InMotion vs DreamHost (maj 2020) – “Ju mund të jeni duke menduar …”

Vizita e-InMotion-hosting Vizita e-Dreamhost


Këto dy kompani të mbajtura në internet të dyja i kanë rrënjët e tyre në Kaliforni. InMotion dhe DreamHost janë shumë të njohur si ofruesit e pritjes së cilësisë. Ndërsa secila ofron një larmi shërbimesh, ka disa dallime të dallueshme në planet e tyre të pritjes. Nëse po përpiqeni të vendosni midis tyre, këtu janë disa faktorë që duhet të merrni në konsideratë.

DreamHost promovon veten si optimizues të pritjes së WordPress-it. Ata kanë qenë partner WP që nga viti 2005. Sidoqoftë, ju gjithashtu mund të pritni faqet e WordPress me InMotion. Kam pasur shumë site WP në InMotion Hosting dhe kam qenë plotësisht i kënaqur me punën.

InMotion ka paketa specifike për mbajtjen në internet të biznesit me karakteristika që janë thelbësore për suksesin tuaj në internet. Nga ana tjetër, jam i sigurt se ka shumë site biznesi që po priten edhe nga DreamHost.

Ka disa faktorë të tjerë që duhet të merren parasysh. InMotion përdor ndërfaqen cPanel e cila është një sistem i bazuar në grafikë. DreamHost ka panelin e tyre të kontrollit të llogarisë që është më shumë një ndërfaqe e bazuar në tekst. Gjithashtu, koha e përgjigjes për mbështetjen e klientit të InMotion ka qenë shumë më e shpejtë se sa e DreamHost.

Në përgjithësi, ndërsa të dy kompanitë janë më se të afta për të pritur të gjitha llojet e faqeve të internetit, ne do të rekomandojmë InMotion Hosting në shumicën e rasteve për shkak të performancës superiore dhe mbështetjes që kemi marrë ndër vite.

InMotion vs DreamHost: Ndërtuesit e Uebfaqeve

Këto dy hoste të internetit ofrojnë dy nga ndërtuesit më të mirë të faqeve të internetit që unë i kam përdorur. Me DreamHost, mund të merrni ndërtuesin e faqeve të tyre Remixer. Remixer është një nga ndërtuesit më të lehtë të faqeve që kam përdorur që mund të ndërtojë faqe interneti themelore por efektive. InMotion përfshin BoldGrid, ndërtuesin tim të preferuar të faqes në internet WordPress. Me BoldGrid, ju lehtë mund të krijoni faqe të shkëlqyera në WordPress. Plus, BoldGrid tani përfshin veçori të tilla si azhurnime automatike, rezervë dhe skenë.

Shtë e qartë, zgjedhja këtu varet nga preferencat e platformës tuaj të internetit. Nëse dëshironi të përdorni WordPress, atëherë InMotion është padyshim fituesi. Sidoqoftë, nëse po kërkoni më shumë një ndërtues faqesh që të krijojë me lehtësi një sit më themelor, atëherë DreamHost do të ishte zgjedhja.

InMotion vs DreamHost: WordPress

InMotion Hosting dhe DreamHost janë të përqendruar në ofrimin e zgjidhjeve të sipërme të linjës WordPress. Megjithëse DreamHost është në listën e rekomanduar të WordPress.org, unë patjetër do të rekomandoja InMotion over DreamHost për përdoruesit e WordPress.

