GreenGeeks vs GoDaddy
A mund të konkurrojë Web GreenGeeks me një qen të madh GoDaddy? Këtu është krahasimi ynë midis këtyre dy hosteve në internet …

GreenGeeks vs HostGator
GreenGeeks dhe HostGator të dy ofrojnë zgjidhje të përbashkëta të programeve të përbashkëta, VPS dhe Dedikuara. Kjo krahasim përqendrohet kryesisht në planet e tyre të Ndara Hosting …

GreenGeeks vs InMotion Hosting
GreenGeeks dhe InMotion Hosting janë dy kompani të shkëlqyera të mbajtjes në internet me bazë në Kaliforninë Jugore. Të dy këta hostë në internet janë zgjedhje të shkëlqyera për ata pronarë të uebsajtit që kërkojnë pritje të gjelbërimit të uebit …

GreenGeeks vs iPage
GreenGeeks dhe iPage i mbajnë gjërat e thjeshta duke ofruar një plan gjithëpërfshirës të hostimit të përbashkët. Të dyja janë po aq të përshtatshme për newbies, si dhe për pronarët e faqeve të internetit më me përvojë …

GreenGeeks vs Jaguar PC
Në këtë krahasim ne hedhim një vështrim se si GreenGeeks krahason me Jaguar PC. Këto janë dy hoste në internet që përsëri janë pozicionuar në të njëjtin audiencë të synuar…

GreenGeeks vs SiteGround
GreenGeeks dhe SiteGround janë dy kompani të shkëlqyera për mbajtjen në internet. Unë i përdor të dy këta hostë në internet dhe kam pasur përvoja të shkëlqyera me secilin…

GreenGeeks vs Wix
Si krahasohet GreenGeeks me Wix? Kjo krahasim midis një plani tradicional të mbajtjes së faqes në internet dhe një pakete krijuese të uebfaqeve hedh një vështrim në planin e gjithëpërfshirjes së hostimit të GreenGeek kundrejt planit të tregtisë së Wix të Wix …

Si e krahason DreamHost me hostet e tjerë të uebit?

DreamHost vs A2 Hosting
Kjo krahasim midis A2 Hosting dhe DreamHost përqendrohet në pjesën më të madhe në veçoritë e pritjes së WordPress dhe performancën e planeve të tyre të pritjes…

DreamHost vs InMotion
Këto dy kompani të mbajtura në internet të dyja i kanë rrënjët e tyre në Kaliforni. InMotion dhe DreamHost janë shumë të njohur si ofruesit e pritjes me cilësi…

DreamHost vs Jaguar PC
Në këtë krahasim, hedhim një vështrim se si DreamHost krahason me Jaguar PC. Të dy DreamHost dhe Jaguar PC specializohen në zgjidhje tradicionale të mbajtjes në internet, si dhe shërbime të mbajtjes së cloud …

DreamHost vs SiteGround
SiteGround dhe DreamHost të dy ofrojnë shumë lloje të ndryshme të planeve të mbajtjes në internet. Kjo krahasim i veçantë do të shikojë në secilin nga planet e tyre të Ndara Hosting …

DreamHost vs WP Engine
Ndërsa DreamHost përmban një gamë të gjerë të planeve dhe shërbimeve të mbajtjes në internet, WP Engine përqendrohet vetëm në hostimin e menaxhuar të WordPress …

rekomandim

Për shumicën e faqeve të internetit, në këtë krahasim do të rekomandonim GreenGeeks. Shihni vlerësimet e rishikimit tonë të GreenGeeks më poshtë:

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map