Gary Illyes ile röportaj – Google Web Yöneticisi Eğilimler Analisti

Gary Illyes Röportaj


Her web sitesi sahibi, arama motoru sıralamalarını artırmak için neyin işe yaradığını ve Google ile çalışmadığını bilmek ister. Google’ın Web Yöneticisi Eğilimler Analisti’nin kendisinden cevapları aldık – Gary Illyes. Gary ile son zamanlarda yaptığım özel röportajım. Web sitesi içeriği, SSL, sosyal medya, negatif SEO, yeni alan adı uzantıları ve video arama gibi konularda çok ilginç ve yararlı bilgiler sağlıyor.

Web Hosting Cat: Ne web sitenizin arama motorlarında daha üst rütbe almaya çalışırken için tavsiye bir numaralı parçası olurdu?

Gary Illyes: Bu harika bir soru. Genel olarak içerik oluşturucuların tek bir şeye odaklanmasını istiyoruz: Ve bu kullanıcı olur. Yaptığımız şey bu ve onların da yapması gereken bu. Gerçekten para kazanmakla ilgili değil. Bir numaralı önceliğiniz para kazanmaksa, muhtemelen yanlış yapıyorsunuzdur. Kullanıcıya nasıl yardım edeceğinizi anlamanız gerekir. Ve sonra para da takip edecek.

WHC: Web sitesi içeriği açısından, bir yazı veya makalenin arama motorlarında iyi sıralanması gereken ideal bir uzunluk var mı??

GI: Pek sayılmaz. Arama sonuçlarımızda farklı uzunluklarda içerik görebilirsiniz. Bazıları sadece üç cümle olmasına rağmen gerçekten yüksek sırada. Bazıları gerçekten uzun makaleler. Gerçekten önemli değil. Kullanıcıların ne talep ettikleri, bilgi ihtiyaçlarını nelerin karşıladığı konusunda bir çeşit sorun. Örneğin, bir astar belirli bir sorgu için bilgi gereksinimlerini karşılayabilirse, bu arama sonuçlarında gerçekten harika bir performans gösterir.

WHC: SSL gerçekten web sitelerine arama motoru sıralamalarında artış sağlıyor mu??
Devasa, köklü sitelerin https’ye dönüştürülmesini önerir misiniz??

GI: Kesinlikle bir artış var. Bu algoritmayı geliştirdim ve bir artış olduğunu biliyorum. Aktiftir ve arama sonuçlarında çevrimiçi olduğundan, zamanın% 100’ünde çalışır. Büyük sitelerin değişip değişmeyeceği? Kesinlikle evet diyebilirim, çünkü kullanıcı sitenin gizliliği hakkında umurunda bir izlenim veriyor. Bu bir şey. Başka bir şey ise SSL ile – aslında bugünlerde TLS – içerik enjeksiyonundan kaçınabilmenizdir. Sunmak istediğiniz şey kullanıcının yayınında da görünecektir.

WHC: Arama motoru sıralamalarında sosyal medya popülerliği ne kadar önemli??

GI: Bir şey değil. Sıralamalarımızda sosyal sinyalleri bilgim dahilinde kullanmıyoruz. Bunun için çok iyi bir sebep var. Çünkü bir, çok gürültülü. İkincisi, sosyal medya platformu içeriğine erişmememiz gerektiğine karar verir vermez, bir sinyal daha azız. Ve bunu yapamayız. Sinyallerimizi her zaman toplayabilmeliyiz. Tutarlı olmalı. Şimdi, sıralamanız için genel olarak ne kadar önemli? Sıralamalar için değil. Daha çok içerik dağıtımı ile ilgilidir. Örneğin, ikna edebiliyorsanız, içeriğinizi paylaşmak için bir etkileyicinin olduğunu varsayalım, o zaman daha fazla ziyaretçi elde edersiniz.

WHC: Arama motoru sıralamalarınızı etkileyen olumsuz SEO’ya karşı kendinizi korumanın en iyi yolları nelerdir? Reddetme Aracını ne zaman kullanmasını önerirsiniz??

GI: Bu ilginç bir soru. Açıkçası, muhtemelen insanların negatif SEO bildirdiği birkaç düzine vakaya baktım ve hiçbiri aslında negatif SEO değildi. Şahsen olumsuz SEO’nun varlığını destekleyecek kanıtım yok. Disavow Files size huzur vermek için mükemmeldir. Örneğin, istemediğiniz birçok bağlantı görürseniz, Reddetme Aracı ile bu bağlantılardan kolayca kurtulabilirsiniz. Ama sonra madalyonun kapak tarafında, kendinizi bir reddetme dosyasıyla ayağa da çekebilirsiniz, çünkü eğer yüksek kalitede ve yüksek değere sahip bağlantıları reddediyorsanız, sıralamanıza katkıda bulunmazlar.

WHC: Yeni alan adı uzantılarından herhangi birinin gelecekte arama motoru sonuçları üzerinde herhangi bir etkisi olacak mı? Bir .com ile uğraşmak daha mı iyi??

GI: Bu yine mükemmel bir soru. Genel olarak, genel üst düzey alan adlarını tercih etmiyoruz. Örneğin, bir .photography ile devam ederseniz, mutlaka devam edin ve yapın. .Com ile elde edeceğinizden daha fazla avantaj elde edemezsiniz.

WHC: Video için verebileceğiniz optimizasyon ipuçları var mı? Google Video Arama’nın YouTube arama motoruna göre çalışma şekli arasında büyük bir fark var mı??

GI: Google video arama, YouTube aramadan çok farklı. Bunlar iki farklı arama motorudur. Google videosu genel olarak, web yöneticilerinin ve içerik sahiplerinin sayfada ve site haritalarında neler sunduğunu dikkate alır. YouTube — hiçbir fikrim yok — YouTube üzerinde çalışmıyorum. Ancak, örneğin Google Video için, sayfalarınızda şema org videosu sağlarsanız, temel olarak sayfadaki arama motorlarına videonun ne hakkında olduğunu (uzunluk, içerik dağıtım kısıtlamaları ve benzeri şeyler) anlatırsanız, arama motorları bundan yararlanır. xml site haritaları için aynı.

Podcast’imizde Gary ile röportajın tamamını dinlediğinizden emin olun.

Gary Illyes Podcast Röportajı

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map