Krahasimi i Karakteristikave të WordPress
Përfshirë me Planin e Pritjes

InMotionDreamHost
PreinstallationTipar i përfshirëTipar i përfshirë
Azhurnime automatikeTipar i përfshirëTipar i përfshirë
Rikthim automatik i të dhënave
Në kërkesë rezervë dhe rivendosjeTipar i përfshirë
Skenimi i faqes në internetTipar i përfshirë
Caching e optimizuarTipar i përfshirë
Siguria e WordPressTipar i përfshirëTipar i përfshirë
Mund të menaxhohet WordPress?Tipar i përfshirëTipar i përfshirë

Rezultatet që kam marrë përmes përvojës sime personale duke përdorur të dy InMotion dhe DreamHost favorizojnë qartë InMotion. Faqet e mia WordPress funksionojnë më shpejt dhe kohët e përgjigjes së mbështetjes janë superiore në InMotion. Dhe me InMotion Hosting, mund të merrni WordPress të paravendosur, të zgjidhni vendndodhjen tuaj të qendrës së të dhënave për të përdorur teknologjinë e tyre Max Speed ​​Zone, dhe siç u përmend më lart, ndërtuesi i faqes BoldGrid WordPress është përfshirë.

Të dy InMotion dhe DreamHost gjithashtu ofrojnë plane të veçanta të hostimit të menaxhuar / optimizuar të WordPress-it. InMotion ka disa nivele të planeve të menaxhuara të WordPress, ndërsa DreamHost ka planet e tyre të pritjes së DreamPress. Për mbajtjen e menaxhuar të WordPress, unë përsëri do të rekomandoja InMotion over DreamHost bazuar në performancën superiore të faqes që kam marrë.

Për hostimin e WordPress, InMotion është fituesi.

InMotion vs DreamHost: Security

InMotion-hostingDreamhost
SSL falasTipar i përfshirëTipar i përfshirë
Mbrojtja e DDoSTipar i përfshirëTipar i përfshirë
Mbrojtja brutale e forcësTipar i përfshirëTipar i përfshirë
Skanimi i viruseveTipar i përfshirë
Mbrojtje nga hackTipar i përfshirë
Monitorimi 24/7 i SigurisëTipar i përfshirë
Web Hosting FirewallTipar i përfshirëTipar i përfshirë
Mjet sigurie patchmanTipar i përfshirë
Autentifikimi me dy faktorëTipar i përfshirëTipar i përfshirë
Izolimi i llogarisë së hostimit
Mbrojtja e SPAM-itTipar i përfshirë

InMotion vs DreamHost: Mbështetje

InMotion-hostingDreamhost
Mbështetje e biletaveTipar i përfshirëTipar i përfshirë
Ndihmë me emailTipar i përfshirëTipar i përfshirë
Mbështetje telefonikeTipar i përfshirëTipar i përfshirë
Biseda liveTipar i përfshirëOrari i kufizuar
Migrim falas në internetTipar i përfshirë
Ndihmë me përparësi në dispozicionTipar i përfshirë

InMotion vs DreamHost: Zhvillimi

InMotion-hostingDreamhost
Mbështetje PHP7.37.3
Baza e të dhënave të pakufizuarVetëm Plani ProTipar i përfshirë
Baza e të dhënave MySQL10.2.26-MariaDBTipar i përfshirë
Baza e të dhënave PostgreSQLTipar i përfshirë
Node.jsTipar i përfshirë
Qasja në SSHTipar i përfshirëTipar i përfshirë
Apache2.4.412.4
gitTipar i përfshirëTipar i përfshirë
pitonTipar i përfshirëTipar i përfshirë
FTP / SFTPTipar i përfshirëTipar i përfshirë
WP-CLITipar i përfshirëTipar i përfshirë

InMotion vs DreamHost: tregti elektronike

Për shkak se InMotion Hosting ofron më shumë mundësi për faqet e internetit të eCommerce, të kombinuara me performancën dhe përkrahjen e tyre të shkëlqyeshme të internetit, InMotion gjithashtu ka përparësinë në këtë kategori. Me InMotion, ju keni qasje në të gjitha platformat eCommerce në dispozicion në cPanel / Softaculous, si dhe WooCommerce për WordPress.

