Liquid Web’de Ürün Başkan Yardımcısı Chris Lema ile röportaj

Chris-lema-mülakat


WordPress Evangelist Chris Lema ile yaptığım bu röportajda şunları öğrenin:

WordPress ve bloglama söz konusu olduğunda, Chris Lema WordPress topluluğu içindeki otoritedir. Sunumlarından birine katılma şansınız olursa kaçırmayın, çünkü konuşmaları her zaman en popüler ve konferanslara en çok katılmış. Blogunda çalışmaya ek olarak chrislema.com, Chris ayrıca Liquid Web’de Ürün Başkan Yardımcısıdır. Onlar yönetilen WordPress hosting konusunda uzmanım. Ve şimdi, Chris ve ekibi WooCommerce için yeni bir yönetilen barındırma ürünü geliştirdi.

Son zamanlarda Chris ile sohbet etmekten zevk aldım ve bloglama, WordPress’in geleceği ve Liquid Web’in Yönetilen WooCommerce çözümlerini almaya çok istekliydim.

Web Hosting Cat: Kendiniz kadar başarılı olmak isteyen blogcular için bir numaralı ipucunuz nedir?

Chris Lema: Birisine tavsiyede bulunmak ve “Yaptığım şeyi yaparsanız işe yarayacak” demek her zaman zordur çünkü farklı insanlar, farklı zamanlar, farklı dinamikler. Ama sanırım çoğu insana en sık verdiğim ve en fazla güce sahip olduğum ipucu: Her şey tutarlılık ile ilgili. Yani, haftada iki kez yazdığımı söyleyecekseniz, haftada iki kez yazın. Haftada dört kez yazdığımı söyleyeceksen, haftada dört kez yaz. Ancak bunu tutarlı bir şekilde sunun, çünkü bunu yaptığınızda ve insanların alabileceği tutarlı bir plan oluşturduğunuzda güven veriyorsunuz. Ve bu güven, insanların tekrar okuyacağımı, tekrar okuyacağımı söylemesine izin veren şeydir. Bu, daha fazla içerik elde ettiğiniz anlamına gelir, ancak aynı zamanda sesinize ve size saygı duyduğunuza da güven duydukları anlamına gelir. Böylece, üç yıl boyunca haftada yedi gün yazdım. Ve markamı gerçekten böyle inşa etti..

WHC: Başladığınızdan beri blog dünyasında ne gibi değişiklikler gördünüz? Bloglamaya yaklaşımınız yıllar içinde değişti mi??

CL: Bence en büyük değişiklik Google. Yetkiliğin nereden geldiğini ve neye ve neye baktıklarına kimin saygı duyduğunu anlamak için Google’ın modeli, daha iyisi için, kullanıcının amacına odaklanmak üzere değişti: Kullanıcı ne yapmaya çalışıyor? Ancak kullanıcı amacına yönelik bu geçiş nedeniyle konu kümelerine kaydırılır. Bu yüzden, chrislema.com’u tekrar başlatmaya hazırlanıyor ve iki veya üç yıl biraz daha yavaş aldıktan sonra tekrar daha tutarlı bir şekilde yazmaya başlıyorum. Ve şimdi, yazı tamamen farklı çünkü kümeler halinde yazmak zorundayım. Bir daha büyük, süper uzun değil, daha büyük bir konu noktası yazıyorsunuz. Ama sonra, etrafındaki tüm bu kümeler, bu sorunun diğer küçük varyasyonlarına cevap veriyor. Birisi “Görüntü sıkıştırmayı neden düşünmeliyim?” Ve siz gidin, “Ah, buna cevap vereceğim.” Ama aynı zamanda e-ticarette görüntü sıkıştırma ve diğer şekilde görüntü sıkıştırma yapacağım ve fotoğrafçı olduğumda görüntü sıkıştırma yapmalıyım. Ayrıca, gevşek bir şekilde ilişkili olan ancak aynı zamanda bu kümedeki farklı kitlelere ve daha sonra birbirine bağlı olan tüm bu farklı soruları yanıtlıyorsunuz. Google, kenar düğümlerine bile gelen bağlantılara bakar ve kümenin tüm değeri için buna bakar ve “Tamam. Şimdi otoritenin olduğunu görüyorum. ” Bu yüzden değişti ve bu nasıl içerik yazdığımızı nasıl düşündüğümüzü etkiliyor.

WHC: Önümüzdeki 5 yıl içinde WordPress’i nerede görüyorsunuz??

CL: WordPress’in zirvesindeyiz ve bu Gutenberg modeline geçiyoruz. Ve eğer yanlış yapılırsa, hepsini öldürebilir. Doğru yapılırsa, kapıları dramatik bir şekilde açabilir. Platformun yeniden yazılması gibi. Buradaki fikir, WordPress’teki her şeyin bir blok olacağıdır. Başka bir deyişle, bir blokla etkileşime girme şekliniz başka bir blokla etkileşime girme yönteminizdir. Bu şekilde düşündüğünüzde, bekleyin, bu, reklamları nasıl ele aldığımın içeriğe nasıl davrandığım anlamına geldiği anlamına gelir. Reklamları yana doğru itiyoruz. Ancak içeriğin koşullu dinamik gösterimi gibi reklamların koşullu dinamik gösterimini yapabilirsem ve içerik ekleyebileceğim herhangi bir yere reklam ekleyebilirsem, tamamen farklı bir modelim olur. Ve bu, WordPress’in çalışma biçiminde temel bir değişiklik. Bu doğru yapıldıysa ve çıkarsa, gelecekteki her türlü yayınlama modelini, bunun üzerine oturan gelecekteki her türlü ürünü görebiliyorduk. Bu yüzden çok fazla kapıyı açar, sadece doğru yapılması gerekir.

