Rishikimi i DreamHost Remixer

Dreamhost-remixer nga shqyrtime


DreamHost ka kohë që është njohur për pritjen e tyre në WordPress, si dhe produktet e tyre të mbajtjes së cloud. Me ndërtuesin e tyre të faqes së internetit Remixer, ata tani kanë gjithashtu një zgjidhje të vlefshme për pronarët e faqeve të internetit për herë të parë që duan një mënyrë më të lehtë për të krijuar një prani në internet për biznesin e tyre ose interesat personale. Këtu në tim Rishikimi i DreamHost Remixer, Do të mbuloj tiparet dhe përfitimet e produktit dhe do të përshkoj procesin e krijimit të faqes në internet.

Karakteristikat e Remixer

 • Procesi i Krijimit të Udhëzimit të Udhëzimit Lehtë
 • Pika dhe Kliko Redaktori i faqeve
 • Ndërtoni Uebfaqe të Pafund
 • Nuk ka kufij faqe
 • Temat miqësore për celular
 • Gjyqi falas 14 ditor
 • Aftësia për të eksportuar uebsajtin në WordPress
 • 24/7 Ndihma për klientin

Duke provuar Remixer falas

DreamHost ju jep një periudhë të lirë provuese 14 ditore për të provuar Remixer falas. Ju nuk keni nevojë të shkruani një kartë krediti ose ndonjë formë pagese në këtë pikë. Dhe, është një mundësi e shkëlqyeshme për të parë me të vërtetë se si funksionon Remixer dhe për të vlerësuar nëse është platforma e duhur e internetit për ju.

Krijimi i faqes suaj në Remixer

Që nga lëshimi fillestar i Remixer, DreamHost ka thjeshtuar dhe thjeshtuar procesin e krijimit të sitit edhe më shumë. Më parë, ju është dashur të regjistroheni së pari dhe pastaj të zgjidhni dhe rregulloni faqen tuaj të internetit. Tani, kur shkoni në faqen e internetit të DreamHost dhe faqes Remixer dhe filloni provën tuaj falas për Remixer, menjëherë udhëzoheni përmes procesit të zgjedhjes së faqes tuaj të internetit, paleta e ngjyrave, stilit të figurës ose industrisë dhe llojin e fontit.
Remixer Zgjidhni LayoutRemixer: Zgjedhja e faqosjes suaj të faqes në internetremixer-zgjedhur-image-styleRemixer: Zgjedhja e Kategorisë suaj të internetit ose Stili i Imazhit

Pasi të keni zgjedhur elementët bazë, atëherë vendosni informacionin tuaj për regjistrimin. Ju jeni menjëherë në pultin e Remixer ku mund të vazhdoni të ndërtoni faqen tuaj të internetit.
remixer-krijuar-pa-llogari

Redaktori Remixer është shumë i lehtë për t’u përdorur. Ju lehtë mund të redaktoni ose shtoni tekst dhe foto të reja në faqet tuaja. Dhe, është shumë e thjeshtë të riorganizoni seksionet në faqen tuaj.
remixer-editor

Publikimi i Uebsajtit tuaj Remixer

Faqja e publikimit të Remixer
Pasi të keni përfunduar hartimin e faqes tuaj të re, thjesht klikoni në butonin e botimit në këndin e sipërm të djathtë për të marrë faqen tuaj në internet. Gjatë periudhës tuaj të provës falas, faqja juaj është publikuar në një URL të përkohshme të DreamHost. Pasi të keni modernizuar në një plan të paguar Remixer, do të jeni në gjendje të lidhni faqen tuaj të internetit me emrin e domain të personalizuar.

Përgatitja në një Plan të paguar për Remixer

Pasi të keni punuar me Remixer dhe të keni krijuar faqen tuaj të internetit, do të dëshironi të rifreskoni në një plan pritjeje me pagë Remixer. Ju mund të zgjidhni ose planin Standard me 4,95 $ mo. ose Plani i Gjithë hyrjes me 7,95 $ mo. Dallimi është se me planin All Access merrni llogari me email.

Pasi të keni aktualizuar planin tuaj Remixer, atëherë mund të lidhni uebfaqen tuaj me domenin tuaj personal. Gjithashtu, atëherë do të keni mundësinë të eksportoni faqen tuaj në WordPress nëse dëshironi të bëni në të ardhmen.

Eksportimi i Uebsajtit tuaj të Remixer në WordPress

Remixer është perfekt për krijimin e faqeve të internetit themelore për biznes dhe përdorim personal. Sidoqoftë, nuk siguron aq shumë funksione sa ndërtuesit e faqeve të internetit. Kjo është arsyeja pse është e shkëlqyeshme që DreamHost tani ka shtuar mundësinë për ju që të eksportoni faqen tuaj të Remixer në WordPress.

Pasi ta ktheni faqen tuaj në WordPress, ju keni të gjithë funksionimin e platformës më të njohur në internet. Me WordPress, mund të ndërtoni çdo lloj uebsajti që ju nevojitet. Ekziston gjithashtu një funksion që ju lejon të konvertoni faqen tuaj përsëri në Remixer nëse për ndonjë arsye doni ta bëni atë.

Avantazhet e Remixer

 • Shumë e lehtë për t’u përdorur
 • Gjyqi falas për 14 ditë — Nuk kërkohet kartë krediti
 • Krijoni uebfaqe të pakufizuara
 • 24/7 Mbështetje
 • Mund të eksportojë Uebfaqe në WordPress
 • Planet e paguara përfshijnë fushë falas për vitin e parë

Disavantazhet e Remixer

 • Jo aq shumë Dizajne në Uebfaqe sa Ndërtuesit e Tij të Sajtit
 • Jo aq shumë funksionalitet si ndërtuesit e faqeve të tjera

Alternativa për Remixer

Remixer i DreamHost është një ndërtues shumë i lehtë për t’u përdorur në internet që gjithashtu ju lejon të eksportoni faqen tuaj në WordPress. Nëse jeni duke kërkuar mjetet më të lehta të krijimit të faqes, mund të dëshironi të shikoni edhe ndërtuesin e faqes në internet A2 Hosting ose GoCentral të GoDaddy. Nëse interesi juaj është më shumë në WordPress, atëherë duhet të hidhni një vështrim edhe në BoldGrid.

rekomandim

Sipas mendimit tim, DreamHost ka një fitues në Remixer. Ata kanë bërë vërtet një punë të mirë në sigurimin e një mjeti të lehtë për t’u përdorur në uebfaqe që është një përshtatje e përsosur për llojet më të thjeshta dhe themelore të siteve. Më pëlqen gjithashtu që DreamHost e ka bërë edhe më të lehtë fillimin e krijimit të një faqe në internet me Remixer. Dhe, me aftësinë për të eksportuar faqet e internetit të Remixer në WordPress, ju keni mundësinë të krijoni një sit më të përparuar dhe më të fuqishëm poshtë linjës me platformën WordPress.

Klikoni Këtu për Provimin tuaj Falas për Remixer 14 Ditor

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map