InMotion vs DreamHost: Dallimet

Avantazhet e mbajtjes së inovacionit mbi DreamHost:

 • Teknologjia e Zonës së Shpejtësisë Max
 • Ndërtuesi i faqeve BoldGrid për WordPress
 • Zgjedhja e vendndodhjes së qendrës së të dhënave
 • SSL falas private
 • Para-instalimi i WordPress, Joomla, ose PrestaShop

Avantazhet e DreamHost mbi Hosting InMotion:

 • Rekomanduar WordPress.org
 • Domain Falas plus Intimitet
 • Ndërtues i faqes së internetit Remixer
 • Garancia e kthimit të parave 97 ditë

Detaje të InMotion vs DreamHost

Fitues

CategoryInMotionPritja për lëvizjeDreamhostDreamhostComments
Qendrat e të dhënavefituesInMotion ka qendra të të dhënave në të dy brigjet e SHBA.
Pajisjet e serveritfituesPajisjet e klasës së biznesit me disqe të ngurta të shtetit (SSD)
rrjetfituesMe InMotion ju merrni teknologjinë e tyre Max Speed ​​Zone.
Regjistrim / Provizion i llogarisëfituesInMotion do të instalojë para WordPress, Joomla ose PrestaShop.
Paneli i kontrollitfituesInMotion siguron cPanel dhe Panelin e tyre të Menaxhimit të Llogarive (AMP).
Shpejtësia dhe performancafitues
sigurifituesInMotion ofron falas SSL, Mbrojtjen e Hack dhe zbutjen e DDoS
Rikthim i të dhënavefitues
Mjetet e zhvilluesitfitues
WordPressfituesInMotion do të instalojë para WordPress për ju. Ju gjithashtu merrni ndërtuesin e faqes BoldGrid WordPress.
Aplikimet në UebfaqefituesInMotion siguron 400+ aplikime përmes cPanel si dhe BoldGrid.
Kredite e reklamimitfituesInMotion siguron $ 250 Gjithsej (Google, Bing, Yahoo)
Koha e reagimit për mbështetjen e klientitfituesKoha e reagimit në InMotion është normalisht rreth 10 sek. ose më pak.
Rezoluta e çështjes së mbështetjes së klientitfitues
Garancia e kthimit të paravefituesDreamHost ofron një garanci të kthimit të parave 97 ditë.
Çmimi / ValuefituesPricesmimet aktuale të InMotion janë 3,99 $ – 13,99 $ muaj.

Pritja për lëvizje
Pritja për lëvizje

Biznesi i Filluar: 2001
Vlerësimi i BBB: A+
Vendndodhjet e qendrës së të dhënave: Los Angeles, CA dhe Ashburn, VA

Çmimi: 3,99 $ mo. – 13,99 $ mo.
Bandwidth i pakufizuar: po
Magazinimi i Pafund: po
Email i pakufizuar: po
Domain Multiple Domains: po

Ndërfaqja e hostimit: cPanel
Uptime në server: 99.9%
Periudha e rimbursimit të plotë: 90 ditë
Në dispozicion të hostimit të përkushtuar: po

Shtesa falas:
Drives të ngurta të shtetit (SSD)
Certifikata falas SSL
Të dhënat falas rikthehen një herë në katër muaj
Transferime Falas në Uebfaqe
Rikthim i sigurt i aplikacionit
Kredi Google – $ 100 – $ 100
Ndërtuesi i faqes Premium

Avantazhet e zgjedhjes së lëvizjes:

 • InMotion shfrytëzon Zonat e tyre të Shpejtësisë Max për performancë më të shpejtë.
 • Pa pagesë për të rivendosur të dhënat tuaja nga kopjet e tyre një herë në katër muaj.
 • Ndërfaqja cPanel me instalime të thjeshta të softuerëve 1 klikues duke përdorur Softaculous.
 • Ata ofrojnë mbështetje telefonike, emaili dhe chat.
 • Ju merrni një Panel të veçantë të Menaxhimit të Llogarive për çështjet tuaja të llogarisë dhe faturimit.
 • Reagime të drejtpërdrejta të mbështetjes së klientit në chat.
 • Ju merrni mbi 400 aplikacione për t’u përdorur për faqet e internetit tuaj.
 • Qasja e sigurt e largët e serverit përmes linjës së komandës (SSH)
 • Para-instalimi i WordPress, Joomla, ose PrestaShop
 • Falas Comodo cPanel SSL
 • Ndërtuesi i faqes BoldGrid

