InterServer vs DreamHost (maj 2020) – “Fituesi është …”

Vizita e-interserver-website Vizita e-Dreamhost


Ndërsa InterServer mund të mos ketë qenë rreth e rrotull, apo të jetë i njohur edhe si DreamHost, ka disa avantazhe për të cilat duhet të keni dijeni. Së pari, InterServer ofron cPanel hosting në krahasim me DreamHost i cili përdor ndërfaqen e tyre të bazuar në tekst. Ne e gjejmë cPanel shumë më të lehtë dhe të përshtatshëm për t’u përdorur, kështu që jepini InterServer më shumë pikë këtu.

Të dyja InterServer dhe DreamHost ju lejojnë të pritni shumë faqe në internet, dhe ju merrni një hapësirë ​​të pakufizuar për ruajtje, bandë dhe email. Në përgjithësi, përvoja ime personale ka qenë që shpejtësia dhe performanca e faqeve të internetit dhe e-mailit tim ka qenë pak më e mirë në InterServer sesa në DreamHost. Koha e përgjigjes së mbështetjes së klientit ka qenë gjithashtu më e shpejtë në InterServer.

InterServer përfundimisht shënon më të larta në shkallën e vlerës sesa DreamHost. Jo vetëm që InterServer ofron më shumë veçori në planin e tyre të pritjes, por kostoja është gjithashtu më e ulët. Më e mira nga të gjitha, garancia e bllokimit të çmimeve të InterServer siguron që kur të vijë koha për të rinovuar planin tuaj të pritjes, ju paguani të njëjtën sasi që keni bërë fillimisht. Me hostet e tjerë të internetit (përfshirë DreamHost), ju merrni një normë të zbritur kur regjistroheni. Sidoqoftë, në kohën e rinovimit normat tuaja janë më të larta.

InterServer vs DreamHost: Dallimet

Avantazhet e InterServer mbi DreamHost:

 • Kapaciteti 50% i serverit
 • Ruajtja ndër-prokurë
 • Pastrim falas i faqes në internet
 • Garancia e bllokimit të çmimeve

Avantazhet e DreamHost mbi InterServer:

 • Rekomanduar WordPress.org
 • Domain Falas plus Intimitet
 • Ndërtues i faqes së internetit Remixer
 • Garancia e kthimit të parave 97 ditë

InterServer
InterServer

Biznesi i Filluar: 1999
Vlerësimi i BBB: A+
Vendndodhjet e qendrës së të dhënave: Secaucus, NJ

Çmimi: $ 4,00 hënë. – 5.00 $ mo.
Bandwidth i pakufizuar: po
Magazinimi i Pafund: po
Email i pakufizuar: po
Domain Multiple Domains: po

Ndërfaqja e hostimit: cPanel
Uptime në server: 99.9%
Periudha e rimbursimit të plotë: 30 dite
Në dispozicion të hostimit të përkushtuar: po

Shtesa falas:
CloudFlare CDN
Kredi 100 $ Google Adwords
Shërbim Migracioni Falas

Avantazhet e Zgjedhjes së InterServer:

 • Garancia e Bllokimit të Pricemimeve do të thotë që ju mund të rinovoni për të njëjtin çmim.
 • Magazinimi dhe transferimi i pakufizuar i të dhënave
 • Prit numrin e pakufizuar të faqeve të internetit.
 • Rezervime të automatizuara javore pa pagesë për të rivendosur të dhënat
 • Serverët e memorjes SSD për optimizimin e shpejtësisë.
 • Ndërfaqja cPanel me instalime të thjeshta të softuerëve 1 klikues duke përdorur Softaculous.
 • Ata ofrojnë mbështetje telefonike, emaili dhe chat.
 • Dorëzimi i garantuar me email

Klikoni këtu për më shumë detaje në InterServer

Dreamhost
Dreamhost

Biznesi i Filluar: 1997
Vlerësimi i BBB: A+
Vendndodhja e qendrës së të dhënave: Irvine, CA; Ashburn, VA; dhe Hillsboro, OSE

Çmimi: 7,95 $ mo.
Bandwidth i pakufizuar: po
Magazinimi i Pafund: po
Email i pakufizuar: po
Domain Multiple Domains: po

Ndërfaqja e hostimit: Paneli i Kontrollit të DreamHost
Uptime në server: 100%
Periudha e rimbursimit të plotë: 97 ditë
Në dispozicion të hostimit të përkushtuar: po

Shtesa falas:
CloudFlare CDN
Le të Encrypt SSL
Fusha e Lirë me Privatësinë e Kush

Avantazhet e Zgjedhjes së DreamHost:

 • Pritja e optimizuar e WordPress Hosting
 • Partneri i WordPress që nga 2005
 • 100% Garanci e Uptime
 • Ndërtues i faqes së internetit Remixer
 • Shërbimet e ruajtjes në re të disponueshme

Klikoni këtu për më shumë detaje në DreamHost

Si e krahason InterServer me hostet e tjerë të uebit?