Chris-lema-podcast-mülakat

WHC: Bize Liquid Web’deki ekipten bahseder misiniz? Özellikle WordPress site sahipleriyle ilgili olarak ekibin misyonu ve hedefleri hakkında konuşun.

CL: Yaklaşık 18 ay önce geldim. Ve 18 ay önce, WordPress veya WooCommerce etrafında neredeyse hiç çaba veya çalışma yoktu. Yapmaya başladığım şeylerden biri, bir ürün ekibi oluşturmak ve bu ekibin sadece WordPress’e değil, yakın zamanda başlattığımız şey WooCommerce barındırma işine odaklanmasıydı. Yani bu ekibin odak noktası bu yeni platformu oluşturmak. Ve o zamandan önce yönetilen bir WooCommerce platformu olmadığı için, onu uyduruyorsunuz. Soru şudur: Yönetilen WooCommerce Platformu nedir? WordPress ana bilgisayarlarını yönetmeniz zaten WooCommerce’i yüklemenize izin vermiyor mu? Evet, ama WooCommerce dünyasında yönetilen bir platform böyle olmamalı. Yani, daha fazla anlam ifade etmeli. Daha fazlasını yapmalı ve böylece zamanımızı harcadık. O odada herkesin odağı aynı. Yönetilen WooCommerce barındırma yönteminin en iyi ve yeni tanımını nasıl geliştirdiğimize odaklanıyor.

WHC: WooCommerce kullanıcılarının, Liquid Web’in Yönetilen WooCommerce Barındırma ile ele aldığınız bazı önemli noktaları neler??

CL: En büyüklerinden biri rapor vermektir. Yani, WooCommerce yerel raporlamasını kullanırsam, ilk önce çok fazla veri elde edemediğim gibi raporlama bu parçalardan biridir. Ancak veri alırsam, tüm bu sorguları çalıştırmasını isteyerek mağazamı yavaşlatıyorum demektir. Bu, müşterilerim için iyi değil. Ama sonra belirli soruları bilmek istersem, örneğin bana kuponla satın alınan tüm müşterileri göster, sanki; bunun nasıl yapılacağını bilmiyorum. Yaptığım şey bu değil. Yapmamız gereken şeylerden biri glew.io ile ortaklık kurmaktı. Ve Glew ile tüm o otomatik segmentasyonu ve tüm raporları platforma getirmek için çalıştık. Raporlama bunlardan biriydi.

Belki de çok fazla zaman geçirdiğimiz en büyük hız hızdı. Ortalama bir WooCommerce mağazası 4 ila 6 saniye içinde yüklenir ve siz “bu çok yavaştır”. Ancak bu mutlaka WooCommerce’nin hatası değildir. Genellikle siteyi yapan geliştiriciler veya sitede çalışan mağaza sahipleri ve hıza dikkat etmeden yaptıkları her şeydir. Yani, örneğin her gün test ettiğimiz örnek bir sitemiz var. Çok fazla performans testi yaptık. Ve bu örnek sitede 9.000 ürün var. İyi görünümlü bir teması var. Görüntüleri ve çoklu görüntüleri vardır. Bu görüntüleri yakınlaştırma yeteneğine sahiptir. Vücutlar üzerinde tam açıklamalar var. İlgili ürünler var. Ve tüm site, yüklediğiniz her sayfa, her biri yaklaşık 0,7 saniye içinde yüklenir.

Dolayısıyla, hız ve raporlama, ele aldığımız ilk iki büyüktü. Ve sonra terk edilmiş arabaya katlandık, bu yüzden müşterileri geri alabilmek için Jilt ile bir ortaklık yaptık. Onları geri alarak, size daha fazla gelir elde etme fırsatı verir. Yani, bunlar dediğimiz en büyük üç tanesi. Bunların lansmanımızda çözüldüğünden emin olalım.

WHC: Liquid Web’in WooCommerce Hosting’ine ilk elden bakmak isteyenler için, bir danışmanla çevrimiçi bir demo planlayabilirler mi??

CL: Evet. Ayrıca başka bir özelliğimiz daha var. 15 Günlük Performans Yarışması olarak adlandırdığımız bir şey var. 15 Günlük Performans Yarışması, müşterinin web sitemizin bir kopyasını platformumuza kopyalamamıza izin verdiği bir programdır. İşleyen bir mağaza değil – herhangi bir trafiği veya başka bir şeyi caydırmayacağız. Mağazanın bir kopyasını sunucumuza yapıyoruz. Ve sonra ekibimiz bir dizi optimizasyon yapıyor ve yapıyor. Ve her optimizasyonda performans farkını takip eder. Ve 15 gün içinde sizinle bir toplantı yapacağız ve size göstereceğiz. Şimdi bunlardan yüzlerce yaptık ve her durumda, zaman en az% 50 düştü. 12 saniyelik bir mağazayı alıp 6’ya getirirseniz veya 6 saniyelik bir mağazayı alıp 2’ye getirirseniz, mağazanın tıklaması, göz atması ve videoyla sohbet etmesi açısından avantajlıdır..

Chris-Lema-Michael JamesBlogger, WordPress Evangelist ve Liquid Web’deki Ürün Başkan Yardımcısı Chris Lema ile sohbet etme fırsatını yakalamak büyük bir zevkti.

ChrisLema.com’daki Chris’in Bloguna göz atın

Liquid Web’in Yönetilen WooCommerce Hosting İncelemesi

Liquid Web’in Yönetilen WooCommerce Barındırma, Ücretsiz Demo ve 15 Günlük Performans Yarışması Hakkında Daha Fazla Bilgi İçin Tıklayın

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map