Klikoni këtu për më shumë detaje në InMotion Hosting

Dreamhost
Dreamhost

Biznesi i Filluar: 1997
Vlerësimi i BBB: A+
Vendndodhja e qendrës së të dhënave: Irvine, CA; Ashburn, VA; dhe Hillsboro, OSE

Çmimi: 7,95 $ mo.
Bandwidth i pakufizuar: po
Magazinimi i Pafund: po
Email i pakufizuar: po
Domain Multiple Domains: po

Ndërfaqja e hostimit: Paneli i Kontrollit të DreamHost
Uptime në server: 100%
Periudha e rimbursimit të plotë: 97 ditë
Në dispozicion të hostimit të përkushtuar: po

Shtesa falas:
CloudFlare CDN
Le të Encrypt SSL
Fusha e Lirë me Privatësinë e Kush

Avantazhet e Zgjedhjes së DreamHost:

 • Pritja e optimizuar e WordPress Hosting
 • Partneri i WordPress që nga 2005
 • 100% Garanci e Uptime
 • Ndërtues i faqes së internetit Remixer
 • Shërbimet e ruajtjes në re të disponueshme

Klikoni këtu për më shumë detaje në DreamHost

Si krahasohet InMotion me hostet e tjerë të uebit?

InMotion Hosting vs A2 Hosting
Lajmi i mirë kur krahason A2 Hosting dhe InMotion Hosting është se është një situatë e favorshme për ju. Të dyja këto kompani në internet ofrojnë një pritje të shkëlqyeshme në internet me mbështetje të jashtëzakonshme…

InMotion Hosting vs Bluehost
Këto janë dy ofrues të shkëlqyer, të mirë-krijuar të pritjes së faqeve në internet. Të dy InMotion dhe Bluehost ofrojnë një pritje të shkëlqyeshme të Shared, VPS dhe Dedikuar …

InMotion Hosting vs Lopë Fat
Kjo krahasim midis InMotion Hosting dhe Fat Cow është me të vërtetë një nga më të lehtat që kemi bërë ndonjëherë…

InMotion Hosting vs GoDaddy
Si e krahason Plani i Hosting i GoDaddy me një plan Hosting të Biznesit nga një kompani si InMotion Hosting? Nëse po përpiqeni të vendosni, ja disa gjëra që duhet t’i mbani mend.

InMotion Hosting vs GreenGeeks
GreenGeeks dhe InMotion Hosting janë dy kompani të shkëlqyera të mbajtjes në internet me bazë në Kaliforninë Jugore. Të dy këta hostë në internet janë zgjedhje të shkëlqyera për ata pronarë të uebsajtit që kërkojnë pritje të gjelbërimit të faqes së gjelbër…

InMotion Hosting vs HostGator
Të dyja këto kompani të mbajtjes së faqes në internet ofrojnë një larmi të planeve për programet e përbashkëta, VPS dhe hostimin e dedikuar…

InMotion Hosting vs InterServer
InMotion Hosting dhe InterServer janë dy kompani të shkëlqyera të mbajtjes në internet që unë të dy i përdor…

InMotion Hosting vs iPage
InMotion Hosting dhe iPage janë dy zgjedhje të shkëlqyera për mbajtjen në internet. Edhe pse ka disa ngjashmëri me planet e tyre të pritjes dhe të gjitha llojet e pronarëve të faqeve mund të përdorin njërën prej këtyre kompanive të mbajtjes së faqeve në internet, ato janë të përshtatshme në mënyrë ideale për lloje të ndryshme të faqeve të internetit …