InterServer vs A2 Hosting
Këtu është një tjetër krahasim krahasimi i dy kompanive të shkëlqyera të mbajtjes në internet që të dy i përdor…

InterServer vs Bluehost
Nëse po përpiqeni të vendosni midis Bluehost dhe InterServer, mund të befasoheni nga rezultatet tona. Unë aktualisht i përdor të dyja këto kompani pritjeje në internet …

InterServer vs GoDaddy
GoDaddy është sigurisht shumë më i njohur se InterServer. Por si i krahasojnë planet e tyre të mbajtjes në internet me të vërtetë …

InterServer vs HostGator
Kjo krahasim përqendrohet në planin standard të hostimit të InterServer dhe opsionin më të shtrenjtë të pritjes së përbashkët të HostGator…

InterServer vs InMotion
InMotion Hosting dhe InterServer janë dy kompani të shkëlqyera të mbajtjes në internet që unë të dy i përdor…

InterServer vs iPage
Kur jeni duke kërkuar për web hosting vlerën më të mirë, dy kompani pritëse që dëshironi të merrni parasysh janë InterServer dhe iPage. Këto dy hoste të internetit ofrojnë plane të shumta të pritjes së faqeve në internet që janë të mbushura me karakteristika që shpesh kushtojnë më shumë diku tjetër …

InterServer vs SiteGround
Këtu është krahasimi ynë i dy hosteve mbresëlënës të uebit që janë edhe të shkëlqyeshëm për pritjen me shumë faqe në internet. Unë personalisht përdor si SiteGround ashtu edhe InterServer, kështu që mund t’ju jap një llogari të dorës së parë të avantazheve që duhet të ofrojnë të dy…

InterServer vs Wix
Si e krahason InterServer me Wix? Kjo krahasim midis një plani tradicional të mbajtjes së faqes në internet dhe një pakete krijuese të uebfaqeve hedh një vështrim në planin standard të hostimit të InterServer kundrejt planit të tregtisë elektronike të Wix …

Si e krahason DreamHost me hostet e tjerë të uebit?

DreamHost vs A2 Hosting
Kjo krahasim midis A2 Hosting dhe DreamHost përqendrohet në pjesën më të madhe në veçoritë e pritjes së WordPress dhe performancën e planeve të tyre të pritjes…

DreamHost vs GreenGeeks
Nëse po përpiqeni të vendosni midis GreenGeeks dhe Dreamhost si ndërmarrja juaj e mbajtjes së faqes në internet, këtu janë disa konsiderata për t’i mbajtur në mend …

DreamHost vs InMotion
Këto dy kompani të mbajtura në internet të dyja i kanë rrënjët e tyre në Kaliforni. InMotion dhe DreamHost janë shumë të njohur si ofruesit e pritjes me cilësi…

DreamHost vs Jaguar PC
Në këtë krahasim, hedhim një vështrim se si DreamHost krahason me Jaguar PC. Të dy DreamHost dhe Jaguar PC specializohen në zgjidhje tradicionale të mbajtjes në internet, si dhe shërbime të mbajtjes së cloud …

DreamHost vs SiteGround
SiteGround dhe DreamHost të dy ofrojnë shumë lloje të ndryshme të planeve të mbajtjes në internet. Kjo krahasim i veçantë do të shikojë në secilin nga planet e tyre të Ndara Hosting …

DreamHost vs WP Engine
Ndërsa DreamHost përmban një gamë të gjerë të planeve dhe shërbimeve të mbajtjes në internet, WP Engine përqendrohet vetëm në hostimin e menaxhuar të WordPress …

rekomandim

Për shumicën e faqeve të internetit, në këtë krahasim do të rekomandonnim InterServer. Shihni vlerësimet e rishikimit tonë të InterServer më poshtë:

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map