Rishikimi i DreamHost DreamPress

Dreamhost-dreampress nga shqyrtime


Që nga lëshimi i saj fillestar para disa vitesh, hostimi i optimizuar ose i menaxhuar i WordPress i DreamHost, i quajtur DreamPress, ka pësuar disa përsëritje dhe përmirësime. Me azhurnimin e tyre të fundit, duket se DreamPress është përfundimisht i gatshëm të konkurrojë me opsionet e tjera të menaxhimit më të mirë të WordPress.

Në të kaluarën, unë jam ankuar për disa nga tiparet që unë do të doja të përfshijë DreamPress. Epo, unë jam i kënaqur të raportoj që DreamHost ka adresuar të gjitha shqetësimet që kam pasur më parë. Pra, sa e mirë është DreamPress këto ditë? Këtu është i azhurnuar Rishikimi i DreamHost DreamPress.

Konfigurimi dhe Paneli i Kontrollit

Pasi të regjistroheni në llogarinë time DreamPress, duhet të merrni një email që ju njofton se kur llogaria juaj sigurohet dhe është e gatshme për ta përdorur time koha e deklaruar është afërsisht 5 minuta. Fatkeqësisht, emaili u përfshi në dosjen time spam-megjithëse faqja ime ishte e gatshme për të shkuar jo shumë kohë pasi u regjistrova.

Unë ende nuk jam një tifoz i madh i panelit të kontrollit DreamHost. Por, është përmirësuar pak me një ekran më të mirëpritur.
Dreamhost-dreampress-control-panel

Një çështje tjetër është përdorimi i një domeni që aktualisht zotëroni diku tjetër – të tilla si GoDaddy. Kur u regjistrova, u përpoqa të përdor opsionin që thotë se dua të përdor një domen që unë tashmë zotëroj. Sidoqoftë, e provova disa herë dhe thjesht mora një mesazh gabimi. Kështu që, vendosa të përdor opsionin për të zgjedhur një domain më vonë. Sidoqoftë, ishte pak telashe për të zbuluar sesi të ndryshoj fushën time më vonë. Më duhej të hapja një biletë mbështetëse sepse biseda live nuk ishte e disponueshme (shiko më poshtë për më shumë për mbështetjen e klientit).

Rezervime automatike dhe të kërkuara në kërkesë

Jam shumë i kënaqur kur shoh që DreamHost tani përfshin kopjime automatike të të dhënave ditore me DreamPress. Dhe, gjithashtu mund të krijoni kopje rezervë të kërkesës një herë në ditë me veçorinë e re të rezervave. Rikthimi i të dhënave tuaja mbahet për dy javë.

Mund të qaseni në veçorinë e kopjimit të të dhënave nga pulti juaj DreamPress.
dreampress-Data-backups

Skenimi i faqes në internet

Një tjetër veçori kritike për hostimin e menaxhuar të WordPress që DreamHost përfshin tani me DreamPress është skenimi i vërtetë i faqes në internet. Ashtu si kopjet e të dhënave, ju qaseni në funksionalitetin tuaj të skenimit të faqes tuaj në internet nga pulti i DreamPress.
dreampress-website-skenë

DreamHost ka bërë një punë të shkëlqyeshme me funksionalitetin inskenues të shtuar në DreamPress. Mund të krijoni me lehtësi një sit skenë me një klik. Dhe është po aq e thjeshtë për të publikuar ndryshime nga faqja juaj e skenimit në faqen e internetit të prodhimit tuaj të drejtpërdrejtë WordPress, si dhe kopjimi i faqes tuaj live në kopjen tuaj në skenë.

Ju gjithashtu jeni njoftuar me email kur:

 • Siti juaj i Hapjes është krijuar dhe gati për t’u përdorur
 • Faqja juaj e gjallë kopjohet në sitin tuaj në skenë
 • Faqja juaj e Hapjes e Stadit kopjohet në Uebfaqen Tuaj Live

Procesi i vënies në skenë funksionoi shumë për mua. Nuk kam hasur ndonjë problem dhe gjithçka funksionoi pa probleme dhe me efikasitet. Skenimi i faqes në internet është padyshim një nga karakteristikat më të mira të DreamPress.

Shpejtësia dhe performanca e DreamPress

DreamPress i DreamHost tregoi rezultate të përziera në testimin tonë. Në Perëndim, ku ne jemi vendosur, rezultatet e shpejtësisë ishin shumë mbresëlënëse. Sidoqoftë, në pjesë të tjera të vendit, shpejtësia e faqes në internet nuk ishte aq e mirë – të paktën për një plan të menaxhuar të WordPress të menaxhuar. Shihni rezultatet e mostrës më poshtë:
dreampress-Speed-test-results

Ndërsa në përgjithësi, rezultatet e shpejtësisë janë sigurisht të pranueshme, në krahasim me hostet e tjerë të menaxhuar të WordPress që kemi testuar, DreamPress u rendit në anën më të ngadaltë në përgjithësi.

Ndihma për Klientët DreamHost

Kohët e fundit, mbështetja e klientit në DreamHost kishte treguar shumë përmirësime. Sidoqoftë, pasi u regjistrova në DreamPress, zbulova se nuk kishte asnjë mbështetje të bisedës live në dispozicion. Me sa duket, ata nuk ofrojnë qasje mbështetëse për biseda live 24/7. Gjithashtu, nuk e kam marrë njoftimin e postës elektronike që duhej ta merrja kur llogaria ime ishte siguruar dhe gati për të shkuar deri në dy ditë më vonë.

Unë do të them se kur kam kontaktuar me mbështetjen e klientit, anëtarët e ekipit ishin padyshim të dobishëm dhe shumë të sjellshëm. Dhe kur biseda live është në dispozicion, koha e përgjigjes është shumë e mirë.

Pro dhe kundër DreamPress

Pros:
Skenë e thjeshtë për t’u përdorur në Internet
Rezervime automatike dhe të kërkuara në kërkesë
SSL falas Cons:
Njoftim i vonë për sigurimin e llogarisë
Biseda live Nuk disponohet 24/7

rekomandim

DreamPress padyshim ka bërë një rrugë të gjatë pasi fillimisht debutoi vite më parë. Jam shumë i lumtur që shoh që DreamHost ka zbatuar veçoritë që mungonin në mënyrë që ta bëjnë DreamPress një opsion të ligjshëm të menaxhuar të WordPress të menaxhuar.

Skenari i faqes në internet dhe funksionaliteti automatik i kopjimit është i shkëlqyeshëm. Dhe së bashku me të ndërtuar në caching, SSL falas, dhe mbështetje të përgjegjshme të klientit, DreamPress është një përshtatje e mirë për shumicën e faqeve të internetit të WordPress. Megjithëse shpejtësia e faqes në internet nuk është më e shpejta midis pritësve të menaxhuar të WordPress, DreamPress më shumë sesa mban të vetin kundër kompanive të tjera të njohura të pritjes.

Klikoni Këtu për më shumë detaje në DreamPress të Re

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map