InMotion Hosting vs Lunarpages
Për mua, kjo është një nga krahasimet më intriguese të mbajtjes në internet: Dy hoste të krijuar në internet nga Southern California (zona ime) dhe dy kompani pritëse që kam pasur përvojë personale me…

InMotion Hosting vs Namecheap
Për ata prej jush që përpiqeni të vendosni midis këtyre dy kompanive pritëse, këtu është krahasimi im i hollësishëm i InMotion vs Namecheap. Të dy këta hostë në internet kanë avantazhet e tyre dhe unë kam qenë…

InMotion Hosting vs Site5
Si funksionojnë InMotion Hosting dhe Site5 kundër njëri-tjetrit? Uditërisht, ky është një konkurs shumë i njëanshëm…

InMotion Hosting vs SiteGround
SiteGround dhe InMotion Hosting janë dy nga hostet më të mirë të internetit që mund të gjeni. Si klient i të dy këtyre kompanive në internet, unë kam provuar një shërbim të shkëlqyer të dorës së parë dhe mbështetje të jashtëzakonshme …

InMotion Hosting vs Hub Web Hosting
Krahasimi i Pritjes së InMotion me Qendrën e Web Hosting është shumë interesant pasi ato në të vërtetë janë kompani motra…

InMotion Hosting vs Wix
Kjo krahasim midis një plani tradicional të mbajtjes së faqes në internet dhe një pakete krijuese të uebfaqeve hedh një vështrim në planin e mbajtjes së biznesit të InMotion Hosting, përkundrejt planit të tregtisë elektronike të Wix …

InMotion Hosting vs WP Engine
Kjo krahasim përqendrohet në atë se si Plani i Pritjes së Biznesit të InMotion krahasohet me WP Engine. Me fjalë të tjera, si e krahason një plan të lartë të pa-menaxhuar të hostimit me një plan të menaxhimit më të mirë të menaxhimit kur bëhet fjalë për WordPress…

InMotion Hosting vs 1&1 strehues
Të dy këta hostë të internetit ofrojnë një gamë të gjerë shërbimesh pritëse përfshirë Shared, VPS, dhe Dedikuar…

Si e krahason DreamHost me hostet e tjerë të uebit?

DreamHost vs A2 Hosting
Kjo krahasim midis A2 Hosting dhe DreamHost përqendrohet në pjesën më të madhe në veçoritë e pritjes së WordPress dhe performancën e planeve të tyre të pritjes…

DreamHost vs GreenGeeks
Nëse po përpiqeni të vendosni midis GreenGeeks dhe Dreamhost si ndërmarrja juaj e mbajtjes së faqes në internet, këtu janë disa konsiderata për t’i mbajtur në mend …

DreamHost vs Jaguar PC
Në këtë krahasim, hedhim një vështrim se si DreamHost krahason me Jaguar PC. Të dy DreamHost dhe Jaguar PC specializohen në zgjidhje tradicionale të mbajtjes në internet, si dhe shërbime të mbajtjes së cloud …

DreamHost vs SiteGround
SiteGround dhe DreamHost të dy ofrojnë shumë lloje të ndryshme të planeve të mbajtjes në internet. Kjo krahasim i veçantë do të shikojë në secilin nga planet e tyre të Ndara Hosting …

DreamHost vs WP Engine
Ndërsa DreamHost përmban një gamë të gjerë të planeve dhe shërbimeve të mbajtjes në internet, WP Engine përqendrohet vetëm në hostimin e menaxhuar të WordPress …

rekomandim

Për shumicën e faqeve të internetit, në këtë krahasim ne do të rekomandonim InMotion Hosting. Shikoni vlerësimet e rishikimit tonë të shqyrtimit të InMotion më poshtë:

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map